swamp

swamp

Ladislav Klimša

okres Praha
Odborný pracovník výzkumu a vývoje

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 11.12.2016  16:51
    Kancelář Blaník (TV pořad) (2014)

Dokonalá politická lobbistická satira v podání Tondy Blaníka. Neskutečná smršť, u které se člověk zároveň skvěle baví i trochu bojí - co když je to až moc blízko realitě..?! :P

• 15.11.2016  07:59
    Columbo (TV seriál) (1971)

Detektivní klasika televizní obrazovky s brilantním Peterem Falkem v roli Columba.

• 8.11.2016  13:38
    Ptáčátko (2016)

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce.

• 7.11.2016  12:37
    Super Team (2015)

Režisér vzpomíná na chvíle se svým otcem, který mu chce mimo animovaných postaviček, na které Sanjay kouká v televizi, ukázat i hinduistické tradice. Zprvu to Sanjaye nebaví, ale následně najde i v těchto hodnotách své zalíbení... svým osobitým způsobem.

• 12.10.2016  11:35
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

AZ-kvíz je legendární stejně jako jeho uvaděči - AZ a EB (teď už EM).

• 12.10.2016  11:33
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Musím se přiznat, že mě to zkrátka bavilo. Ovšem vzhledem k mé zálibě ve filmech si zpětně uvědomuji, že mě nebavila samotná talk-show, nýbrž vtipné prostřihy z různých filmů a seriálů. :)

• 12.10.2016  11:30
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Četnické humoresky byly velice svěžím a zábavným brněnským přírůstkem televizní tvorby, což bylo způsobeno především povedeným scénářem a příjemnými hereckými tvářemi.

• 12.10.2016  11:14

Musím říct, že tato 15minutová IMAX jízda mě na novou "marvelovku" navnadila víc než dost! I když jsem měl místy pocit, že se dívám na Inception, rozhodně musím na Cumberbatche zajít do kina, protože tohle bude stát za to. Nezapomeňte však, že toto byla pouze triviální PR akce, která ukázala jen takový rozšířený trailer (a neváhala to nazvat prequelem) s několika scénami z filmu (které nutno uznat vypadaly parádně), tak nevidím důvod, proč hodnotit tak přehnaně kladně. Na sociálních sítích prý máme používat #363vyvolenych, mno - já bych to viděl tak na 30 - jinak sál zel prázdnotou. :P

• 3.10.2016  17:05
    Toy Story: Prehistorický (TV film) (2014)

Toy story of terror! mi přišlo o něco zábavnější, ale i tato dinosauří variace je docela vyvedená.

• 23.9.2016  11:07
    Attic Panic (2015)

Jako překvapit mě to asi nemůže (pointu jsem čekal), ovšem tohle patří k těm lepším věcem dua Sandberg-Losten.

• 23.9.2016  11:02
    Coffer (2014)

Ohrané a předpokládatelné. Snad mě příště David F. Sandberg překvapí více...

• 23.9.2016  10:58
    Not So Fast (2014)

Něco takového si dovedu představit spíše od studentů filmové školy, než od "zkušeného" harcovníka Davida F. Sandberga.

• 23.9.2016  10:52
    Pictured (2014)

Já bych majznul tím kladívkem do té holky na obrázku! :D I když lidská zvědavost je možná občas silnější nežli strach.

• 23.9.2016  10:46
    See You Soon (2014)

Lotta Losten opět vidí, co nemá... :)

• 23.9.2016  10:43
    Cam Closer (2013)

Sandberg se drží podobného schématu ve většině svých kraťasů... tady mi to ale nějak nedávalo smysl. Asi by si měla koupit nový smartphone. :D

• 23.9.2016  10:38
    Closet Space (2016)

Tohle mě vážně pobavilo! :) Krátké, zábavné, dobře (a přesto jednoduše) vypointované.

• 21.9.2016  08:23
    Stopovaná (2015)

Pátrání po šipkách na domech v plzeňských ulicích... jaký byl vlastně jejich význam?

• 19.9.2016  10:14
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

1. SÉRIE /Murder house/ Na konci tam bylo až přespříliš "I'm sorry", ale jinak svěže bizarní podívaná, která tady už dlouho nebyla. Místy jako by na mě dýchnul Lynch či von Trier.. Z herců musím vyzdvihnout především výkony Taissy Farmigy a Jessicy Lange. 2. SÉRIE /Asylum/ Na druhou sérii jsem se těšil, ale musím se přiznat, že jsem čekal pouhou recyklaci s drobným svázáním s první sérií. Jaké pak bylo mé překvapení, když tato série byla zcela jiného ražení - a to se spoustou totožných herců (hrajících jiné postavy). Stejným tvůrcům se podařilo vytvořit zcela jiný koncept doplněný o mnoho filmařsky zajímavých prvků. Herecké výkony naprosto dokonalé, atmosféra by se dala krájet, jen ta emzácká linie mě trochu nebrala. Jinak tleskám. 3. SÉRIE /Coven/ Vypadá to, že sestupná tendence se nevyhnula ani tomuto seriálu, který byl v první sérii tak svěžím závanem bizarre hororu. Tam, kde jsme dřív byli napnutí k prasknutí, přišel čarodějnický spolek a zábavné "morbidno" šlo bohužel stranou... 4. SÉRIE /Freak Show/ Po slabé třetí sérii přišla čtvrtá, která mě navnadila minimálně tím, že jsem čekal návrat morbidity. Gore-bizarre momenty se sice v plné síle nedostavily, ale některé okamžiky této sezóny stály za to. Nejvíc mě pak potěšil Finn Wittrock a celá klauní eskapáda. :) 5. SÉRIE /Hotel/ Lady Gaga, novodobí upíři a tajemný hotel? Gore to bylo místy dost, ale mrazení z "mysteriózna" první série se naneštěstí nedostavilo. Musím však uznat, že herectví podivné zpěvačky v hlavní roli mě mile překvapilo, i když ten Zlatý glóbus bych jí za to asi neudělil. 6. SÉRIE /My Roanoke nightmare/

