swamp

swamp

Ladislav Klimša

okres Praha
Odborný pracovník výzkumu a vývoje

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 17.2.2017  23:31
    Mamon (TV seriál) (2015)

Kvalitní český seriál z produkce HBO, jehož předlohou byl norský Mammon. Kauzy, rodinné intriky, politika, novinařina, policie - to vše smícháno do nepříjemného koktejlu, který chutná sice trpce, ale nelze ho přestat pít. Vyzdvihuji především herecký výkon Matěje Hádka, který na českém poli začíná patřit k tomu lepšímu, co mohou česká brouzdaliště nabídnout.

• 17.2.2017  23:24

• 17.2.2017  23:18

• 17.2.2017  23:15
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

1. SÉRIE M. Night Shyamalan po delší době přišel s něčím zajímavým. Mysteriózno z městečka Wayward Pines jen číší a člověku najednou dává vzpomenout na okamžiky, kdy se sžíval s obyvateli třeba Twin Peaks. Takových kvalit však samozřejmě zdaleka nedosahuje, ale podívaná je to nadmíru sympatická. 2. SÉRIE S pokračováním bohužel přichází i propad. Tajemno je pryč, k moci se dostává mladá garda protivných parchantů a nádech mysteriózního městečka, potažmo seriálu, se žánrově mění v něco, co spíše připomíná World war Z.

• 17.2.2017  23:04
    Penny Dreadful - Série 3 (série) (2016)

• 17.2.2017  22:38
    Penny Dreadful - Série 2 (série) (2015)

• 17.2.2017  22:34
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

1. SÉRIE Svěží závan z viktoriánské Anglie s temnou příchutí protkanou hororovými postavami, o kterých lidé mohli číst v týdenních výtiscích stojící jednu 'penny'. Svůdně charismatická Vanessa Ives (Eva Green), zcestovalý elegán Sir Malcolm Murray (Timothy Dalton), tajemstvím zahalený Američan Ethan Chandler (Josh Hartnett), doktor Victor Frankenstein (Harry Treadaway) a jeho monstra (především Rory Kinnear coby John Clare) či Dorian Gray (Reeve Carney) a další se za tíživých melodií Abela Korzeniowského setkávají v příběhu o záchraně Miny. 2. SÉRIE Pro mě nejlepší série tohoto seriálu. Hecate se snaží podmanit si Vanessu Ives, ale její přátelé, včetně oddaného sluhy Sembena či výstředního Ferdinanda Lylea se pokusí ji ze spárů samotného ďábla zachránit. K tomu jí dopomůže i její mentorka Joan Clayton v jednom z nejsilnějších dílů seriálu. A možná přijde i vlkodlak... 3. SÉRIE Hned na začátku třetí a poslední série se naši hrdinové rozdělují, aby se jejich cesty v závěru zase protnuly. Zatímco sledujeme tíživé osudy Johna a Lily, nového Victorova kolegy, doktora Henryho Jekylla, staronovou tvář v postavě doktorky Sewardové či nové postavy, které se budou snažit pomoci (Kaetenay a Catriona), vše se schyluje k závěrečnému rozuzlení. Podaří se Vanesse Ives prolomit prokletí a vymanit se z tenat temnoty a shledat se šťastně s Ethanem Chandlerem, nebo její zpustlé srdce bude navždy patřit doktoru Sweetovi alias Drákulovi?

• 17.2.2017  22:33
    Penny Dreadful - Série 1 (série) (2014)

• 17.2.2017  22:05

První polovina série příjemně svěží, zajímavý námět. Škoda zprznění druhou polovinou, kde se štáb vydává na "místo činu", čímž tvůrci udělali z dobře rozjeté série stupidní vyvražďovačku.

• 15.2.2017  23:55

Další ze zábavních atrakcí, tentokrát z Universal Studios na Floridě. Inspirováno původním filmem Men in black, ale co si budem... je to slabota, ale Amíci z toho asi uchcávaj.

• 27.1.2017  14:05
    Blue Season (2013)

Chápu, že na 48 Hour Film projektu se toho moc stihnout nedá... ale tenhle kraťas mě zkrátka a jednoduše neoslovil. Pointa mi přišla taková nemastná neslaná, technicky to ale vypadá docela dobře.

• 27.1.2017  13:48
    Lifesaver (2013)

Rozhodně zajímavý britský interaktivní počin, který zajímavým způsobem ukazuje, jak bychom v případě potřeby měli pomoci lidem, kteří to v danou chvíli potřebují.

