• Romantický

Michael Jackson's This Is It (2009)

Nie som žiadnym fanatickým priaznivcom Michaela, ale je nutné povedať, že to bol naozaj geniálny spevák, skladateľ, hudobník a aj tanečník. Obdivujem na ňo predovšetkým precíznosť s akou všetkou a piloval robil až do posledného detailu. Vždy presne vedel čo chce dosiahnuť a neuspokojil sa, kým to nedosiahol. Bol neuveriteľlne muzikálny a obávam sa, že takého človeka už asi nezažijem. Škoda ho. RIP

Rudý písek (2009) odpad!

" Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout " No tak táto veta z obsahu je aboslútny nezmysel, lebo pri tomto "Horore" sa dá jedine tak dobre vyspať a pri tom dobre odfukovať. Jedniné čo je tam občas zaujímavé je kamera, ináč je to totálny ODPAD !!! Nalákal ma na to kolega, že vraj to má Oscara - vrrrrr, nabudúce si musím najskôr preveriť do čoho idem.

Pokoj v duši (2009)

To hodnotenie je skôr za prírodu a skvelú hudbu (tým nemyslím len Kirschnerku). Príbeh je taký tuctový, postavy sú vykreslené minimálne a keby to nebolo takmer domáce prostredie, čo ma zaujalo, asi by som sa nudil. Tých pár neslušných frkov, čo sa vo filme objavili z neho nič výnimočné nespravia.

Bathory (2008)

Kto očakáva pochmúrny príbeh plný krvy bude zrejme sklamaný. U mňa to bolo skôr prekvapenie ale Bathory sa vykrištalizovala na veľmi dobré dielko, kde čuduj sa svete nájdete aj kopec humorných scén. Predovšetkým vynálezy potulných mníchov stoja naozaj za to. Jednoducho po mojej najobľúbenejšej vianočnej rozprávke Perinbabe ďalší vydarený Jakubisko.

Mamma Mia! (2008)

Ako fanúšik ABBY si nedovolím dať menej ako 5*. Jednoduchý príbeh, priemerné herecké výkony (snáď až na Meryl) ale tá božská hudba v naozaj vydarených úpravách to všetko posunula na najvyššiu možnú úroveň. Ak mi niečo vadilo, tak to bol spev Pierca Brosnana, ktorý bol dosť slabý. No ale nakoľko môj spev je ešte horsí, tak to tejto skvelej romantickej komédii prepáčim. Už sa teším, keď si to pozriem opäť.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Teraz naozaj neviem, či chcel režisér nakrútiť zlý koncert alebo film. Väčšinou som totiž videl len čiernu obrazovku (nepomohlo ani úplné zatemnenie okien a vypečenie jasu obrazovky) a počúval nejaké priblbé zvuky. Jediné, čo v celej hodine a pol stojí za zmienku je hláška: "...vláda by nám predsa neklamala...". Na tom som sa naozaj dobre pobavil. Ak teda niekto nechce stratiť 90 minút svojho života, tak nech DVD s takýmto obsahom rovno vyhodí. Médium s obalom má totiž ďaleko vyššiu cenu, než samotný obsah.

Podzim v New Yorku (2000)

Skvelý, aj keď už poriadne otrepaný námet, by sa dal nakrútiť určite lepšie.Richard a Winona sú na podobné úlohy ako stvorení a najma Winona podala výborný výkon. Bohužiaľ dej diváka do filmu vťahuje len veľmi málo, chýbaju tu krásne obrazy jedene a nepáčila sa mi ani podmazová hudba. Jednoducho sa mi to zdalo trochu odfláknuté, pritom to malo potenciál, zaradiť sa medzi lovestorove hity. (6/10)

Marie Antoinetta (2006)

Nikdy by ma nenapadlo, že niečo takéto sa mi bude páčiť a že tomu dám dokonca 8/10. K plnému zisku by to však chcelo trošku viac dynamiky a môj otvorenejší prístup k takémuto žánru.

Eragon (2006)

Pri množstve fantasy príbehov, ktoré sa na nás roja zo všetkých strán (našťastie som ich priaznivec, tak mi to až tak nevadí) je Eragon taký priemer. Príbeh je dopredu jasne čitateľný, o vykreslení postáv sa snáď rozprávať ani nedá a efektov tu tiež veľa nenájdeme. Vysoko však hodnotím Safiru, ktorá bola naanimovaná skutočne skvostne a je len škode, že sa to viac nevyužilo. Počas sledovanie filmu som si hovoril, že toto si určite nenapálim (pardon, že si určite nekúpim originál), avšak posledný záber s mojim milovaným Kriváňom v pozadí za to stojí. Je len škoda, že sme z našej krásne prírody nevideli ešte viac, určite by bolo na čo pozerať.