VenDulin85

VenDulin85

Vendula N.

okres Ostrava
bookworm... mluvil tu někdo o knize?

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 11.3.2017  09:23

Přiznávám na celé čáře, že mě Poláci se svým rom-komem dostali. A to jsem k celé Planetě singli přistupovala obezřetně jako k dvakrát zlevněnému sýru z Kaufu... Celou noc jsem přemýšlela, že tomu BUDU MUSET dát plný počet bodů, protože- ano, najdou se nějaké chybičky a občasné tlačení na pilu romantiky přes hranu mého vkusu, ale- ten konec, vážení, ten prostě nemá chybu. Tryskal ze mě smích ve všech jeho podobách (ano, doufám, že sousedi někam odjeli na wellness víkend) a Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha si mě získali.

• 14.2.2017  09:32

Napsala bych, že to byla bejkárna, ale nemělo to rohy ani koule. Hlavní gro filmu je jeho komediální stránka, nasmějete se opravdu moc, ale nad dějem nelze přemýšlet.. (opakuji, nelze!) Něco tak nekonzistentního (v porovnání s knihou, se kterou to má společné jen název a jména představitelů) se hned tak nevidí, zachraňují to herci (skvělá Klára Issová) a výše zmíněný humor.

• 11.1.2017  20:35
    Paterson (2016)

Jim Jarmusch umí točit o malých velkých věcech a to dokonale. Je to mistr pozvolného (někdo by řekl smrtelně pomalého) tempa, tentokrát nám předkládá týden života řidiče autobusu Patersona ve městě Paterson. Tím jsem pravděpodobně shrnula celý děj, pro atmosféru si musíte zajít do kina ;-). Ps: asi se začnu zajímat o poezii. Je pěkná.

• 31.12.2016  14:47

Bezprostředně po skončení filmu mi bylo řečeno, že to bude drahé. Proto zatím dávám 4* a vyčkávám věcí příštích... Takhle, celou první polovinu jsem byla lehce zmatená a ne moc nadšená (zdravím, VaHo! :)), což ovšem vzalo za své v polovině druhé, kde potěšeno bylo oko mé i sluch můj natolik, že ty čtyři hvězdy dávám bez uzardění. Závěrečných asi deset minut bylo hodně výjimečných, SPOILER POZOR SPOILER poprvé v celé historii mi nepřišla smrt tak krásně nezbytečná a logická a nevyrývala jsem "proč?!?" (a to je co říct, když mi je obvykle líto i androidů).

• 22.12.2016  10:21

A já se těch pěti* nebojím... díky čsfd jsem na to šla, polovinu doby jsem měla slzy v očích (ale zůstaly v nich, což byl kumšt!), ale byl to nádherný vánoční depresivně laděný film, který se povedl. Kdybych nebyla šťastná knihovnice s pětiletým plánem, perspektivami a sociálními jistotami, tak si potom z toho svého desátého patra i skočím (=kompliment tvůrcům), takhle jsem jen pozorovala hvězdičky... (kecá, sledovala stav smogu)

• 14.12.2016  19:17
    Lady Chatterley's Lover (TV film) (2015)

Knihu jsem nečetla (pššt), takže jako sociální drama o jednom britském trojúhelníku to nevypadá vůbec špatně, vlastně to celé uteče velmi svižně. Kdyby to byla má oblíbená kniha, tak tu prskám ostošest, že mi ji domrvili, ale takto nepolíbena sázím poctivé 4*.

• 3.12.2016  19:56
    The Crown (TV seriál) (2016)

Sto bodou pro UK. Podařilo se jim mě zaujmout, zajmout, pohltit. I když hodně z děje člověka naštve. V podstatě cokoli, co Alžběta chce (pro manžela, sestru, pro kohokoli), je zamítnuto, protože zvyky, vláda, bla bla bla. Prostě být královnou není takové terno, jak by se někomu zdálo. Herecké obsazení unikátní od Alžběty až po Winstona, ten konkrétně hraje v devátém díle tak, že mi téměř ukápla slza.

• 22.11.2016  18:37
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapla jsem si oblíbila v momentě, kdy si Kuneš a Lupínek, kamarádi do deště, vyměňují názory na inhalování nikotinu... Od té chvíle jsem věděla, že zase jednou vznikl český počin, který budu ráda sledovat a... co to tu kecám, prostě to žeru a basta! Úvodní i závěrečná znělka, Krušnohoří, příběh, herci, jedinou výtku bych snad měla k dějové nitce policajt vs. bývalá rozhoďnožka, ale to přičtěte mému jemnocitu. Sem s druhou sérií, než Čermáka vyčmuchá Hollywood!

