Zpívej (2016)

Jestli mě něco v poslední době hodně bavilo tak je to tento animák - Sing. Po dlouhý době jsem se zasmála, pobavila, uvědomila si zase pár věci ale hlavně viděla originál s titulky takže Matthew McConaughey, Scarlett Johansson, Reese Witherspoon jsem slyšela v plné kráse mluvit i zpívat. Je to vlastně klasický rodinný melodrama, kdy to dobro zvítězí nad zlem a neštěstím. Hodně moc mě baví detaily, které když jsou dobře udělaný povětšinou vytvoří úspešnou a dobrou věc. Takže animátorské ztvárnění nepřijemný ženský z banky, jako lama v kožených hadrech, světově proslulá a hvězdná operní pěvkyně (černoška hlasem i gesty) jako černá ovce, největší punkerka a rokerka Ash jako dikobraz a nebo hlavní představitel koaly Buster Moon, kterýmu to pálí především v tom jak se uživit, jak přežít a hlavně jak dál žít svůj sen. Což je přinejmenším vtipný, protože jak je známo, koala má jeden z nejmenších mozků. Veškeré lidské grimasy, chování, charaktery byly brilantně přeneseny do zvířecích postav a celýmu filmu to dávalo tu správnou štávu. Za mě 5 hvězd pač jsem se přistihla, jak mě to celý dojalo ale hlavně ani jednou za těch 110minut jsem se nepřistihla, že bych se nudilá já nebo moje dítě. Takže hurá do toho!

Jackie (2016)

A zase jsem se přistihla, kdy jsem se těšila na něco tak strašně moc až se mne to před očima totálně rozsypalo. Film Jackie by měl být citlivý už kvůli tématu o ženě která pohřbila své dve děti a později i oba muže. Osudový okamžik, kdy sbírá kousky mozku svého muže po kapotě aby JFK vypadal pořád důstojně, ikdyž byl už mrtvý, by měl být o to více citlivý. Věděla to jen ona, ona byla ta, která slyšela a viděla první střelu o které si myslela, že to je rána z výfuku. Byla to ona, kdo se musel nějak postavit a ješte ten den v letadle být u přísahy Lyndona Bainese Johnsona, který musel ihned nastoupit po umrtí JFK jako prezident do úřadu. Byla to právě ona, kdo ze sebe musel umýt krev a stát tam rovně a nenechat na sobě nic znát. Byla to právě ona kdo řešil vystěhování néjen z oválné pracovny, pohřeb aby byl důstojný aby byl přesně takový jako byla ona sama. Protože to ona sama dala celému vládnoucímu období JFK styl a pohled obyčejnému americkému občanovi, že Bílý Dům je néjen památka ale měla by se více uctívat historie. Nebyla to vůbec hloupá žena, měla to v hlavě až moc dobře srovnáne, možná že se nabízí otázka zda-li JFK opravdu tak milovala, že mu přecházela jeho excese s Marilyn nebo s Audrey. To vše je ale veliký otazník. Natalii Portman bych za herecký výkon dala né jednoho oskara. Ovšem film, jako celek! AU! Pabblo Larraín to myslel asi dobře, ovšem dal tomu tenkou tlustou černou linii, která se mu natolik chvilkama sekala, že to dopepřil monotóní hudbou. Takže celý film připomíná spíše umíráček. Jasně, umíráček to i je, ovšem v tom případě se film neměl jmenovat Jackie ale umíraček o JFK a jeho ex co, žere prášky a je tak trochu zvláštní. No, kdo by nebyl, když Vašemu choti před Vámi vystřelí mozek a máte o tom dělat interview do novin. Protože lidská zvědavost je horší než tsunami. Tak strašně mě to je líto, ten film měl na víc...takže 3 hvězdy a to jen díky Natalie Portmanová

