Vyproštění 2 (2023)

Typický akčňák s veľa roztrasenej kamery a rýchlim bojovým umením. Hlavní protagonisti ho ovládajú naozaj skvele. V druhej časti bolo vidieť dostatok akcie no bez humoru a je škoda, že sa vedúci nezaobišli bez klišé rôzneho druhu. Na začiatku bolo krásne prezentované, ako sa zabíja nakazený býk. (:

Sharper (2023)

MIND-BLOW. Výborné hneď z počiatku, rýchlo uvedie diváka do príbehu, ktorý nestagnuje, naberá na obrátkach a každú ďalšiu stopu drží konzumenta v domnení, že sa to pekne po*ralo. V jednej chvíli som sa prichytil ako nadržiavam tej strane zla a to sú tie mocenské hry, ktoré som im zožral. Wtf

Na pivo do první linie (2022)

Aj dobré úmysli niekedy vystrelila opačným smerom, trefné, dokonale vyladené a niečo v tomto čase skvelo podané. Zo Zaca sa stal skvost.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

V prvom rade by som chcel pripomenúť čo sa mi vrylo do pamäte a to hlavne tá krásna grafika v spolupráci s kamerou. No na druhej strane vo mne prevláda sklamanie. Dovodom je príbeh, ktorý diváka v žiadnom ohľade nedokáže upútať, drží nás v pohodlí, pretože vieme, že nikomu z hlavných postáv sa nič zvláštne, ohrozujúce život nestane. Chris nevie mimikou a pohybom ukázať viac ako len jeho bezduché pozdravy/hypnózy/či čo to vlastne bolo, možno akýsi druh meditácie pri ukľudňovaní rozbesnených dinosaurov. Jeho jedinou silnou stránkou je dokonalé vyviaznutie z problému na poslednú chvíľu, vďaka gymnastike. Priznám sa, je to film pri ktorom sa okolo mňa motal môj 3r chpalec a udivoval sa tými príšerami, veru, nebolo ich málo, čo ma naozaj zohrialo pri srdiečku. No a to je jediný dôvod prečo to vystrúhalo u mňa aspoň 40%.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Partička doktorov a sestier v podaní tejto skupiny hercov, ktorý za krátky čas prirastú k srdiečku, kde každá postava dofarbuje každodenné problémy a radosti, ak sa to tak dá nazvať, svojím osobitým humorom, charakterom a vnímaním reality, v čase vojny by mal byť dnes (píše sa rok 2023) povinnou jazdou. 256 častí plné trefných dialógov, smiechu ale aj sklamaní a smútku. MASH je ako kniha,  ktorú môžete otvoriť kdekoľvek a začať hltať. Amen

Čas na sebe (2022)

Len jedna otázka. Na čo sa niečo podobné točí? Deväťdesiat minútová absolútne bez ducha prítomného scenára, bez humoru, bez akcie, chvála za Kevina. Tie jeho "tanečky" pred kamerou neomrzia.

Loki - Season 1 (2021) (série)

Nadšenie z prvých minút vystriedal zatrpknutý pocit z trápnych dialógov a nudnej zápletky, ktorá drží diváka v určitej komfortnej zóne, nakoľko ste si stopercentne istý nedotknuteľnosťou hlavnej postavy. Áno, seriálový Loki je rovnaký sympaťák ako z celovečerných marveloviek, no chýba mu neľudskosť a to čím je jeho postava známa. Chvála tomu, kto neubral na krásnej grafike.

Životní trefa (2022)

Doteraz si každý myslel, že Sandler nevie hrať. Tento dramatický počin domnienky mení. Film poskladaný z rôznych útržkov iných snímkov, čo zvyčajne nemám rád, ale tu v konečnom dôsledku pôsobí trochu inak, namixovaný v presnom pomere, možno práve kvôli Adamovi. Hlavná úloha charizmatického, vedľajšia ustarane unaveného a ten zbytok basketbalového sveta pridáva pocit akoby to bolo majstrovské dielo.

Predestination (2014)

„Keby som mohol postaviť priamo pred teba toho, ktorý ti zničil život a zaručil ti, že ti to prejde, zabil by si ho?“

Ovládací panel
4 body