• 13.11.2016  10:33

Jsou filmy, u kterých víte už od prvních pár minut, že to bude ONO (a to píšu zcela nezaujatě. Tak nezaujatě, jak jen může fanynka z řad cumbersisters). Z počátku jsem měla obavy, jak bude Benedict do Marvela napasován, ale to všechno se vytratilo tak rychle, jako "šistapade" z tržiště při policejním zátahu. Prostě geniální, čistě odvedená práce, kterou musíte obdivovat (musíte... chápete??!). Na závěr jedna velmi závažná otázka, která se dotýká nejen Marvela, ale potažmo i všehomíra: Co bylo v tom čaji??

• 11.11.2016  08:12

Pořád jsem přemýšlela, v čem se mi to líbí víc než předchozí film, když děj je tak nějak stejný... Pak jsem na to přišla! O Sněhurce-zmírající-lani-po-lobotomii se totiž jen mluvilo, ona sama se tam nevyskytovala. Už jen tento fakt mě přiměl k tomu, abych tomu napálila o hvězdu víc, Emily Blunt jako ledová královna je skvělá.

• 5.11.2016  11:19

Že je to předvídatelné? Tady mi to vůbec nevadilo, protože polovinu času se rozčilujete nad tím otravným nepodarkem, co ne a ne umřít, pak vklouznete do jeho komatozních představ, se kterými si tvůrci pěkně vyhráli, no a pak... pak si dáme Deli. Pistáciovou nebo čokoládovou? Jamie Dornan nebo Aaron Paul? V obchodě vám muka volby bryskně rozsekne francouzská hůl nějakého důchodce, ale v kině? Protože nechci vyzradit absolutně nic, tak jen napíšu, že závěrečné loučení dvou osob bylo to nejhezčí a nejdojemnější, co jsem za poslední dobu viděla.

• 13.10.2016  21:07

Tak jsem zase na vážkách, zda být hodná nebo zlá. Na film o protikladech, které se přitahují, jsem byla zvědavá, ale hlavně v druhé půli jsem si nebyla jistá, jestli koukám na snímek český nebo emerický, ve kterém hrají čeští herci (toto nebyl kompliment, kdyby to někomu náhodou...). Po pravdě celý závěr byl příšerný. Jen před pár dny jsem úplně stejný motiv (který nebudu spoilerovat, pouze napíšu, že se tam utíká) viděla v jiném filmu. Prosím, vymyslete už něco jiného! V české vesničce, kde čas utíká jen podle řečí (jinak to opravdu nepoznáte, slunko tam svítilo pořád, krom chvil, kdy měli všichni depku, to pršelo) to vypadalo idylicky jako v oné kominíkově rodině, obě hlavní postavy jsou sympatické, až to bolí... No čerstvě po premiéře dám za 4*, protože na 3 hvězdy bych se musela o hodně míň smát, to já zase přiznám.

• 8.10.2016  21:54
    Vzmuž se (2015)

"Najdu vůbec někdy toho pravého?" - "Má život nějaký hlubší smysl, nebo je to jen přehlídka trapných a méně trapných momentů?" - "Mám tomu dát za 3 nebo za 4*?" Ehm, trochu váhám, protože ty momenty, kdy to bylo padnoucí jak zadek na hrnec (a ve kterých se poznávají všichni ti, kteří takovou schůzku naslepo někdy podstoupili), se bohužel střídají s těmi druhými, kdy se maně chcete podívat na profil filmu, jestli to natočili Britové nebo Amíci.. těch emerických prvků tam bohužel pár je a působí značně rušivě, ale když si sečtete pro a proti, zůstane vám dojem dobré dvojky Simona a... Lake (hmf, zvláštní jméno, ale kdo jsem já, abych soudila), kterým to sedlo a to se počítá.

• 2.10.2016  16:56

Musela jsem komentář a hodnocení o den odložit, protože hvězdičkovat ve chvíli, kdy tomu váš hororový guru střelil odpad a guru mého hororového guru snížil hodnocení ze tří na dvě hvězdy mi nevyšlo jako nejlepší nápad... Co tak pěkného říct? Že mně to jako velká katastrofa nepřišla? (krom toho, že to není horor, ehm) A že ten akčnější ráz snímku seděl a líbil se mi až do chvíle v kostele, kde už to bylo lehce přes čáru? Takhle- čtvrtý díl už nenatáčejte, nebo by je ještě v jůesej mohlo napadnout, že to vlastně není tak špatný nápad s tím mordováním jednou za rok. Prostě třikrát a dost, to si radši vezměte zase na paškál dvacátý sedmý remake Pátku třináctého ;-).