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Jestli někdo a něco funguje naprosto brilantně, tak je to Clint Eastwood a filmové plátno v jakékoliv podobě. Člověk si až řiká, že je stále lepší a lepší režisér než herec. Tenhle film je podle skutečné události z lednu roku 2009, kdy kapitán "Sully" (Tom Hanks) zachoval klidnou hlavu a zhruba ve svých 35 vteřinách, rozhodl a zachránil 155 lidských životů. Ačkoliv se rozhodl správně, vítězně tak letecká komise ho přesvědčovala o opaku. Z celého procesu, nátlaku novinářů i obdiv obyčejných lidí ho stále víc a víc svazovali, až kapitán Sully začal být na vážkách zda-li vlastně udělal vše správně. Celý film vypráví světoznámý příběh o jednom nouzovém přistání, které mohlo mít ovšem naprosto fatální následky. Vypráví o dni, kdy letadlo skončilo v řece Hudson, která protéká NYC. Ovšem jak opravuje jeho kopilot,Jeffrey "Jeff" Skiles, kterého hraje Aaron Eckhart. Letadlo neskončilo ve vodě ale přistálo díky kapitánovi Chesley Sullenberger na vodě, a to je vážně podstatný rozdíl. Pouhá záměna slov ale i ta občas vede ke katastrofě. Stejně tak jako jsou obyčejné filmy a filmy Clinta Eastwooda. Pro někoho běžně natočené drama jenže celý film, je tak nějak naprosto perfektní v tom jak je bez třpytek, jasu je celý zahalený do New York City lednové zimy. Nenajdete tam fádní záběr, nenajdete místo, kde by jste si řekli: "aha tak tady už to znám! Ted' už to bude tak a tak!" Nikoliv! Clint Eastwood natočil ve společnosti Toma Hankse a Aaron Eckhart naprostou perlu mezi filmy podle skutečné události. Za mě čistý průstřel 5 hvězd. O to víc, že v dnešním světě potřebujem vidět i na plátnech lidi jako je Sully, kteří jsou gentlemani a hrdinové v jedné o sobě a ještě z letadla odchází jako poslední, dokud nejsou spočítaní pasažéři, tak je jeho tep 110 a ačkoliv by se mohl zahalit do té "nekonečné" momentální slávy, vnímá to celé jako úspěch a s spolupráci všech složek, kteří se nějak zůčastnili na záchraně a spolupráci včetně pasažérů. P.S. dívejte se až do úplného konce (y)

Orel Eddie (2016)

Některý věci, lidi a vzpomínky zůstavají v hlavě aniž by jste věděli, že v tý hlavě po celou dobu jsou. Orel Eddie mě sice nic neříkalo ale záběry z olympiády jako bych už někdy viděla a taky, že jo! Když jsem se ptala táty jestli zná někoho jako Orel Eddie, řekl suše: " jo! Kde si k tomu jménu přišla?" já: "Mám o něm film a je naprosto skvělej" táta: "Hm! díky nemusim vidět všechno!" Když jsem si pak vyhledala všechno o "Eddiem" musí se nechat, že na tu dobu, kdy někteří naši sportovci nemohli ani reprezentovat naší zem a takový "blb" to dal, mě vlastně rozesmívá. Ono jde hlavně o to, že ten film je strašně dobře udělaný a Vy to tomu Michealovi strašně věříte a co si budem Hugh Jackman tomu dodává tu druhou dívatelnou polohu :) Michael Edward žádný hezoun, talent, intelektuál nebyl ale jedno se mu nedá odepřít - touha! Ta touha ho tak strašně hnala ku předu až se dostal sám tam, kam jednoduše chtěl . Co si vysnil už od mala. Být na Olympiských hrách! Sny se mají plnit a " Orel Eddie" to dal a za to mu patří hodně velký big up a respekt! Enjoy !

Demolice (2015)

"Vážená společnost Champion, vhodil jsem 1,25 dolarů do Vašeho přístroje a stiskl tlačítko B2. Očekával jsem, že obdržím burákové M&M’s ovšem nestalo se tak. Znervoznělo mě to, nebot’ jsme byl hladový! A taky mi před 10 minutami zemřela žena! Nemyslím, že to je Vaše chyba. Jen chci být důsledný…" i takhle se můžete vyrovnávat se smrtí! Takhle dobrý a originálně pojatý film, jsem dlouho neviděla. Nedivím se, Jake Gyllenheal je pro mě jeden z mála herců, který si vybírá na první dojem “zvláštní” ale “velký” filmy. Za celek se podepsal Jean Marc Vallée (Královna Viktorie, Divočina) a partnerku do nepohody je Naomi Watts. Z výčtu těchto jmen musel zákonitě vzniknout víc než dobrý film. A Taky, že ano! Vzniklo originální drama s kapkou humoru na téma: “jak se vypořádat se smrtí blízské osoby!” A co vlastně jedna taková smrt v životě přinese a co odnese?! Zjistit to, je někdy hodně dlouhá cesta!

