Noční můra v Elm Street (2010)

Když už nešel Freddy víc doprasit dalšími díly, tak aspoň remakem. A tenhle je teda zatraceně nepovedený, protože postrádá skoro vše, co bylo na původním filmů dobré. Aspoň že Freddymu nechali typický klobouk, svetr a rukavici s čepelemi, když už zprasili všecko ostatní.

Lesní duch (2013)

Není to sice remake klasického Evil Dead, ale hlavní zápletka (kniha vyvolávající démony) a některé důležité scény (bohužel ne všechny) naštěstí zůstaly. Film samotný je docela povedený a hvězdiček by určitě bylo víc, nebýt blbě dojemné defibrilovací scény kousek před koncem. Naštěstí to není až tak nepovedené jako např. pokus o remake Freddyho z Jilmové ulice, takže i navzdory zaujatosti proti novějším hororům je to slušný průměr. Škoda jen, že se neobjevilo více věcí z původního filmu.

Daria (1997) (seriál)

Asi jsem se zamiloval.... a taky našel seriál, který zaujme čestné místo na seznamu mých oblíbených seriálů.

Mlčení šunek (1994)

Komedie, která se snaží na diváka chrlit vtipy každou vteřinu a není divu, že při takovém množství se aspoň jednou pousměje snad každý (pokud to teda po prvních pár minutách nevypne). Vtipy sice nejsou nikterak intelektuální, ale to až tak nevadí a kdybych ten film nesledoval střízlivý nebo byl tak o 15 let mladší, asi by moje hodnocení bylo vyšší. Bohužel už jsem zmlsaný zábavnějšími parodiemi, takže je takové jaké je (po pravdě řečeno jsem se rozhodoval mezi 2 a 3 hvězdičkami). Pokud budete film sledovat na party ve větší skupině nebo jste průměrný teenager, můžete si k hodnocení přidat 1-2 hvězdičky a naopak, pokud neznáte Psycho, Základní instinkt, Mlčení jehňátek a .... teď si už nevzpomenu co všechno tento film paroduje... , tak si jednu hvězdičku uberte, protože velké množství vtipů asi nepochopíte.

Firma (1988) (TV film)

Šéfovi chuligánské bandy Bexovi (Gary Oldman) zničí skupina jiných hools vedených Yetim (Philip Davis) auto a Bexův návrh na spojenectví během mistrovství v Evropě je zástupci dalších firem (band) odmítnut. Zbytek filmu pak Bex dělí čas a energii mezi rodinu a chuligánství a touží si vyrovnat účty s Yetim. Pokud se těšíte na bojové scény, tak se několika málo dočkáte, pokud na scény erotické, tak Vám doporučím koupi tohohle DVD http://www.dvdland.it/nicom1/nicom1;jsessionid=804B2F6B8D4D6BFFA786E586C241FB79.node3 A pokud se těšíte na hudbu, tak Vás zklamu, protože ve filmu žádná není.

Rock 'n' Roll High School (1979)

Povedená komedie ze středoškolského prostředí plná skvělé hudby v podání legendárních Ramones.

Horrors of War (2006)

Tím, že hlavní hrdinové byli na akci za trest, připomíná tento mix hororu a válečného filmu Tucet špinavců, realističností některých bojových scén mi zas připomněl Komando. Zábavností se sice neblíží ani jednomu, zpracování taky mohlo být lepší, ale bod za nápad a bod za „Babe Ruth nummer eins“ bych přece jen dal.

Antifa, chasseurs de skins (2008)

Sice zajímavý pohled do historie francozského pouličního antifašismu, ale určitě by to šlo zpracovat i záživněji.

Vražda na úrovni (1979)

Atmosféra a hudba sice dobrá, ale 1. Herec, který hrál Holmese byl dost nesympatický a 2. Zápletka nic moc, chaotický příběh a dost nepovedený konec.

Živí mrtví (2010) (seriál)

U některých scén (u té dementní scény s babičkou obzvlášť) jsem měl chuť dát ještě o 2 hvězdičky méně.