Duna: Část druhá (2024)

Je to proste bomba. Možno aj väčšia ako prvá časť, pretože v druhej bol priestor na väčší spoločenský presah, ktorý bol dľa mňa aj plne využitý.Teší aj pokračujúce súznenie s knižnou predlohou. Kulisy, kostýmy a všetko vizuálne, čo dotvára obraz Impéria je priam neskutočne podmanivé. O hudbe a efektoch sa snáď ani nemusíme baviť.Kedy sme tu mali takto podarený veľkofilm na pokračovanie? Za Pána Prsteňov?

Americká konspirace: Vražedná chobotnice (2024) (seriál)

Ťažko povedať, čo je pravda, čo fikcia, z iných zdrojov som o tejto záležitosti ešte nepočul. Realita zrejme nebude tak bombastická, ako to miestami vyzerá. Rozhodne je to však zaujímavo poskladané a natočené. Ak sa už chce človek venovať nejakej konšpiračnej teórii, tak podobné veci sú rozhodne... príčetnejšie, než nejaké sorošoviny a židojašterie sprisahania.

Anihilace (2018)

Tunajšie hodnotenie mi príde až príliš nízke, mne to prišlo celkom solídne, scény s krokošom, plačúcim macom a finálna mirror podľa mňa parádne. Áno, sú tu logické diery, zbytočne klišoidný cliffhanger na konci a podobne, ale aj tak... Za mňa solídne 3.

Konštantínov tajný kód (2022) (TV film)

Je veľmi smutné, keď vo vážne mienenom dokumente dajú priestor ľuďom, ako je nejaká pani Šubjaková, ktorá povie skvost, ako: "Konštantín Filozof jasne adresuje Proglas slovenskému národu a jasne ho adresuje aj slovenskému panovníkovi Rastislavovi. Tak je jasné, že keď ostatné slovanské národy nemali ani potuchy ešte o diele Cyrila a Metoda, to bolo práve v tých prvých troch rokoch, jednoznačne to bolo adresované iba slovenskému národu." Naozaj? Slovenský národ v 9. storočí? Som zvedavý, čo na to povedia všetci tí českí, chorvátski, bulharskí a macedónski vedci, čo tam tiež vystupujú. No a s týmto sa dookola boríme už 30 rokov od Mečiara. A zjavne aj naďalej budeme.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Venom stále vtipný, Woody zahral celkom slušného romantického psychouša, akurát ten Carnage bol až príliš neuveriteľne epicky silný a bojové scény potom pôsobili zbytočne premrštene. Škoda.

San Andreas (2015)

Že vie človek predvídať hrubý dej filmu a koniec, to je v tomto žánri také očakávané. Ale aby ste v polovici scén vedeli presne dopredu, čo ktorá postava povie, pretože nič iné, než klišoidné frázy a otrepané repliky tam snáď ani nepadajú. Katastrofa. Keby tam nehrala Alexandra, tak to snáď vypnem po 15 minútach. Ale do konca som to na jeden záťah aj tak nevydržal. Jedna hviezda za miestami uchádzajúci vizuál a za Saškine... talenty.

Auta (2006)

Celé je to výborne spravené, no začiatok s titulkami je priam režisérsky majsterštryk. Môj (skoro) trojročný syn totiž obľubuje scénu s vyliezajúcim McQueenom, takže začiatok som videl už tak 40-krát a stále mi nelezie na nervy :-D

K zemi hleď! (2021)

Hviezdne obsadenie a prvotriedne remeslo. Len sa neviem zbaviť pocitu, že by to bolo ešte lepšie a trefnejšie, keby sa súčasná dementóza našej spoločnosti zachytila realisticky a nie takto satiricky a prehnane. Ale okej, beriem aj túto verziu, tiež je svojim spôsobom namieste. Pobavilo aj to, že sa tvorcovia nevyhli klasickému klišé skoro všetkých filmov tohto žánra - len v emérike sa hrozby riešia a len emérika môže všetko zachrániť (alebo posrať). Na rozdiel od mnohých predchodcov sme tu mali aspoň pár sekúnd venovaných reakciám či snahám iných krajín (ožratý ruský kozmonaut z Armagedonu sa neráta).

Duna (2021)

Po odchode z kina absolútna uchvátenosť, po odznení prvých dojmov z imaxu veľká spokojnosť. Adaptácia neostáva len na povrchu príbehu, naopak, zatiaľ to vyzerá, že sa pôjde celkom do hĺbky. Výborné herecké obsadenie a výkony, pútavý knihe-verný dej, skvelá hudba, pre mňa aj výborne vystihnutá mystika, atmosféra a rôznorodá kultúra Impéria (napr. príchod imperátorovho posla a Sardaukari na Saluse Secundus že WOW). Pár drobných zádrhelov preto škoda spomínať.

Mulan (2020)

Zo začiatku sa to ešte dalo, no potom to skĺzlo do takých sračiek, že mi len za všetkých, čo sa ta tomto projekte podieľali, bolo neskutočne trápne.