Továrna na sny (2019)

Na to, že je to německá produkce, celkem solidní počin. Neříkám, že jsem byl unešen, ale rozhodně jsem nebyl lhostejný. Zajímalo mne, jak to vše dopadne, ač to bylo vlastně jasné. Lehký potlesk tomuto počinu a solidních 50%

Out of Darkness (2022)

Sledováno jen po očku, neb to vůbec neuchvátilo mou pozornost. Jediné zajímavé, co v člověku vyvolávala ona pradávná zvědavost, byla touha spatřit ono neznámo, co ve filmu vraždilo. Pak to ovšem ztratilo veškeré kouzlo. Zas jeden vyvražďovací omyl. 35%

Duna: Část druhá (2024)

Inu, zdařilý filmový kousek a vizuálem naditý spektákl, který sází především na to, umlátit diváka v sedačce zvukovými efekty. Ale nic složitého nečekejte. Spíš něco ve stylu, jako když si v “Chcete být milionářem” zvolíte možnost . Rozhodně stojí za vidění v kinech a mám tušení, že právě pro kino je toto dílko primárně určeno. Ohromit především! Věřím, že jiné médium vám kýžený efekt nepřinese. Zbyde výborný příběh, natažený na skřipec. Všem čtenářům tedy přeji zhmotnění jejich snů a těm zbylým hezký zážitek. Mně osobně tomu k dokonalosti ještě krapítek chyběl. 85%

Lorax (2012)

50%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Zas jeden tragéd (Snyder), co se zoufale snaží vymyslet velkolepou ságu od tří čtvrtin. Naprosto nudný řídký kus míchaného poťeru na podlahu hajzlu odpočivadla kamioňáků. Snaha slepit trhliny v jinak debilním a nudném příběhu, které nevyplní zřejmě ani dva kamiony pryskyřice, se jeví zcela marná, když vám do toho co chvíli někdo šlápne, případně se vysere. Tohle je vskutku zbytečně dlouhý večerníček pro nejmenší. Alespoň ti snad ocení jinak nezajímavou blockbusterovou sračku, když z toho ještě nemají rozum. Mrzí mne to už kvůli hercům, kteří nejspíš sami tušili, že strkají hlavu do oprátky hned na začátku kariéry. Upřímně se těším na druhý díl. Jsem totiž tuze zvědav, jestli se krapet neprodraží a jestli kvůli rozmařilosti jednoho blba nelehne studio. 20%

Oppenheimer (2023)

No do prdele. To byla ale nuda, co? 50%

Velryba (2022)

Bylo to senzačně a značně sádelnaté, tukově ponuré, sacharidy nabité a kaloricky zmatené. Vystihuje to taková ta zdlouhavá chvilka, když vám v povzdálí, cestou z vesnické diskotéky, zvrací kamarád do pole a vy nevíte, co s nabytým časem, nebo jestli už samotný večer nebyl ztráta času. Zíráte do kukuřice a přemýšlíte, že kdekoliv jinde by bylo líp. Fraser byl vskutku nechutný, za což si Oskárka jistě zasloužil. Nebo už na něj přišla řada? Čert ví, jak to v tom HolémÚdu chodí, žeano. Pajduláka už tam dostane kdejaký idiot, stačí mít nejistý gender a nelogický názor na svět, popřípadě zahrát idiota nebo jinak opovržení hodnou osobnost a nijak nevybočit z mantinelů scénáristy. Dnešní svět a tupá degenerace zhltne vše. Otylé buzeranty v hlavních rolích i anorektické čůzy, lapené v reflektorech módních požadavků. Nicméně, toto byl lehce nadstandardní výkon jinak podprůměrného komika z devadesátek, který, když člověk vynechá veškerá tupá klišé, zaslouží pozornost. Nemyslím, že bych si to pustil vícekrát. Jsem ale toho názoru, že pozornost si zaslouží.  75%

Blue Beetle (2023) odpad!

To snad ani nelze popsat slovy, jak trapně jsem se cítil prakticky po celý průběh filmu. Nevěděl jsem totiž, jestli sleduji nějakou tupou mexickou telenovelu, nebo sci-fi večerníček pro retardované předškoláky. V každé druhé scéně divák naráží na nelogická klišé a neustávající hysterický řev pomatených portorikánců. Jinak se tam v podstatě nic neděje a postavy, ke kterým si nelze vytvořit pozitivní vztah, si ve chvilkách herecké improvizace vzájemně mažou med kolem huby a masírují si prdele. Akční scény jsou v ratingu 3+, tedy rozhodně žádná krvavá lázeň. Není tedy nic, nač diváka nalákat. Vědět to dřív, asi bych raději ty dvě hodiny žehlil kapesníky. 5%

Mluv se mnou (2023)

Takové ostýchavě neotřelé dílko, plné slizoidních halucinací jedné afroameričanky, která ráda ujíždí na parafínu, olizuje cizí chodidla a ohmatává se se sádrovou hnátičkou. Jinak unylé úlekové drama se stínovými maňásky a nezletilými chlapci, co se rádi sebepoškozují, které v divákově paměti uvízne snad jen díky jednoduchému názvu. Určitě stojí za zhlédnutí, ale bez přehnaného očekávání. 65%

Barbie (2023)

Ze startu této bestiálně růžové hovadiny jsem se ukrutně bál, že to bude další Gájenův muzikál a já v tom kině snad shořím. Nakonec jsem se ale tuze nasmál absurditám a očekávaným vtípkům, které prostě stály za to. Rozhodně milé překvapení. I am Kenough! 75%