Ouwen

Ouwen

The Man From Nowhere

okres Trutnov
mind saying: "let it go, fuck this" Heart's saying: "I will once I bury this bitch alive Hide the shovel and then drive off in the sunset"

homepage
Skype: astrofyzik
Twitter: Ouwen

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 25.4.2017  01:18

Klišé definuje tenhle film a zároveň solidní bojové scény, které maj opravdu blízko realitě. Herci opravdu nic moc, výjimku představuje nakorbenej Hounsou, kterej mě i dojal. Hudba je výtečná (Rise Against, love it!) a díky soundtracku občas působí emoce (hlavně epilog filmu). Kamera mi přišla slušná, dynamická, jenom střih by potřeboval doladit. Jako pohádka tenhle film funguje, především u náctiletejch. Já zákonitě ubírám, pač jsou daleko lepší bojovky všeho druhu a Faris mi moc sympatickej nebyl. Navíc je to takové samoúčelné.. ale doufám, že se postava Hounsouna usmířila se svym tátou ;-) Bitka u žlutého Hummeru proti třem nabubřencům drsná a jednoznačně nejlepší z celého filmu, choreografie se povedla.

• 24.4.2017  21:58
    Rapl (TV seriál) (2016)

Tak to nakonec dopadlo na pět hvězd. Ještě pořád to má k autentičnosti trošku daleko (moc velkolepé na tak malé hřiště), akčním scénám chybí profesionalita a občas postavy působí amatérsky. Ale scénář funguje. Přistoupil jsem na hru "první nová tvář v záběru je záporák", protože to pracuje s prostředím a funguje atmosféra. Hudba ujde. Z toho, jak se recyklovala ta instrumentálka, mě místama pilo krev. Intro nic moc. Na druhou stranu herecké obsazení funguje a Hynek Čermák hraje úžasně. Četl jsem interview, kde si stěžoval na podmínky a kdyby prý byl při náladě, odevzdal by lepší výkon. Ale já si myslim, že to lepší bejt nemohlo a ty podmínky aspoň vykreslují jeho postavu, která hláškuje, v bitkách se solidně předvede pár chvatama a ten jeho nesmlouvavej / nekompromisní charakter mě fascinoval. Jen tak dál, Raple. Jeho dcera šukézní, totéž Slepice a bavil i šéf policejního oddílu a nakonec i ten Lupínek byl supr. Finální souboj / zastřelení hlídače v té chatě, bylo opravdu napínavé. Bavil jsem se i u těch "obyčejných" případů, kde o tolik nešlo o proti celému pozadí. Německej policajt solidní posila. A emoce fungovali na plné otáčky, umíraj dobrý i špatný postavy. Hovoří za mě dost subjektivní pocity, ale o hodnocením nepochybuju a druhou sérii budu sledovat. Snad se fakt vrátí Čermák.

• 24.4.2017  21:50
    Seal Team 6 (TV seriál) (2017)

Ještě zpočátku mě to tolik nebavilo, na můj vkus málo akce a příliš mnoho dialogů, které se netýkaj toho hlavního, co představuje námět. Ale jelikož tvůrci vůbec nejedou na patos, a však na lidskost, má seriál nový rozměr. Vojáci o sobě tvrdí, že chrání nevinný a svojí zemi, ovšem maj pochybnosti, výkyvy, a každá akce je svym způsobem poznamená. Zmatený, podrážděný. Taky se vyvíjej a nakonec jsem si celou partu oblíbil, ačkoliv mnohé jejich činy nevyvolaj pěkné pocity. Nejvíc mě bavil Buddha, pak Bear (Tom Hardy?) a i ten Rip mi přirostl k srdci. Zbytek funguje taktéž skvěle, doplňují se a zajímal mě příběh každýho z nich. Potěšil samozřejmě aj Rus Blackwell v uniformě, kterého znám z Banshee. Záporáci celkem charismatický a jak scénáristi míchaj s kartama, když probíhaj dialogy mezi nimi a Ripem, mě dostávalo do úžasu. Akční scény ještě potřebují doladit. Zprvu mi vadila občas nepřehlednost, kvůli kameře. Strike Back skutečně představuje špičku, kde má divák o celé akci přehled. Naštěstí toto ale tvůrci zafixují a pokud dojde na stealth (noktovizor, tlumiče, pomalé plížení, minimalizovat střelbu, gestikulace, plazení) působí to realisticky, a na můj vkus prvotřídně (ačkoliv je to subjektivní pocit) - naštěstí poslední díl nabídne dvacet minut dlouhou přestřelku, která je dotažená k dokonalosti. Rko je samozřejmost. Konec filmu mě šokoval, byl chytrý a nečekal jsem to - jen aby to však nenarušilo realistický podkrez seriálu. Bavil jsem se i při humoru (derby s golfovými vozítky, ožralost bandy, popichování) a i když občas scénář působil malinko uspěchaně, jako celek to na mě zapůsobilo a bylo to i pořádně napínavé. Na druhou sérii se těším a věřím, že dopadne skvěle.

• 23.4.2017  21:36

Tak mám zase na internetu co číst, rozhodně si o téhlé nehodě zjistim víc, abych byl zcela v obraze. Provedení efektů/triků jednoznačně první liga, neustále hraje nervy drásající muzika, audiovizuální orgie a skvělé herecké obsazení na čele s Wahlbergem, kterej film dost táhne, v každým záběru působil přesvědčivě a scéna na konci z hotelu, kde se sesype, na mě udělala nesmírný dojem a působila realisticky přesně tak, jak se prezentuje celej film. Nechybí krev, fatality, akorát mi film přijde poměrně krátkej a krom několika postav, to byly pro mě no name chlapíci, nedokázal jsem si k nikomu vytvořit vztah. Inferno nastane od padesáté minuty a trvá s malejma přestávkama do konce. Dylan O'Brien si mě získal a přál jsem si, aby se z toho dostal. Dále jsem si oblíbil tu ženskou s Mustangem a potěšil samozřejmě i charismatický Kurt Russell, kterej respekt rozdává na všechny strany. Bavil jsem se i při dialogových scén z domácnosti, jen mi to přišlo prostě krátké a takové neúplné. Každopádně blockbuster, nasáklej velkym rozpočtem, kde kvalita je znát a ještě všecko působí přehledně.

