Fíla

Fíla

Filip Hemelík

okres Hradec Králové
Tvrdohlavý býk. Nerad sleduji něco, co se nemůže stát a není reálné. Tak tedy, co se dnes nemůže stát, že?

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 22.4.2017  10:00

Nejedná se o velkolepý dobrodružný akčňák, se spoustou efektů a jedné akce za druhou. Jedná se o film, který je velice realistický, což musí být, když se něco takového událo. Minimum efektů, džungle v Jižní Americe v oblasti Bolívie a Charlie Hunnam, jako Percy Fawcett, který je milující otec od rodiny a hlavní dobrodruh výpravy, za poznáním daleké, neznámé civilizace. Snaha přesvědčit tehdejší Britskou společnost, že kdesi je možná vyspělejší a chytřejší civilizace, která ještě není dobrodruhy objevena, vyžaduje velké odhodlání a zarputilost. Jestli si chcete zajít do kina, nebo si doma pustit Ztracené město Z, nepočítejte s filmem, který Vás nenechá ani nadechnout. Naopak, jedná se o klidnější a rozvážnější snímek o člověku, který se nechtěl vzdát svého snu a přesvědčení, že někde se skrývá něco velkého, většího, než kdy kde člověk byl.

• 18.3.2017  15:27

Hrál jsem všechny hry s námětem Assassins Creed, od Ubisoftu. Od filmu jsem čekal něco jiného, ale i tak mě mile překvapil. Tempo filmu není stoprocentně strhující, ale na devadesát procent? To rozhodně ano! Fassbender se do téhle kaskadérské role uctivě hodil. Středověkého Španělska jsme si neužili nějakou závratnou porci času, ale když už jsme byli ve středu dění, stálo to rozhodně za to. Rozhodující bylo určitě akční tempo, které v hodnocení zde rozhoduje. Hodnocení 8 / 10.

• 6.3.2017  19:36
    iBoy (2017)

Když odlehčíme trochu věci, jako jsou ovládání elektroniky myslí, tak se jedná o celkem netradiční snímek. Takové filmy, je celkem těžké hodnotit, protože jak jsem již zmínil, jedná se o jeden z těch divných, netradičních snímků, u kterého přemýšlíte, "je to tak skvělé, nebo tak podprůměrně?" Zlatá střední cesta, jsou tři body z pěti. Herecký výkon, hlavního hrdiny snad nelze objektivně hodnotit, protože tohle by zahrál skoro kdokoliv z teenagerů. Do kina určitě ne, na film z postele, nebo křesla při odpoledni, když venku za okny prší, rozhodně ano. Za mě lepší, než horší divný film.

• 5.3.2017  14:26
    Ye Wen 3 (2015)

Mistr Ip se musí vypořádat s několika problémy. Rodinnými, i takové Ty všední, kdy si chce na něm kdekdo zchladit ego. Jasně, že se nejedná o takovou pecku, jako byl první Ip Man, ale i tady postupem času film graduje. Takže čím déle ve stopáži strávíte času, tím lepší zážitek. Mohl jsem dát solidní tři hvězdy, vzhledem k prvnímu dílu, ovšem třetí Ip, je o něčem jiném. Ukazuje hlavně, jak se Ip musel vypořádat s rakovinou své manželky, která roku 1960 odešla, tam nahoru. Donnie Yen je potřetí stále skvělý a role Ip Mana, je prostě jeho. Myslím, že silné tři hvězdy, ale za mě čtyři, jsou na místě.

• 19.2.2017  08:56
    Infiltrátor (2016)

Pro mě skvělá záležitost! Diane Kruger na jedničku a Bryan Cranston také skvěle. Film má velice dobré tempo, nenudí Vás. Ani dialogy a ani tím, co se zrovna děje v akci. Neříkám, že se jedná o film, na vrcholu, ale říkám, že se jedná o film, který je srovnatelný se špičkou. Role infiltrátora, musí být neskutečně těžká. Jedna chyba, jedno chybné slovo, jeden chybný moment a může být po Vás. Pablo Escobar si nejspíš myslel, že je drsňák, ale ve skutečnosti, je pro mě drsňák Robert "Bob" Mazur. Muž, který se dokázal vměstnat i s trochou potřebného štěstí, mezi drogové bosse, spadající pod Pabla Escobara. Zde, sehrál Bryan s Diane Kruger vynikající dvojici. Zpočátku se mi esteticky nezdálo, že se Ti dva k sobě hodí, to ale vynahradili svými hereckými výkony. Nádherná Diane a zkušený Bryan. Ono se to nedá srovnávat s filmy, jako jsou Kokain. Zde se jedná o film, který nám ukáže, pohled z druhé strany a tohle dílo, se velmi povedlo.

