Madam Web (2024)

Neveril som veľmi týmto hodnoteniam, ale tento snímok bol jednoznačne najslabším, aký kedy Marvel vytvoril a po pravde Spider-man univerzum to veľmi neobohatilo. Dakota Johnson bola dobrá voľba, dobre sa na ňu pozerá a ustála to aj herecky, ale jednoducho tak deravý a nezmyselný scenár jednoducho nemohla potiahnuť na lepšiu kvalitatívnu úroveň. Vizuálne opäť digitálny bordel, ale asi by som rád videl aj niečo duchaplnejšie. 40 %

Kimetsu no Yaiba: Tsuzumi Yashiki Hen (2021)

Tento snímok priamo nadväzuje na Asakusa Arc a v zásade len dopĺňa jeho príbeh. Keď sa bavíme o obsahovom hľadisku, tak to rozvíja celú sériu trošku nadľahčeným a zároveň jemne divným spôsobom. Z vizuálneho hľadiska je to klasické japonské anime, ktorého musíte byť fanúšikom, aby ste to prijali a neunudili sa. Uvidíme, čo ponúknu ďalšie pokračovania, ale už to trošku mlátí pomlátené seno. 55 %

Kimetsu no Yaiba: Asakusa Hen (2021)

Ďalšia medzičasť priamo nadväzujúca na samotný seriál, v ktorom sa hlavní hrdinovia opäť postavia tvárou v tvár ďalším démonom. Je to viac akčné, je to viac rodinne zamerané, ale na druhej strane aj viac nudné. Mám pocit, že v seriáli venovali väčší význam jednotlivým detailom príbehu. Každopádne ako časť skladačky fajn. 60 %

Bob Marley: One Love (2024)

Bob Marley je aj pre mňa prototypom ležérnej slobodnej hudbičky, ktorá ladí uchu a pri ktorej človek nádherne zrelaxuje. Musíte ale byť ozaj skalným fanúšikom, aby ste si tento snímok užili. Nemyslím to v zlom, skôr ide o to, že jeho život bol síce naplnený hudbou a slobodou, ale na film je to asi málo. Hádam výraznejšie posolstvo ohľadom zjednotenia politických elít na Jamajke, inak ale dosť prázdny snímok, ktorý dosť rýchlo vyšumí z hlavy. 60 %

Blix Not Bombs (2023)

Veľmi zaujímavý dokument vhodný pre rusofilov, ktorí tak radi obhajujú vojnového zločinca v Kremli protiotázkou o americkej invázii do Iraku. V tomto snímku je pomerne do detailov vydiskutovaná otázka nároku či nenároku americkej legislatívy na podobnú inváznu činnosť a veľa hovorí aj o mylných predpokladoch tejto operácie ústami významného švédskeho diplomata. Stále je potrebné si ale uvedomiť, že ani zmienená americká invázia nikdy nebola mienená ako ovládnutie iného štátu a zabratie jeho územia, čo je vo významnom protiklade s dnešnou situáciou na Ukrajine. Dokument, ktorý vám v istých veciach otvorí oči a z iného pohľadu vás len ponechá v názore na súčasných despotov. Bol by Irak v lepšej situácii, keby doteraz vládol Saddám? To je hlavnou otázkou tohto dokumentu. Odpovedať si musí každý sám. 80 %

Srdce dubu (2022)

Takéto dokumenty asi nikdy neomrzia. Napriek tomu, že sa tu jedná v podstate o obyvateľov jedného stromu, tie zábery sú jednoducho dychberúce a tak detailne a kvalitne nasnímané, že každé srdiečko milovníka prírody musí zaplesať. Do toho nádherné spomalené zábery rôznych zaujímavých pohybov zvieratiek za tónov nádherne zakomponovanej hudby. Proste tento film sa ozaj podaril a je dobré si pripomínať, aké krásy priamo okolo nás táto planéta ponúka. 85 %

Zjevení Janovo (2022) (studentský film)

Krátkometrážny snímok z trošku iného súdka prevedený značne artovým štýlom. Eva Pavlíková sa tu ponára do samoty a existenčného rozmýšľania, pričom jej herecký výkon samozrejme oplýva potrebnou kvalitou. Jednoduchý líniový príbeh s minimálnou stopážou, ktorý nakoniec celkom chytí za srdce. Určite to ale nie je záležitosť pre masového diváka. 60 %

Argylle: Tajný agent (2024)

Podpriemerná akčná jednohubka, ktorú Vaughn poňal tak trošku odľahčenejšie a so síce nápaditým humorom, ale neohrabanou režisérskou taktovkou. Celé to vyznelo až príliš chaoticky a divák sa môže v jednotlivých postavách a udalostiach zbytočne strácať. Herecky to samozrejme nebolo zlé aj vďaka priehrštiu známych hereckých tvári, avšak ani tí to nedokázali kvôli deravosti scenáru pozdvihnúť na lepšiu úroveň. Proste Vaughn to vie aj lepšie. 40 %

Katedrála (2022)

Asi jeden z najinšpiratívnejších dokumentov poslednej doby, pri ktorom vám občas rozum ostáva stáť a pri ktorom pochopíte, že človek dokáže čokoľvek, pokiaľ je o tom vnútorne presvedčený. Justo Gallego je prototypom človeka dychtiaceho po dosiahnutí svojho cieľa a aj keď to trvalo prakticky celý jeho život, nikdy nepoľavil. Detaily bežného diváka až tak nezaujmú, ale nič to nemení na fakte, že tento dokument je najmä o ľudskej ctižiadostivosti. Tú katedrálu by som osobne veľmi rád videl, už len pre ten dokonalý výtvor obyčajnej ľudskej ruky. 70 %

Její tělo (2023)

Dokážem oceniť filmy s kvalitným životným príbehom s hlbším presahom vnútorného rozpoloženia hlavnej postavy. Tu som to našiel a navyše Natália Germani ukazuje, že je zrejme najprogresívnejšou slovenskou herečkou súčasnosti. Už len to, že pri dialógovom minime dokázala uhrať svoju postavu tak, že som jej uveril každý pohyb. Škoda občasných zbytočných nudných scén, ale inak som bol spokojný. 75 %