Bod obnovy (2023)

Tezko se mi to hodnoti. Tancuje si to mezi high concept sci fi se snahou o majestatni vizualni zpracovani (coz se pres nizsi rozpocet sem tam i dari) a zanrove silne ukotvenou (ctete klisoidni) krimi paperback divacky vdecnou lehkou podivanou. Diky tomu to uplne stopro nefunguje ani v jedny rovinne. Ale ja si to uzil, jsem rad, ze lidi od nas taky obcas zkusi udelat neco zanrovyho. To je super.

Vetřelcátor (1989)

Jeden z top kino zazitku meho zivota. Hlavne si to ale nikdo nepoustejte.

Predátor: Kořist (2022)

Ok, takze Prey je super. Rozhodne povedenej tradicni slasher v netradicnim prostredi.  Nicmene neni ani tak dobrej ani tak zajimavej jako puvodni Predator nebo i jeho sequel, a svym zpusobem trochu zapomina, co vlastne udelalo tyhle puvodni filmy mnohem zajimavejsi a lepsi.  Puvodni Predator neni slasher horror. Je to naprosto paradni mix zanru. Puvodne vzesel z jednoduchyho napadu "kdyz Rocky porazil Sovetskej Svaz, s kym by mel pomerit svaly priste?".  (dokonce i Apollo Creed se ve filmu objevi) Z toho vzesel ten zasadni prelom, kdy se asi ve tretine filmu promeni z naprosto feel good naslapanyho 80s akcnaku prave ve slasher horror. Krasne to pracuje s divackym ocekavanim. Lidi leta koukaji na Arnolda (a Sly, Bill Duke, Carl Weathers), jak vsechny kraji a vzdycky nakonec vyhraje, hodi k tomu nejakou krutoprisnou hlasku, a vsichni jdou spokojone domu. Skoro az takova rodinna, az pg-13 zabava.  A predator tak dobrych 30 minut funguje. Skupinka hlaskujicich a vtipkujicich vojaku (hyper testosteronovych kulturistu) se prodira dzungli aby naprosto rozstrileli malou armadu, co se chysta k invazi.  v 7 lidech. klasickej akcni nonsense, ale paradni.  Pak ale prijde mimozemska hrozba a hodi do propracovanyho akcniho stroje francouzak. Zmeni se dej, najednou jde o preziti, ale hlavne se zmeni atmosfera. vtipky vystrida napeti, nervozita, nostalgie postav, a vsudepritomna smrt hlavnich postav.  Arnold to nakonec tak tak zvladne, ale nikdy driv a snad ani potom nemel "terminator" tolik problemu.  Bylo to zkratka jako kdyby dneska v pulce komiskovyho Justice league nekdo rozparal Batmana vejpul, vytrhl mu pater a lebku. mind Blown.  Predator 2 se trochu snazi o neco podobnyho. Detektnivni pribeh z prostredi valky gangu ale nema zasadni prelom v atmosfere, a predatori masakr prijde mnohem drive. Ale i tam jde o zanrovej mash up, tentokrat s hvezou policajstkych filmu - ten casting Glovera neni nahoda, Lethal Weapon mela premieru 3 roky pred Predatorem 2.  Je skoda, ze si vsechny dalsi predatori filmy berou jenom tu priseru a ten slasher. ve vsech chybi ten zanrovej prelom a prace s divakem a jeho ocekavanim. Myslim, ze prave spojeni komiksaren a Predatora je to jediny, co by mohlo vyprodukovat dalsi kultovni Predatori kousek.  davam Prey hodnoceni "Dobry, ale nevyuzita prilezitost/10"

Loft: Nové sémě násilí (1985)

jeste ted je mi z filmu spatne. Nevim, co tim tvurce myslel, ale ten film funguje velmi dobre jako horor. opravdovy, drsny horor (ja osobne nedavam tematiku znasilneni, ktera zde je pointa celeho filmu). ne az tak dobre jako soucast jinak velmi lehke, uvolnene, az komicke sekce na festivalu LFS.

Hvězdná pěchota (1997)

Beverly Hills 90210 ve svete galaktickyho fasismu. Barney Stinson v SS uniforme... je to dokonala komedie s hodne cernym podtonem. Kdyz na zacatku filmu bezruky ucitel vysvetluje, ze nasili resi vsechny problemy, je jasny, o cem ten film bude.  Vtipne je, ze i oficialni popis filmu tady na CSFD neodkazuje na realny deni ve filmu, ale na to, co statni propagnda ve filmu chce, aby si lide mysleli, tak bude neco spatne :D

Tichá dvojčata (2022)

I kdyz to rozhodne neni film mne usity na miru, nedaji se jeho technicky kvality prehlizet.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Black je an me proste az moc zalezlej ve svy riti, cuchajici vlastni prdy.  neni to tak cool.

Oko bere (2008)

nope. stezi dokoukatelne, formuleicke, misty naprosto nesmyslne a trapne.  o to vic to boli, kdyz namet a material maji potencial.

K zemi hleď! (2021)

verbal dal 4*, takze se mu to asi fakt libilo.  clovek by rekl, ze vetsi kreten uz se narodit nemohl. pozdravuj gretu a bolseviky, ktery rikaji uplne to samy ty uplnej debile

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Vyrazny zlepseni po prvni sezone, hlavne po vizulani strance a koherenci vypraveni. Jinak ale porad slabe. prumer