• Romantický

Expozitura (2009) (seriál) odpad!

Hanka Vágnerová je nejNEpřesvědčivější herečka vůbec.

Jana Eyrová (1996)

Výborná Anna Paquin, velmi dobrá Charlotte Gainsbourg a povedený výběr Williama Hurta. Film, kde k naprosté dokonalosti pomohl výborný trojlístek v hlavních rolích. I zbytek castu je velm dobře obsazen. Hodnotím 85%

Jana Eyrová (2011)

Já prostě miluju verzi z roku 1996 s malou Aničkou Paquin...tohle se snažilo být inovativní a u mě nepochodilo. To, že se film nevypráví chronologicky je fajn nápad, ocenit by se měla i opravdu anglicko-ponurá atmosféra a nádherné kostýmy. Z hereckých výkonů potěší Michael Fassbender je geniální, Judi Dench je taky moc dobrá. Mia Wasikowska mi celý film rušila a nesedla mi - ani herecky, ani typově. (a to se mi v Alence i v Děckách líbila). Nelíbila se mi také představitelka tety, ani malé Jany (tu zahrála Anna Paquin v 96kové verzi naprosto bravurně) - byly afektované a nesympatické. Celkově si tu režisér s dámskými postavami moc nepohrál (výjimkou je J. Dench). Mrzí mě též absence (SPOILER) hořícího zámku a smrti Berthy a její služebné - celý konec nevygradoval (KONEC SPOILERU). Prostě pokud chce někdo vidět kvalitní zpracování tohoto skvělého románu, šáhněte po starší verzi z roku 1996. Hodnotím 45%

Fighter (2010)

Upřímně, vážně jsem hltal každičkou minutu s Amy Adams - proč mi o tomhle stvořeníčku neřekl nikdo dřív? Alespoň u mě strčila do kapsy i Balea ;-) Jinak film byl fajn, tohle prostředí mi nic moc neříká a nikdy jsem nepřišel na chuť Marku Wahlbergovi. Černá labuť to není, ale kvalitní to je. Jen mě mrzí, že z toho předem kouká vypočítavost "dostaneme pro Balea toho Oscara?" Hodnotím 69% (hlavně za Adamsovou)

Spolubydlící (2011)

Nenávidím tyhle typu filmů, které nemají co nabídnout a ještě si o sobě myslí, že jsou bůhvíjak kvalitní. Když Catherine Hardwicková natočila sra*ku jménem Stmívání, poté pojali i další podprůměrní režiséři představu - když je to pro mladé - čím debilnější, tím lepší. Ale i když se to nezdá i přes dějovou linku a ukázkově pitomé charaktery má Spobydlící i něco málo co nabídnout. Filmařsky tak úplně ztracená není, kamera byla vcelku podařená. Herecké výkony....já mám opravdu rád Leighton Meester a myslím, že za čas by mohla být stejně tak dobrá jako například dnešní Anne Hathaway nebo Emily Blunt. Tady je také jediná, která hraje vcelku přirozeně a nepůsobí tak pitomě jako hlavní Minka Kelly, která je nesympatická od první scény, její repliky by se hodily do soutěže - V kterém filmu jsem tohle už slyšel a k tomu všemu je afektovaná, nepřirozená až běda. Cam Cigandet mi opět dokazuje, že je doslova nádherný a charismatický, což už mi sice dokázal v minulých pěti filmech, ale pořád je na co se koukat a do čeho se zamilovávat. Celkově hodnotím 49,5%

Láska a jiné závislosti (2010)

Má to energii, má to drajv a docela povedenou a nepřehnanou dávku humoru. A když k tomu přihodím příběh, který sice vypadává z typické hollywoodské šablony, ale je skvěle okořeněn decentními inovacemi (obchodování s viagrou, nevyléčitelná nemoc), tak film neškodí + příjemně uteče. Co se týče castu - Jake Gyllenhaal předvedl svůj standartně dobrý výkon miláčka žen a sympaťáka k tomu, kdo ale překvapil byla jeho partnerka Anne Hathaway. Zvládla svůj part s lehkostí, přirozeností, její postava byla dojímavá a k tomu nám Anne předvedla její další hereckou polohu, která je opět skvělá. Nominace na Zlatý Glob potěšila, ale zajisté myslím, že by to stačilo i na tu Oscarovou. Takže za mě 78%

Půlnoc v Paříži (2011)

Miluju Rachel McAdams. Miluju Woody Allena. Miluju Paříž. A vidět na francouzské premiéře také udělá svoje. Hodnotím 90%.

Hlavně nezávazně (2011)

Po tomto nízkém hodnocení zůstal v mém počítači film dlouho netknutý, díky za streptokoka, který mi zajistil pár dní doma a k tomu čas se k tomuhle filmu dokopat. Po dlouhé době komedie, která mi sedla. Já vím, že je zde klišé vedle klišé, ale film má i spoustu moc pěkných úsměvných momentů a nemůžu říct, že bych se při něm nahlas nezasmál. Navíc má sympatické obsazení, které docela funguje :-) Natalie Portman v roli lhostejné Emmy působí mile, přirozeně a myslím, že Portmanino herectví ukazuje úplně nový typ hrdinky, který v komediích zase tak často nefiguruje. Ashton Kutcher již poněkolikáté hraje to samé, ale tentokrát mi nikterak nevadil a měl i pár světlejších momentů ;-) Z ostatního castu zaujme Lake Bell, která je sympaťačka každým coulem, postava Kevina Klinea má též moc pěkně vystavěné vtipy a roztomilá je i Ophelia Lovibond v roli přelétavé Vanessy. Storyline je předvídatelná jako prase, ale film plyne rychle a nenuceně. Hodnroím 73%

Dvě na jednoho (2002)

Příběh je pravda sice trochu fádní, ale mě si získal svou civilností. Baldwin působí bezpochyby alespoň mile, prim ve filmu hraje famózní Milla Jovovich (+ excelentně a bravurně nadabovaná její dvorní dabérkou Táňou Vilhelmovou). Nejsem její fanda, filmy typu Residental Evil přepínám už z doslechu, ale tady mě pomalu přesvědčuje, že zaujmout umí ;-) Celý film beru jako milou záležitost a lehce nadhodnocuji na 61,01%

Ovládací panel
5 bodů