• 13.4.2017  01:09
    Coherence (2013)

Nepochopeno, zas další film, kde si ústřední téma nerozumí s logikou a hodně jsem se ztrácel, kdo ví kolik těch skupinek tam bylo. Navíc, chybí nějaká ta úplnost, vysvětlení, nebo důvod proč se to děje, jak/co/kde... obsazení výborné. Hrdinka šukézní.

• 9.4.2017  22:11

10/10 aniž bych nějak pochyboval o svém hodnocení. Úderné a hodně emocionální dialogy, precizní chemie mezi veteránem Washingtonem a "zelenáčem" Reynoldsem. Oba mě neustále dělali radost logickou improvizací, pokud dojde na akční scény, je to mix soubojů, honiček a přestřelek. Do toho hraje nadupaná instrumentální hudba, kamera se třese tak akorát, aby mi tep kotoučoval šíleným způsobem a všechno je to ubalené v Rku a akční scény maj realistický podkres. Bitky tvrdé, dynamické a opravdu brutální, Danzel naprostá mašina, využívá svojí vejšku a prostor kolem sebe, je chladnokrevný a dominantní, prostě je znát, že si jeho postava hodně zažila. Reynolds prochází upgradem a dodal své postavě dostatečné emoce, měl by se vykašlat na Deadpoola a raděj mi ukuchtit pokračování tohohle střeliva. Opět napětí stoupá, díky monumentální zvukové stránce, kdy každej výstřel mi hladil uši. Film má i výborné tempo a skvělé car chase scény. Lokace se též střídaj a mě prostě nenapadá nic, co bych musel nutně kritizovat, prostě pořádnej akční film pro chlapy. Neviděl jsem to naposledy.

• 9.4.2017  01:18
    Sleepless (2017)

Další z mejch vysoce očekávanejch akčních filmů v tomhle roce. Pořádná dávka násilí, brutality a krve. Rko jak má bejt. Akční scény si vytíraj prdel s tim, co plodí blockbustery, průstřely šťavnaté a nekompromisní, bitky maj realistickou, tvrdou choreografii (krav maga, postavy využívaj vše co je po ruce, dojde i na nože, sekáček, láhev šampusu zaražená v hrdle, atd atd..), navíc jsou opravdu bestiální a Foxx působí mimořádně drsně. Atraktivní Las Vegas je zase spolu s vizuálem, pastvou pro oči. Všemu sekunduje monumentální zvuková stránka, kdy každej výstřel a dunivá monotoní muzika dávaj prostor i pro napětí. Navíc je zde lákavé herecké obsazení. Film je sice předvídatelnej, na případné pokračování si však mile rád počkám. Bitek je opravdu hodně. Padne i několik slušných hlášek. John Wick se svojí umělou strukturou se má ještě co učit, takhle si představuju realistickou akci já ;-) Foxx hlavně dostává pořádně zabrat, kulhá, zašpiní se, je propocenej a sotva stačí s dechem, díky tomu mi v žilách kolovalo nespočet adrenalinu, kterej jsem vypouštěl jakmile došlo na souboje a vychutnával jsem si to kulervoucí tempo. Ještě pořád existujou chlapy s koulema.. Baran bo Odar se pro mě stává jistotou a těšim se na jeho další počin.

• 8.4.2017  23:28

SPOILERY: Byla to naprostá pecka, co vám budu povídat. Ale další díl pravděpodobně nečekejte, byla by to velká hloupost. Konec filmu na mě působí uzavřeně a logicky. Film má našlapané tempo, poněvadž se přechází ze souboje, do souboje a mezi tim tvoří výplň několik dialogových sekvencí - žádné zvraty nečekat, všechno jede v zajetých kolejí. Scott Adkins je určitě mizerný herec, na druhou stranu Yuriho dokázal i tentokrát procítit do kamery a bavilo mě sledovat, jak "hraje." Prostě Boyka si vydlaždil u fanoušků respekt, úctu a v akčním žánru představuje pojem. Bitky jsou naprosto prvotřídní, bez jediné chybičky. Choreografie prošla zatraceným upgradem po trojce. Spoustu inovativních kopů, a cítil jsem každý úder na svém těle. Tak explozivní nasnímání bitek a takovou dynamiku, musel obstarat Florinente, i co se týče celkové režie, veškeré ty zoomy a nájezdy.. prostě to jsou prvky, které definují Florinenteho rukopis. Souboje považuju za skutečně brutální, až fatální, měl jsem pocit, že si fighteři skutečně rozbíjej huby. Nebudu se bránit ani tomu, když prohlásim, že choreografii filmu bych si dovolil zařadit do top 10 of all time. Bál jsem se i posledního souboje, že bude mít slabší chorču a ono ani náhodou. Nářez. Při posledních asi třech kopech z otočky, od Adkinse, jsem si musel film stopnout a projít se po pokoji, abych rozdýchal tu nádheru, co jsem viděl. Hudba prakticky totožná, jako u předchozích dvou dílech. Škoda, že si Yuri nesplnil svůj sen... konec už působí značně přehnaně, ale stačí se přizpůsobit žánru a máte film, kde je plno skvělejch bitek, které neuvidíte zase dobrých pět let :-) vizuál nádherný a lokace se střídaj. Přesto u mě vede třetí díl, kterej funguje úplně po všech stránkách, zde to trošku drhne v dialogách, pač ostatní herci jsou prostě mizerný. A navíc, Redemption má o proti čtyřce jeden prvek navíc - emoce. Líbilo se mi jinak, že Boyka prochází pořád vývojem. Už na něj šlape věk, ve fightech není tolik dominantní a musí se hecovat.. nestíhá se rehabilitovat. Já jsem prostě nadšený. Jednoznačně bojovej film roku ;-) A Boyka nadále zůstává neporažen. Legenda praví, že ještě nyní nakopává zadky v ruské díře...