• 24.1.2017  18:21
    Pearl (2016)

360 Google Spotlight Story... prostě zajímavě provedený animovaný kraťas o příběhu jednoho auta a jeho "obyvatel".

• 11.12.2016  16:51
    Kancelář Blaník (TV pořad) (2014)

Dokonalá politická lobbistická satira v podání Tondy Blaníka. Neskutečná smršť, u které se člověk zároveň skvěle baví i trochu bojí - co když je to až moc blízko realitě..?! :P

• 15.11.2016  07:59
    Columbo (TV seriál) (1971)

Detektivní klasika televizní obrazovky s brilantním Peterem Falkem v roli Columba.

• 8.11.2016  13:38
    Ptáčátko (2016)

Sympatický animovaný kraťas, ve kterém jsem kromě milého příběhu (ano, i já pookřál:)) obdivoval především animaci vody a peříček - opravdu neskutečná práce.

• 7.11.2016  12:37
    Super Team (2015)

Režisér vzpomíná na chvíle se svým otcem, který mu chce mimo animovaných postaviček, na které Sanjay kouká v televizi, ukázat i hinduistické tradice. Zprvu to Sanjaye nebaví, ale následně najde i v těchto hodnotách své zalíbení... svým osobitým způsobem.

• 12.10.2016  11:35
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

AZ-kvíz je legendární stejně jako jeho uvaděči - AZ a EB (teď už EM).

• 12.10.2016  11:33
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Musím se přiznat, že mě to zkrátka bavilo. Ovšem vzhledem k mé zálibě ve filmech si zpětně uvědomuji, že mě nebavila samotná talk-show, nýbrž vtipné prostřihy z různých filmů a seriálů. :)

• 12.10.2016  11:30
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Četnické humoresky byly velice svěžím a zábavným brněnským přírůstkem televizní tvorby, což bylo způsobeno především povedeným scénářem a příjemnými hereckými tvářemi.

• 12.10.2016  11:14

Musím říct, že tato 15minutová IMAX jízda mě na novou "marvelovku" navnadila víc než dost! I když jsem měl místy pocit, že se dívám na Inception, rozhodně musím na Cumberbatche zajít do kina, protože tohle bude stát za to. Nezapomeňte však, že toto byla pouze triviální PR akce, která ukázala jen takový rozšířený trailer (a neváhala to nazvat prequelem) s několika scénami z filmu (které nutno uznat vypadaly parádně), tak nevidím důvod, proč hodnotit tak přehnaně kladně. Na sociálních sítích prý máme používat #363vyvolenych, mno - já bych to viděl tak na 30 - jinak sál zel prázdnotou. :P

• 3.10.2016  17:05
    Toy Story: Prehistorický (TV film) (2014)

Toy story of terror! mi přišlo o něco zábavnější, ale i tato dinosauří variace je docela vyvedená.

• 23.9.2016  11:07
    Attic Panic (2015)

Jako překvapit mě to asi nemůže (pointu jsem čekal), ovšem tohle patří k těm lepším věcem dua Sandberg-Losten.

• 23.9.2016  11:02
    Coffer (2014)

Ohrané a předpokládatelné. Snad mě příště David F. Sandberg překvapí více...

• 23.9.2016  10:58
    Not So Fast (2014)

Něco takového si dovedu představit spíše od studentů filmové školy, než od "zkušeného" harcovníka Davida F. Sandberga.

• 23.9.2016  10:52
    Pictured (2014)

Já bych majznul tím kladívkem do té holky na obrázku! :D I když lidská zvědavost je možná občas silnější nežli strach.

• 23.9.2016  10:46
    See You Soon (2014)

Lotta Losten opět vidí, co nemá... :)

• 23.9.2016  10:43
    Cam Closer (2013)

Sandberg se drží podobného schématu ve většině svých kraťasů... tady mi to ale nějak nedávalo smysl. Asi by si měla koupit nový smartphone. :D

• 23.9.2016  10:38
    Closet Space (2016)

Tohle mě vážně pobavilo! :) Krátké, zábavné, dobře (a přesto jednoduše) vypointované.

• 21.9.2016  08:23
    Stopovaná (2015)

Pátrání po šipkách na domech v plzeňských ulicích... jaký byl vlastně jejich význam?

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114