Vyhy

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 23.4.2017  23:36
    Ochránci (2017)

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně zainvestujte více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.

• 22.4.2017  12:11

Už jsem si dávno zvykl, že série RaZ už není o nelegální závodech a tvůrci nám servírují jednu absurdnější akci za druhou. Prostě adrenalinová smršť. Minulé díly mě nechávaly chladným, jelikož jsem upadl trochu omámení a věděl jsem, co očekávat. Pořád to samé – nesmyslná akce, smysl pro rodinu, Johnsonovi svaly atd. (Je pravdou, že odchod P. Walkera trochu sedmý díl ovlivnil). Konečně se to ale změnilo. Osmý díl má nejpropracovanější scénář a věci tam dávají smysl. Ano, pořád je to ta nereálné akce, kde každý plán tohoto týmu spoléhá na náhodu, ale nevadí mi to. Přenesl jsem se přesto a užíval si rychlou a zběsilou jízdu. Z celé série nejpovedenější.

• 22.4.2017  12:02
    Mimi šéf (2017)

Natočit animák podle knižní předlohy, jež má asi 40 stránek a k tomu všemu tam jsou jen obrázky, to chce hodně odvahy. Studio muselo k tomu vymyslet obsáhlejší příběh, který by měl zabavit dětské diváky na 97 minut. Nevím, zda se děti bavili, já ale ne. Když pominu složitější příběh a několik logických chyb, hlavní myšlenka byla přeci jen působivá. Starší sourozenci vždy ostrouhají, když jejich domov naruší mladší brácha či sestra. Ve filmu se bylo těžké orientovat, jelikož bylo složité rozpoznat, co je skutečnost a co Timova představivost. Navíc, pokud se děti rodí v nebi (nebo kde to sakra bylo), proč Timova maminka měla těhotenské břicho a jak to že Mimi šéf přijel taxíkem? Rodiče očividně viděli, že Mimi šéf má na sobě oblek a nosí kufřík – to jim to nepřišlo divné? A takových otázek vzniká spousty. Chápu, že mladé diváky to nezajímá, takže to nebudu hrotit. Za myšlenku a pár dospěláckých vtipů dávám ty dvě hvězdičky…

• 16.4.2017  20:46

Seriál jsem jako malý miloval. Ty časy jsou už pryč a je to spíš nostalgie a nikdy bych si ho už znovu nepustil. Filmu jsem dal šanci a lituju. Pokud film zařadíme do dětské kategorie, tak dobře, to by šlo. Jinak je to o ničem a nuda. Ale za snahu obnovit hit devadesátých let ty dvě hvězdy dám. Čekal jsem víc. …

• 10.4.2017  09:34
    Aftermath (2017)

Asi by se to všem líbilo více, kdyby Arnie vzal samopal a celou leteckou společnost postřílel a pak by se jako robot vrátil v čase a zachránil svou dceru a milovanou manželku. No, tak život ale nefunguje. Na dramatu nevidím nic špatného. I když by se to dalo natočit lépe, bavilo mě to a Arnie zahrál skvěle. Já ho prostě mám rád a jsem za každý jeho nový film vděčný.

• 10.4.2017  09:29
    Život (2017)

Klasické dražší Béčko obsazené hvězdnými herci. Ano, vykrádačka Gravitace a Vetřelce v jedné podobě, ale vůbec mi to nevadilo. Mám podobné filmy v oblibě, takže jsem jen usedl a nechal se unášet. A přidávám hvězdu za konec. Docela mě to překvapilo.

• 9.4.2017  12:37
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Horor? Možná, ale spíše nechuťárna. Komedie? Ani náhodou. Myšlenka je originální, ale asi by to víc fungovalo bez snahy rozesmát diváka, které se nedaří. Jakoby herci čekali, až po zaznění "vtipné" hlášky diváci zatleskají. Já ale rozhodně nezatleskám. (Hodnocení po zhlédnutí první řady)

