lskala

okres Plzeň

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 8.8.2014  09:20

Dlouhé čekání bylo ukončeno a z výsledku nejsem nijak odvázanej! Jasně, návrat do Středozemě mě, jako fanouška, potěší snad vždy, ale první Hobit je tak natahovanej, že jsem si opravdu několikrát řekl, kdy už to skončí. A to je v kině vždy špatný. Nicméně, nějaké záblesky Jacksonovo geniality jsem viděl a nezbývá, než doufat a těšit se, že "Šmak" bude zpět ve vrcholné formě a bude mě dětinsky bavit jako trilogie Pán Prstenů. 75% - 4****

• 8.8.2014  09:09

Druhý díl nezklamal, solidní příprava na finále trilogie, kde, doufám, bude vše gradovat. Nicméně Úsvit je nevyvážený a naprosto famózní první polovina, kde se svět opic a lidí pohybuje na tenkém ledě velkého a většinově nechtěného střetu, je vystřídána čistě akční a popcornovou druhou polovinou, kdy už jsem jen čekal na očekávaný finální souboj. Ten navíc ani neměl, kromě již zmiňované sekvence s tankem, žádné kulervoucí scény. Navíc vše zbytečně natahované a tím méně emotivní. V tom byla síla Zrození, jelikož to plynulo takřka bez hluchých míst a emočně ždímalo diváka daleko více. Na rozdíl od většiny mě ani nezaujala Giacchinova hudba. Patrick Doyle ve Zrození odvedl o level lepší a stylovější práci. Potěšilo Ceasarovo zanechání v rozpolcení mezi láskou k (většině) lidem a jeho pozicí tvrdého, ale moudrého vůdce opic. Jen doufám, že jeho postava bude v dalším dílu nadále budovaná do pozice opičího mýtu, tak jak jsme se dozvěděli již v roce 1968 od doktorky Ziry. Serkis opět vynikající, technicky brilantní, Reeves nevyhořel, ale má dost prostoru na zlepšení. Za první polovinu, kdy jsem ani nedutal, jasných 5*, za druhou 3*. 80% - 4****

• 17.10.2013  05:38
    Gravitace (2013)

Mistrovské dílo, pastva pro oči a zážitek pro sluchový orgán! Cuarón stvořil ojedinělý film, který se jistě zařadí do síně slávy žánru sci-fi. Ještě nikdy, upozorňuji NIKDY, jsem po celý film ani nehlesnul! 95% - 5*****

• 19.12.2012  09:49

Dodnes si pamatuji na porevoluční dobu a na to, jak jsem coby čerstvý teenager, otravoval rodiče, aby mi u nás v Plzni na blešáku v sobotu ráno koupili nějakou origo VHSku! Nakonec jsem mohl jet s nimi a vybral si právě tu s názvem ROBOT JOX! Ono taky na žádném jiném obalu nebyl takhle cool robůtek. Stála kureFských 299,- (pro mladší ročníky - to bylo hafo peněž) a já jí ještě ten den do večera sjel asi třikrát a druhý den jsem zval kamarády domů na video, že mám huustej film, kterej prostě musí vidět! Jak bych film pobral dnes to je otázka, ale jedno vím jistě - pokoušet se o to nebudu! Nostalgie musí zůstat, proč si jí kazit tím, že jsem dospěl, měl bych mít rozum a takovéhle sračky nemám sledovat?! 65% - 3***

• 19.12.2012  09:22
    Hlubina (1977)

Po povedeném a napínavém začátku, se film začal ubírat směrem, který už mi příliš po vůli nebyl. Příběh se notně natáhnul a o ty slibované mysteriózní scény byla fakt nouze. Svým výkonem mě zklamala především dvojice Nolte/Shaw, které beru za herecké velikány Holywoodské historie. 55% - 3***

• 19.12.2012  09:16

Famózním výkonem Russella Crowea nadprůměrná kriminálka, která rozhodně nepatří k vrcholu žánru. Nic víc mě nenadchlo tak, abych pěl na L.A Confidential ódy. Příběhově povedené, ale to většina krimi thrillerů, kde se klade důraz na příběh a syrovost scén. Nebudu se příliš rozepisovat, reputaci filmu rozhodně nepokazím, což už samo o sobě značí postavení ve zdejším žebříčku. Já se na to prostě podruhé nepodívám. 60% - 3***