• 18.2.2017  17:53
    Dělám co mě baví (studentský film) (2017)

Čtyřicet minut relaxu, u povídání Mikoláše Tučka. Koho tahle, pro mě osobnost zajímá, je to skvělých čtyřicet minut. Sleduji Re-Play, někdy Applikace a Mikoláš je prostě člověkem, který dělá přesně to, co ho baví. Můžeme se od něho inspirovat a nechat se od něho bavit dál. Jak už ve vstupu říkala Alžběta. Mikoláš je zkrátka kamarádský a dokáže se skamarádit s kýmkoliv. Není to žádný rádoby frajírek, ale naprosto v pohodě člověk, se kterým se dá zcela jistě hodiny a hodiny diskutovat o všem možném. Jen by neměl radost z toho, že jsem fanouškem Londýnské Chelsea. To prosím za prominutí. Jako fanouška anglického fotbalu, ho tedy beru! Milovník rodiny? Jistě! Herní maniak na všechny strany? Samozřejmě! Zkrátka, osobnost, která mě velice zajímá a neváhal bych s koupí, jeho případné knihy.

• 18.2.2017  12:17
    Everest (2015)

Kdybych měl ohodnotit samotný film, herecké výkony, zpracování a režii, bylo by na místě tříhvězdičkové hodnocení. Já si ovšem přidám, ještě jednu hvězdu, za ten skutečný, reálný příběh. Příběh všech těch lidí, v čele s Robem Hallem, je velice poučný a zároveň, ke splněný snu je tak strašně blízko a zároveň tak moc daleko. Stojí zemřít za svůj sen? Přesto, že si Mt. Everest nevyžádal nejvíce obětí, tak i na něm zahynulo velké množství, skvělých lidí. Největším problémem, se kterým jsem se potýkal, bylo velké množství lidí a až moc rozsáhlá linie, mezi nimi. Jake Gyllenhaal, se tak prakticky nedostal do hry. Režisér se měl zaměřit na menší množství skupinek, nebo lidí. Buď chcete sledovat Roba Halla, nebo snad dalších 10-15 lidí, kteří jsou rozděleni? Hlavně při sestupu. Film by měl mnohem větší kvalitu, kdyby se ubíral jen jedním, maximálně dvěma směry. Je škoda, že Gyllenhaal (Fischer), byl téměř zapomenut. Mohl to být velkofilm, takhle zůstal pouze dojemný, skutečný příběh lidí, co tento sestup, kvůli bouři nepřežili a hlavně smutný, tragický osud Roba Halla, který nikdy neměl možnost, spatřit svou nádhernou dceru Sarah..

• 13.2.2017  16:04

Ačkoliv se nejedná o žádné veledílo, příběh dvou klaunů, je zajímavý. Omar Sy, hraje dobře a James ho možná i předčí, to záleží na úhlu pohledu. Rozhodně skvělá je první necelá polovina filmu, kde se děj ještě odehrává na venkově, nebo předměstí Paříže. Postupem času, se kouzlo filmu vytrácí, stejně jako Chocolat, který doplatí na hazard a také na to, že je černochem. Trošku jsem se přemlouval, ke čtyřhvězdičkovému hodnocení, ale nakonec mi to nedalo a učinil jsem tak. Když nad tím přemýšlím, ten film ani není vtipný, jen jde o to, najít si na tenhle žánr chuť a ať už chcete, nebo ne, prostě to není komedie, nýbrž drama! Takže nepočítejte se smíchem, od ucha k uchu. Monsieur Chocolat, chtěl víc, ale publikum a možná vlastní svědomí, mu to neumožnilo, v době, kdy se černochům na ulici říkalo "negři." I tak se díky Georgovi a vlastnímu talentu, dokázal v cirkusovém prostředí prosadit.