• 5.4.2017  18:14

Je zajímavé, jak člověka může bavit příběh, který dobře zná a už ho několikrát viděl. Pro mě je Kráska a zvíře z 1991 prostě klasika, kterou nic nepřekoná. Ta pohádka mě jako malého fascinovala a nehorázně bavila. Od té doby jsem několik adaptací viděl, ale žádná nebyla tak skvělá jako letošní zpracování. Chytlavé písně (některé stejné jako minule), příběh známý, ale i tak opojný, a zpracování dokonalé. Určitě bych zkrátil délku, jelikož to zbytečně natahovali, ale jinak nemám co vytknout

• 5.4.2017  09:17

Je jen dobře, že to v Americe nešlo do kin, jelikož by na to nikdo nechodil. U nás, pokud dvojku chceme vidět, žel do kina musíme. Přijít s pokračováním po deseti letech je docela výzva, ale mělo se na čem stavět, protože jednička byla nadprůměrným animákem, který přišel zas s něčím novým. A to se právě o Divokých vlnách 2 říci nedá. Je možné, že dětské diváky to pobaví, a to jim přeju, ale pro mě to byla ztráta času. Ale viděl jsem opět známé tváře, tak dvě hvězdy musím dát.

• 26.3.2017  17:16

Smutný příběh o nešťastném chapci, jenž útočí na city a je podkreslen dětskou fantazií. Přesto mě to vtáhlo do děje. Dětem bych asi novinku nedoporučil, jelikož je dosti depresivní, ale nám dospělým může hodně předat.

• 25.3.2017  21:06

Parta maníků, co hledá netvory a příšery, se vydá na cestu na Tajuplný ostrov, kde veškerá fauna je poměrně větší, než by měla. Tam potkávají obrovskou rozzlobenou opici, která by se hodila Caesarovi v bitvě na Planetě opic. Sice je Kong obrovská naštvaná opička, která stále roste (Asi je ještě v pubertě, ale zde neplatí, že je lepší jí šatit než živit.), ale přesto se ukáže, že je to vlastně hodná bytůstka a měla ostrov pod kontrolou, než se zde objevili lidé, což taková myšlenka je velice reálná a líbila se mi. Potom jí ale ti mrňavý lidé, kteří do Kongova světa přinesli chaos, museli pomoc, jinak by náš chlupatý Kong zahynul. Směšné. Je pravdou, že vše vypadá krásně a dobře zvládnuté, ale to nám přeci už nemůže stačit. Nechci jen efekty, chci pořádný film! Ale je pravdou, že jsme byli v džungli, a ne ve víru velkoměsta – za to jsem rád. Ano, je to obrovský blockbuster, ale pro mě to je jen drahá krásná podívaná, která klouže po povrchu a někoho může zaujmout, ale mě už ne.

• 16.3.2017  19:10

Hugh Jackman jako Wolverine naposledy. Minulé jeho příběhy jsem taktéž sledoval, ale byly tak mizerné, že si nepamatuju nic, co v nich bylo. Kromě samotného mutanta s drápky. Takže oceňuji, že jsem si nic nemusel pamatovat a stejně jsem se v Loganovi neztratil. Pokud bych měl nového Logana srovnat s minulými díly, musím uznat, že vše, ale úplně vše je lepší. I tak mě to ale nechalo chladným a rozhodně jsem po zhlédnutí v kině nekřičel, ať mi to pustí znovu, že si rád připlatím. Asi mě nenadchla struktura filmu stylu: "Musíme jim utéci! A jéje, našli nás. Tak jim znovu utečeme. A né! Zas nás našli. Tak opět utečeme! Hm jak to, že nás našli? Tak si to s nimi vyřídíme." Logan není rozhodně špatný film, to netvrdím. Jako rozloučení s legendou funguje dobře a věřím, že ne jedno oko nezůstalo suché. Nepřístupnost tomu dodala šťávu, ale možná bych ještě přitvrdil. A konečné finále naštěstí netlačilo moc na emoce, takže Wolverine odešel důstojně (skutečně, natočeno lidstky a věrohodně - jen finální scéna s dětmi mi přišla lehce komická). Doufám, že ho nenahradí. Pro mě bude vždy Wolverine jedině Hugh Jackman. Však jsem na něm vyrostl.

