Telemarketéři - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Na jednu stranu je zajímavé, že celá epizoda jsou prakticky výhradně reálné záběry z kanceláří, na stranu druhou je to vlastně docela nuda. Je rozhodně zajímavé sledovat, jak divně a nechutně se dokáží Američani ve skutečnosti chovat a jak cize působí interakce mezi aktéry. Každopádně je to ošklivý pohled na zkažené lidi dělající amorální a zlé věci a to v odporném prostředí. Na tohle má smysl se dívat snad jedině jako na studijní materiál v rámci psychologie, pro běžného diváka je to pouze bizár, který navíc sleduje něco, co nám v Evropě a v Česku může být, naštěstí, naprosto ukradené. 1/5

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po zhlédnutí poslední série můžu říct leda tolik, že jde o celkem sympatický seriál z mně blízkého prostředí, který ale díky absolutně zmršenému závěru celého příběhu nemá moc smysl sledovat. 3/5

Silicon Valley - Série 6 (2019) (série) odpad!

Vím a chápu, že je složité utnout seriál, který vycházel tolik let bez větších změn v obsazení hlavních rolí a který se navíc zaměřoval na vztah k jednotlivým postavám a jejich osudům. Ale takhle ne. Tohle byl opravdu průšvih, větší, než celý Pied Piper. Vše, co se mohlo pokazit se pokazilo, prakticky všechny dějové linky dopadly špatně, happyend se nekoná a to se prostě věrným divákům nedělá. Lepší je přeslazený konec ve stylu The Big Bang Theory, který diváka uspokojí, než toto. Jsem zklamaný a smutný, že Sillicon Valley se nepodařilo odejít s grácií a místo toho sklouzla k takto uspěchanému a neuspokojivému konci, který se vzdal všech hodnot pořadu, především mě pak štve úplná kapitulace před jakoukoli realičností IT světa v tomto pořadu. Závěr léta vycházejícího pořadu dokáže být zásadní a z tohoto závěru jsem naštvaný a zklamaný. odpad!

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Nekonvenční a svěží styl jedničky na publikum zafungoval a Hollywood udělal přesně to, co ho poslední dekády posouvá krok za krokem k vlastní zkáze. Místo toho aby se pokusil posunout věc někam dál a vylepšit, co stálo za vylepšení, zkrátka opět jenom vzal úspěšný film, obšlehnul ho jedna ku jedné a nafoukl rozpočet domrtě, vše vyhnal ad absurdum a co bylo zvláštní a zajímavé je tady už jenom otravné, repetitivní a samoúčelné. Počínaje chaotickým grafickým zpracováním a dějem, konče až šílenou woke agitkou, která byla v prvním díle celkem decentní a vkusná, tady už je ovšem vyobrazením ryzího šílenství a indoktrinace ve vší parádě. Celý film působí jako horečnatá noční můra plná paranoidních představ a dějových zvratů, že až divák nabývá přesvědčení, že nejlogičtějším vyústěním by bylo, kdyby se Miles na konci probudil v nemocničním lůžku, zbrocený potem, LSD v kapačce a s hlavou na kaši. Co je ale nejdůležitější pro mě, jako pro diváka, je to, že mě film zkrátka absolutně nebavil. Nudil jsem se. Dívat se do kaleidoskopu může být uklidňující a zajímavé na pár minut ale strávit tím víc než dvě hodiny už je spíš kinematografický výplach mozku, než co jiného. Jako krátkometrážní snímek by šlo o velice zdařilou věc, takhle ale v tom vidím jednak zbytečné mrhání talentem a penězi tvůrců ale především naprostou ztrátu času diváka. Barevné je to ale hezky a takovou šílenost, která by normálně měla šanci prorazit jedině snad na festivalu alternativního žánru, pustit do světa v podobě celovečerního filmu, to se může stát jedině v dnešní šílené době. 1/5

Invalida (2023)

Tak tohle se na tuzemské scéně opravdu často nevidí. Vkusná komedie, která je skutečně zábavná, není plná klišé a má soudržný a napínavý děj. Bonusem je tu výborné obsazení spolu s hereckým objevem Zdeňkem Godlou, který se podobnými rolemi rychle stává vlivnou romskou osobností v Česku i na Slovensku a je to radost, když integrace probíhá takhle zábavně. Zasazení do devadesátek mi zprvu nedávalo moc smysl ale postupem filmu jsem chápal víc a víc, proč se takto tvůrci rozhodli a je to ve výsledku opravdu dobře. Výborná komedie a skvělý, zábavný film, na který se rád podívám někdy znovu. Mám vždycky velikou radost, když můžu dát novému českému či slovenskému filmu s klidným svědomím 5/5 PS: snad jediný případ, kdy jsem viděl a slyšel někde Rytmuse a nechtělo se mi zvracet, bravo

Jak se stát vůdcem sekty (2023) (seriál)