• 19.12.2012  09:11

Špatný! O dost horší, než Tajuplný ostrov s The ROCKem a to je co říct. Brendan Fraser vévodí hereckému ancáblu, který snad ani nemohl za své výkony chtít nějaký honorář. Pakliže jsem se těšil alespoň na povedné triky, mé nasrání bylo stále větší a větší! Viděl jsem pouze 2D verzi, ale snaha o co nejvíce "třidéčkových" efektů působila otravně. Vizuál také slabý průměr. Ovšem příběh a logika chování postav, to je skutečně eňoňuňo!!! To se nedá popsat, to si musí každý protrpět u televize - já to skutečně vydržel až do konce a skoro mě to vyčerpalo ... 30% - 2**

• 19.12.2012  09:05

Zajímavý, ale nic neříkající dokument, kde své teorie prezentují lidé ("vědci"), kteří se k solidní vědě asi vůbec nedostanou nebo nedostali. Takže shluk informací nevede k žádnému rozuzlení a divák jen zjistí, co vše by nám mohlo hrozit, kdyby se naplnily nejčernější vize o soudném dni 21.12.2012. 50% - 3***

• 27.11.2012  08:05

Poklidný film, podpořený skvělou kamerou a výrazným výkonem Brada Pitta. Jemu role rebelů vždy seděli a po Thelmě a Louise jeho druhé významnější zviditelnění. Redfordovo režie výrazně předčí jeho herecké kvality - tedy alespoň pro mě. 65% - 3***

• 26.11.2012  09:30
    Atlas mraků (2012)

Jsou lidé, kteří mají rádi hudbu, třeba populární, ale nevydrží poslouchat, byť jen, hodinu opery. Jsou lidé, kteří milují fotbal a přesto nadávají, že se nedá dívat na současnou hru Barcelony, je prý moc "nezáživná" a přirovnávají to k házené. Není přemíra dokonalosti někdy na škodu? Podobné pocity mám po shlédnutí Atlasu mraků já. Těžko něco filmu vytknout, snad jen brutální stopáž, ale to je snad jediné. Vše ostatní je bez chby a téměř dokonalé - reřijní řemeslo, hudební doprovod, triky, masky, herecké výkony čtveřice Hanks/Weaving/Sturgess/Broadbent jsou geniální, vizuálně rovněž velmi, velmi kvalitní. Jak je tedy možné, že jsem se v kině několikrát podíval na hodinky a řekl jsem si, "kurva, to je dlouhý"?! A dle reakcí lidí kolem mě, jsem nebyl sám. No, třeba ten film ve mě uzraje a až Atlas mraků bude vysílat nějaká TV, změním názor. Zatím je to tak, že jsem mě ta dokonalost nudila. 65% - 3***

• 21.11.2012  12:32
    Modré z neba (TV pořad) (2008)

V principu nemám nic proti tomu, aby se pomáhalo těm potřebným. Ba naopak. A musím také uznat, že některé lidské osudy, ke kterým se štáb dostane, jsou skutečně těžce zkoušené. Ale "ekluje" se mi ta snaha o co největší emocionální omáčku, nekonečně dlouhé potlesky při "finálním zúčtování", Sám o sobě si to nepustím, ale pokud na to manželka kouká, neodvracím od toho opovrhovaně zrak. 40% - 2**

• 21.11.2012  12:25

Natočit dokument na téma, které už je notoricky známé, stálo 8 mega a ještě má délku celovečerního filmu, to chce řádnou odvahu. Francouzským tvůrcům se podařilo skloubit sílu tématu s podmanivým hudebním doprovodem a výtečnou kamerou. Viděl jsem dabovanou verzi a musím uznat, že i dabing se povedl. Síla přírody přírody a pudů ještě nebyla lépe natočena! 90% - 5*****

• 15.11.2012  12:51
    Sbal si mě (TV pořad) (2012)

Bullshit!!!