• 21.9.2016  19:14
    Ostrov smrti (TV seriál) (2009)

Tvůrci ho sami přirovnávají k románu "Deset malých černoušků" od Agathy Christie... Tvůrci můžou přirovnávat do alelujá, ale slasher je jednou slasher a basta fidli. Nic tedy proti tomuto žánru, ale 13 dílů o tom, jak se vylidňuje jeden ostrov je dost velké sousto a můj názor je, že scénáristi měli ještě hodně večerů sedět u stolu a dumat, co s kým provedou. Nakonec váhám, jestli se přiklonit ke čtyřem nebo sklouznout na tři, ale protože si vzali málo na paškál tu zneklidňující protivnou devítiletou holčičku a taky to nechali dopadnout tak, jak to nechali dopadnout, zůstávám u tří*.

• 17.9.2016  18:54

Rok vzniku dobrý, ale ta Madonna... málem jsem to kvůli ní nedokoukala, radši ať se drží na pódiu. Příběh jako takový mi přišel zajímavější, než pak bylo jeho provedení, ale laní očka Rosanny Arquette, upínající se na jejího zachránce Aidana Quinna, to vyrovnaly do průměru a nebudu tudíž Desperately Seeking Susan pokládat za zcela ztracený čas.

• 17.9.2016  09:53
    Stay (2013)

Navzdory krásnému irskému akcentu mi to přišlo krapet... nedomrlé, nezáživné... nedotažené. Navíc mi tam ani nesedla Taylor Schilling. Jediné hodné pochvaly jsou pěkné songy (Lisa Hannigan rulez!) a úvodní + závěrečná scéna, které působí ganz přesvědčivě. Sledováno v původním znění bez titulků, takže divočina.

• 15.9.2016  16:44

Odvrácená tvář amerických dějin, lehce roztříštěný příběh (proto nedávám za 5*) a hlavně... smutný příběh. "Víte, že pro tohle není v našem jazyce vůbec pojem?" - "Pro co?" - "Vlastnit zem." - "Měl bys ho vymyslet."

• 17.8.2016  16:10
    Mathias Sandorf (TV seriál) (1979)

Tak tady se nabízejí v podstatě jen dvě možnosti. Buďto jste nečetli vynikající a dokonale nabitou předlohu Julese Vernea a budete si říkat, co je to za ošuntělého hraběte Monte Christa s divným scénářem a vrazíte tomu milostivě 2-3*. Nebo jste četli skoro každé léto Matyáše Sandorfa i po večerce a budete co čtvrt hodiny mlátit hlavou do zdi.. kvůli tomu, co udělali se scénářem. Zároveň budete cítit masochistické potěšení nad některými změnami v ději a hlavně si v poslední čtvrté části začnete znepokojeně říkat, že tohle přece nemůžou stihnout, než vám dojde, že si čtvrtinu knihy přetvořili podle svého (=prostě ji vypustili). Když už je jasné, do kterého tábora patřím já, shrnu to stručně- trpěla jsem jako zvíře. Takhle nesmyslně rozdělit příběh do čtyř nevyvážených dílů, zároveň po každém 'překvapivém' obratu nedát vůbec divákovi čas to vstřebat nějakým delším záběrem do prázdna, ale hned tam střihnout další akci, tohle se prostě Frantíkům nepovedlo. Celý příběh má vygradovat dramatickým 'božím soudem' a zatím to vypadá jen jako další schůze baráčníků v čísle 79. Jak píšu, trpěla jsem jako zvíře.. ale trpěla jsem krásně, protože herecké obsazení je jedna báseň a když odhlédnu od scenaria, nakonec z toho byl cítit maďarský vlastenec, hrabě Matyáš Sandorf. (německý dabing, slovenské titulky, life's good :-)

• 14.8.2016  22:09

Horor, který chce spíchnout dohromady nacisty, runy, krvavé obřady a farmáře. Zarytá fanynka by k tomuto dílku napsala, že Fassy byl postupem času čím dál tím méně seksy, až byl úplně nejmíň seksy. Za sebe říkám, že to třetí oko už bylo fakt mimo mísu a do módy nepřijde, ani kdyby to propagovala Hermiona.

• 13.8.2016  15:22
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Počátky českých dějin mám ráda, pokud si to ovšem všechno nevymyslel Kosmas o dlouhých zimních večerech... Břetislav, moravský kníže, má po otci původ udatných Přemyslovců, ale protože církev neuznala druhý Oldřichův sňatek s prostou Boženou, je považován za levobočka a tudíž nemůže počítat s tím, že by si ho vzala urozená dívka. Jelikož je ale cílevědomý a má filipa (a víc štěstí než jeho strýc Jaromír, stručně o něm- byl vykleštěn, oslepen, vězněn po většinu svého života a nakonec zavražděn- no není to pech??), unese tedy Jitku, dceru vévody z Bábenberka, aby svůj status vylepšil. Scénář byl spíchnut vtipně a přitom ohromně mile- pasáže, kde Břetislav popisuje Moravu, působí velmi hrdě a vřele (podobný dojem vyvolá jen popis Karla IV. českých zemí v Noci na Karlštejně). Ústřední dvojice nemá absolutně chybu, až si jeden neustále klade otázku, jak to asi bylo doopravdy? Kdyby takto, jsem spokojená.

