Stůj při mně (1986)

Stará klasika, ktorej výnimočnosť je ukrytá v skromnosti. Štyria rozdielni chlapci sa vydávajú za dobrodružstvom a myslím si, že tú odvahu a obrovské puto im môžeme, my dospelí, len závidieť...

Jedna ruka netleská (2003)

Jedna ruka netleská je síce absurdná ale pre mňa o to vtipnejšia a príjemnejšia oddychovka.

Padesát odstínů šedi (2015)

Som jedna z tých šťastných, ktoré Fifty shades of Grey nečítali a tak som si mohla pozrieť túto romantickopárminútsadistickú podpriemerovku pozrieť bez frflania, že "takto to v knihe teda nebolo"

Kód Enigmy (2014)

Herectvo Benedicta je tak skvostné, že on ako chlap, musí zaujať každého, bez ohľadu na jeho výzor. Prelínanie časových liniek pôsobí veľmi pútavo a neruší. Nestotožňujem sa s názorom, že tento film bol natočený len kvôli tomu, že byť gay je teraz moderné. Skôr to vidím, ako nájdenie sa pána scenáristu (ktorý si dokonca sám chcel zobrať život vďaka svojej orientácii) v tomto príbehu a chcenie vyrozprávať ho ďalej.

Špinavý trik (2013)

Ukážka toho, ako sa z priemerného filmu stane lákadlo pre diváka. Stačí nanominovať všetko, čo sa len dá na Oscara a výsledok je zaručený. Už to bude asi nejaká prapodivná móda, že sa Oscary rozdávajú za každú blbostičku.

Philomena (2013)

Smutný príbeh o žene, ktorá ešte ako dievča prišla o svojho syna pre zaujatosť sprostých starých dievok, ktoré majú tú drzosť sa nazývať služobníčkami božími. Philomena je napriek ťažkosti osudu vždy milá, prajná a slušná k ostatným.

Nejvyšší nabídka (2013)

Veľmi vzrušujúca mysteriózna dráma a zaujímavá reklama na Prahu.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Celkom milá komédia s rušivým odpočítavaním všetkých významných dní v roku a vtipnouveriteľným Sokolom. Od Alice Nellis som čakala ako skoro každý viac, ale neurazilo ma to.

Stážisti (2013)

Ak sa na to pozrieme bez skepticizmu, tak Stážisti nemajú byť a ani nie sú filmom, ako sa s úsmevom na tvári, bez skúseností, o to sprostejší a naivnejší predrať do útrob jedného z najlepších zamestnávateľov na svete. Pre mňa sú milou formou motivácie, že nemám sedieť doma, či nepracovať pre nejakého debila, ale namiesto toho sa mám snažiť urobiť niečo poriadne so svojím životom.

Zlodějka knih (2013)

Koniec (nechcem napísať, že záverečné bláboly) v podaní rozprávača znižíl hodnotu dvoch hodín napätia, citlivosti a veľkej myslienky.

Ovládací panel
3 body