• 2.4.2017  02:50
    Čtyři lvi (2010)

Jedna z nejlepších komedií. Absurdní, sarkastické, černohumorské a prostě debilní. Humor, kterej miluju. Vulgarity jsou tak zdrcující, kvůli frázím, které postavy mixují a několikrát jsem VYBOUCHL smíchem. Kroucení hlav, aby jim nešly rozpoznat xichty, střelba z bazuky, rapování, doslovné hlášky (vy v těch kostýmech umřete..) smál jsem se opravdu hodně. Maličko mě dojal vztah hlavního teroristy a jeho ženy s děckem, výborná hudba v titulkách, která dodá filmu trošku smutnější zbarvení a celkově vztahy, mezi těma kreténama, nešlo nemilovat. Pátou hvězdičku nedávám, protože mi film nepřišel vůbec osobní a ke konci to bylo už trošku slabší. Jinak ale povedenej filmek, naprostá BOMBA. UPTADE: Nakonec hodnocení vyplním pěti hvězdicemi, pač film doporučuji hodně lidem, furt ho mám v hlavě a díky osobní zkušenosti tim, že jsem si zaspíval s kamarádama v autě song, jako z tohohle filmu, jsem si k téhlé komedii vytvořil pevné pouto.

• 2.4.2017  02:45

Záporák skutečně vypadá jak Edwart Norton :D scéna s rychlíkem nabízí mnoho adrenalinu, Lie Kaas je každým dílem lepší, jak dokáže svojí postavu procítit, Carl je už pro mě pojem, to však neznamená, že by Assad byl nevýraznej. Konec opravdu napínavej a u každýho dílu jsem se bál, že to špatně skončí. Vizuál je prvotřídní a atmosféra by se dala krájet. Celá trilogie byla fantastická a budu doufat v další díl.

• 2.4.2017  02:42
    Zabijáci (2014)

Knížka byla výborná, naneštěstí jsem stihl přečíst pouze půlku a moje lenost mi nedovolila pokračovat, tak jsem musel knihu vrátit. Filmová adaptace se povedla též na výbornou. Nenudil jsem se a líbí se mi, jak je zde vyvážený prostor, mezi zápornou stranou a týmem vyšetřovatelů. Není nouze o informace, divák má šanci se ponořit do filmu úplně. Některé scény mě šokovali. Ani né tim, jak byly nasnímané, ale tou atmosférou a skvělým herectvím (mrtvé novorozeně, konec filmu), který je naprosto bezvýchodný a zůstal jsem šokován. Lie Kaas hrál fantasticky a jeho kolega ho výtečně doplňuje. Nemám co bych vytkl.

• 2.4.2017  02:38
    Zviřátka (TV seriál) (2016)

SPOILERY: Bavil jsem se královsky. Špičkovej dabing, nařachaná hudba. Jenom mi ze začátku dost vadila ta "nepřirozená/kousavá" animace. Snad každej díl mě dojal. Finále je opravdu nabušené a krocanovi jsem držel obě koule, aby se pomstil za svojí milovanou. Můry, které "fetují" světlo, mě přivedly do extáze a fantazie šrotovala na maximum. Každej díl nabízí i nějaké to ponaučení. Jinak je to opravdu absurdní, viz bondage cats.. konec jsem nečekal, ale považuju ho za výborný a těším se na druhou řadu, která bude tentokrát tvořit útěk z laborky. Nejvíce emocionální díl byl s mouchama, tam padlo i několik slz. Je to i originální, takže kdo nemá na co koukat, dejte si Animals..

• 2.4.2017  02:34

Problém vidim v tom, že si sakra už ani nepamatuju, jaké to ve mě zanechalo dojmy. Mám pocit, že se jedná o řemeslně odvedené béčko, ve kterém neabsentují krvavé přestřelky, trapné kecy mariňáků a televizní look. Voják ze Seals mě zaujal, pak ještě lesbička. Hlavní postava a ten zbytek nejsou ničim zajímavý. Pokud film přehlédnete, o nic nepřijdete. I Kaufmanův počin byl o třídu lepší a ačkoliv není moc válečných flicků z moderní doby, tak bych tohle doporučil maximálně tak hardcore béčkovým/military fans, kteří i přes mnohé nedostatky, takovým filmům nepohrdaj. Soundtrack pěkný.

• 2.4.2017  02:29
    Frekvence (2000)

Takovýdle filmy maj jeden problém a to, že postrádaj logiku, né úplně se vyjasní ty časové paradoxy a divák jako já si nemůže pomoct, prostě po polovině filmu se hromadí nesmysly, aniž by se to nějak odůvodnilo (jiné chování postav, přepólování jejich vzpomínek) a mohl bych pokračovat. Reakce postav jsou zahraný jinak výtečně, naneštěstí mě to nijak nedojalo. A z happyendů jsem taky zřejmě vyrostl.

