Den poté (1983) (TV film)

Keby som skôr nevidela britské Threads, ktoré ma totálne odrovnalo, možno by som dala aj za 5*. Ale tam, kde vás Threads dobijú lopatou do hrobu číslami a predstavami ako bude krajina vyzerať o 10, 20, 50 rokov, tu sa to končí na optimistickej note práve narodeným dieťatom a symbolikou s posledným objatím. V prvej polke to aj vybuduje vo vás nervóznu atmosféru a pocit strachu, ale v druhej polke sa ho nedarí udržať. Nedostaví sa ten pocit, že sme totálne v paži na najbližších xzy rokov a civilizačne sme sa posunuli do stredoveku. Len v jednej scéne na farmárskom zasadnutí preberú, čo sa stalo s pôdou a že to nepôjde len tak odfúrikovať na hnojisko.

Chuck (2007) (seriál)

Priznam sa, prve dve serie som vascinu Buy More scen pretacala, postavy okrem hlavnej trojky+Ellie a Awesome boli niekedy neznesitelne a ich humor mi nesadol. Ku koncu druhej serie sa to zacalo zlepsovat a tretia seria dopadla vyborne. Morgan Grimes konecne dostal k narodeninam character development a samotny Chuck si presiel krizou identity 'Co znamena byt spionom'. Postavy uz neposobili jednorozmerne, vyrastli a serial sa posunul do geek family dramedy stylu. Za prve dve serie by som dala 3* ale niekde uprostred si ma serial ziskal a finale ma rozsekalo takze nakoniec hadam za 4*.

Muž z oceli (2013)

Prva polovica vyborne, druha bohuzial nudny preflaknuty CGI cirkus. Kedy tvorcovia pochopia, ze je to hlavne o postavach a ich charaktervom vyvoji a nie o tom kolko mrakodrapov zburaju?

Mayday (2013) (seriál)

Akoby chcela BBC urobit skratene The Killing ale nepodarilo sa to. Nudne, plne klise a dlhych spomalenych zaberov na tvare hrdinov na ktorych sa zraci uzas, zhrozenie alebo strach a do podmazu vrestia melodramaticke huslicky. Ak ste aspon priemerne inteligentny divak, po prvej, najviac druhej epizode je vam jasne, ktory zahradnik je vrahom a zaverecna cast este dorazi nelogickost celeho pocinu. Mrzi ma toto premhanie hereckeho talentu. Na com toto naozaj kape, je ze mali material na dostojny dvojdiel a roztahali to na 5 dielov. V kriminalkovom suboji ked sa vsetky televizie Britanie rozhodli v marci vysielat (mysteriozne) kriminalky to BBC prehrala na celej ciare.

Bídníci (2012)

Dala by som za 4 ale Rusell Crowe to pre mna zabil.

Amazing Spider-Man (2012)

Dve hviezdy odo mna dostalo za sympatakov Garfielda a Emmu. Pri scene so zeriavmi som si povedala, ze toto je moc aj na komiksovku.

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

Po A Touch of Cloth nebudete moct pozerat hocijaku policajnu proceduralku vazne. A ani nemusite. Vsetky vtipy, klise a metody patrania po vrahovi vyskytujuce sa v tomto zanri su narvate do dvoch casti dalsej genialnej parodie od Charlieho Brookera.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Dobre a stylovo urobena proceduralka. Nic viac, nic menej.

Mamma Mia! (2008)

Nulovy prinos svetovej filmografii, maximalna zabava. Asi mi ku stastiu naozaj chyba malo.

Vetřelci (1986)

Pre mna najlepsi diel Alien sagy. Perfektna hutna atmosfera a samotny Alien v krasne hnusnych detailoch, ktore ho robili doslova zivym. Nie raz som sa pristihla hucat na Ripleyovu "Kill it! Kill it with fire!"

Ovládací panel
6 bodů