Lovec: Zimní válka (2016)

Ó bože milosrdný, zastav točení takových s*aček. Díky tvá Sněhurka! Jedna hvězda je za Charlize Theron pač ta byla, je a bude vždy krásná a druhá za to, že díky takovým "fantasy" jako je tato bude Harry Potter vždy vypadat strašně dobře. Odmítám to i dokoukat! Sakra a tak dlouho se to stahovalo! :D :D :D

Kid (2010)

Včera jsem po dlouhý době viděla tento film. Je to film, který mě v podstatě uvítal v Anglii. Byl to můj první film bez titulků. Možná proto jsem ho občas trochu více prožívala ale nemění se na něm ta hlavní myšlenka a to, že až si budeš myslet, že život stojí za vyližprdel podívej se na tenhle film. Možná přišel přesně včas abych si uvědomila, že moje zlomy jsou ještě slabý odvar toho co se mezi námi "lidmi" může i dít. "lidi" chceme-li je tak nazývat, jako matka Kevina Lewise, by se měla pernametně uzavírat do bílé místnosti o rozměrech 4x4 metry a držet jí tam na řetězu. Tenhle film jsem viděla před tím, než jsme měla svoje vlastní dítě. Nyní, když mám dítě dostával mě ještě do horších stavů, kdy se mě chtělo celkem i zvracet. Nebudu řikat, že to je dokonale natočený film ale film má zvláštní pointu, je podle skutečného příběhu Kevina Lewise, který díky svému životnímu příběhu napsal bestseller, který byl po 18 měsíců nejprodávanější knihou. Uzavřela bych to asi tím, že je někdy dobré si uvědomit jak málo stačí a dokážete člověku "zkurvit" život a nebo lépe řečeno, když na určitých místech sedí lidé, kteří nemají možná ani vlastní děti a rozhodují o osudech jiných jako když vytahují karty z balíčku. Viz. u nás sociální pracovníci a celkový systém. Sama vím o čem mluvim, a jak je často beznaděj a frustrace to jediný s čím se sejdete ale jako ten fénix se znovu postavíme z popela a jdete dál...tak jako Kevin ono totiž nic jiného nezbývá A jak praví sám Kevin Lewis "život není o minulosti ale o budoucnosti" <3

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Řeknu to asi takhle! Budte rádi, že jsem se nakonec rozhodla dívat doma! Už dopředu jsem totiž věděla, že to bude pecka a taky že jo! Smála jsem se tak, že mě bolela i bránice ale i dojatá <3 Jason Bateman nezklamal, vlastně celý film mě absolutně nezklamal a scéna s lenochody?! 😂😂 Už i Disney studio ví, jak to chodí u nás na úřadech! Tahle scéna mě rozesmála do takové úrovně, že mě tekly slzy smíchu a nešlo se snad ani nadýchnout. Jednoduše umírám - umírám - naprostá pecka! (y) za mě hodně velkej big lajk. Takovy animovany James Bond s typickým humorem animáků a ten me na těchto "dětských" filmech bavi nejvíc! Doporučuji jít na tento film nejřív sám a pak až s dětmi, to aby se na Vás vlastní dítě nedívalo jako na magora😂😂😂 (y) za mě čistý 4 hvězdy

Svátek matek (2016)

Hurááá Garry Marshall a jeho humor je zpět! Jestli se chcete zasmát od plic tak si to puste - nejlépe hned! Jestli seš máma nebo táta, tak to máš jako povinnost! Dlouho jsem se neřáchala v kině tak aby mě tekly slzy smíchu! Jedním slovem SUPER! Kate Hudson, Jennifer Aniston a Jason Sudeikis pro mě naprostý TOP <3 !

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Jestli někdo ví jak dělat sakra dobrý filmy s nádechem, kde ženský jsou mrchy s božskými vnady, lady i sklady. Kvéry nabitý a to předevšim zlobou a pachem po pomstě, kde z boje vypadne na zem jakákoliv část lidského těla, tak se 100% díváte na film na kterém se alespoň částečně podepsal Robert Rodriguez. Když spojíte Rodrigueze s nejznámějším komiksovým autorem Frankem Millerem, nemůžete očekávat nic jiného než filmovou kvalitní nálož. Příběh o městě Sin City se nám představuje již po druhé a stejně tak jako u jedničky je vidět skvělá detailní propracovanost .V podstatě Rodriguez s Millerem znovu oživili komiksovou knihu kamerou, scénou a herci, kdy tentokrát přidali ještě lepší zvuk. Jména jako Mickey Rourke, Eva Green, Joseph Gordon-Levitt či Josh Brolin podepisují a uzavírají celkovou kvalitu filmu. Byla by hloupost si myslet, že "dvojka" nějak přebije "jedničku". Jednoduše je to dvojka, numero zwei, takže opuste představu, že by to mohlo být nějak lepší protože oživit komiks, tak jak leží a po celém světě výtisky běží - je jednoduše geniální nápad, který Rodrigueze aspol. vynesl na první příčky už v roce 2005 a ani Alois Nebel to netrumfne. Suma sumárum tenhle film, stejně jako Rodrigueze musíte milovat (s nadsázkou i bez) Přisahám na to precizně vystřelený voko <3