• Rodinný

Dokonalý trik (2006)

Tak to se mi líbílo. Bale, Jackman, Nolan, Caine.... to je pak výsledek jasný že ano. Závěrečná scéna, kterou jsem tam přesně chtěl.

Pod zemí (2014)

Ukázka z filmu byla genialní. Film však strašidelný nebyl, dokonce jsem se chechtal celou dobu. Nemohu ale říci, že šlo přímo o béčko.:)

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Nezajímá mě ani sexeso ani kolo štěstí ani ta škaredá ženská. Je to jen o volajicích pubescentech. Je to tak špatný, že se to dostalo na úroveň DO-RE-MI. Ale jednu hvězdu dát musím.... Za ty genialní komentáře lidí tady. Kdyby toho pořadu nebylo, tak se zde tak nenasměji.

Partička (2011) (pořad)

Nechci to kritizovat, jsou asi šikovní, osobně mám Suchánka a Genzera rád, ale prostě mně to nepřijde vtipný. Jednu dávám za ty hromady dobrých nápadů na hru. Ikdyž mně to nebaví sledovat, tak hrát je, je někdy i sranda.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Dobře tak za mladší Šafránkovou, některé povedené hlášky a Emila Nadeníčka 3 hvězdy. S příštím dílem, o vysokošloském studentském životě, se podle mě prostě nedá rovnat.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Slunce mimino, tuli tuli, ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj, čtyři divní ufoni a jeden divnej vysavač s penisem místo nosu v nějakém divném podzemí. Vždy jsem to nesnášel....... PRO KOHO TO JE ? ted koukám..... vždyt to má 365 dílu.... to snad ani není možný.

Napoleon (2002) (seriál)

