P.K. (2014)

Prakticky akýkoľvek Bollywoodsky film, v ktorom hrá Aamir Khan je zárukou toho, že ten film bude stáť za to - P.K. je rozkošná komédia s veľmi serióznym podtónom, ktorá nastoľuje mnoho otázok - prečo veríme, ale nepýtame sa? Prečo niečo hovoríme, ale myslím to inak? A mnohé, mnohé ďalšie existenčné otázky, ktoré si mnohokrát kladieme, alebo by sme si určite mali. Nepovažovala by som to za príliš filozofický film, ale človek si pri ňom - rovnako ako pri komédii 3 Idiots s Aamirom v hlavnej úlohe - veľa uvedomí, možno sa zamyslí, a určite to v ňom nejakú tú svoju trošku zanechá. Stopáž plynie fajn, nepristihla som sa pri tom, že sa nudím, a párkrát som sa schuti pouchechtávala. Vysoko odporúčam, malý netradičný šperk v Bollywoodskej kinematografii.

Fantom opery (2004)

Áno, uznávam, že som dala 5 hlavne preto, pretože Fantóma hral Gerard Butler, ale stejne. Webber je zárukou úžasného muzikálu, filmové prerobenie ponúka nádherné hlasy, skvelú výpravu a pár naozaj zimomriavkových momentov. Ja, a to ako muzikálový klasik a povedala by som celkom znalec, som bola veľmi spokojná.

Queen (2013)

Jeden z veľmi dobre spracovaných Bollywoodskych filmov, chýbajú veľké výpravy a obrovské tanečné scény, aké pravidelne nájdete v takýchto filmoch, stavia to skôr na samotnej zápletke a na situačnej komike a chémii. Veľmi príjemné na oddychový večer a určite omnoho lepšie než minimálne polovica podobne založených Hollywoodskych filmov, ktoré sú väčšinou prázdne ako peňaženka študenta tri dni pred výplatou.

Dovolená za trest (2014)

Prekuknuteľné, ľahko predvídateľné, ľahké, zábavné, otrepaný príbeh s (ne)otrepanými vtípkami, ktorý výborne plynul, zabavil a nenudil. Toto je všetko, čo od oddychovej komédie chcem. Jedna z rozhodne najlepších romantických komédii, aké som videla za posledné mesiace - možno roky.

Vlk z Wall Street (2013)

Ja som teda bola po pozretí "Vlka" celkom prekvapená. Film pre mňa (len) priemerný, ako som čítala na iných stránkach v reviews, akýsi "Scarface for douchebags" - čo celkom sedí. Zábava dobrá, zápletka zapletená, to, že to bolo podľa skutočného príbehu tomu tiež niečo dodalo... ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že celý tento film je vo filmových kuloároch precenený, že až.

LEGO® příběh (2014)

Ano, niektore veci tam su precitlivene a cukrikove. Ano, chvilami sa clovek aj pozastavi. Ale vseobecne som neocakavala od tohto filmu to, co z neho prislo - vacsinu casu je sviezo vtipny, napadity, prekrasne spracovany a dejovo plynuly. Bola som naozaj prekvapena, ako dobre som sa v kine bavila :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

2 hviezdičky za tie krásne vizuálne efekty a za tú naozaj kvalitnú kameru. Ale za ostatok nemôžem dať hádam naozaj nič. Ten príbeh bol dosť nudný a priznám sa, že som sa pristihla niekde v prostriedku filmu, že už len čakám, kedy to skončí, aby som nemusela od toho odísť ako úplný buran. Aj ten rozpačitý koniec ma nejako nedostal. Asi sa to u mňa jednoducho minulo efektu, neviem si to inak vysvetliť...

Princezna Mononoke (1997)

Pred pár minútami som dopozerala tento film, ktorý som už veľmi dávno chcela vidieť, pretože je od Miyazakiho, ktorý natočil pre mňa jedinú pozerateľnú (a zároveň úplne úžasnú a výbornú) japonskú rozprávku Cesta do fantázie. Princezná Mononoke bola stvorená ešte skôr a naozaj nejde o klasickú rozprávku pre deti, práve naopak, povedala by som, že by to pokojne mohlo byť neprístupné do 12. To však filmu vôbec nič neuberá. Už dávno som počula soundtrack, ktorý je podmanivý a krásny, človeku utkvie niekde hlboko v pamäti, takže si ho vie vždy priradiť. Príbeh je neuveriteľne silný a mňa osobne fascinovalo vykreslenie postáv - ani jedna nebola vykreslená čiernobielo, nikto nebol "ten zlý" a "ten dobrý", všetci mali svoje dobré aj zlé stránky, všetko malo svoj rub aj líc. Mám pocit, že tak to v Miyazakiho filmoch býva, hoci teda, možno je skoro hodnotiť, keď som videla iba dva. Po tomto úžasnom počine však reálne premýšľam nad tým, že vydolujem nejaké ďalšie.

Nightmare at the End of the Hall (2008) (TV film)

Podpriemerný Thriller s prvkami, ktoré akože majú desiť a zápletkou, ktorá je od začiatku jasná. Ak niečo nemám rada, tak ak od začiatku viem, ako to bude na konci. Možnože som to nevedela úplne od začiatku, ale trvalo mi asi päť sekúnd, kým som vyriekla, že samovražda strašiacej bývalej najlepšej kamarátky zrejme nebola tak celkom samovražda a v priebehu ďalšej štvrťhodiny som vyslovila "a ak ju niekto naozaj zabil, tak určite tento". Na otázku mojej spolubývajúcej, s ktorou sme si vychutnávali túto neskorú večernú "chuťovku" z Kanady, že "prečo?" som proste iba odpovedala, že tak je to v každom zlom filme - síce nevieš, prečo bude ten človek napokon vrah, ale proste to od začiatku vieš. Pretože je to proste vidieť. Celé slabota, aspoň tie duchárske veci mohli byť desivejšie, aby som sa mykla pri jedení popcornu. Sama sebe sa divím, že som nedala rovno odpad.

Poslední jednorožec (1982)

Ten film je proste neuveriteľný. Tá atmosféra, tá stará klasická podmanivá animácia, úžasné postavy, neuveriteľná zápletka a do toho krásna hudba... môj úplne najobľúbenejší animovaný film, a to si pamätám, akoby to bolo včera, keď som mala asi sedem rokov a skoro som dostala hysterický záchvat, lebo to dávali na už dávno neexistujúcej VTV a vypadol nám signál na káblovke a ja som nemohla pozerať ďalej... musela prísť na radu videokazeta, na ktorej mama našla poslednú scénu, ktorá odznela v telke :)