Hamlet na kvadrát (2008)

Je to blbost na n-tou. Ale jak se často v naší rodině používá: "Je to tak blbé, až je to dobré." :) První hodinka se zbytečně vleče, ale vyvrcholení hry, pokračování Hamleta, stojí za to vidět. 60%

Skyfall (2012)

Nejlepší Bondovka, zatím. :) Od začátku mě to vtáhlo do děje. A celé dvě a půl hodiny jsem napjatě seděl na židli jak přilepený. Dokonce mi nějak nechyběli ani absurdní vychytávky od Q.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Skvěle obsazení, kvalitně zahrané i zrežírované. Nenašel jsem hluché místo. Jednotlivé poutavé příběhy se chronologicky prolínají a na konec vyústí střetem pří atentátu na R. F. "Bobby" Kennedyho. Vynikající podívaná, která je navíc historicky poučná. 90%

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Skvěle zrežírovaný příběh. Batman měl vždycky, co říct a tady se to opět povedlo. Jediné co bych vytkl, tak je druh či styl animace. Nevím, jak bych to jinak popsal. Celkové prostředí se mi opravdu nelibí. Ale na to si po prvních 10 minutách zvyknete. 80%

Láska přes internet (1998)

Nejsem příznivcem romantických filmů. Ale dva skvělý herci v hlavních rolích zajistily kvalitní podívanou. Už to beru jako klasiku, která se zařadila do rodinné filmotéky. :D

Želary (2003)

I když drama z válečných dob v oblibě moc nemám, protože většinou jen opisují historii a hlavně to vždy musí skončit s nějakou velkou dojemnou trhlinou. Tak tento snímek mě určitě potěšil. Jednak to není typický válečný film, jak jste si mohli v popisu přečíst. Ale je to podle krásného románu, který mohu doporučit. Na filmu mě dostala atmosféry, kterou dokázali vytvořit herci, a kterou jsem zbaštil i s navijákem. Určitě stojí za zhlédnutí. 80%

Jmenuji se Sam (2001)

Sean Penn dokázal, že je to pan herec. Měl jsem ho zapsaného spíše jako herce drsných chlapáckých rolí. Přiznám se, že mě to dojalo až k slzám a to se mi často nestává. Naposledy to bylo u Zelené míle. :-) Nejsem úplným příznivcem takových dojáků, kde je vlastně všechno vsazeno jen na dramatičnost, ale jednou za čas, když se to podaří, tak to stojí za to. Což podle mě v tomto případě platí. Tento film není v ničem převratný, ale dostal mě a podle mě stojí za zhlédnutí. 87,5% :D

Bruno (2009) odpad!

Tak tohle se Cohenovi nepovedlo. Dívám se, že většina ho ohodnotila 3 a více hvězdičkami. tak to bude možná jen můj vyhraněný názor, ale Brüno se mi opravdu nelíbil. Uznávám Cohena za jeho ostatní díla, i když na všechny se musíme dívat s velkým nadhledem. Hlavně se těším na letošního Diktátora. Což podle traileru a velkého mediálního poprasku, který dokázal autor vytvořit, bude dobrý film. Tento film byl v mnoha pasážích trapný až ubohý. Velká slátanina bez kapičky smyslu 10%

Bullittův případ (1968)

Kvalitně strávených 7 minut u legendární honičky s pravou americkou sílou. Ale to je bohužel vše, co k filmu můžu říct. Není to přímo žánrově můj šálek kávy. Ale je to klasika. 65%

Sherlock (2010) (seriál)

WOW. Skvělá kriminálka. První dva díly mne nepřesvědčily. A po té jde kvalita díl od dílu nahoru. Charismaticky zahraná hlavní role, řekl bych až životní role, Benedickta Cumberbatche. Díly prožíváte celých 90 minut s otevřenou hubou. 85%