Mike i Dave sháněj holku (2016)

Afektované scény, vtipy, rozhovory, jednoduše celé umělé, no jedna z těch horších amerických komedií. Film vyloženě na vypnutí, možná ani to ne. Druhá hvězdička za scénu s masérem. 42%

Suite Française (2014)

Velmi zajímavý pohled na průběh války, ale film se bohužel drží příliš při zemi. Chybí mu trocha akce, trocha napětí ... jednoduše je to nedotažené do konce. V porovnání s Habermanovým mlýnem velmi zaostává. Tento film měl na víc. 68%

Focus (2015)

Focus mě velmi příjemně překvapil, protože jsem neměl velké očekávání a dostal jsem super jízdu, která mě neustále překvapovala. Will a Margot spolu představují dokonalou dvojici a pokud se chcete podívat na něco svižného a pohodového tak je Focus jasná volba. Doufám, že hlavní postavy uvidím ještě v nějakém filmu spolu. 76%

Chappie (2015)

Opravdu nevím co mě přimělo se podívat na tento film, když už trailer v kině mě neskutečně lezl na nervy. Možná zvědavost. Bohužel tento film se mi vůbec nelíbil a to díky hlavní postavě, Chappiemu. Dlouho jsem ve filmu neviděl tak rušící faktor, jakým je tento debilní, ukňouraný robot. Celou dobu mi z něj bylo špatně, jak se snaží projevovat jako člověk a přesvědčovat okolí, že je skutečný. Nejde tu o nic jiného než o vykradené Číslo 5 žije, bez žádné hloubky nebo smysluplného příběhu a nejvíce mi vadí, že se k té šaškárně přidal Jackman. Tento námět mohl být zpracován mnohem lépe. 29%

42 (2013)

Nejsem fanoušek basseballu, ale životopisná dramata vítám s otevřenou náručí. Jsou ale filmy, které těží, už jen ze své předlohy jako právě například rasismus, v dnešní době věc, o které nechce nikdo slyšet a v době minulé naprosto přirozená záležitost. Samozřejmě jsem nežil ve čtyřicátých letech minulého století, a tak nemůžu soudit jestli tato doba byla opravdu tak krutá, jak je zobrazeno ve filmu, ale věřím, že tomu nebylo daleko ba naopak. Tento film je skvělý hlavně díky atmosféře, o kterou se postarali všichni, co měli podíl na rasistických slovních útocích, v čele s Alanem Tudykem. Nenávist vůči černým je zde více cítit nežli například v Django Unchained. Nesmím ale zapomenout na oba hlavní herce, neznámého Chadwicka Bosemana, který ukázal filmovému světu, že si zaslouží nabídky na kvalitní filmy a zkušeného Harrisona Forda, který mě svým výkonem nemohl lépe přesvědčit. Poutavé drama se silnými momenty, které by si zasloužilo větší pozornost. 83%

Viděl jsem ďábla (2010)

Více méně můj první korejský film a vlastně zároveň i asijský. Film je od začátku ve velmi zvláštní atmosféře až z ní místy mrazí, to díky skvěle vybranému sountracku. Dokonce jsem se po delší době u filmu leknul, holt jsem zvyklý na lekačky ze západu. Oba hlavní herci ukázali své kvality, v případě Min-Sik Choi mně příšlo, že po zkončení natáčení se opravdu jel někam projet a dělat podobné uchylárny. Jako celek výborné po první půl hodině nastal menší propad, ale děj byl rázem, tam kde měl být. Velmi kvalitní počin jako úvod do vod asijské filmu ideální. 80%

Sonny (2002)

Sonnyho jsem chtěl vidět kvuli Jamesovi, je to můj nejoblibenější herec a filmy tohoto typu mám rád. Vždy se snaží v hloubce poukázat na něco jiného. Něco jiného ve filmu bylo, určitě to není film, který by šel v česku do kin a už vůbec bychom ho nečekali v nedělní odpoledne na tv Nova. Mě ale hloubka u tohoto filmu nevtáhla, Franco hraje dobře, poznávám v něm náznaky jeho kvalit, které již po více jak deseti letech má, zde to ale ještě trochu vázne. 60%

Rivalové (2013)

Tak tu máme zase menší propad na pátou příčku. Film jsem viděl předevčírem, kdy byl na čtvrtém místě a pamatuji si jej na místě třetím. Hned ze začátku člověk čeká něco jedinečného jako, když jde vinař ochutnávat vydařenou slámovku. Rush je opravdu kvalitní film, se zářicím Bruhlem, který dle mého názoru bude nominován na oskara. Hemsworth podal taky velmi luxusní výkon, ale na postavy stejného charakteru jako James Hunt sme zvyklý, někteří si jej tak zařadí k průměrným postavam. Ano, film je dobrý, je kvalitní, ale kde se vzalo to šílenství? To snad uživatelé CSFD jsou skrytí milovníci formulí, a tak přidávají jednu hvězdičku k dobru? Špatný dojem na mě udělalo to, že film není podle skutečnost, nýbrž věrohodně vytvořená rivalita mezi někdejšími přátely, čerpejicí z jejich slávy. Z Laudy je tak akorát vytvořen naprostý douchbag, kterého ale všichni respektovali a respektují dodnes. Když tohle opomenu, máme tu pořád dobrý film a to je přece nejdůležitější. 76%

Konečná (2013)

Jakožto fanoušek Terminátora a tudíž částečně i Arnolda nebylo pro mě těžké vybrat si tento film, když jsem měl chuť na nějakou tu akčňárnu. Když se k tomu připojí Mr. Jackass už není opravdu co řešit. Last Stand má poměrně vysoké hodnocení na obyčejný akční film. Já osobně dávám tři hvězdičky, film mě sice zabavil před spaním, ale pořád tomu chybí něco víc nějaká ta jiskra. Arnold i přes svůj věk řádí jako zamlada a těším na další filmy v jeho důchodě. 65%

Pád Bílého domu (2013)

Parádní americký akčňák, který vás usadí na dvě hodiny do křesla a nebudete mít potřebu vstávat, tedy pokud si nechcete udělat další popcorn a navíc musíte mít pro tento žánr slabost. Ovšem většina zajímavých záběrů je vyplýtvána hned v první půl hodině a zbytek vytrvalosti není tak zábavný jako začátek, přesto doporučuji. 72%