MIluji historické knihy. Pokud někdo píše zajímavé historické knihy, tak je to Max Gallo( napsal knihu o Caesarovi, která byla mnohem lepší, než většina knih, co jsem oněm přečetl, a nebo také knihu o Napoleonovi) . Takže když jsem včera opět sledoval jednotlivé díly a všiml si v titulkách, že scénář dělal Max Gallo, pochopil jsem, proč je to tak skvělé, a taky proč se na to dívám už poněkolikáté. Nejprve chci ohodnotit film z pohledu akurátnosti demonstrované historie. Samozřejmě že pár faktografických údajů mně trochu chybí nebo nejsou extra dobře začleněny nicméně, není to tak hrozný, jak to u filmu bývá, a to býva u historických filmu skoro vždy. Film je geniálně propleten myšlenkami Sira, jeho válkami, jeho problémy s ženami, citáty, jeho povahy( tedy hodnotnou ukázkou naproti klasické trapné myšlence napoleonského komplexu) a krásně zvýrazňuje duležíté historické momenty, jako například rozhovor s ruským carem, s papežem Piem VII.( tato scéná je povedená asi nejvíce, nejen během korunovace, ale také rozhovoru Bonaparteho s Piem). Určité scény jsou dokonce udělané tak, aby byly aluzí na ruzné obrazy, které byly namalovány. Například ta korunovace Napoleona je krásně provedená jako na obrazu. Líbí se mně, že je dokonce vylíčen příběh toho známého obrazu, kdy jeho matka nechtěla u korunovace, která se týkala i jeho ženy Josefíny, být, přesto však na obrazu je, jelikož si to Napoloen přál Dále se zastavím u dvou jmen, a to Charles Maurice de Talleyrand a Joseph Fouché. Jsou to dvě podivuhodné postavy ve francouzské historii, které k ní neodmyslitelně patří. Byly hodně významné( nejen během fr. revoluce a ve funkcích na Napoleonově ministerstvu, ale také co do souvislosti pozdější restaurace Buorbonů, tedy monarchie), přesto se však tyto osobnosti většinou jenom zmiňují. Tady to tak není a jsou hezky detailně popsány a byli k nim vybráni správní herci. Budu tedy teď hodnotit film po stránce herců. Christian Clavier je prostě Napoleon. Uvěřil jsem mu tu roli a dokázal, že ve Francii jsou stále dobří herci. Fouche v roli Gérard Depardieu? Co si víc přát. Talleyrand- Jeho role se krásně ujal John Malkovich a jeho výkon obdivuji nejvíc. Byla to role těžká. Musel předvést politika, který jak sám řekl musí připomínat ďábla a to přestože své pocity a názory stále skrýval. Někteří si jistě všimli, že tato trojka byla obsazena již v Bídnících. Myslím si, že znova to mělo smysl. Z ženských hereček jsem nebyl moc odvázaný, nicméňe Josefina, byť již staší, mně přijde nakonec nejhezčí. A eště musím zmínit Anouk Aimée - krásná, dnes již stará dáma, za mlada hezčí verze Adrey Hepburnové. A teď si nemohu pomoci a musím citovat některé z moha povedených scén- Bonaparte: Pokud mi budete věrný, má sláva bude i vaše. Charles Talleyrand: Drahý pane, chci sloužit jen Vám. Napoleon Bonaparte: Sklonil jste hlavu jako by se Váš pohled nesnoubil s Vašimi slovy. Charles Talleyrand: Slovo bylo dáno muži proto, aby skryl, co cítí. A pohled proto, aby skryl, co říká. Nevěřte ničemu. A nikomu................ Druhá citace: Napoleon Bonaparte: Jak vás mám oslovovat? Ctihodnosti, protože jste byl biskupem? Vaše excelence, protože z vás udělali velvyslancem v Anglii? Nebo pane ministře, protože jste měl na starosti zahraniční vztahy Francie? Charles Talleyrand: Většina lidí mi říká Talleyrand. Jednoduše Talleyrand. Napoleon Bonaparte: Jednoduše jako když se poví Bůh. Charles Talleyrand: Ano. Nebo Ďábel. Často ze mě lidé dělají ďábla. Ale předpokládám, že Vás to vůbec nevyděsí. Všichni říkají, že Vy se nebojíte ničeho. Napoleon Bonaparte: Ale ano. Hlouposti. Charles Talleyrand: V tom případě se musíte třást o svůj život. A eště jedno citování : Napoleon: Talleyrande. Talleyrand se otočí. Napoleon: Jste LEJNO v hedvábných punčochách. Talleyrand několikrat otočí svojí holí, upřeně se opět bez výrazu podívá na Napoleona a s takovým výrazem, jako přišel, tento člověk odchází. Jsem rád, že se toto dílo natočilo... Mělo to svůj smysl. Neukazuje to Napoleona v dobrém ani špatném světle, ale v takovém,v jakém doopravdy byl. a závěrem eště snad zmínit slova obsažené v tomto filmu: Sluha: Pane, opravdu chcete změnit barvu omítky?... bude trvat dlouho než vyschne. Ludvík XVIII: Ja jsem člověk trpělivý, čekal jsem na tento trůn dlouho, až se lidi tady navzájem povraždili , já nasedl na trůn. Akorát se v něm moc dobře nesedí. Talleyrand na Ludvíka XVIII., který byl stále upozorňován, ať něco provede s blížícím se nebezpečím. : Pane, Napoleon už je ve Fontainebleau a táhne na Paříž. Ludvík XVIII. se probere a otáže se: Je povšem viďte... uplně sam si vzal Francii... kdo by to byl řekl.... Jenže já bych si chtěl lehnout Talleyrand: Musíte okamžitě odjet, vše jsem zařídil, aby veličenstvo mohlo utéct. Ludvík XVIII: Pletete si mě s Luvdíkem XVI. Nemíňím navázat na jeho neštastný život.

Kamarád taky rád (2011)

Pamatuji si, jak když sme na tento film koukali, tak jak čas plynul, tím horší film to byl.