• 5.11.2012  09:21
    Skyfall (2012)

Jednoduše řečeno, nejlepší Bondovka co jsem viděl! Mendes + Craig = famózní dvojice. Technicky a vizuálně dokonalé dílo, vhodně odlehčováno Britským humorem, akční scény brilantní - zejména Turecko. Madam M je otravná megera, nebude se mi po ní stýskat a Ralph Fiennes bude více než důstojnou náhradou. Javier Bardem si střihnul skvělého záporáka - místy mi připomínal mix Hannibala a Banea. Soundtrack rovněž velmi povedený. Proč tedy ne nejvyšší hodnocení? Pár nelogických kopanců by se tam našlo, ale nebudu se tady v nich pitvat ... 85% - 4****

• 29.10.2012  12:55

Tak to se jen tak nevidí! První dvě třetiny dokonalá nuda, která si velmi vážně pohrávala s ODPADEM a kterou už jsem tak 30x viděl a pak ... Nejbrutálnější, nejšílenější, krvavá a načekaná jízda do pekel! Prosím, pěkně se hlásím, já chci druhý díl a pokud možno, začít tam, kde jsme skončili v dílu prvním!!! 75% - 4****

• 29.10.2012  12:50

Konspirační teorie, jedna za druhou a k tomu tolik zaručených faktů a důkazů! Víme kde Usáma bydlel, ale nemohli jsme na něj ... Ale jo, dokument to byl dobrý! :-) 90% - 5*****

• 29.10.2012  12:48

Gere už svého pomyslného Olympu dosáhl a už si nebude nikdy jezdit pro prostitutku v Lotusu Esprit! Předem avizovaná "zimomriavková" husťárna se nekonala a já vydržel až do konce a měl jsem velkou radost, že jsem u televize neusnul. Kdyby se mi někdo druhý den ptal "How was the fucking movie?", bohatě by mi na odpověď vystačilo stupidní "hmmmm" ... 60% - 3***

• 29.10.2012  12:44

Nečekal jsem opravdu nic světoborného, čekal jsem dokonce, že to bude větší bullshit. Přesto je to další dílo, které se řadí k České popkulturní produkci posledních let jako jsou Líbáš jako bůh nebo ďábel, Román pro ženy, a spousty jiných dalších. Komu se ani jeden z předchozích jmenovaných filmů nezamlouval, ať neudělá chybu jako já a Ženám v pokušení se zdaleka vyhne. 55% - 3***

• 29.10.2012  12:40

Po bombastickém třetím dílu jsem se těšil, že se Ethan Hunt opět rozvášní a předvede divákům, jak má vypadat akční film 21 století. Ale bohužel, zapadl do šedi průměru a nezachránila ho ani krásná Paula Patton. Jedinou vyjímmou je scéna na Burj Al Arab, která snese přísnější měřítka, zbytek opět ten šedý průměr. 65% - 3***

• 29.10.2012  12:37

Těžko psát nějaký kloudný komentář, když herecké výkony silně převažují nad filmem samotným. Duo DiCaprio/Winslet za pět hvězd, scénář za dvě hvězdy, hudba za tři, atmosféra za tři, celkový dojem něco lehce přes tři. Možná druhé shlédnutí převáží pomyslné misky vah výš. Bojím se, aby to nebylo níž ... 65% - 3***

• 29.10.2012  12:32
    Lovec trolů (2010)

Mám rád tyhle pseudo-dokumenty s roztřesenou kamerou typu Blairwitch, Monstrum apod. Je pravdou, že jsem čekal těžší nátlak ne nervové smysly a z hororu se postupně vyklubala taková oddechová fantasy s velmi, ale velmi komickými Troly! Ovšem norským filmařům se povedlo za málo peněz natočit opravdu hodně muziky a trikově tento malý/velký film strčí do kapsy i mega popcorňáky se stamilionovými rozpočty. 3,5 hvězdičky tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru a to nejen za triky, originální příběh, ale i za nádhernou Norskou scenérii. 75% - 4****

• 29.10.2012  12:27
    Podraz (1973)

Za mě něco mezi 3 až 4 hvězdami. Příběhově (scénáristicky) dotažené do nejmenšího detailu, herecky pouze nadprůměrné - dle zdejších chvalozpěvů jsem čekal trochu větší herecké výkony, ale nikdo nezklamal. Nejlépe se předvedl Paul Newman. Robert Redford nevýrazný, stejně jako můj oblíbenec Robert Shaw, který nedostal moc prostoru. Skvělou hudbou podpořená klasika, které už se ani nikdy točit nebudou. 75% - 4****

• 22.10.2012  08:45

Nezáživná, ale velmi zajímavá sonda do jedné "průměrné" České rodiny. Je škoda, že Honzovo mládí nebylo rozpitváno více kolem puberty, tzn. na začátku jeho "rebélií". Mě osobně je takový typ člověka velmi nesympatický, ale jeho rodina - od rodičů po zbylé dvě sestry - to velmi důstojně vyvažují. Dnes již téměř neviditelný idylický rodinný vztah, ze kterého si všichni můžeme vzít ponaučení. 60% - 3***