• 13.3.2017  21:06
    Zpívej (2016)

Zpívej mi příjde jako zanedbanější brácha super animáku Zootropolis. Městečko je fajn, hlavní postavy jsou skvěle vykreslené a příběh jednoduchý a volně plynoucí. Jediný problém, který jsem měl je, že animák nedostál svého názvu. Moc se v něm nezpívá. Finální čísla byla fajn, ale rozhodně by se dalo víc vytřískat z pěvecké soutěže. Skutečně, soutěžící, kteří chtěli oslnit dvojčlennou porotu svým (ne)výtečným zpěvem, mě bavili nejvíc z celého filmu. Oceňuji, že to dokáže pobavit malé diváky, ale i ty větší, mezi které se rád řadím.

• 12.3.2017  12:21
    Mlčení (2016)

Mlčení je vděčný film v tom smyslu, že když už zaplatíte za lístek cca 170,- , tak nejdete po 90 minutách domů ještě s nedojezeným popkornem, jelikož stopáž přes 150 minut je skutečně dlouhá. Téma filmu je trochu specifické, takže není pro každého. Ze začátku to mělo mírnější rozjezd a konec, nad tím jsem úplně mávnul rukou. Logicky se mi tedy nejvíce líbil prostředek, jinak jsem s ničím neměl větší problém. Známé obličeje mi trochu kazili tu možnost se do filmu více vžít a nebrat to jako další prostředek k vymámení peněz, i když myšlenka a zpracování vedou k tomu, aby nám film něco předal. Zároveň mi i vadily Garfieldovi myšlenky, které mi taktéž níčily požitek z filmu, když musel vše vnitřně komentovat. Ale jinak celkem zajímavé, možná dám šanci i starší verzi. (Mimochodem, už mi vadí, jak Marvel odepřel Garfieldovi Pavoučího muže a teď je nasazený skoro všude...)

• 3.3.2017  23:07

Mdlé a nezáživné. Příliš moc postav na tak krátkou stopáž, ale zároveň to bylo neskutečně dlouhé. Hodně nudných a hluchých pasáží. Ale atmosféru to mělo pěknou a finále docela zaujalo.

• 1.3.2017  16:33

Pokud byl první díl tragédie, tak dvojka je ještě horší. Čekal jsem , že se poučí, ale jediné co se změnilo, jsou vousy Jamieho Dornana, což u mě moc nezaboduje. Ale věřím, že dívčí obecenstvo to zaujme. Proč taky ne...

• 1.3.2017  16:31
    John Wick 2 (2017)

Druhá kapitola už má na co navázat, takže stojí pevněji v základech. Je pravdou, že příběh je již o trochu složitějí než v předchozím díle, ale i tak se v něm divák lehce zorientuje. Konečně poznáváme svět, ve kterém se John Wick pohyboval a jaké má pravidla. Sice je pravdou, že nám druhý díl nepřináší až tak nic nového, ale má to styl a když k tomu přidáte jeho drahý oblek a černý rolák, není co zkazit.

• 1.3.2017  16:27

Nevím přesně proč, ale Lego příběh s Emmetem mě bavil víc. Tam měl Batman jen vedlejší roli a více mu sedla. Jako samostatný film to moc nefunguje - pro dospělé, pro dětské publikum rozhodně ano. Tím nechci říci, že to není dobré, ale čekal jsem mnohem víc. Pár světlých chvil to ale mělo a zasmál jsem se. Plus za velkého množství postav, jenž jsem ne všechny čekal.

• 19.2.2017  21:40
    Dárek (2015)

Mělo to nápad, mělo to myšlenku a mělo to atmosféru. Něco tomu ale chybělo, abych udělal světoznámé "wow". Dobře zahrané, ale brzy vyšumělo.

• 16.2.2017  09:45
    Jackie (2016)

Rozhodně zajímavé. Pokud někdo rád sleduje životopisné snímky a zajímá se například o JFK, tak vřele doporučím. Jinak pro mě to bylo bez šťávy a kdyby Jackie hrál někdo jiný, možná by mě to chytlo víc. N. Portman se snažila, ale až moc. Její postava působí nepřirozeně a naučeně.

• 16.2.2017  09:41
    Zakladatel (2016)

Zakladatele beru jako informativní film, který nám sice neukázal nic nového, ale díky němu jsme se dokázali přenést do dob minulých a do "slavných" začátků slavného McDonalds. Michael Keaton svého Kroce skvěle zahrál a přímo se pro tu roli narodil. Jeho intriky a odhodlání jsou neuvěřitelné. Kdo ví, zda to tak skutečně bylo, ale bylo to zajímavé sledovat. I když film na emoce moc netlačí, bylo mi ke konci vlastně bratrů McDonaldových líto.