• 29.3.2017  16:11
    Soudce Alexandr (TV pořad) (2017)

Média vydělávaj na debilitě a smrti lidí, jede u nás pohodovej repík o sračkách, žádná pestrost hudebních žánrů, pokrytectví, rádia hrajou odpornej pop. A pak zde jsou stupidní seriály a tyhle zkurvený pořady, co vymejvaj lidem mozky. Už mi to pije krev, jaký hovna u nás dávaj. Bohužel tohle vydělává, no jo hlavně že rodič ví, co se odehrává v takovejch trashů, ale co se odehrává v duši jejich potomka, je nezajímá. Přijde mi, že nemáme úroveň když točíme něco takovýho... ještě že tu je Mamon.

• 19.3.2017  02:21

Myslím si, že David Ayer to zvládl se ctí a díky jeho rukopisu jakž takž fungují u některých postav dialogy. Při představě, že by se veškeré škrty týkaly několika debilních postav a komické složky, by to jako depresivní, temný film do mysli kriminálníků fungovalo bravůrně. Čtyři postavy jsem si skutečně oblíbil a když se prohlubovala jejich motivace, anebo myšlenkové pochody, padlo i několik slz. Will Smith hrál výborně, celkově ta jeho výstroj, všude zásobníky, zbarvení zbraní, maska (škoda,že jí skoro vůbec nepoužil), a jeho AR-15 v tuningu fakt mazec. Joel Kinnaman jakožto profi žoldák naprosto bezchybný. Nebo takhle: jeho postava chyby dělá, ale díky tomu působí mimořádně civilně a charismaticky. Věřil jsem mu všecko, styl držení zbraně, i jeho vztah s "čarodějkou" mě nenechal chladným. Jay Hernandez měl asi nejvíce procitěný a logicky nasměrovaný příběh, každej jeho dialog mě bavil, nepůsobil nevýrazně, i přes absenci schopností, které skoro nevyužil - prostě dodal té partě zápal :-) Adewale Akinnuoye-Agbaje pro změnu zase perlil, co slovo to kulervoucí hláška a jeho filozofie a postoj k lidem logicky odůvodněn. Soucítil jsem s nim. David Harbour tam je jen chvilkově, přesto mě jeho cameo potěšilo a hned na sebe strhl pozornost. Co se týče ostatních, krom pěkné archeoložky, se jedná o odpad. Joker není ani vtipnej, je nezajímavej, střihne si tak pětiminutovku, jeho krátké výstupy nepůsobí nějak efektivně a ta bitch, bloncka, hnusná a prostě jsem si přál, aby jí někdo fakt nakopal do prdele. Nevím, co má bejt na ní sexy, nalakované nehtíčky, make upu namrdáno jak barbína... tu pálku bych jí narval do "CENZURA". Akce je totální shit, nesmysl, nepřátelé se respawnují kde se to jen dá, nulová taktika, nulové napětí, skoro nikdo nechcípl krom řadovejch mariňáků. Necítil jsem žádné fyzično, ozvučení zbraní i vizuál dost podprůměr. Akční scény jsem prostě přepínal, vůbec z toho nestříká adrenalin, natož razance, dynamiku samozřejmě postrádá taky a má hodně nesmyslnou strukturu. Soundtrack průměr, krom pár ambientních prvků a dvou, třech písniček. Je "sranda", jak je celé město zamořené v apokalypse a hraje nějakej zkurvenej pop a bloncka vtipkuje ve vrtulníku na adresu "krásných světýlek". Interpretace schopností postav směšná. Smith střílí na terče, kamera snímá vyjukané xichty ostatních, stříhá se a pak vidíte prostřelné hlavy u terčů, mezi tim Smith mění zbraně a zásobníky. Prostě čtyři postavy mé hodnocení překlopily do průměru, jinak nevim co bych na tomhle shitu měl chválit. Trash jak má bejt. Bohužel, se jedná o další pásovou výrobu a pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete. Nedoporučuju, ztráta času.

• 8.3.2017  13:13
    Eminem - Phenomenal (hudební videoklip) (2015)

Marshall se přiučil bojovými skills - klip je vtipný, akční, dynamický a plný adrenalinu. Nápaditý. Samotnej track krom umělého "bridge", šílená řezba a hlavně třetí sloka, kdy Marshall předává žezlo, pač si sám uvědomuje, že je number one, hodně našlapaná, díky nabušené instrumentálce.

• 6.3.2017  16:20
    Zásah (2016)

