Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Normálně nehodnotím jednotlivé epizody seriálů, protože si stále myslím že z hlediska celku je to nesmyls, ale u Ahsoky udělám výjimku. Už předešlou epizodou - 5 - to vypadá na celkové 4*, protože napětí stoupá, pěkně se to rozjíždí. Nástup generála Thrawna se povedl, správně démonický a totalitní....A tentokrát jsem si to dal i v původním znění a až na některé detaily se český dabing povedl. Zvláště u Thrawna, už tak moc ne u těch kněžek. Těším se na finále.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Jako dobrý, ale nějak to neštymuje s filmy - vždyť Anakin nedosáhl na titul mistra, a tak nemohl mít padavana, a tak nemohl cvičit Ahsoku..... ale tento příběh je jak vidno jiný, to z jiného konce braný, to už jinde jsme....(asi se budu muset podívat na clonové války).  Na druhou stranu, to se jako budou seriály SW odvíjet jinak než filmové?

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Tak toto byl nářez. Tahle jedna epizoda strčila do kapsy tři nová pokračování Star Wars (tj. 7, 8, a 9); tam se k seriálové choreografii soubojů ani nepřiblížili, vlastně k žádné choreografii. Tento díl byl akční nářez se světelnými meči, lasery i jediskou magií... Akorát by mě zajímalo, jestli ten Anakin-Christensen je pravý nebo AI....?

Ahsoka - Část 3: Čas odletu (2023) (epizoda)

Po třech epizodách zatím na 3 hvězdy. Uvidíme, kam se to bude ubírat. Zatím to není takový průser jako Obi-Wan. Spíše to vypadá, že se velmi poučili a jdou cestou stylu Mandaloriana, ať už hudba, vizuál, akce, stopáž. Na druhou stranu aby to nebylo holé kopírování Mandy, aby to pak nebylo na jedno brdo. Osobně jsem velmi kvitoval marvelovské seriály Wanda Vision a Falcon and Winter Soldier, že každý byl pojatý úplně jinak.

Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

Ahsoka - Část 1: Mistři a učedníci (2023) (epizoda)

The Walking Dead: Dead City (2023) (seriál)

Tak jsem zatím v půlce a musím říci nic moc ..... je to sice ve stejném duchu WD, ale takové nemastné neslané, chvílemi nelogické chování postav a odvíjející se děj; hlouposti bijící do očí....jakoby to spíchli horkou jehlou.

Top Gun (1986)

TAK TO BYLO JAK TWILIGHT - STEJNĚ O NIČEM, STEJNĚ PŘIBLBLÉ DIALOGY, STEJNĚ SLABÁ ROMANTIKA Jak jsem na Top Gunu jako malý mohl oči nechat? Oprava, jen na letadlech, byl jsem totiž fanda do plastikových modelů letadel a zbytek filmu jsem měl jen za povinnost. Dnes za nudu. Jediné, na co se dá v tomhle snímku koukat, jsou opravdu krásné záběry F-14 snad ze všech úhlů pohledů s malebným světlem východů a západů slunce. A dal vzniknout kultovní písni. Zbytek patří do smetiště filmových dějin: dialogy jsou jen o machrování a děj nikam neposunují, postavy sterilní, milenecký vztah obou hlavních postav bez vášně, letecké souboje nudné (mnohdy starší filmy o druhé světové válce je mají napínavější). Takže never more.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

DUCHOVÉ ZE ZÁHROBÍ NEZNAMEJÍ HNED ŽÁNR HORROR. POŘÁD JE TO MARVEL-POHÁDKA. OVŠEM I JEDNA ZOMBIE BY TO MOHLA ZMĚNIT Poslední dobou asi nejlepší marvelovka. Ty předchozí filmy od End Game (včetně té) byly spíše nudné. Ve druhém Strangeovi se vizualisti a trikaři doslova vyřádili. Sice jsem to viděl ve 2D v Atmos, ale myslím si, že je to film na 3D. Pár příkladů – průlet několika dimenzemi, jedna je i animovaná; souboj Strangeů s notami, zrcadlová past na Wandu a další souboje mágů a jiných hrdinů. Herecké výkony tentokrát všech jsou skvělé, pravda některé postavy jsou spíše stafáží. Ocenit se musí i hudba Elfmana. Bohužel to je vše, co lze vychválit. To nejdůležitější, příběh, dosti zakopává a má trhliny. I když díky multivesmíru teď Marvel může vymýšlet ledacos, tady velkou zápletku nepředvedl. Jednak si bere motivy ze seriálu Wanda-Vision, ale pravidla nebo hlídací organizaci multivesmíru ze seriálu Loki absolutně přehlíží. Příběh de facto stojí na střetu Scarlet Witch vs Strange. A protože by to bylo málo, tak napasovávají problematickou postavu – ego – Strange a chvílemi to vypadá, že hybatelem děje není Wanda, ale Strange. Občas do dialogů vsunou rádoby vtipkování, naštěstí to je opravdu občas. A že to je první Marvel-horror? Ale ne. Je to temnější, strašidelnější. Ale fakt horror ne. Někteří recenzenti si myslí, že několik lekavých scén, pár ožehlých mrtvolek a vylezení Wandy z gongu jako duch v Kruhu, znamená hned horror. To byly i některé díly Harry Pottera děsivější.  P.S. A taky se mi nezdá, že by padající socha, byť obří, zabila Captain Marvel…???

G. I. Joe: Snake Eyes (2021) odpad!

KDYŽ UŽ NEVÍŠ COBY, DEJ TAM MAGII. Takže v těch prvních dvou dílech nás dezinformovali o vztahu Storm Shadowa a Snake Eyese. Vůbec se nerozkmotřili v dětství ale v dospělosti. Anebo tento díl byl fake? No, kdo se v tom má vyznat? Rozhodně by se měli tvůrci dohodnout, jak se budou příběhy vyvíjet. Takže změna dějové linie je trapná, souboje a akce jsou trapné (to plácání mečíky je fakt otřesné) a celé je to nuda Pozn.: Proč když příběh se odehrává v Japonsku, je to hovadina? Viz druhého Wolverina.