Watchmen (2019) (seriál)

Velice důstojný seriál k téměř dokonalému filmu  Bohužel to není úplně bez chyby, nejvíce mě nesedělo obsazení a ztráta pocitu, že se dívám na film o superhrdinech a ne na film o lidech v kápích, naštěstí tam byl pořád skvělý Jeremy Irons :) Celkově je pocit po dokončení první série dobrý a svět Watchmenů tímto seriálem zase trochu rozrostl, doufám že to nebude vše.  80%

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Na první dobrou přiznávám, že chápu fakt se kterým je tento seriál očividně dělán - a to že je natočen pro lidi, kteří jsou tak v polovině své docházky v rámci základní školy. Ale i přes to se nemůžu zbavit pocitu, že přes slušivý kabát je Avatar strašně jednoduchý a povrchní. Většina postav nazajímavá a samotný svět ve kterém se Aang pohybuje mi přijde jako nějaký náhodný fantasy generátor, obsahuje toho hodně, ale o to méně je tam zajímavého. Mít o 30 roků méně, pravděpodobně to bude mnohem lepší.   40%

Alexandr Veliký: Zrození boha (2024) (seriál)

Velké téma, zpracované vcelku lacině. To je asi hlavní pocit, který si z tohoto dokumentu odnáším.  A po pravdě nechápu, jak někdo může dát před kameru historičku, která mluví a zároveň nás simultálně snaží učit svůj způsob znakové řeči.  Pár věcí nových, konec života tohoto velikána vůbec neukázán. 55%

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Ne, nejde to.  Ač jsem se snažil, opravdu to dokoukat nejde.  Hlavní představitelka padesátikilová supermodelka-barbína-pilotka-MMAranařka, alias "uhni nebo tě složím" velice usilovně soupeří s policistou "jsem věčne v pr*eli-co teď budu dělat-další výpadek, nevadí sednu za volant a někam se pojedu podívat" o pozici nejotravnější postavy, musím říci, že je to opravdu litý boj.  Pachuť vaty a nekonečně prodlužované nudle z nosu se line celou dobu oněch šesti dílů, které jsem byl schopen vydržet.  Vcelku vypovídající pro celý seriál je fakt, že jediný, které tam mohl něco zahrát (ahoj Thorine) je v seriálu v několokasekundových záblescích, někdy urve možná i minutovou stopáž za celý díl.  10%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Ano, v naprosté většině je to pitomá Kurosawova vykrádačka, která mě připadala spíše jako dlouhé into nějaké nové hry. Na druhou stranu poslední půlhodina ve mě přeci jen zanechala pocit, že to není úplně ztracené a že z toho (možná malým zázrakem) půjde vybudovat něco aspoň trochu solidního. Úplné začátky nejsou nikdy jednoduché a jsou Vánoce a já mám pozitivní naladění.  50%

Utopený jako kotě (2023) (TV film)

Tendenční, výpovědi pouze jedné strany - lidi, kteří mají nemovitosti v dané oblasti, kteří budou pochopitelně proti. O samotné přehradě absolutní minimum informací. 15%

Nadace (2021) (seriál)

Po dvou sezonách naprostá spokojenost. Jako velký sci-fi a fantasy fanoušek, který Nadaci několikrát četl, nemám nejmenší problém s tím, že si seriál jde svoji cestou, když se drží pouze hlavní linie knižní série Isaaca Asimova, naopak je to pro mě osobně osvěžující.  Seriál má skvělý vizuál, za který by se nestyděl jakýkoliv film, který aktuálně běží v kinech. Jared Harris či Lee Pace ve svých rolích úžasní a samotný příběh po dvou sériích drží tempo a člověk se vždy těšil na další díl. Není to úplná dokonalost, ale pohybuje se to hodně vysoko a pár dílů bylo naprosto úžasných. Když vidím hodnocení místních uživatelů, musím se tak trochu smát - každý totiž musí všechny ujistit, že knihy četl a že ví, že to bylo v knížkách jinak, a tudíž je toto celé špatně - srandovní, leč realita. 90%

Den po dni (2023) (seriál)

Zajímavé téma, ale šíleně dlouhé a utahané.  Za mě velké zklamání.

Predátor: Kořist (2022)

Příjemné oživení světa Predátora, který se začal pomalu zamotávat sám do sebe, že už jsem měl obavy že to bude další Terminátor. Příjemná délka, na dnešní poměry ne příliš přepálené a hlavně to mělo po dlouhé době ten správný Predátorský nádech.  80%

Útěk z Pretorie (2020)

Drama o výrobě dřevěných klíčků a jejich strkání do zámků, ne že bych byl náročný, ale toto je opravdu málo.  Postavy až srandovně ploché a šablonovité, aneb všichni muklové jsou charakterní a všichni dozorci jsou psychouši.