Vraždy podle Jidáše (1999)

Velmi dobrý hororový thriller, který na konci 90. let filmovým fanouškům připomněl, že Christopher Lambert ještě není odepsaný herec. Režisér Russell Mulcahy (Highlander), natočil kvalitní snímek a i když je inspirace Fincherovou Sedmičkou více než zjevná, jedná se o napínavou a dobře natočenou záležitost. P.S. V roli kněze se zde představí slavný režisér David Cronenberg.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Velice dobrá sedmdesátková kriminálka s výborným Walterem Matthauem (v poměrně netradiční roli) a jako vždy skvělým Robertem Shawem. Ten mě snad ještě nikdy nezklamal.

Hlava-22 (1970)

Už dlouho mi v nějakém filmu nebyla některá z postav tak sympatická, jako kapitán Yossarian, kterého zde hraje Alan Arkin. Když na začátku ukáže vztyčený prostředníček, jako odpověď na povel k letu, věděl jsem, že HLAVA-22, bude snímkem přesně pro mě. No a pak už to jede... Parádní válečná satira (takový drsnější MASH) s obsazením hvězdnějším, než v Expendables a vynikajícím českým dabingem České televize (2008). Stejně dobré, ne-li lepší, než Dr. Divnoláska.

Řeka bez návratu (1954)

Spíš než westernem, je ŘEKA BEZ NÁVRATU dobrodružným dramatem o sblížení otce a syna. Marilyn Monroe je v džínách neskutečně sexy a tvrďák Robert Mitchum, který se natáčením tradičně propil, působí opravdu drsně. K tomu připočtěte překrásné scenérie amerického středozápadu, trochu romantiky a ideální stopáž a o nudě nemůže být řeč. Mně se film líbil.

Prázdniny v Římě (1953)

Černobílá kamera, Řím a v hlavních rolích dva naprosto ikoničtí herci nejen své doby. William Wyler (např. Velká země, Ben Hur) natočil tuto romantickou komedii tak lehkým a okouzlujícím způsobem, že dodnes nemá ve svém žánru konkurenci.

Vlk ze Snow Hollow (2020)

Zajímavé a oku lahodící lokace zasněžené krajiny, docela neotřelé a originální závěrečné rozuzlení příběhu a jedna z posledních rolí hereckého veterána Roberta Forstera (např. Aligátor, Delta Force), jsou rozhodně plusem. Minusem je nepříliš sympatický hlavní hrdina a především to, že celý film působí strašně lacině, za což může slabší scénář i průměrná režie. Ve finále z toho vyjde vlkodlačí horůrek, kterých jsou tucty a vyniká jen tím zajímavým závěrem.

Hory mají oči (1977)

Dnes již pořádně ošuntělý horůrek slavného režiséra Wese Cravena (mj. Noční můra v Elm Street, Vřískot), který má však stále co nabídnout a čím zabavit. Hororovou atmosféru film rozhodně neztratil a Michael Berryman je opravdu děsivý.

Pasažéři (2016)

Vizuálně velice povedený sci-fi film s hvězdnou hereckou dvojicí a slušným příběhem, který je plný zajímavých nápadů. První polovina je lepší té druhé a nebýt to tolik sladké, byl bych ještě spokojenější. I tak kvalitní a nadprůměrná zábava.

U pěti veverek (1944)

Jako vždy dobrosrdečný Jindřich Plachta v povedené prvorepublikové komedii. V menších rolích spolu opět hrají Ladislav Pešek a Jan Pivec, kteří pobavili už v Hotelu Modrá hvězda.

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Kdo spí, ten krade! Až na tu bolševickou, dokola zpívanou Carevnu, kterou jsme ještě nuceně stihli v první třídě základní školy, podařená oddychová komedie s výborným Sašou Rašilovem. Léto a venkov zklamat nemůžou. Vždy se rád mrknu.

Ovládací panel
162. nej uživatel Česko