• 12.2.2017  15:52
    Trollové (2016)

Animovaný film, který se skládá pouze, ze světových novodobých hitů. Což o to, hudba je fajn, ale zde je ji až přehršle. Děj Vám ani tolik nenabídne, spíše budete ze zápletky zklamáni. Máme tu na jedné straně Trollíky a na druhé straně Bergeny. Bergeni chtějí sníst Trollíky, aby mohli být šťastní. Už to zní dost zle, že? Nebo minimálně celkem divně. Opravdu nevím, komu bych takový animovaný film doporučil. Plný barev, rozkošných Trollíků, ale bez vážnější dějové linky. Zde se vsadilo pouze na hudbu a to podle mě nebylo zrovna nejlepší řešení. Snažil jsem se to brát s nadhledem, že se jedná o muzikál, ale ani to mě nepřimělo k lepšímu hodnocení. Zasekl jsem se na dvou hvězdách a nepustí mě to výš.

• 11.2.2017  18:50

Leonardo DiCaprio není vědec, tudíž, tento jeho styl, beru jako amatérský pohled, na současnou situaci, pohled, skoro každého z nás. V současném světě, se dělá většina věcí pro to, aby Země zanikla, co nejdříve. My sami, jsme její zkázou. Země se otepluje, ledovce tají a vody stoupají. Tři nevyvratitelné fakty, které budou mít katastrofální dopad. Politika je veliký problém. Je to byznys, ve kterém je jeden kamarádíček, vedle druhého, který je zrovna majitelem obří firmičky, která vyrábí produkty, z palmového oleje, díky kterému se vypálí snad všechny současné, zbylé pralesy. Tohle je bohužel realita, se kterou jednotlivci moc nezmůžou. Muselo by se stát něco velkého, něco od základu. Všichni to ví, všichni to vidí, a přesto málokomu, to není ukradené. Co se týká tohoto dokumentu, jeho zpracování Vás neoslní, i tak lze říci, že je natočen celkem profesionálně.

• 10.2.2017  18:00

Co jsou v životě skutečné problémy? Je v životě možné, dokázat nemožné? Vojín Desmond Doss, nemožné dokázal. Jenže stejně tak, něco úchvatného dokázal Mel Gibson. Kombinace hereckých rolí, byla naprosto skvělá. Možná jsem ohledně Andrew Garfielda měl pochybnosti, které záhy odešly někam daleko. Ať už se díváte na Pána prstenů, nebo jiný film, kde se má uskutečnit velká bitva, tak tady, v Hacksaw, přebije úplně všechny dosavadní "řežby." Ten chlap, se postavil osudu, vzepřel se velení, ale nikdy se neotočil zády těm, kteří to ve válce potřebovali. Po zhlédnutí filmu, ve Vás budou převládat pocity, jak je tohle možné? Jak je vidno, možné to opravdu je. Lidé, jako Desmond Doss, jsou velice ojedinělí, výjimeční. Někdy je za život ani nepotkáte. Na závěr, Sam Worthington, se mi v roli Kapitána herecky líbil velice! Tohle chcete vidět, ať je to jakkoliv smutné, když nad tím přemýšlíte, je to zároveň poučné a hezky natočené. Mel Gibson, je skvělý režisér.

• 10.2.2017  14:45
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Co napsat k seriálu, který již drží deset sezon a určitě nějakou ještě přidá? Jsou dvě kategorie lidí. Jedna kategorie říká, jaká je to nuda a, že nechápe, jak se na to někdo může dívat. Druhá kategorie lidí, Sheldona, Leonarda a další aktéry hltá naprosto nenasytně. V každé sérii, najdeme nějaký slabší díl, ale to jen pro to, že ostatní díly, jsou opravdu skvělé. Tuším, že to byla 9.série, co mi přišla nejslabší. Myslel jsem, jak seriál ztratil kouzlo a již nedokáže najít zpět jiskru. Ovšem v 10.sérii, v jejím průběhu, jsem opět prozřel a hltal dál. Není to možná tak skvělé, jako na začátku, ale stále tihle lidé, tímto seriálem dokáží leckoho strčit do kapsy, nebo smazat z vědecké tabule. Snad ještě pár sérií vydrží.