• 9.9.2016  09:07

Povedený dvacetiminutový kraťas ze světa Toy story, který servíruje děsuplnou hororovou zápletku plnou chybějících rukou, veleještěrů a stísněných prostor.

• 8.9.2016  16:54
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Za devatero horami a devatero řekami vybrala skupinka nadšených lidí necelých 110 tisíc na Startovači a vytvořila zábavnou hodinovou záležitost, která si bere něco tady a něco zase tam, ale dohromady to docela funguje. Rumcajs mě pobavil asi nejvíc. :D

• 8.9.2016  13:30

Musím přiznat, že tento krátkometrážní dokument (součást pořadu Celnice, díl Československý rozvod) mě nijak neuráží - naopak, zhlédl jsme ho s nadhledem a nijak se netajím tím, že mi občas vykouzlil úsměv na tváři. Vždyť to, co nám tady Jan Němec předvedl je pouze provokace... a jde mu dobře. :)

• 8.9.2016  11:55

Docela obyčejná reklama na hračky z Toy story udělaná pomocí stop-motion animace pro Ayzenberg Group a Mattel.

• 5.9.2016  15:40

Devatenáctý díl cyklu Inventura Febia nám předkládá dva krátké dokumenty. Medailonek Jana Němce o Arnoštu Lustigovi, jenž vzpomíná na věci, které tak ovlivnily jeho život (z pořadu GEN - 100 Čechů dneška) a Zuzana Meisnerová volně tématicky navazuje dokumentem Sühnezeichen – ve znamení pokání, kde můžeme vidět "generační potomky Nacistů", kteří v Praze pomáhají starým lidem - přeživším nacistického vyvražďování (z cyklu Oko - pohled na současnost).

• 31.8.2016  13:47

První díl cyklu Inventura Febia nám předkládá dva krátké dokumenty. Fero Fenič nám představí Odsud - potiaľ (Zpověď lidí žijících v nejzápadnějším a nejvýchodnějším cípu bývalého Československa...) a Jan Němec přiloží Zprávu o jednom procesu (Dokument o znovuotevření případu, ve kterém bratranci Barešovi unesli autobus plný studentů i s řidičem a chtěli se takto dostat na Západ. Řidič a jeden z bratranců byli zastřeleni na místě, druhý z bratranců byl odsouzen k trestu smrti a třetí k trestu odnětí svobody. Jak však vyplouvá na povrch, žádný z nich neměl v úmyslu někomu ublížit, šlo o pouhý pokus o to, dostat se z komunistického Československa, čemuž mělo být za každou cenu zamezeno... kde tedy leží vina?). Oba byly původně samostatnými díly cyklu Oko - pohled na současnost.

• 31.8.2016  13:44

Z cyklu Oko - pohled na současnost. Zpověď lidí žijících v nejzápadnějším a nejvýchodnějším cípu bývalého Československa...

• 26.8.2016  13:33
    Zpráva o jednom procesu (TV film) (1992)

Z cyklu Oko - pohled na současnost. Dokument o znovuotevření případu, ve kterém bratranci Barešovi unesli autobus plný studentů i s řidičem a chtěli se takto dostat na Západ. Řidič a jeden z bratranců byli zastřeleni na místě, druhý z bratranců byl odsouzen k trestu smrti a třetí k trestu odnětí svobody. Jak však vyplouvá na povrch, žádný z nich neměl v úmyslu někomu ublížit, šlo o pouhý pokus o to, dostat se z komunistického Československa, čemuž mělo být za každou cenu zamezeno... kde tedy leží vina?

• 24.8.2016  14:18

To si takhle chcete natočit jak uvolněnou atmosféru postupně přineslo Pražské jaro 1968, když tu najednou 21. srpen a tanky...

• 22.8.2016  18:28
    Stalo se na podzim (TV film) (1993)

Třetí medailonek Marty Kubišové od režiséra Jana Němce - tentokrát porevoluční. Atmosféra je pryč a enfant terrible československé nové vlny zdaleka není tím, kým býval.

• 22.8.2016  17:37
    Čas slunce a růží (TV film) (1968)

Stejně jako Martě Kubišové, tak i Karlu Gottovi natočil Jan Němec hudební medailonek obsahující několik písní. Protože mě však songy "Božského Káji" nikdy tak neuchvacovaly, nemůžu jít s hodnocením nikterak nahoru. Je to takové ztřeštěné - stejně jako Kájovy oku nelahodící pohyby.

• 22.8.2016  16:07
    Proudy lásku odnesou (TV film) (1969)

Po Náhrdelníku melancholie přišel další recitál Marty Kubišové v režii Jana Němce - tentokrát v barvě. Mně se tento, o rok starší bratříček, líbil o něco více - možná i výběrem písní, který mi byl bližší.

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114