Senna (2010)

Velmi silny dokument, vyborne spracovany, kde hlavnou dejovou liniou je rivalita s Alainom Prostom, popretkavana jeho sukromnym zivotom a velkym srdcom pre chudobnych v Brazilii. Aj kto nefandi formule 1 alebo nepozna tych jazdcov, je to hlboky pribeh jedneho velkeho cloveka, ktory chyti za srdce kazdeho!

Stážisti (2013)

Typická americká komédia plná žvastov a boja dobra proti zla, spojená s celovečernou reklamou na Google služby a produkty. Ako to končí je jasné. Prínosom pre mňa sú Google priestory, striptérky hore bez a dôraz na medziľudské vzťahy, ktoré sa pri počítačovej generácii strácajú ("vygoogli si to")

Rozkoš v oblacích (2013)

Poviem vám, prvých 30 minút bolo OK, sem tam zábavné hlášky, atď. Ale potom sa to začalo dobre rozbiehať až do bláznovstva s tancujúcou gay posádkou a sexujúcimi pasažiermi 1. triedy. Ako oddychová európska bláznivá komédia to, podľa môjho názoru, dokonale spĺňa požiadavky "alternatívnejšieho" diváka.

Konvoj do Murmanska (1943)

Pôsobivý film ... hlavne ak vás zaujíma vojnová história. Nečakal som, že by ma tak mohol nadchnúť. Stupňujúce sa napätie od začiatku až do konca, len s "love" pauzou počas ich krátkeho návratu do USA.

David & Layla (2005)

Príbeh o láske medzi židovským "zbohatlíkom" a kurdskou utečenkou, ktorá prišla o rodičov po Husajnovej masakre v severnom Iraku. Dej sa odohráva v New Yorku a je inšpirovaný skutočným príbehom. V pozadí môžeme vidieť iskrenie zo stretu židovskej a muslimskej kultúry, hrozbu deportácie a politické problémy Blízkeho východu.

Gomgashtei dar Aragh (2002)

Väčšina Ghobadiho filmov, ako aj tento, je o utrpení kurdského národa pod agresiou Saddáma Husajna. Aj pre toho, kto nepozná osud Kurdov, môže byť tento film silným zážitkom. Takmer všetci účinkujúci sú prostí ľudia z kurdských jednoduchých dedín, ktorí zažili peklo náletov a útok chemických zbraní na vlastnej koži. Najviac ma nadchla scéna bláznivého učiteľa, ktorý vysvetľoval deťom v mínovom poli, čo je to lietadlo ... "- Boli ste už v lietadle? - Ja nie, ale môj brat pozná človeka, ktorého synovec bol ... a keď sa budete dobre učiť, jedného dňa sa doňho posadíte tiež."

Let číslo 93 (2006)

Zo začiatku to bol chaos. Jedno lietadlo nekomunikuje, nikto nevie, čo sa deje, armáda na nohách, ale bez povolení z najvyšších miest sa nezmôžu na nič. Potom sa stratí ďalšie a ďalšie lietadlo, a vy viete ako to dopadne. Iný, veľmi silný príbeh sa odohráva v lete 93. Sám neviem, ako by som to znášal, ale pri telke som od nervozity skoro dostal vredy. Tento film veľmi reálne približuje boj o život s teroristami na palube lietadla. Človeka až zamrazí, že ide o rekonštrukciu skutočnej udalosti.

Syrská nevěsta (2004)

Bez akýchkoľvek vedomostí o politickej situácii v Golanských výšinách budete stratení. Je to taký typický festivalový film o ,,bežných,, problémoch ľudí na pozadí politických konfliktoch, o ktorých našinci nemajú ani šajnu. Každopádne je to veľmi zaujímavý film, o rodine, ktorá sa po dlhom čase opäť spojí, aby pomohla svojej dcére/sestre vydať sa za muža, s ktorým sa nikdy nestretla, a ktorú už pravdepodobne nikdy neuvidia.

Casino Royale (2006)

V mojich očiach najlepšia bondovka. Pre fanúšikov to musel byť šok, keď sa z akčného hrdinu s kadejakými vynálezmi odrazu stal chladný agent, robiaci si len svoju prácu, ktorý ma tiež svoje city. Vďaka tejto bondovke som sa aj ja stal fanúšik 007. Tento film Vás vtiahne do roli Bonda, budete cítiť, čo on cíti: hnev, lásku, vášeň ...