SPOILERY: Trailery na tenhle film jsem viděl opravdu mnohokrát a říkal jsem si, že tohle bude jeden z nejlepších akčních filmů z Asie. Mojí chybou bylo, že jsem zřejmě měl přehnaná očekávání. Ve výsledku totiž souboje působí značně uměle, nacvičeně a postrádaj dynamiku, či nějakou živelnost. Pár sekund trvá výměna chvatů, pak se postavy zhroutí k zemi a potřebujou nabrat dech, aby zase na pár sekund vypustily rage. I choreografie nenabízí nic zajímavého, krom pár zlomenin a brutálních fatalit. Jenže brutalita působí značně samoúčelně. Záporáci se navíc chovaj jako naprostý kreténi. V momentě, kdy bych se konečně mohl o Uwaise bát, stojej jak idioti a střílej dokud jim nedojdou náboje, aby došlo na samoúčelnej souboj. Chci aspoň trošku logiky po akčním filmu!!! Divák stejně ví, že i když Uwais toho schytá opravdu hodně, tak to všecko přežije, takže o jeho postavu jsem se nebál prakticky vůbec. Je divné, že si všichni všímaj zranitelnosti jeho postavy až nyní, ale i v Raidu si jeho postava procházní nesmírným vývojem. Ať už bojovými skills, anebo psychikou. Zde nemá Iko co hrát, i když se snaží a má charisma na to, aby akční film utáhl. Během dialogů je i znát křeč, kde scénárista neví, co má psát, aby mezi postavami byly nějaké zajímavé rozhovory. Jako já nebudu lhát, možná to ještě na ten průměr přehoupnu, protože několik scén mi v palici utkvělo. Předně vystřílení autobusu plného civilistů, nebo absolutně prvotřídní režie. Ty kamerové úhly, bestiální sekvence bez střihů dodaj divákovi potřebný adrenalin, ale postavy během fightů limitují energii a tak nadšení vyprchává. Choreografie spíš připomíná směšný balet. Žádné pořádné chvaty, nulová kadence. Jenom mačety, telefony, teleskopy a nože. Brutalita. Nulová inovace. Navíc jsou zde znát prvky Evanse, ale pořád to působí tak neúplně, je prostě jasné, že pod taktikou Evanse by to dopadlo mnohem lépe. Zde citelně chybí u Ruhian, kterej by dokázal choreografii nějak okořenit a nakopnout. Estelle je nádherná, samozřejmě i Chelsea Islan, záporák mě opravdu bavil, chválim pestrou paletu prostředí i výbornou muziku. A ze všeho nejvíc mě stejně bavil příběh, na kterej se však po hodině tvůrci vykašlou a nastoupí akční inferno, které však pokulhává. Last fight s hlavním bossem je dost nudnej, na Ceceka s Karambitama se to rozhodně nechytá. No, samozřejmě to jsou mé subjektivní pocity. Raději tenhle komentář přehlédněte a film si užijte, přeju vám to. Na mě ještě čeká Boyka a Re: Born, ale Headshot u mě nezabodoval.

• 24.2.2017  23:21
    John Wick (2014)

Tak paráda. Na druhej pokus jsem si Wickův revenge užil na plné koule! Chvilkové mazlení se psem a audiovizuální orgie, jež vycházej z motoru starého Mustanga dostatečně diváka naladí. Cítil jsem pořádnou nasranost, chudák malej psík. Nastal čas vzít palici, rozjebat jim beton, vyzbrojit se a jít prostřelovat palice ostatním. Zatímco záporák zabijí těžkym alkoholem hořkou skutečnost, že tentokráte čelí zabijákovi, kterej tužkou se podepsal pod tři mrtvoly, Wick rozmlacuje nábytek ve svym luxusním bytě s profi zabijákama, za doprovodu nadupané muziky. Navštívíme hotel Continental, budeme nosit luxusní saka a obleky, neprůstřelné vesty, nože, nějaké ty zásobníky, pistole a rozjedeme pekla na diskotéce s rusákama. Pak se budeme kočkovat s brunetou v posteli, pomodlíme se v kostele, a spoustu dalších akcí zažijeme. Film je opravdu absurdní, nasáklej krví a akcí, která je místy umělá (last fight katastrofa), ale u ostatních akčních scén jsem se bavil. Potěšila situace, kdy se Wickovi zasekne náboj. Anebo jak nechá jít hlídače u klubu. Všecky ty vtipné dialogy, místy cynické. Recepční hotelu nesmírnej sympaťák. Pobrečel jsem si, kochal se vizuálem/kamerou, sluch mi hladil špičkovej soundtrack, nasmál jsem se a vychutnával Erkovou akci. Pětihvězdu šetřim na sequel.

• 21.2.2017  16:39
    Warrior (2011)

Totální nakládačka. První hodinka seznámí s osudovostí všech postav, které jsou výborně zahraný. Celej film je tak prosté klišé, ale divák si během filmu může uvědomit, že něco takového se může skutečně odehrávat nějakým lidem. Bankrot, nestabilní zaměstnání, rozpory bratrů, rozvrácenost rodiny. Prostě nic inovativního, jako celek to působí citlivě a civilně. No a co se týče druhé hodinky, vypuknou souboje, které jsou natočený syrově, autenticky s výbornou choreografií, a hlavně nabízej neutichající emoce. Takhle vygradovanou akci už v životě asi neuvidím, nepočítám-li Ajeossi. Druhou půlku jsem celou probrečel a ten drtivej konec mě zcela deklasoval. Těžko psát uspokojivej komentář k takovému filmu, slova mi nestačí. Asi jen dodám, že to patří k tomu nejlepšímu, s čim jsem se mohl v životě setkat.

• 1.2.2017  01:13
    Eliminators (2016)

Pořád se nejedná o stoprocentní pětihvězdičkovej film, má to spoustu nedostatků. Na druhou stranu film nabízí pestrou paletu lokací, výborné souboje, slušné přestřelky a hlavně musim pochválit prolénání akčních scén s okolím. Adkins není žádnej herec, ale své postavě dodal dostatečné emoce na to, aby film utáhl. Má proti sobě Hulka, Wade Barrett mu je fakt podobnej a má skvělé hlášky. Jejich dvě bitky jsou dlouhé, kontaktní a maj špičkovou choreografii. Hlavně Adkins, když předvede nějakej akrobatickej kousek, tak mi spadne čelist. I ostatní souboje super! S poldama v nemocnici, a v lanovce. Hlavně se mi líbí, že profi zabiják si našeho hrdinu najde nějakým logickým způsobem, všecko je to odůvodněné a člověk si nemusí říkat, jak vlastně jeden našel toho druhýho? Prostě jsem měl dojem, že profi zabiják se skutečně chová jako profi zabiják. Konečně! Navíc, když běhal Adkinsonovi za zády s pistolí, tak to bylo i celkem napínavé a jen jsem se těšil, až si daj do huby. No a pokud Barrett nestihne naskočit do lanovky, nabídne deset táců dvoum týpkům, aby zkopali Adkinse. Z fleku, v lanovce a bez střihů :-) místy je film asi nechtěně komediální. SPOILER: Například, když Adkins v nemocnici sejme tři policajty a inspektor pak poví "no! kvůli němu mám tři muže ve špitálu" pěknej dvojsmysl. Některé situace jsou i parádně vyhrocené. Zejména když ti tři lupiči přepadnou Scottovi bejvák. I tam byl fajn souboj s pálkama. Film má i parádní tempo a dostatek našlapané muziky. Vizuál televizní, ale i pár krásných záběrů na město jsem si našel. Některé interiéry moc pěkné. Režie dostatečná a akce přehledná. Přestřelky krvavé, možná digitální krev, ale pořád to na mě působí líp, než bez těch cákanců sledovat, jak týpci padaj k zemi. A myslim si, že ty souboje si pustim někdy znovu. Adkins má mimochodem moc rád pistole a brokovnice :-). Solidní akční film.

