Světáci (1969)

Komedie době poplatné bohuže i bohudík. S hereckým ansáblem, který se už nebude nikdy opakovat, se mnoha generacím zařezaly do kůže hlášky jihočeských dělňasů hrající nóbl pány do té nejvyšší reprezentace. Správný socialistický človíček drží hubu a krok, neplete se do vyšší společnosti a už vůbec ne do politických řečí. Hlavně, aby v té maltě nebylo moc vody, to je to oč tu běží a onehdá jsem si toho všimnul. Srandovní je Podskalského dvousečná zbraň a tak si každý může najít v době zapínání bolševického opasku viz. téměř hitlerovská přednáška o lešení, tu a tam i  hořkou notu odcházející západní svobody, kterou tam zosobňují intelektuální témata včetně Brodského UFO, šalantní kabrňák Olda Nový z první republiky a nejluxusnější podnik v Praze s názvem Diplomat-Grill. Jak to mohli vůbec soudruzi pustit z promítačky. 85%  :D

Fallout (2024) (seriál)

165 centimetrů měřící líbezná panenka Ella Purnell s krásnýma velkýma očima, ve kterých jsem se utopil. Volťáček jak se patří a vcelku komplet skvělý casting a povedená variace pro pařany novodobého Fallouta. Já kdysi skončil u dvojiky, kterou jsem ani nedohrál a neumím si představit, jak nudné by bylo její přesné zfilmování. Tahle verze je o poznání atraktivnější. Na další sérku si určitě počkám.

UFC 300 (2024) (pořad)

Jiří Procházka není samuraj, má pravidla, podle kterých se chová a navíc to je jen obyčejnej kluk z České republiky. Pro nás jsi neobyčejnej borec a cesta za titulem je opět otevřená, co víc si přát. Po infarktovém prvním kole, kdy nikdo nechtěl vědět, jak dlouho ještě budou BJPímu fungovat lýtka se dvojákem trefil a Rakiče poslal na kolotoč smrti. Poté už mělo všechno rychlý spád a splnilo se jak jsem psal na tipáči. Půjdem spolu na procházku peklem kámo. Gratulace...jo a gangster Hill shořel jak papír :D

Americká fikce (2023)

Muž s intelektuální převahou nad mnohými současníky zatracuje rozdělování do sociálních a rasových kast, bohužel, tak jak svět vidí on nevidí ostatní. Zůstává ve své profesi častokrát opomíjen nejen kvůli barvě pleti, ale především kvůli nezáživnému psaní pro úzkou skupinu čtenářů. Spolu s tragickými zásahy do rodinných vztahů přichází nápad na prank proti mainstreamu, který přesahuje jeho rodinu, společnost, filmový průmysl a historický vývoj samotné Ameriky. Uhlazeně s příjemnou hudbou natočená psychologická rozborka o povrchní potřebě bizárů a prolínání stereotypů, které chtě nechtě vždy vyplují na povrch.  80% + předloha, scénář    ´´Čím víc se chovám jako idiot, tím víc mám peněz. Proto se moji rodiče přestěhovali z Portorika do Ameriky.´´ :D

Špion, který mě miloval (1977)

Ve studené válce musí opět spojit síly agenti ´´obou´´ stran, aby zneškodnili nového hlubokomořského padoucha, který chce ovládnout svět. Skrze exotické destinace v Gíze až po slunnou Itálii a středomořské bojůvky s hybridní lambo-ponorkou. Nezapomenutelný je tanker požírající ponorky a první představení přerostlého drobečka Zuba v roli Richard Kiel.  75%

Zabití posvátného jelena (2017)

Yorgosovo bahnění po svátosti daru a odebrání života je pro mne na hranici zájmu, který snižuje nejen nedostatečné proniknutí k mysteriózní povaze a schopnostem Barryho Keoghana, taktéž i afektovaně odpovídaného textu všemi zúčastněnými, díky němuž to vypadá jak při divadelní zkoušce na ostré představení. Určitě to bylo schválně, ale nepochopil jsem proč. 45%

Lucie, postrach ulice (1983)

´´LUCY, TERROR OF THE STREET!´´ :D Atmosféra sídlištních dobrodružství normalizačních dětí s formeláky se už nedá opakovat. Dokonalá Žaneta Fuchsová jako vládkyně všech moří. 75%

Kuratorium (2022) (TV film)

Vzácné záběry a ještě vzácnější poznatky přímých svědků dnes již zesnulých pánů, kteří okusili okovy tehdejšího protektorátu pod říšskou orlicí s hákáčem. Stejně jako tomu bylo u závodu ve výrobě atomové bomby, stejně tak i nacistické Kuratorium nemělo dostatek času na převýchovu mládeže. Rozumní lidé by se měli poučit a chránit svobodu. Tehdejší politická garnitůra československa byla donucena za porážku třetí říše odevzdat země do náruče Stalina na dalších 20let. Dnešní Rusko se po hitlerovském vzoru snaží o totéž. V případě porážky Ukrajiny je zcela jisté, co jejich zemi čeká. Smutné taktéž, jak se dají davy ovládat lhaním a překrucováním pravdivých faktů v nepravdivé nesmysly stokrát omleté dokola. 10 z 10 psychologů vám to potvrdí stejně jako poradci a propagandističtí všeumělové kolem Putina. I když naše země není fakticky ve válce, zcela odkrytě nás každý den, každou minutou, co otevřete chytrý přístroj bombardují pečlivě připravenými zprávami s úkolem zasadit semínko pochybnosti. Prosím všechny, kdo tohle čtou nepodlehněte, ověřujte si zprávy a přemýšlejte o důsledcích než vhodíte hlasovací lístek. Demokracie je stejně jako v minulosti zneužita k moci diktátorských hlav.

Land of Bad (2024)

Další militantní předěl ala Black Hawk se bohužel nekoná, spíše poděl a může za to sám šéf William Eubank, který celému tomuto projektu podrazil nohy neuvěřitelně mdlým a nudným scénářem s přispěním postav, které od začátku do konce mluví jak umělá inteligence po prásku z bonga. Je to strašná škoda, protože vše ostatní, co se odehrává v obraze je poctivá práce s nádhernými záběry vojenské akce s minimem digitálních triků. Kontrast těchto dvou složek je asi tak velkej, jako krvavá mučící scéna versus nakupující gladiátor v márketu. Kdyby postavy ve filmu mlčeli a nic neříkali, přidal bych o hvězdu víc.. 60%

Jedeme na teambuilding (2023) odpad!

Česko-slovenská ohavnost a hloupá přisprostlá zbytečnost o bandě firemních karikatur lidí urážející krom sebe samých vše ostatní kolem cokoliv kdekoliv pokrytecky se schovávájící za černoprdelní ´´ne´´humor ochotnických umělců, kteří si svůj distanc ohledně názorů a chování postav nezapomněli namalovat na začátku filmu. Jeden z vrcholů letošního filmového pekla s Michalem Davidem na kolotoči. Obávám se, že se po tomto podělu paní Marianková s Péťou Polnišovou vítězoslavně řadí hned vedle Laňky, Markvarta a Zity Marinovové. Zároveň se mi nechce věřit, že to doslova ukradlo lidem z peněženek skoro 100 milionů korun? Nastává dekáda temna v podobě Prachařova a Čermákova ksichtu, maďarských Slováků tancující kozáčka?  :o