• 7.8.2016  20:24

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Hrozně ráda bych dala třetímu Star Treku plný počet bodů, podle mě to byl zlatý hřeb celého víkendu, ale... nebyl lepší než Do temnoty, přestože postavy v příběhu jsem tak krásně sžité, že málem slyšíte odbíjet svatební zvony (Kostra a Spock).

• 7.8.2016  20:13
    Deadpool (2016)

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Největší překvapení letošní akce? Jednoznačně Deadpool! Původně jsem plánovala se u tohoto snímku trochu vyspa... ehm zregenerovat po první noci a připravit se na Kapitána Ameriku, který měl víkend uzavřít, nicméně neměla jsem šanci koukat na svá víčka zevnitř. Občas byl sice humor poněkud svéráznějšího zrna, ale jinak jsem nadmíru spokojená.

• 7.8.2016  19:59

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Sebevražedný oddíl není špatný, člověk se i párkrát zasměje, ale těch postav na popsání už je tam zkrátka krapet moc a to je značně na škodu. Celkově tedy za 3,5*, ale zároveň divák cítí, že tihle zlobříci byli to nejslabší z celého filmového víkendu a to je škoda, když uváděli sobotní večer.

• 29.7.2016  11:10

Retrospektivně? Byly jsme čtyři středoškolačky a celou cestu z intru do šternberského kina jsme si říkaly, jestli dorazí i někdo pátý, aby se hrálo. Přišel ještě jeden pár, takže nás bylo šest a hrálo se! Děkuji :-)

• 29.7.2016  11:05
    Jason Bourne (2016)

Kino Luna, v den premiéry cca 30 lidí (v obrovském sále, před největším plátnem v Ově). K celému Bourneovu příběhu mám poměrně silný citový vztah, který se vyvíjel, až uzrál. Pokud budu později schopná napsat víc, napíšu víc.

• 20.7.2016  09:07

"... když zůstaneš tady, budeš v bezpečí, ale vyjdi ven a bude z tebe avenger..." A jak řekl, tak se i stalo. Asi takhle, marvelovky nebudou nikdy moje srdcovky (možná krom Strážců galaxie), z téhle přehršle superhrdinů nemám žádného, kterého bych upřednostňovala, jelikož mi přijdou všichni do jednoho až moc... až moc vtipní? Ale příběhy s nimi mám ráda, některé jsou vymakanější, jiné méně, nicméně pobaví vždycky.

• 18.7.2016  18:40
    Avengers (2012)

Vidět tolik superhrdinů v tolika superfilmech jen proto, že za osmnáct dní pojedu do Turnova na Občanskou válku a chci být plně připravena, je takřka šílenství, ale myslím, že jsem si ještě krapet rozumu ponechala. Po předchozích filmech tomuto dávám čistých pět* a vše ostatní se dočtete v komentáři TheDarKniga ;-).

• 11.7.2016  17:59

Moc pěkný a přitom ne srdcervoucí příběh jedné rodiny v Paříži, kterou semlela válka. Frantíkům tleskám a mám snad jen jedinou výtku k závěru (to už asi bude můj problém, že bych ráda všechny dějové linky pěkně uzavřené), jinak klobouk dolů. Kristin Scott Thomas jsem věřila její novinářku, která zjistí, že příběh, o kterém má psát, se prolíná s tím jejím. Má svoje rodinné trable, ale oživlá minulost ji láká víc a do pátrání po holčičce Sarah se pouští bez přemýšlení. "udělali na Židy zátah a svezli je na jedno místo, odkud je později převáželi do pracovních táborů. Neexistuje ale jediná fotografie té události." - Jak to, Němci přece byli tak precizní, měli zdokumentováno všechno.." - to ale nebyli Němci.. byli to Francouzi." Aneb kde končí porozumění a nastupuje lhostejnost? Možná to trochu srdcervoucí bude, ale tak jako s citem.

• 9.7.2016  19:43

Celou dobu jsem se řezala smíchy, takže ty tři hvězdy jsou naprosto zasloužené. Ještě se asi nasměju u návratu Prvního Avengera, no a pak můžu jít zaslouženě do letňáku v Turnově na Občanskou válku bez toho, že by mě ostatní fandové chtěli lynčovat, ale nezaručuju, že se tam nebudu řezat taky! ;-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22