Záskok (1997) (divadelní záznam)

Skvělý, ba mistrovsky napsaný scénář. Humor a dialogy mají přesně určené své místo a dnes se jen těžko bude na divadelních prknech odehrávat podobný koncert, jaký zde předvedli Cimrmanovští Velikáni. Bavil jsem se až neskutečně dobře.

Ztroskotaná láska (2005) odpad!

Neměl bych se sice vyjadřovat úplně ke všemu, ale to je tak, když se vážně nudíte, jen se válíte a přepínáte televizi. Tak si řeknete, že to zkusíte. A film skončí a jste jako po lobotomii. Ne, vážně něco takhle hloupýho, nestálo ani v nejmenším za to, abych u toho vydržel, ale stalo se a tři hodiny, po skončení, jsem si snažil vyndat pletací jehlici z ucha. Což bylo od dost příjemnější než tohle sledovat.

22 Jump Street (2014)

O dost zábavnější a ujetější, než jednička. I když je tam pár míst, kde se i já pozastavuji nad tím, že něco bylo moc a něco bylo místy trapné, ohromně jsem se bavil. Rozhodně více, jak u prvního dílu. Skvělá akce a vynikající hlášky. – Welcome back Dum Dum…

Hercules (2014)

To bys musel bejt silnější, než Herkules, Dwayne, abys dokázal tenhle film utáhnout sám. Každopádně, DJ…je fakt korba. A sympaťák. Vlastně mu patří můj obdiv. Je vážně dobrej, hlavně proto, jak dokázal za ty roky hraní dokopat svůj těžkotonážní zadek k tak dobrým výkonům. Vážně mu patří potlesk. Fajn, zase tleskám sám v osamění. Ve sklepě. Ve tmě. V rohu. Zase. Nicméně, tenhle snímek je vážně zklamáním. Je to zábavné, dobrodružné a slušně promáklé – vizuální stránka je hodně ucházející, ale upřímně? Koho by nenasralo, tak jako mě, že veškeré fantasy prvky, chcete-li mytologické prvky, jsou pryč? Herkules v týmu? Dobře, proti tomu by se nedalo nic namítat, ledaže jste Batman, ale kam se to, co k němu neodmyslitelně patří, podělo? Je vidět, že tvůrci chtěli udělat krok jiným směrem a ačkoliv snímek nepůsobí mizerně, je překopaný a příliš fixovaný k realitě, což je něco, co mi je vyloženě proti srsti.

47 róninů (2013)

Pro mě jednoznačně skvělý příběh, který má neuvěřitelný potenciál. Ale bohužel zpracování se zase na pravidelnou schůzi – Jak má vypadat dobrý film, opět nedostavilo. Takže to zvládneme bez něj. Je to, pravda, opět splácanina od všeho možného, je to celkem slušná akční a koukatelná fantasy podívaná, se skvělou vizuální stránkou, jen emoce, se zde nějak s tím vším špatně dávají dohromady. Scénář a dialogy nejsou ani tak burcující, jak si pravděpodobně tvůrci přáli. Ovšem, co nesmí být opomíjeno, což už všichni tuší, je herecké obsazení, které tuhle koukatelnou slátaninu, celkem vyzdvihuje.

Flash Gordon (1980)

Další z řad hrdinů, co na mě měl skvělý vliv, asi jako padající mražené kuře na čivavu. Samozřejmě v dobrém slova smyslu, pokud to jde. Flash Gordon. Kruci a soundtrack od Queen, co by mohlo být jenom lepší? Pohádka, co pobaví i po letech a je tak střelená, až je vážně skvělá.

V oku tornáda (2014)

Jasně, tak copak to tu zase máme? Ale ne, vážně? Další mega snímek o tornádech? Hm, páni, tak tohle tu ještě nebylo. Vlastně neoriginalita, hlavně co se příběhu týče, není v tomhle oboru nic zvláštního, ale co skutečně a opravdu musí potěšit, jsou efekty. Scénáristické perly v podání amatérů, co tam pobíhají za nesnesitelné počasí – tohle by nerozdejchala ani Marilyn Monroe – jsou prostě příšerný, ale vizuální stránka a celkem ucházející atmosféra, to poněkud dorovnávají, takže to není až zase tak zlé.

Constantine (2014) (seriál)

Fanoušci si rozhodně přijdou na své. Myslím své druhy. Žádná životní zkušenost, ani životní partnerka, problémy s pletí a normálními lidmi a to ani nezmiňuji pasivní agresivitu. Děkuji za pracovní nabídky v suterénech. Celkem dobře odstartovaný seriál. Atmosféra je celkem pěkně rozdmýchaná a občas by se dala krájet a hlavní představitel sice není úplně ten největší sympaťák, ale uznávám, že na tuhle roli se celkem hodí. A je faktem, že zatímco Marvel si jede svoji filmovou extraligu, obrazovky ovládli chlapci – dobře i dívky, aby si feministky přišly na své – z DC. Právoplatně a řekl bych, že v tomhle směru se jim bude dařit. Constantine je celkem pěkně slušně našlápnutej, není to perfektní, protože herci – zdá se mi - nejsou ještě tak spjatí s postavami, ale je to hodně slušná a koukatelná záležitost.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Kde přesně jsou ty loňské sněhy? Nevím, ale nabídněte někdo Kubišce, jestli by to nechtěla zkusit přezpívat. Osobně musím říct, že lituji toho, že snímek nezískal Zlatý Glóbus. Tedy, pokud by zavedli kategorii Odvaha a Drzost. Jsem nadmíru spokojená, smím-li to říct takhle, protože po tomhle už není nikdy nic, jako dříve a síťované punčošky mi krásně tvarují a zvýrazňují nožky, tak krásné a předtím tolik ignorované. Vlastně za to může ten film. Porno. Film. Porno? Film? Hororový porno film? Jo, to už zní líp. Trochu tvůrce chápu, že se pro něco takového rozhodli. Mě někdo dát prostor, abych vyjádřil svou uměleckou stránku erotikou, děj se vůle boží. Překvapivě jedna hvězdička se tam našla. Asi je v tom hodně moc nadsázky, ale nic jiného nezbývá. Je to vylízaný víc než poslední miska bramborového salátu na odtučňovacím táboře, je to nesmírně otravné a rozhodně už to nikdy nebude takové. Rozhodně je to o hodně malinký chloupek lepší, než předchozí snímek, ale nemění to fakt, že je to vážně debilní. Klasická primitivní vyvražďovala, kterou stačí vidět jednou a je lepší se na místo činu nevracet.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012) odpad!

V nejlepším se má přestat. Kdy tahle série vlastně byla nej-lepší, to ani netuším, ale prostě se to mělo zarazit. Tohle bylo už vážně přes čáru, tenhle matroš bych si znova nedal. Bylo to příšerný, nudný, utahaný a nadmíru stupidní. Kdybych to měl brát jako pořádnou vylejvárnu mozku, nasadím si ty nejkrásnější růžový šatičky, jako princeznička a půjdu usrkávat piňakoládu. Má to ohromný vliv na psychiku, pokud se tím přespříliš člověk zaobírá. Rutinní řežba, příšerný scénář jednoho zatrpklého mastodonta, co se schovává po sklípcích a odvážného režiséra, co od života už tak moc ani neočekává. Je jasně vidět, že se to svým způsobem snaží navázat na první dva filmy, ale kvalitou se to válí někde hluboko v kanále, kde by to ani Želví mutanti nenašli.