Transformers: Zánik (2014)

Vizuálne a zvukovo dokonalé, žiadnu drámu na zamyslenie som samozrejme ani nečakal. Nicola Peltz je krajšia, milšia a prirodzenejšia ako Megan Fox. Ani 2, 5 hodiny nenudí. Tulamore tiež v pohode a Mark Wahlberg je kapitola sama o sebe. Keby si Bay sám zo seba chcel urobiť srandu, do päťky obsadí aj Dwayna Johnsona:) Trošku sa mi nepáčil nápad s Dinobotmi a Galvatron bol absolútne nepodarený. Preto len 90%

Hon (2012)

nebudem dávať hviezdičky, lebo by som nedal ani jednu.aj preto aby festivaloví artmaniaci nedávali odpad! filmom ako transformers či avengers. zastávam názor, že keď sa ti štýl nepáči, nepozeraj, nehodnoť, jbnt. preto sa do ,,umeleckých" skvostov ako hon, nymfopiča aleho antikrist nenavážam. som rád, že sa Vám páčia a že viac ľudí má dobrú robotu. radšej pred kamerou ako s kelňou v ruke.

300: Vzestup říše (2014)

a to tretia hviezda je za Evine kozy...u mňa sklamanie roku 2014. scenár slabý, bitky na mori stáli na shit. schématicky identické s jednotkou, ktorá u mňa bola za 5.

Odsun (2010)

Mám pocit, že filmy o holokauste sú dobre hodnotené len preto, že sú o holokauste. takisto ako keď Trier natočí sračku, je zásadne v artovo - červených číslach. Hold, asi som znovu niečo nepochopil.

Očista (2013)

málokedy uzrie svetlo sveta ničo také choré. uff. zvrátenosť, akú som nezažil, odkedy som videl parfém...

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

pre mňa najchorejší film roku 2013, za hovno ale stála prvá časť o feťákoch, dokonca som myslel, že to vypnem. druhá a tretia stáli za to. zaujímavé, a absurdné.pekné prekvapenie v štýle freaky friday mixnuté s tarantinovskými prvkami. 80% plus môj malý postreh: postava elijaha wooda mi pripadala okopírovaná zo sin city..

Divočina (2006)

Všetci čo hodnotíte podpriemerne ste film asi nevideli so slovenským dabingom, nie som síce fanúšikom rozprávok, ale Divočinu som videl asi 10 krát. Hlášky retardovanej koaly ,,nevyzerám v tom blbo?" alebo ,,veľmi dobre, aj organizačne" u mňa doslova zľudoveli a smejem sa na tom stále, ako keď si zapnem kurvahošigutentág, alebo černých barónov. Aj keď je to vlastne vykradnutý Madagaskar, u mňa určite podarenejší.

Gravitace (2013)

vizuálne najkrajší film roku 2013. Myslel som si že Pí a jeho život(2012) už nič neprekoná, ale ono to prišlo...človeku sa až nechce veriť, že sa to neodohráva vo vesmíre. Aj keď je príbeh totálne nereálny, zahrané a natočené je to ako dokument a človek sa nakoniec stratí a nevie, či sa pozerá na realitu, alebo na Sandru, čo sa pechorí pred modrým plátnom.A tu sa dostávame k žánru. Veď to kurva bola komorná dráma!!! Scenáristicky a vizuálne dokonalé. Neostáva mi nič iné, len znova zabiť 100%

V zajetí démonů (2013)

od čias Exorcistu hádam najlepší exorcistický horor. Absolútne mrazivé, strašné, dokonalé. Celý čas som mal zimomriavky, bál som sa jak sviňa (preto sme to pozerali cez deň, večer by som to asi nedopozeral, resp. by som nezaspal) dokonalá atmosféra, režisér je síce pre mňa neznáma, ale ten to zvládol celé asi najlepšie. perfektná kamera s netradičnými premetmi a inými krkolomnými prvkami. Perfektné prostredie, ako aj fakt, že príbehu predchádzali ,,skutočné udalosti"(žeby? hmm..) nechcem byť sprostý, z filmového roku 2013 som zatiaľ nevidel Rush, Thor-a, ale popri Prisoners, Star - Treku, Gravity a Kapitánovi Philipssovi určite patrí do top 5. 112 minút napätia, 0 minút nudy...:::100%:::...

Kapitán Phillips (2013)

veľký zážitok. síce sa to rozbieha pomaly a prvú hodinu aj trošku nudí, ale na výslednom hodnotení sa to neodráža. No a na záver pri pohľade na fantastického Barkhada Abdiho sa mi chcelo plakať, aj keď je bad guy... bolo mi ho ľúto. Prekvapivo Tom Hanks nie je ten, kvôli komu sa hlavne film oplatí pozrieť najviac. 90%