Pěkný formát, úspěšně ozkoušený na Jak se stát tyranem. Co mi tady ale poněkud vadí je, že narozdíl od předchozího seriálu, tady jsem větší část vůdců neznal a tím pádem toho o nich taky moc nevěděl. To by samozřejmě nebyl problém, ba naopak, jenže tenhle pořad nejde v některých epizodách dostatečně do hloubky, zbytečně dlouho se věnuje méně zajímavým aspektům konkrétních sekt a dostatečně nepomáhá pochopení jejich vzniku. Je škoda, že to nebylo pojato více dokumentaristiky a že kvůli dramatizaci se pořad místy uchyluje ke zkratkovitosti, čímž pro mě dosahuje toho, že pak působí spíš jako jednoduchý katalog, než jako série plnohodnotných dokumentů. I přesto, že po každé epizodě si připadám, jako kdybych se podíval teprve na trailer celého příběhu, pořád je to celkem zábava a jelikož jsou epizody krátké, jde o celkem dobrou oddychovku. 3/5

Superbad (2007)

Já se obávám, že tenhle film byl natočený tak, aby si ho člověk nejvíc vychutnal pod vlivem a náctiletý. Náctiletost jsem už sice promeškal ale pod vlivem jsem a v tomhle stavu jsem si film opravdu celkem vychutnal. Správná míra puberťácké nostalgie, záchodového humoru a dobrý casting v podobě Jonaha Hilla a Michaela Cera zcela stačí na více než kladné hodnocení této puberťácké komedie. V rámci cílovky a žánru může divák sotva chtít něco jiného a něco víc, je to prostě prdel a tím bych celé hodnocení uzavřel. 4/5

Asteroid City (2023)

Nudná, zbytečně dlouhá samoúčelná umělecká hovadina, čistě forma bez obsahu, která působí, jakoby si ji účinkující herci natočili sami pro sebe. Koláž nepropojených scének beze smyslu, prakticky asi jenom jakási forma hereckého cvičení? Pro běžného, neakademického diváka, který nehodlá film zdlouhavě studovat a obdivovat nejspíš kvalitní výkony filmaře, herců, maskérů a tak dále ale každopádně ztráta času. 1/5

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) odpad!

Tohle bylo opravdu podivných několik hodin. Mám pocit, že kdybych se podíval na první díl a hned potom šel spát s vysokou horečkou, přesně tohle by se mi zdálo. Všechny postavy jsou podivně hororovými karikaturami sama sebe, neškodné dobírání se navzájem je tu nahrazeno vyslovenou vzájemnou záští celé posádky, všichni potom působí jako kdyby trpěli extrémní ponorkovou nemocí a chovají se jako hašteřiví důchodci po 40 letech manželství. Postavy, které jste si v předchozích dílech zamilovali právě pro svoji úžasnou dynamiku tu po sobě už jenom řvou, plivou špínu, případně si provádí z morálního hlediska zcela zavrženíhodné věci a tak dále. Pratt od začátku působí, jako kdyby ho na natáčení dovlekli jenom proto, že měl podepsanou smlouvu a podle toho to taky vypadá, otravenost tu z jeho postavy vysloveně čiší. Připadá mi, jako by se i scénáristům zhroutil osobní život nebo nedostali zaplaceno a přesto museli něco napsat a tak si vybili frustraci, vztek a duševní problémy právě na tomhle filmu. Celkem lituju děcka, kterým netušící rodiče pustí první dva díly a nic netuše jim pustí i tento třetí, jelikož tato horečnatá noční můra plná krutosti, morbidně znetvořených zvířat, nenávistných projevů postav, dysfunkčních vztahů a celého temného světa bez špetky naděje, plného hluboké deprese a ponurých psychedelických halucinací vyvolává trauma pomalu i u mě jako dospělého diváka. Nemám slabý žaludek, viděl jsem leccos a pokud to bylo dobře natočeno, neměl jsem s tím problém a i když se u některých snímků obrací žaludek nebo se člověk propadá do duševních jam pekelných, má-li to hloubku a je-li v tom um, odcházím po zhlédnutí s pocitem dobrého zážitku z filmu a hodnotím kladně ale tohle, to je něco jiného. Je to jako by tvůrce prožíval těžké delirium, přitom dál chlastal, fetoval ale u toho i natáčel a psal, což by vlastně nebylo ani kdovíjak unikátní, kdyby ovšem nešlo o takto obří, extrémně drahý projekt největších filmařských studií na světě a především o Marvelovku. Trochu mi to taky připomíná taková ta bizarní videa na YouTube, kde známé postavičky z animáků například páchají kanibalismus či sodomii a podobně a to tady snad i musel být účel. Jak jinak si totiž v tomto filmu vysvětlit opravdu silně traumatizující a obludné scény se zmrzačenými zvířaty, které by člověk čekal od aktivistického dokumentu ale ne od prakticky pohádky o superhrdinech ve vesmíru? Ne, ať si je to natočené jak chce, ať je tam dobře napsaných vedlejších linií kolik chce, mě se tenhle film opravdu ani trochu nelíbil, měl (a mám) z něj opravdu hodně špatný pocit a řadím ho tak k mojí nepočetné skupince zavržených snímků, jelikož jde o film, který už opravdu nikdy nechci vidět. odpad!