• 25.1.2017  11:52

SPOILERY: Trošku jsem měl obavy po přečtení několika komentářů. Rozhodně nesouhlasim s tim, že Carl bez Assada je natolik neschopný, že by nedokázal nic vyřešit. Je to právě on, kdo neustále pokládá otázky a Assad přispěje s nějakym návrhem. Tenhle film se těžko popisuje bez spoilerů, poněvadž ve mě zanechal šílené nadšení a k interpretaci pořádných emocí musim rozpitvat některé scény. Začnu zápletkou, která je opravdu výborná a dá se říci, že ze záporné postavy není až takovej hajzl. Bohužel, přišel o rodinu během autonehody a prošel si fyzickým aj psychickým týráním, což se na něm výrazně podepsalo a dovolim si říci, že jeho motivaci jsem z části i chápal. Nechci nějak jeho čin obhajovat, přeci jen na konci filmu jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo, ale když si člověk odmyslí tenhle "revenge", tak se jen stará o svojí babičku. Představte si však, že v televizi uvidíte člověka, jež je zodpovědný za smrt vašich rodičů, které jste milovali a ještě žije v takovém babylonu. A věci se daj rázem do pohybu. Na konci filmu jsem jinak napětím se svíral na židli a z toho povzbuzujícího projevu Nikolaje Kaase "nevzdávej to, slyšíš? dostanu tě z toho!!!" jsem měl i slzy v očích. Ten herec je fakt skvělej a i přes tu aroganci jsem si jeho postavu oblíbil. Dělat x let na vraždách, ještě k tomu vás čeká rozvod s manželkou a problémovej syn.. naštěstí má po boku muslima, se kterým se sice moje víra rozchází, za to je však nakorbenej a fascinoval mě každým dialogem, navíc je to neuvěřitelnej sympaťák. A dělá špatný kafe ;-) akce zde téměř není, za to ta brutální šarvátka v autě se záporákem byla hustá. Líbila se mi i místy poklidná a pohlcující atmosféra a snímání okolí. Švédi maj Wallandera, Dánové Carla/Assada. Mnohým se líbí jen Wallander, naštěstí pro mě, jsem si oblíbil i tyhle dva cápky. Hlavně je to takové uvěřitelné a i hrdinové přijdou k bolestivé úhoně. Výbornej matroš!

• 23.1.2017  12:16
    Linkin Park: Breaking the Habit (hudební videoklip) (2003)

V době Meteory i krátké stopy od LP nabízeli bohatou textařinu, která ke konci vždycky vygradovala. Dnes tvořej umělé sračky o pár slovech. Ale Breaking The Habit, i přes absenci syrovejch nástrojů, krom kytary, je spíš naspeedované electro, ale sakra ten text!! Nedivim se, že pro Chestera bylo obtížné o tomhle interpretovat. Shinoda dokazuje, že je skvělým textařem. Písnička má úžasnou atmosféru a zajímavej/strhující klip.

• 18.1.2017  11:11
    Lowkey - Terrorist? (hudební videoklip) (2010)

Něco na tom pravdy určitě je. Jsem trošku skeptický, poněvadž o věcech, které interpretuje, nemám takovej přehled. Působí však mimořádně přesvědčivě. Líbí se mi i kadence slov, artikulace a Lowkey má takové specifické charisma. Jeho deska "Soundtrack To The Struggle" působí různorodě, napříč tématům, které se věnují systému, ve kterém lidi žijí. Konec klipu "Terrorist?" mě dost zděsil a odrovnal.

• 16.1.2017  12:55

Ach, jak já nenávidím ty neúplné konce!! Celé to skončilo tak náhle a odseknutě. Ale jinač jsem si tu noční jízdu vychutnával. Světla zabodávající se do očí, odlesky, zvuk projíždějících aut, škoda jen, že nezapršelo. Tom Hardy herecké eso, ke konci mě nesmírně dojal a ta jeho odhodlanost čelit své chybě, mě fascinovala, fandil jsem mu, našel jsem pro něj pochopení. Zachoval se zcela logicky. Myslim, že si zasloužil druhou šanci od ženy, pochybuju že se mu to celé říkalo snadno a ještě k tomu po telefonu. Líbil se mi i nádhernej minimalistickej soundtrack, padnoucí k atmosféře filmu. A i k některým postavám jsem si vytvořil sympatie ačkoliv kamera za celou dobu snímá jen Hardyho. Rozhodně nečekejte nic absurdního. Tohle se mohlo stát klidně lidem, kteří kolem Hardyho projeli. Může se to stát každému z nás, možná proto mám pro takové real shity slabost a upřednostňuji je před pásovou výrobou. Takové filmy mi maj co dát a nutí mě uvažovat, přemýšlet nad sebou samým. Hardy, teď prosím Splinter Cella...

