Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Geniálny film o tom, že byť iný ako ostatní je dobré :) Výborný scenár, sympatické obsadenie, funkčné aj ako komédia. Ja som sa bavil a rád si to niekedy pozriem znovu :)

Ti druzí (2001)

Výborný sofistikovaný scenár, no veľmi nudné podanie. Pomaly vyvíjajúci dej zabíja atmosféru a s ňou aj celý potenciál tohto filmu. Chápem tých, čo hodnotia 4 alebo 5, no mňa osobne to nepresvedčilo.

Mulholland Drive (2001)

Zo začiatku veľmi pomalé, nudné, neprirodzené... postupne sa otvárajú nové a nové dejové línie, ktoré neskôr náhodne začnú do seba zapadať, celé sa to zamotáva a zamotáva až kým nevznikne veľké klbko plné nezmyslov, ktoré divákovi tak vypláchne mozog, že už ani netuší, čo vlastne začal pozerať. Silné a nepredvídavé. Brainwashing najhrubšieho zrna.

Nespoutaný Django (2012)

Perfektné! Nech by som sa snažil akokoľvek, nenapadla by mi jediná vec, ktorú by som tomuto filmu mohol vyčítať. Skvelo som sa bavil a tých 165 minút ubehlo neskutočne rýchlo. Z kina som odchádzal s úsmevom na tvári a rád na to pôjdem do kina znovu.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Pár krát som sa celkom dobre zasmial, no to bolo asi tak všetko. Emily Blunt mám síce rád, no zachrániť tak stupídny scenár je nad jej sily :D

Tajemný muž (2012)

Čakal som otrepané klišé s lacnou zápletkou únoscu ukrývajúceho sa v horách... dostalo sa mi však ďaleko viac, za čo som vďačný :) Prekvapil ma najmä celkom dobrý scenár... no neodpustím si poznámku, že Jessica Biel hold už nie je to čo bývala :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Veľa som od toho nečakal, no napriek tomu sklamanie. Ak plánujete kino, tak jednoznačne 2D. Ja osobne ľutujem, že som videl 3D verziu. Okrem rozmazaných hĺbkových záberov ma štvali aj arkádové, veľmi neprirodzene pôsobiace, priam až bolesť v očiach spôsobujúce, grafické efekty, najmä kvôli porušovaniu zákonov fyziky a absencii gravitácie v bojových scénach a v scénach s padajúcimi objektami. Čo sa soundracku týka, tak máme možnosť vypočuť si jeden skvelý song asi tak 7 krát v rôznych častiach filmu, vždy v inom prevedení. Nehovoriac o tom, že tvorcovia sa snažili naťahovať čas ako sa len dalo, takže sa, okrem iných dej nijak neovplyvňujúcich bludných scén, pripravte aj na kopec pomalých statických záberov. Tých 166 minút by sa s prehľadom zmestilo do 50tich minút. S výnimkou na pár svetlých momentov vo mne dobrý pocit vyvolávali len spomienky na starého dobrého pána prsteňov. Z ľútosti dvíham svoje hodnotenie na 3 hviezdy... Už mi snáď len ostáva na zvyšné dva diely tvorcom znechutene odkázať: Thanks, but no thanks.

Slova (2012)

Šťastie, láska, bolesť, sklamanie, krásna a zároveň krutá nevyspytateľnosť života. Rozhodnutia, ktoré ovplyvnia tak veľa... Spôsob, akým reagujeme v určitých situáciách... Výčitky, nevedomosť, zvedavosť... čo ak by som vtedy rozhodol inak? čo ak by som sa zachoval inak? ...tento film len podáva príbehy zopár ľudí, ukazuje veľmi málo, no zároveň vypovedá tak veľa... fakt slušné :)

Gattaca (1997)

Geniálne vymyslené, perfektný scenár, výborná hudba... nie je nič, čo by som tomu filmu mohol vyčítať. Perfektné ;)

3-iron (2004)

Na môj vkus príliš pomaly sa vyvýjajúci dej a priveľa nič-nehovoriacich záberov. Páčila sa mi však originálna myšlienka so skrývaním sa, perfektne dohnaná do extrému v závere filmu.

Ovládací panel
23. nej uživatel Slovensko