Válka Bohů (2011)

Po dlhej úvahe som sa rozhodol že tomuto filmu dám 3*. Na jednej strane ma to bohovsky zaujalo. Bohovia olympu boli sympaticky arogantní aj nápomocní zároveň (hlavne Zeus), vystihlo to moje detské predstavy z čias ked som čítaval grécke báje a povesti. Hlavný hrdina bol sympoš, čo je u mňa veľké plus vzhľadom na to, že v poslednej dobe ma ústredné postavičky celkom iritujú. A samozrejme Rourkov Hyperion bol "bad-ass number one". Grafické efekty na vynikajúcej úrovni,no v scénach mi chýbala dynamika akú som videl v 300-vke. Dej bol celkom plytký, čo by som ešte prekusol, no vzhľadom na absenciu gradácie deja som s filmom nežil a zostalo to len pri bežnom sledovaní. A preto si myslim že tie tri hviezdy čo dávam, filmu síce neprospejú, no ani mu neublížia.

Klub vrahů (2002) odpad!

Vražda, kozy, kozy, kozy, kozy, vtak ... WAIT! WHAT?! Kozy, vrazda, koniec.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Ak je toto pustené len v pozadí a občas odtrhnem hlavu od počítača a na pol ucha počúvam skvelé Hudákove komentáre tak može byť.

Poltergeist III (1988)

Na rozdiel od prvých dvoch dielov na môj vkus už príliš "preláskované", no stále dôstojné zakončenie nezabudnuteľnej trilógie.

Poltergeist II (1986)

Až na ten záver som sa pri filme celkom pobavil. Poctivý "horor" zo starej školy 80-tych rokov na ktorý sa dobre pozerá. Dej plynie bez nudných pasáží a efekty sú aj po vyše 20-tich rokoch na stále dobrej úrovni.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nemastné neslané pokračovanie,aspoň v mojich vtedajších detských očiach, vynikajúceho filmu. Efekty sú síce pekne spravené, ale zvyšok je nudný a ani tie preteky na motorkách a hádzanie diskov nie sú ktovieako strhujúce. Herecky je na tom najlepšie len Brigdes, ale jeden chlap nezachráni zvyšok osadenstva.

Alenka v říši divů (2010)

Už od detstva som rád pozeral filmové, alebo seriálové prevedenie Alice. Veď ktorý drobec sa nezamyslel nad tým aké to je na konci králičej nory. Potom prišlo vytriezvenie po prečítaní knihy. Je to jeden z mála prípadov keď kniha nie je lepšia ako jej filmové spracovanie. Pán Carroll, nech je Vám zem ľahká, neoceňujem Vaše spisovateľské zručnosti. Odvtedy som na Alicu zanevrel a aj keď je Burton jeden z mojich najobľúbenejších režisérov, netešil som sa veľmi na jeho prevedenie. Ale prišiel šok. V dobrom myslím. Pre mňa jednoznačné prekvapenie a ašpirant na najlepší film roka.

Počátek (2010)

Dlho som sa nevedel rozhodnúť čo si o filme mám myslieť. Nápad je výborný, tak isto aj prevedenie, herci, réžia, v skratke všetko čo má film obsahovať. Po pár týždňovom uležaní v hlave som sa nakoniec rozhodol pre štvorhviezdičkové hodnotenie. Tá jedna do plného počtu chýba len kvôli tomu, že až takú dieru do môjho súkromného filmového archívu film neurobil. Pobavil a zaujal, čo sú hodnoty ktoré by mal film spĺňať a ešte jedna dôležitá vec... ďalej vrelo odporúčam a to je pre každý film dôležitejšie ako všetky hodnotenia sveta.

Damned by Dawn (2009) odpad!

Toľko hmly ako tu, nebolo ani v Hmle od Darabonta a Carpentera (+ remake) dokopy. Na zamaskovanie výkonu hlavných predstaviteľov a amatérskych CGI efektov to však nestačilo. Umierajúcu babičku, ktorá vyzerá ako ježibaba po mesačnom sabate by som sám zniesol zo sveta byť jej vnuk len preto, aby som sa jej nezľakol vždy keď ju uvidím a banší by som odporučil nejaké tabletky na hrdlo. Z kvílenia čo predvádzala musí mať hlas ako prefajčená dôchodkyňa. Zvyšku hereckej bandy odporúčam aspoň základný kurz herectva a režisérovi nech už radšej nič nenatočí.