• 12.2.2017  20:06

Pomalu plynoucí drama, které mi výtečně vyhovovalo. Casey Affleck se na jeho roli skvěle hodil. Výborný scénář. Dokázalo mě to na dvě a půl hodiny zaujmout, i když jsme sledovali jen těžký život jednoho člověka. Na pět hvězd to ale není, muselo by mě to více zasáhnout. Vřele doporučuji.

• 8.2.2017  10:32
    Spojenci (2016)

Příjemné překvapení. Příběhově dobře sestavené, i když celou dobu víte, jak se bude děj vyvíjet - popis filmu. Proto čekáte na konec a jste zvědaví, jak to celé dopadne. A mě to šokovalo. Spojenci jsou tím lepším filmem roku 2017. Skvěle zahrané a natočené. Neútočí to šíleně na city, přes to může dojmout. Nenudí a udrželo to moji pozornost až do samotného finále. A Maxovo (Pittovo) míchání karet bylo výtečné!

• 4.2.2017  22:07

Co všíchni očekáváte? Na to, že je to naše tvorba, tak je to velice ucházející a zábavné. Sice se nejedná o nic originálního, ale přesto to vyniká mezi aktuálními komediemi. Předvídatelné, občas trapné scény, ale přesto to dokázalo udržet pozornost a úsměv na rtech. Plus za slovenské a polské herce. Dabing poláků stál na nic, ale nevadí.

• 4.2.2017  20:22

Kéž by to ukončili dřív. Jinak se ale jedná o klasický Resident Evil, takže mě to ani nepřekvapilo a ani nezklamalo. Občas nějaká "lekačka", což jsem uvítal, jinak opět šílený střih a katastrofická kamera. Žel, neměli moc peněz a je to vidět, ale jako celá série to funguje dobře.

• 29.1.2017  20:05
    Stalo se (2008)

Skvělá myšlenka, ale zpracování slabší. Nepodařilo se vytvořit takovou tu správnou atmosféru. Kdyby tu nehrál M. Walberg, mířilo by to k odpadu.

• 25.1.2017  10:26

Mělo to vše, co mi drželo pozornost. Když jsem se přenesl přes lehčí scénář, dostal jsem kvalitní historicko akční zimní olympiádu. Nádherná příroda, sympaťáci herci, postavené celkem reálně a výtečné umění na lyžích. Uvidíte slalom, skoky do dálky a sjezd. A málem bych zapomněl na skvělou hudbu. Prostě mě to chytlo a do samotného konce, který byl lehce předvídatelný (vůbec nevadí), mě to bavilo.

• 25.1.2017  10:22
    Trollové (2016)

Barevné, hlasité, utancované. Věřím, že malé děti mohou být z této pestrobarevné pohádky nadšené, což jim přeji. Mě to ale nebavilo. Možná to bylo příběhem, možná zpracováním. Plus za chytlavé písničky.

• 25.1.2017  10:19

Čekal jsem hloupý film, ale ne až tak. Agresivní střih, stupidní dialogy a přehnaná, ale přehnaná akce. Což by zas až tak nevadilo, kdyby jsme všechno neviděli v trailerech a film by přišel s něčím novým. Před patnácti lety by to možná fungovalo, ale dneska už ne. V dnešní době se jedná jen o průměrný akčňák. Potěšil mě Donnie Yen, jinak to bylo o ničem. Mluví se o pokračovaní, ale myslím si, že se ho už nedočkáme. Horší verze Rychle a zběsile.

• 18.1.2017  10:10
    Příchozí (2016)

Netvrdím, že se nejedná o skvělé sci-fi, ale trochu mě nudilo. Čekal jsem od toho mnohem víc, než jen učení mimozemšťanů anglickému jazyku. A když jsme se přenesli přes tuto lehce "nudou" střední část, tak mělo přijít finále, které mi vyrazí dech. Což se ale nestalo. Kvalitní film svého žánru, ale rozhodně se nejedná o nejlepší loňský film.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8