Temný případ (2014) (seriál)

I can't even breathe! Nic tak intenzivního sem hooodně dlouho nezažil. Televizní tvorba posunutá na naprosto jinej levl, stříbrný plátno může těžce závidět. Matthew je pro mě hereckej zázrak tohodle desetiletí a Woody mi jen potvrzuje svoje zasloužený místo v top actors. Celkově sem z toho odvařenej a asi ještě dlouho budu. True Detective je finálním potvrzením toho, že kvalita nyní patří televizní produkci. A to hlavní, co jsem si odnesl - Louisiana je kurevsky creepy země! 100 a dalších milion % k tomu!

Já, padouch 2 (2013)

Přehnaná infantilnost a roztomilost první půle je dejme tomu odpustitelná (je to přece jen animák pro děti). 80% vtipů sice stojích na žlutejch blbostech a semtam něco na Agnes, u obojího se ale většina v podstatě už vykrádá z jedničky. Storka je tuctová a plná klišé, ale je to koukatelný. Největší průser všeho je asi pak z ničehonic přechod z tý infantilní blbosti do naprosto nesmyslnýho pseudošpiónskýho slasheru (Spy Kids??), ve kterym bych marně hledal něco pro děti. Záporák je v podstatě úplná blbost a transform z vtipnejch žlutejch na otravný fialový je totál stupid. Jednička daleko daleko daleko lepší, tohle je oproti tomu vaření z vody s přehnanou snahou zaujmout co nejširší pole diváků. 60%

Melancholie (2011)

Eine kleine Star za boobies Kirsten Dunst, což je v podstatě jediná věc, na kterou sem celej film čekal a kvůli které jsem to nakonec celé dokoukal. Jinak pikačovina klasického Trierovského formátu.

Velký Gatsby (2013)

V podstatě stejnej průser jako Avatar. Nad obsahem se dalo přednost megalomanskýmu vizuálu. Půlka filmu prostě stojí na vymazleném obrazu tehdejšího New Yorku a vypiplaných účesech - kostýmech. Ta druhá zas na hereckých výkonech (které, díky bohu, za něco alespoň opravdu stojí). Na nějaký děj tu neni moc prostoru, takže je otázkou, jak dlouho bude diváka bavit čumění na hezký věci a a dobře hrající herce. Mě samotného to bavilo tak do půlky filmu, pak už sem začal nervózně koukat na čas (při 2 hodinové stopáži trošku problém). Úplně samostatným aspektem tohodle filmu je hudba. Jay-Zho koncept propojení moderních trendů v hudebních stylech (porovnat můžeme třeba s Tarantinovým Djangem) do 20. let Ameriky, tedy doby charlestonu, funguje, narozdíl od již zmíněného Djanga, opravdu pouze občas. Někdy se dokonce stává až nesnesitelně rušivým. Nepomůže tomu ani plejáda těch nejznámějších hudebních interpretů moderní popové scény (zastánci teorie iluminatů si musejí mnout ruce :D). Narozdíl od Avatara, kterej byl průser od začátku do konce, Gatsbyho zachraňuje silnej konec, kterej mě nakonec přesvědčil o 4, i když ne úplně fér a zasloužených, hvězdách. 75%

Hrobník (2009) (TV film)

Zabít hyperdementního kameramana, kterej si myslí, že rychlý pohyby kamery sem a tam a neustálý přibližování má bejt nějaký supercool (ne, kurva neni), ultrašpatnýho scénáristu a půlku hereckýho ansáblu a možná, MOŽNÁ, by to bylo i koukatelný. Takhle je to jen další typicky strašně mizerná česká hovadina. 20%

Skrýš (2010)

Multimediální výukový program "Jak věřit v Boha" hadr, tohle byla ta správná agitka! Kardinálně uzívaný gulášomix ultimátních hoven. Lekačky nefungujou, atmosféra negraduje, průběh naprosto lehce odhadnutelnej. A k tomu ještě ta nudná frigida Moore. Jediný Rhys Meyers to zčásti jakžtakž zachraňuje, takže to přece jen nebyla taková ztráta času, přesto však nepochopim, proč takovouhle roli vůbec bral. Jo a ten konec? Urvat scénaristovi koule, nechat ho je sežrat a následně uškrtit jeho vlastním ptákem. PROČ SI KURVA NĚKDO MYSLÍ, ŽE PSEUDOŠPATNÝ TWISTY V POSLEDNÍ SCÉNĚ KAŽDÝHO HORORU SOU COOL?! SE PROBERTE VOLE HOVADA! 35%

Nevědomí (2013)

Překombinovanost a prvoplánovost se dá tomu filmu odpustit díky dechberoucí vizuální stránce, úchvatné (už po několikáté za sebou v poslední době, nevim čim to je) hudbě a hlavně hrozně zajímavému konceptu. žel nedotaženému do konce. Co ovšem odpustit nemůžu a film tak ztrácí tu pátou hvězdu, je konec a lá typickej fakin murica happy-end s několika naprosto wtf sračkomomenty. Bez posledních 10ti minut by to možná na těch 5 bylo, ale musel bych o tom stejně hodně přemejšlet. Každopádně mě to hodně bavilo a rozhodně se kvůli tomu vyplatí jít do kina! 80%

Hanna (2011)

Hodně ambiciozní a futuristický film bez ztráty na vysokém tempu. Přesný střih, dynamická kamera a precizní režie, to vše podtrhuje dokonale znějící a pasující hudba od kultovních Chemical Brothers. To vše mi v podstatě nahrazuje jakýs takýs nemastný neslaný scénář, který až moc okatě přejímá od klasik jako Bourne. Když k tomu ale ještě přidám opravdu lahodný akční scény, nezbejvá mi říct nic jinýho, než že mě to fakt bavilo! 75%

Vedlejší účinky (2013)

Mrazivé. Dokonalá hudba podtrhuje vynikající herecké výkony především mého oblíbence Lawa. Průběh filmu mě každou svojí minutou odzbrojoval, vůbec sem nečekal tolik zvratů. Zpočátku jsem byl k filmu poněkud skeptický, Mara na mě nedělala dobrý dojem a všechno mi to přišlo poněkud neucelené, když však do sebe začaly zapadat dílky skládačky, nepřestával jsem žasnout. Díky poněkud kostrbatému konci, především po odhalení všech neznámých a odkrytí lesbického plánu, jsem trošku zaváhal, zda tu plnou nakonec napálit, dojezd mě ovšem utvrdil, že si to ten Soderbergh ode mě po několika letech opět nakonec zaslouží. A ještě jednou vyzdvihuji hudbu!! 85%

Mnichov (2005)

Celková roztříštěnost resp. necelistvost scénáře a pointless dialogy na téma židovského chápání slova "domov" jsou aspekty, které mě nutí srazit z původně zamýšlených 4 na 3 hvězdy. Na přemrštěné stopáži už mě to na konci opravdu přece jen otravovalo moc. Bigup za kameru a herecké výkony, Bana je dle mého jeden z nejvíce nedoceněných herců současnosti. 70%