Vyzvednutí Titaniku (1980)

Je to celkom slušne natočené B-čko. Ak vypnete mozog a nebudete riešiť že vyzdvihnutie lode z dna je absurdnosť, budete sa pri filme celkom baviť.

Frasier - Dobrý otec (2023) (epizoda)

Na prvý diel celkom slušný rozbeh. Uvidím čo ďalšie diely. Zatiaľ opatrné 4*.

Moonfall (2022)

Toto je zlé aj na Emmericha. Vykráda sám seba, ešte aj iné filmy a snaží sa to silou mocou pôsobiť čo možno najhlúpejšie. A veľmi sa mu to darí. Interstellar pre mentálne retardovaných. 10%

Invalida (2023)

Nechce sa mi veriť, že toto je slovenský film. Fakt skvelá čierna komédia. 4 1/2*.

Na západní frontě klid (2022)

Filmu sa čo sa týka vizuálu a výpravy nedá zhola nič vytknúť. Aby ale dejovo človek čakal až do polovice filmu, že sa bude niečo konečne diať a ono to nepríde. S postavami som sa nedokázal zžiť a vlastne mi bolo celkom jedno čo sa na konci stalo. Príliš veľký hype okolo jedného vojnového filmu. Tri hviezdy. A teraz nech mi niekto vysvetlí čo to má spoločné s predlohou.

Velká filmová loupež (1986)

Fakt to točil ten vynikajúci režisér Lipský? Popravde som mal pocit, že to je Soukupova zvrhlosť, alebo aspoň pocta preňho, lebo si to inak neviem vysvetliť. Čakal som, kedy sa tam objaví Jaroslav Sypal. Jemu takéto nezmyselné filmy režú. Prílišný mirš marš na mňa. Snažilo sa to byť crazy preplnené filmovými hviezdami, ale nakoniec z toho vznikol bezdejový mirš marš. Taká jednominutovka pre Kaisera a Labusa. Ale, malo to aj svetlé stránky. Učiteľka a jej žiačky nemali chybu. Tam bol slabučký náznak kúzelníka. Apropo, prečo tam nebol Korn? 25%.

Top Gun: Maverick (2022)

Tak toto bol BLOCKBUSTER. Posledná polhodina SPEKTAKULÁRNA! Rozhodne si musim pozrieť ešte raz. Ako na začiatku začal Kenny Loggins, vedel som ktorá bije. Filmu sa nejde nabažiť. Rozhodne film pre kino a na televízore to už asi nebude tak dobré. Zatiaľ dávam 95% (5*).

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Mno, taká hororovejšia Sabrina, mladá čarodejnica (nie pôvodná). Ak máte radí démonov a ich dovádzanie z prvých dielov v obydliach obetí, film vás asi sklame. Tých ľakačiek tam mnoho nie je. Ak sa majú ďalšie pokračovania posúvať týmto smerom, asi majú o diváka menej. SPOJLER: Retrospektívne vracanie sa k udalostiam mňa osobne pripravili o tú potrebnú atmosféru. 2 1/2*.

Duna (2021)

Vizuálne a zvukovo to bude dozaista skvost. Možno konečne po dlhšej dobe výpravné sci-fi, ktoré netaha až prilis na pílu (no, ono ju skôr brzdí). Je tam viacero nelogických vecí a na mňa sa to až príliš vlieklo a zamotávalo do seba víziami. Hlboký dej som v tom nenašiel, možno to chce knihu a samotný film je skôr, teda hlavne pre fanúšikov Duny. Druhé zhliadnutie asi nedám. Videné v kine. 70%.