• 10.2.2017  14:10
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Travis Fimmel, který ztvárňuje krále Ragnara Lothbroka, v seriálu Vikings. Tahle postava, je drsná a velice cílevědomá. Ovšem Ragnar, je velmi charismatický, inteligentní a vynalézavý vládce. Dokáže vymyslet jak past, na protivníka, tak důmyslně přechytračit své nepřátele. Vikingové Ragnara následují, a pro jeho úspěchy ho zbožňují. Lothbrokův zevnějšek, je velmi propracovaný. Nelze přehlédnout modré oči a potetovanou lebku. Ragnar má několik synů. Jeho nejstarším potomkem, je Björn Ironside, další velmi oblíbená postava. Nesmím opomenout ani Björnovu matku, Lagerthu, kterou ztvárňuje, překrásná herečka, Katheryn Winnick.

• 10.2.2017  14:09
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Máme za sebou první sérii Stranger Things, do které jsem šel jako do neznáma. Z těch osmi dílů první řady, jsem mile překvapený. El si mě dostala téměř ihned. Ať chcete, nebo ne, tak tahle sympatická malá slečna, s psychickými schopnostmi si Vás podmaní. Seriál se odehrává ve druhé polovině 20.století a je skvělé, že i do této doby, se dají zařadit věci, jakou jsou nadpřirozeno, druhý svět a jiné vychytávky. Je to zároveň seriál o přátelství, mezi určitou skupinou. Bude mi potěšením, počkat si na season 2, která by mohla vyjít v letošním roce 2017. U první řady, je krásně vidět jak na Vás ze začátku vlétne, poté zvolní a postupně graduje. Určitě si pro fanouška fantasy,sci-fi žánru stojí za to, udělat si čas, na seriál bratrů Dufferových.

• 9.2.2017  18:54
    Marťan (2015)

Není to žádné galapředstavení, v podání Matta Damona. Co bych vyzdvihl, je věc, že i takový film, dokáže končit pozitivně. Většina typologicky podobných filmů končí, jak už známe, jinak. Ale to se týká i samotného průběhu. Vezměte si, kolik lidí zemřelo?! Matt Damon nijak neoslnil, Ridley Scott ovšem vsadil na jistotu a s celkem záživným přežíváním sám na planetě, se The Martian ukazuje v dobrém světle. Myslím, že tříhvězdičkové hodnocení, by bylo pro film vcelku krutým. Tenhle film Vás zaručeně nezklame, ale také Vás neoslní natolik, aby jste si řekli, o jak výjimečný zážitek šlo. Proto volím cestu velmi dobrého filmu, s kvalitním hlavním hercem, dobrou režií, fajn přátelskou atmosférou a planetou, na které je nejvíce pravděpodobný život, v naší Sluneční soustavě.

• 7.2.2017  18:29

Je vidět, že zde jde pouze o režisérskou taktovku a nikoliv herce. Já zvolil pětihvězdičkové hodnocení, za právě zmíněnou, dokonalou režii, Jamese Wana. Horory nejsou zrovna mou oblíbenou žánrovou kategorií. Ne, ani tak protože bych byl "strašpytlík," ale spíše kvůli tomu, že v dnešní době je obrovská indispozice, ve kvalitní hororové filmové zpracování. Můžete mít sebelepší herce, ale bez dobrého režiséra, prostě horor neuděláte. Potřebujete smysl pro každičký detail, potřebujete vychytat přesný okamžik, kdy divák nebude očekávat to, co má přijít. Wan tohle dokázal, a proto si získal mé sympatie. Patrick Wilson, se ovšem do role nezvyklého vymítače, dobře hodí. Dokázal bych si představit, že místo hlavní herečky zde bude stát jiná, než Vera Farmiga, ale bez Patricka Wilsona, už by to bylo znatelně horší. Nicméně, i Vera byla velice přesvědčivé "médium."