• 22.10.2012  08:41

Pro mě stále příliš dětinské, ale již značně potěmnělé a i atmosféra už začíná mít příznaky té lehké mysteriozity. Asi nikdy nebudu fanoušek téhle ságy, ale jako nezaujatý divák musím uznat, že určitý improve je znatelný a s každým dílem je to lepší a lepší. Mimochodem i trikově už je to téměř dokonalé. 60% - 3***

• 22.10.2012  07:23

Jak moc neholduji této pirátské sérii, musím přiznat, že NA KONCI SVĚTA mě to celkem bavilo a snesl jsem celkem bez úhony tu brutální stopáž. Sice už se mi z těch pokusů o zvrat celkem motala hlava, ale vyvážili to skvělé vizuální orgie a trikové sekvence. Hans Zimmer nepříliš výrazný, Orlando Bloom stále neskutečně a nechutně trapný! Pro mě, nefanouška pirátské série, asi nejlepší díl, co jsem zatím viděl ... 65% - 3***

• 22.10.2012  07:18

Zbožný, rodinu milují šerif, který si libuje v análních praktikách, banda venkovských balíků, kteří očividně trpí nedostakem sexuálních aktivit a hlavně zdravého sebevědomí + nesympatická kikina z města, která si myslí, že v lesích a u rybníku (jezírko je silné slovo) najde nějakou tu spisovatelskou inspiraci. Je mi jasné, že jí našla a že může vydat knihu, která snese slovo Bestseller ... Drsárna celkem dobrá, zejména oční víčka a brokovnice v prdeli - upozorňuji, že je velmi DEEP, DEEP, DEEP. Přesto atmosféra zcela nulová. Jen mi někdo vysvětlete, co měli ti amíci pořád s tím "ukaž zuby"??? 55% - 3***

• 13.8.2012  11:56
    Černá smrt (2010)

No, pěkné překvapení na jeden pozdní, propršený, prázdninový všední večer. Syrovost v té nejryzejší podobě, která musela podobných úchylákům jako já doslova vonět. Smith má očividně rád napůl do vody ponořené kobky, protože podobně uvěznil i pár lidí v METRU. Sean Bean, asi nejen mě, připomínal starého dobrého Boromira (má na podobné středověké role ksicht), ale neměl už ty "koule" jako před 10ti lety, kdy v LOTRovi exceloval. 75% - 4****

• 13.8.2012  11:51

Primitivní příběh s ještě dementnějšími dialogi, až jsem se několikrát musel zasmát, jak to "bolelo". Nicméně po technické stránce je to celkem povedené řemeslo a to zaměření na mladší ročníky se muselo někde projevit a tak za to nebudu rapidněji strhávat body. The Rock tuhle roli asi brát nemusel, nemyslím, že se ta jeho figura do moderní Verneovky právě hodila. Hodnotím velmi, ale velmi upocenými třemi hvězdami. 50% - 3***

• 13.8.2012  11:46

Mě osobně se poslední Batman z trilogie líbil nejvíc. Bane v podání Toma Hardyho je famózní, jen je škoda, že nevím co má pod tou maskou! :-) Bale a ostatní herecký mančaft už tolik nedominoval a i některé nelogické kopance zamrzeli, nicméně jde o velmi kvalitně odvedenou práci na úrovni Počátku. Zimmer výrazně nezměnil nastolené hudební téma z prvního Temného rytíře, možná se mohl pokusit o malou změnu. Každopádně to v klidu postačí na solidních 80% - 4****

• 11.6.2012  09:44
    Prometheus (2012)

Ultimátní sci-fi, při kterém příznivci žánru - ti pravý - musí chrochtat blahem ještě dlouho po shlédnutí. Tak jako já. Scott umí - dokonalý audiovizuální zážitek, stupňované napětí, řemeslná dokonalost. Od absolutnímu hodnocení mě ale odrazuje chování postav - jedna velká stupidita!. Ani ne tak zde propíraný scénář. Herecky totálně dominuje Fassbender, až mi to přišlo chvílemi jako zesměšňování svých hereckých kolegů na place. Pro sci-fi ultras je Prometheus povinnost! 85% - 4**** PS: kdo čekal "něco" s vetřelcem, zákonitě musí být spokojen, páč vysvětlení vzniku Alienů by mohlo stačit, ne?! :-)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39