• 12.1.2017  12:55

Úžasný!!! Zas takovou pecku jsem si od toho nesliboval, počítal jsem s průměrnou akcí, které bude málo a nelogický děj. Dostal jsem málo akčních scén, které jsou ovšem absolutně precizní, parádní děj s zajímavými prvky a skvělý herce. Několik dní po shlédnutí ve mě stále dřímá to nadšení. Veškeré ty zvyky, preciznosti hlavní postavy jsem si vychutnával jak to jen šlo. Dokonce se mi hlavou prohnalo uvědomění, že i já mám něco z autismu. Affleck by jinak natrhnul prdel Damonovi v osobním souboji. Kontaktní, dynamické bez střihů a zatraceně brutální. Pentjak Silat feat Ben Affleck. Akce jak ze Splinter Cell:Blacklist. Okamžité eliminace, profesionalita Bena v akčních scénách, sebejistota v celkové roli co zahrál, vůbec nezaváhal, nepochyboval jsem o něm ani na sekundu. Má proti sobě elitní komando a Bertnhala. Na solovku Punishera se těšim, ten chlap je talentovanej, na konci hodně procítil ty dialogy a last fight byl dost emocionální. Anna Kendrick nádherná, ten její zlatej úsměv, líbily se mi aj postavy z FBI. Záporák dost nevýraznej, to je však asi jediné, co bych vytknul. Možná i malinká nepřehlednost v noci ve vile, jak byla všude tma.. hudba excelentní, bez mantinelů, mixlá napříč mnohými žánry. Vizuál kvalitní, naštěstí celkem syrovej a z filmu jsem měl především autentickej pocit, že by se něco podobného mohlo dít. Konečně blockbuster s pořádným příběhem a parádní akcí. Takovejch filmů už moc nebude, jak narůstá pásová výroba marvelu a podobnejch bullshitů. Interiéry lahůdkové. Je to i celkem dobrodužné. A asi už nemám co dodat, myslim si, že můj komentář dá znát nadšení z takového filmu. Fakt díky Benovi, že se tak snaží, jeho novou gangsterovku určitě nevynechám.

• 21.12.2016  19:09
    Berlínská mise (TV seriál) (2016)

MOŽNÉ SPOILERY; Jsem mimořádně nadšený. Minimalistický projekt, jež oplývá charismatickým a skvělým hereckým obsazením. Lahůdka pro náročnější diváky, kteří rádi nejistotu, napětí a napjaté dialogy s vyhrocením. Slabší vizuál nevadí, poněvadž scénáře musela psát parta lidí, kteří u toho používali mozek a tahle první řada skončila uzavřeně. Nic se nenatahuje, neustále se míchá s kartama, takže divák se nemůže spoléhat na jistotu. Naštěstí se všecko vyjasní a veškeré otázky, které si budete pokládat, vám budou logicky zodpovězeny. Pokud dojde na akční scény, je na co koukat. Díky sebejisté a stabilní režii, zejména automobilová honička v noci během deště, nešetří adrenalinem, občas padne krátká přestřelka, škoda jen, že jsem se nedočkal žádného osobního souboje, prostor tu pro ně rozhodně byl. Nejvíc mě bavil Richard Armitage, ten chlap je talent, sežral jsem mu naprosto všecko, uvěřitelnost, profesionalita, ta jeho barva a tón hlasu, sebejistota, vývoj jeho postavy, procítěnost té role, vypadá jako kdyby sežral všechny skills světa, Rhys Ifans jakožto Hector není žádnej svatoušek, naštěstí jsem si k němu cestu našel a chemie mezi nim a Armitagem tryská napětím, Richard Jenkins šéf pobočky, jeho charakter není černobílej, bavil mě každej jeho dialog, gestikulace a vztah se ženou, Leland Orser hodně nadává, za to však je vtipnej a líbilo se mi, jakou barevností dokázal obohatit svojí postavu, Mina Tander je opravdu nádherná, mám rád takové brunety, a rozhodně bych se od ní nechal zpracovat :-). Pointa o identitě Shawna lepší být nemohla, každé odkrytí mě dokázalo uspokojit a všecko do sebe zapadá. Berlín je hezké místo, líbily se mi aj některé interiéry, pro změnu z exteriérů švihala na mě mrazivá atmosféra. Potěší i odkazy na Snowdena, Merkelovou a celkově na dění v současné době. Nevadí mi ani určitá dávka absurdnosti v podobě několika postav, či momentů. Byla to pecka a něco mi říká, že jsem tuhle Stanici nenavštívil naposledy. K obdivování krásy Tanderové a skills Armitageho mi jedno shlédnutí nestačí. Potěší i "minihra" na webu seriálu, kde se dozvíte několik zajímavejch vsuvek okolo postav, misí a trošku si pofrčíte po Berlíně. Seriál má i chytlavé, našlapané intro s tématickým songem od Davida Bowieho, a celkově hudba je excelentní, hlavně ty špionážní instrumentálky v pozadí. 10/10

• 26.11.2016  11:38
    Mamon (TV seriál) (2015)