• 5.2.2017  12:09

Když jsem viděl jméno Sam Neill, věděl jsem, že se bude jednat o netradiční roli, tohoto vynikajícího herce. On byl více jak z 50% důvod, proč jsem se na "Hunt for the Wilderpeople" podíval. A přeci jen, ta role mrzutého a "neodolatelného" strýčka panu Neillovi sedí! Musím vyzdvihnout neuvěřitelnou a nádhernou krajinu Nového Zélandu. Už od prvního záběru chytáte, hltáte a dýcháte, jako by jste sami byli, v té nádherné Bushi, plné zeleně kopců, stromů a dalších nádherných míst. Ricky Vám ani nepřijde, jako nezvladatelný mladý klučina. Spíše je to dítě, které se životem nudí a nebaví ho přelétat z jedné rodiny, do druhé. Scéna, kde si Sam Neill na úkor Rickyho (vyvrátí, zlomí) kotník, je tak vtipná, že se jí nejde nesmát. Humor je na místě! A to, že v jednu chvíli se smějete a hned v další chvíli Vám zase nemusí být do zpěvu, dělá tento příběh krásným. Rickyho slézání z koně nemělo chybu! Milovník humoru si přijde na své. Je to jako v životě. Střídají se zde humorné situace, s těmi těžkými chvílemi.

• 4.2.2017  19:46

Nakonec, si James Donovan, ten úsměv stejně zasloužil. Film o člověku, který chtěl vyřešit více problémů, než pouze jeden. Období Studené války, je stejně kruté, jako dřívější období a stejně tak dnešní období, jen se o tom nemluví, nepíše. Raději, nás média krmí informacemi, kdo-s kým-jak-kde. James Donovan, jehož role, se zhostil vynikající Tom Hanks. Pan Hanks, je pro mě již dnes, žijící filmovou legendou. Ať chcete nebo ne, v tomto díle spolupráce Spielberg-Hanks, funguje bezpečně skvěle. Státní vlády, v tomto případě SSSR-NDR-USA, se ukazují v negativním světle, ve kterém jim jde pouze o věc informací. Na druhou stranu, dochází, ke společnému kompromisu a ústupkům. Ovšem obávám se, jakou hodnotu, oproti jiným věcem, mají. Dnešní svět, v tomto století, je velice zkorumpovaný, ovšem to byl i v již zmíněném minulém. Tento film, je jedinečným hlavně v pohledu, na situace, okolo lidí, jejich vnímání a přemítání. Pohled na Toma Hankse (Donovan), jak leží vyčerpaný na posteli, ale spokojený, protože udělal vše, co bylo v jeho silách a i při troše volnomyšlenkářského štěstí, dospěl úspěšně, ke zdárnému konci. Bravo pane režisére a pane hlavní herče.

• 2.2.2017  15:27

Lepší, než úvodní díl. Přes to, nic moc.

• 28.1.2017  14:41

• 1.1.2017  01:37
    Učitelka (2016)

Co je to mít moc? Co je to myslet si, že máte moc? Mocní lidé, to za každou cenu neukazují. Ubožáci, se přes ní snaží co nejvíce zviditelnit.

• 31.12.2016  16:40

Taková blbost, se nedá objektivně hodnotit. Nicméně, ke svému konci, mě rozesmála.

• 29.12.2016  17:58
    Obr Dobr (2016)

Do půlky filmu si říkáte, jaká je to i fajn pohádka, jen, že něco postrádá. Najednou přijde část filmu, kde si říkáte, jak tam tahle část vůbec nepatří. Jako by byla z jiného filmu a najednou Vám spadne čelist, ale nikoliv úžasem, ale údivem, jak tohle mohl Spielberg udělat?! Chvílemi jsem přemýšlel, dumal jsem, najednou jsem nevěděl, co s hodnocením?! Dobře, dobře, obře. Vyjímaje té "ošklivé" části, paní Královny, jsem se smiloval a uštědřil Obru Dobru, zasloužených 60%. Vizuálně úžasný film, velmi krásné efekty, i hudebně, od Johna Williamse. Graficky je to skvělé zvládnutý film, který si Vás efekty a vizualizací získá, potom Vás ale může zklamat, tou poslední třetinou, která je dle mého úsudku, mimo. Na odpolední čaj, s ratolestmi, je to ucházející.

