Paranormal Activity (2007)

Schválně jsem si tenhle film nechala na noc a dobře jsem udělala. Nikde jinde než sama doma v noci bych si to nejspíš tak neužila. Scény z noční ložnice mě postupně stále víc dostávaly a chvílemi jsem ani nedýchala a zvažovala, zda to radši nevypnout a nepustit si něco méně děsivého. No a po skvěle stupňované atmosféře strachu přišel zlom asi 15 minut před koncem. Do té doby mě každý nový prvek přidaný duchem krásně vyděsil, ale od chvíle kdy vytáhl Katie z postele už jsem se nebála a úplný konec (ten delší nesestříhaný), ač trochu nečekaný mě už nechal víceméně v klidu. Takže někde se stala chyba. Navíc ty scény, kdy nebyla zrovna noc a duch nechával své oběti na pokoji mě nějak vůbec nechytly, takže ačkoli jsem se docela těšila na něco, co mě dostane stejně jako Blair Witch Project, byla jsem na konec lehce zklamána. 70%

Robin Hood (2010)

Přivřu obě oči a budu předstírat, že se film nejmenuje Robin Hood, a že se nejedná o další filmovou adaptaci tohoto slavného díla. Naštěstí jsem byla předem upozorněna, že se na toto zpracování mám dívat jako na nový historický film (nikoli jako na starý známý oblíbený příběh), takže jsem nebyla nemile překvapena a mohla jsem si jej užít se vším všudy, což se také stalo. Bavil mě příběh, hudba i herci a plnému hodnocení brání pouze krátká stopáž (ač je to skoro až k nevíře). Velmi mě mrzí, že nebyly více rozpracovány postavy a příběhová linie sirotků, nebo třeba romantika mezi "Robinem" a "Marion". Moc bych si tudíž přála, aby po tomto prequelu následovalo pokračování, které by už mělo s Robinem Hoodem společného víc než jen jméno hlavního hrdiny. S potěšením jsem proto zde před psaním komentáře zjistila, že existuje prodloužená verze, kterou rozhodně shlédnu... nicméně stále budu věřit, že přijde den a já se dočkám stejně dobrého pokračování tohoto příjemně rozběhnutého historicko-romanticko-akčního díla.

Happy (2008)

It was weird, it was funny and it was sad... it was beautiful. Pohodový, optimistický snímek, který mě každopádně velmi dobře naladil. 85%

2012 (2009)

Film byl přesně takový, jaký jsem od katastrofického filmu (které mimochodem miluju) made by Emmerich očekávala. Slabý scénář, od začátku do konce průhledný a stejný jako u desítek jiných katastrofických filmů, ale se sympatickými postavami a klasickým happyendem (kde už jinde čekat happyend než u těchhle filmů, no ne?). A co se týče akce a parádní vizuální podívané... ta byla dokonce lepší (neříkám uvěřitelnější) než jsem čekala. Takže uděluji čtyři čisté hvězdičky a těším se na další stejný a přesto jiný katastrofický film.

Lék (1995)

Krásný a dojemný příběh o přátelství dvou kluků, z nichž jeden umírá na nevyléčitelnou nemoc a druhý s ním jde skoro až na konec světa, aby mu pomohl nalézt lék. Vnese tak do jeho smutného světa naději, štěstí, smích a kamarádství na život a na smrt. Moc hezký snímek se skvěle zahranými dětskými rolemi, který ve mě zůstane hodně dlouho.

Kráska a zvíře (1946)

Tak trochu zklamání. Zvíře bylo úžasně opravdové a strašidelné, Kráska, no, prostě kráska. Musím ocenit na tu dobu hezké triky. Ale to je asi tak vše. Příběh se vlekl. U spousty scén jsem se spíš smála, než aby mě děsily či dojímaly. A ten konec... přišel mi odbytý, moc rychlý, nesmyslný, prázdný. Škoda. 50%

Where the Hell is Matt? (2008)

Sice nechápu, co to dělá tady na ČSFD, ale je to tak nabité pozitivní energií, že neodolám a dávám plný počet * :) Už se těším, až se podívám znovu... a znovu... a znovu...

Dveře (1976) (TV film)

Krásná, vtipná režijní prvotina Ladislava Smoljaka s dobrým hereckým obsazením (včetně několikavteřinového zjevení Zdeňka Svěráka, které mě fakt dostalo). Za závěrečnou pointu nemůžu nepřidat i pátou hvězdičku.

Surviving Sid (2008)

Další parádní kraťas od tvůrců Doby ledové, který i přesto, že veverka Scrat se tam mihne jen na chvíli, rozhodně nezklame. Sid nám ukáže, jak přežít v drsné přírodě (totiž nejlépe bez něj) aneb věděli jste, jak vznikl Grand Canyon? P.S.: Vzhledem k tomu, že zde uvedený odkaz na youtube je nefunkční, tady máte jiný: http://www.trailerspy.com/trailer/1706/Ice-Age-2-Surviving-Sid-Short

Ovládací panel
7 bodů