Tak strašně bych rád dal pět hvězd, ale nemůžu. Budu nejdříve kritický; na můj vkus nezajímavé úvodní titulky, které jsem neustále přetáčel. Ve finále mi chybí i nějaké "PO-události", prostě vidět co tahle kauza způsobila s Českou Republikou. Občas nějaké hluché místo a hlavně - střihy. Prostě sledovat chůzi nějaké postavy, která jde ode dveří, ke dveřim a mezi tim asi 20 střihů, časem mě z toho bolela šiška a třeba automobilová honička v posledním díle, je občas nepřehledná, navíc se nejednou stalo, že scénám chybí lepší návaznost. Na druhou stranu můžu být konečně hrdý na nějaký mini-seriál z našich končin. Ano, pořád to je remake Norské prvotiny, ale to čert vem. Protože sledovat ty prvotřídní interiéry mě drželo sevřeného v nadšenosti, celková architektura jest slast, i výběr exteriéru se povedl a vůbec, co se týče technické stránky, vše působí tak řemeslně, lze vyčíst, jak si tvůrci na tom dali záležet. Fantastický soundtrack Karla Havlíčka, zejména klavirní, ambientní instrumentálka "Petr", má to atmosféru, výborný dialogy, postavy dokazují, že maj vytříbenou slovní zásobu a celé to působí "na úrovni". Co se týče akčních scén, tak je jich málo, prakticky v závěru se na to dupne a jedinou slabinou jsou střihy, přesto se dočkáme brutální bitky, kde o dynamiku není nouze, nepůsobí uměle a na ty prvky Jui-jitsu se koukalo hezky a pak nějaké to střílení, automobilová honička s dobrým crashem. Hlavně seriálu nechybí tah na branku, brutalita a spoustu postav umírá. Herecké složení mě uspokojilo a zejména Matěj Hádek je fantastickej, zarudlé oči, charisma, únava jeho postavy, ušmudlané hadry, pořád zarostlej a deprese z něj stříkaj přímo na diváka, povedla se jeho partnerka/policajtka, která je nesmírně sexy a tvoří mezi sebou ideální chemii. Michal Dlouhý zde byl jen první díl, za to ze svého prostoru vytěžil maximum, Gabriela Míčová je hodně sympatická a divák s ní soucítí, jakmile jde do tuhého, Tereza Hofová projde zajímavým vývojem a jak jsem k ní cítil odpor, ke konci mě mile překvapila i ona, jedinej Daniel Tůma mě vůbec nebavil, zaujal mě i vývoj šéfredaktora těch novin, a záporáci nemaj mezi sebou slabé zastoupení. V závěru první epizody navíc přijde i perfektní pointa, která mě fakt odrovnala. Divák se dočká i fascinující vizuální stránky a je to takové celkově, dost osobité. Je to hlavně pořád České, tohle fakt natočila banda lidí u nás, nestačim zírat. Doladit nějaké detaily do příštího projektu a budu na českou kinematografii nahlížet opět s důvěrou. Navíc po třetím díle mě Mamon držel v neustálém napětí a bylo to i dost nepředvídatelné. Doporučuju všem. To, že jsem nadšený i já, už o něčem svědčí ;-)

• 25.11.2016  10:13
    Quarry - Série 1 (série) (2016)

SPOILERY; Jsem naštvanej. Na Methodic Doubt! Pro Banshee a Quarry vytvořilo spoustu solidních ambientních instrumentálek, které nehodlá zveřejnit, což mě skutečně ubijí, pač je to slast poslouchat. Komentář jsem načnul trošku netradičně - jinak co se týče samotného Quarryho, tak doporučuju všema deseti. V recenzích se píše, že režie je obyčejná. Nenechte si nakecat do hlavy hlouposti. Je zde plno záběrů, které nemaj střih, kamera není statická a režie dodává vyhroceným situacím kurevskej náboj. Hlavně přestřelka ve Vietnamu, jež trvá necelých 10 minut bez jediného střihu!!! Akci moc nečekejte. Pár tvrdých ale obyčejných bitek, za to šťavnaté přestřelky, kde není nouze o nekompromisní gore (hlavně ten obličej detektiva na pouti) a právě díky té nic neskrývající režii, akce bere dech. Seriál navíc nabídne nespočet výborných postav. Hlavnímu antihrdinovi jsem přišel na chuť až po pár dílech, do té doby se jeho postava formuje, má krásnou a rozhodně né hloupou ženu, baví mě sledovat i vztahy té černošské rodinky a musim jednoznačně zmínit bandu okolo Brokera. Sympatickej mob boss má pod křídly Karla, kterej je zřejmě náplast za Burtona z Banshee - málomluvnej zabiják, co holduje minihrám, nosí brýle a žere dortíky, a každej jeho dialog mě bavil. Buddy mě baví ještě víc, takovej mix faggota/zabijáka/vtipálka, co se obléká jako rocková hvězda a závidim mu tu jeho maminku, ta se tedy povedla. Ještě jsem fandil tomu černošskému zabijákovi, kterej hrál na kytaru. Soundtrack? Extra třída, samej rock, jazz, blues, country... atmosféra pohlcující, témata zajímavá a moc krásný auta kolem. Pointa je dobrá, ale na můj vkus předvídatelná.. no přesto v posledním díle přišla jedna scéna, která mě dost psychicky rozsekala a to kusy těla batolete, které nejvíce poznamenalo Quarryho - u té scény jsem fakt brečel a musel si dát chvíli pauzu, abych se sebral. Nejvíc se mi líbil díl v motelu. Quarry má určitě určité nedostatky, ale určitě se nejedná o slabého koně ze stáje Cinemaxu. Snad se dočkáme druhé série, spoustu příběhů je teprve nakousnutých a je s čím pracovat.

• 16.11.2016  15:16

Zbytečně uspěchané, navíc po polovině to přijde o tu našlapanost, ale do té doby mi tep pumpoval šílenou rychlostí, souboje, pestrá paleta lokací, skvělej vizuál. Škoda, že bitky jsou natočeny tak příšerně, příliš mnoho střihů a kamera zapříčinila to, že jsem si užil asi dva chvaty. Nejsou téměř zde ani efektivní, okamžité eliminace, naštěstí v závěru akce v tom "hradě", připomíná Splinter cell, a však nepochopil jsem tu část s brokovnicí, kdy Hamilton na sebe zbytečně upozorní. Moc mě nebavilo ani to pátrání, a je to takové bez duše, hodně strojové a samoúčelné. Záporáci o ničem. Jednička byla tedy co se týče levelosti, úplně jinde.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26