• 15.12.2016  16:35

Jedná se, o "lekací" typ hororu. Postupem času, se lekací reflex vytrácí. Předvídatelný konec. Sečteno, podtrženo, nic na víc a já, si volím Tebe, tříhvězdičková.

• 15.12.2016  13:51
    Sunshine (2007)

Cillian Murphy a Chris Evans. To, jsou dva plusové stupínky, od kterých jsem se odrazil, až do Vesmíru. Velmi slibný námět, temnější děj a zajímavá zápletka, pátrání, po Icaru 1. Jenže přeživší, z této první mise, který doslova zešílel, to už je slabé. Čekal jsem něco, co by bylo dramatičtější, více epické. Nízkorozpočtový film, to je ta slabina. Našlo ji tu přede mnou, spoustu lidí, najde ji tu spoustu lidí, i po mně.

• 13.12.2016  11:47
    Jason Bourne (2016)

Jelikož se jedná, o pokračování série, můžeme porovnávat. Jason Bourne, není, jako takový, špatný film. Jen nemá, tak silnou koncepci, jako jeho předešlé díly. Závěrečná honička, po LV, s Casselem, se mi pod kůži nevyryla. Můj oblíbenec Damon, si udržuje laťku, stále celkem vysoko. Na něm, bych neměnil zhola nic. To okolnosti, zapříčinily, mé hodnocení, třemi hvězdami. Jones nic moc a hlavní hrdinka Vikander, nezklamala. V porovnání, s předešlými díly, se jedná o díl, pro mě slabšího rázu. I tak to stojí za to, se na něho podívat. Kdybych měl hodnotit čísly, tak 7 z 10.

• 11.12.2016  09:30

Odpočinková komedie, v podání dědy, co si chce za každou cenu, po smrti své manželky, užít zbytek života. Zac Efron, působí jako kormidlo, které řídí tuhle loď, přičemž de Niro, je jejím kapitánem. Konzistence, mezi nimi funguje a provádí diváka, touto šílenější plavbou. Nevidím tu ovšem nic, co by bylo na víc. Pěkně se to zahrálo, pobavil jsem se, v pasážích, které sice byly šílené, nicméně ne překvapivé. Za mě film, který si rád pustím, když se budu nudit, nebo si budu chtít pustit něco, co vím, že mě lehce pobaví a při tom nebudu zklamaný.

• 10.12.2016  16:00

Takových filmů je hodně, ale tady mě baví, všichni 3 hlavní aktéři. Konečně není Seth Rogen jen za trapáka, ale i trochu za herce, Gordon-Levitt, jako nesmělý mladík, který svou postavu Ethana, hraje hodně vtipně, protože se z trojice dostane snad nejvíce do trapných situací, které jsou "ANO" vtipné. Jako Vánoční pařící komedii, jsem si tohle moc užil. Anthony, který si hraje, na jakousi sportovní hvězdičku, která si užívá své chvíle slávy, až ve 34 letech. Snaží se zapadnout svou osobností, do "lepší společnosti," kde nakonec zjistí, jak už to bývá, skuteční přátelé nadevše. Já osobně filmy, ve kterých účinkuje Rogen, nemám nijak v oblibě, ale tihle 3 si sedli a dokázali mě pobavit, velice dobře.

• 9.12.2016  21:36

Za mě, lepší tři hvězdy. Deadshot, Harley Quinn a Joker.

• 25.8.2016  09:50

Dokonalý animovaný film. Jednoduchý příběh, výborná stopáž a nádherně namalovaný film. Velice krásná Arrietty a smutný chlapec, který má nemocné srdce a Arrietty mu dá důvod znovu žít, dá mu sílu pro jeho další cestu. Nemohu hodnotit jinak, než stoprocentně. Někoho to za srdce nevezme, ale nás slabší povahy, to rozseká.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17