Zaručený návod na úspěch: vyberte nějaký (pod)průměrný, dva roky starý film, okopírujte ho, přidejte tři čtyři vlastní nápady, a máte to. Hollywood je lepší než Evropa. A on je, i když při tom podvádí.
Ten film od naprosté nudnosti originálu zachraňuje právě těch pár přidaných nápadů, plus několik Russelových hlášek. A Elizabeth Banks vypadá ve vězeňském "rozlišováku" až nemístně esteticky.
Nikdo snad nečekal, že se tenhle sequel bude kvalitou rovnat původnímu filmu. Je to naprosto standartní trochu blbě natočený a trapně zahraný videobéčko, ale žádnej odpad to není. Nenudil jsem se moc, a přistihl jsem se, že se u pár scén docela bavím. Je to samozřejmě blbost, ale viděl jsem větší produkce s áčkovými herci, u kterých jsem se nudil mnohem víc.
Horor, který je otravný tím, jak se bere vážně, a taky často dost hloupý. Některé strašidelné scény ale skutečně dokáží navodit až nepříjemně stísňující pocity, což se jen tak nevidí a je třeba to ocenit. Takže za tři.
Zasloužené dvě hvězdy za špičkové gore a děsivého vrahouna. Jinak je to ale dost nuda a postavy se chovají strašně hloupě. Navíc toho originálního zabíjení tam zas moc není.
Takhle těžkotonážní sračku bych ve filmovém klubu čt2 fakt nečekal. Poručík si vymyslí válku a celá posádka mu to zbaští, doktor mu kromě píchání injekce do zadku jezdí píchat ženu, a nakonec se tam všichni - bacha, spoiler - najednou prostě pozabíjej. Takhle tedy vypadá správné evropské umění.
Postavy neřeší žádná dilemata, neodehrává se v nich žádné drama. Jsou bez života a nastaveny na jeden druh jednání, což se mi nezdá příliš reálné. Postava Sandry Novákové mi přišla zbytečná. Ale vizuální stylizace je pěkná, to jo.
Klasická storka o únosu, s několika známými ksichty. Tony Scott se nezapře a exhibuje, hlavně u úvodních titulků, ostošest (jak to mám rád). Nejvíc mě na tomto filmu zaujal způsob nasnímání New Yorku. Je to hrozně cool a přesto to působící syrově a skutečně.
Tomuhle filmu by se dalo vyčítat plno věcí, ale je tak sympaticky stylizovaný, že nemohu jít pod pět a už se nemůžu dočkat DVD. Totálně exhibující Bill Nighy, P.S. Hoffman a Rhys Ifans jsou prostě neodolatelní. A konec rve srdce (rozhodně víc než nakašírovaná Láska nebeská).
O tom, že Jurský park nestárne, jsem se přesvědčil u prvního dílu. Ztracený svět ale byl pro mne atraktivnější tím, že dinosauři byli od začátku na svobodě. Jeff Goldblum a Julianne Moore tvoří výborný ústřední pár a hodně mě bavily nejen jejich vtipně napsané dialogy. Dinosauři vypadají pro mě naprosto parádně i dvanáct let po premiéře a scény, kdy si rodiče přijdou pro mládě, nebo přívěs nad propastí jsou nezapomenutelné. Jen ten konec byl trochu moc natahovaný. I tak je to podle mě ukázkový blockbuster.
Jde o film Michaela Baye, a ne úplně "seriózní" válečné drama. A i dílo poplatné stylu kýčovitých hollywoodských dojáků může být dobrý biják. Nenudil jsem se, dojemný závěr fungoval a scény náletů (a vůbec celý film) jsou natočeny naprosto parádně. Taky mě hodně bavily hyperstylizované scény japonského plánování útoku. Celkově ve mně sladkobolnost poctivě přiznávající řemeslník Bay vzbuzuje víc emocí než rádobyumělci jako Joe Wright s Pokáním.
Velice rozporuplné. Nejzábavnější je začátek, ale hlavně kvůli neskutečnému množství všemožných klišé, které do něj tvůrci napumpovali. No a pak je to chvíli nudné, chvíli napínavé, někdy směšné, jindy mi regulérně přebíhá mráz po zádech. Celkově ale pochybuju, že něco takového může někdo myslet vážně (ale jak znam Proyase, tak se toho docela obávám). Na ty tři hvězdičky ale tenhle celkem (i když povětšinou nechtěně) zábavný blábol stačí.
Dobrý film, který je satirou na americké komedie ze středních škol, ale se závěrem, který nedává vůbec smysl. Což je opravdu škoda, protože tři čtvrtiny filmu jsem se dobře bavil. Lindsay byla tehdy ještě pěkná a sympatická a Rachel McAdams v roli blonďaté záporačky byla taky fajn.
Má to něco do sebe, ale postavy mohly být lépe vykreslené, aby byly uvěřitelnější. Každopádně Gregory Peck má charisma až na půdu. (Chtěl jsem dát tři, ale podle mě si tenhle film nezaslouží bejt modrej, takže slabší čtyři)
Klasicky klišovitou, ale příjemně ujetou romatickou komedii s obsazením snů totálně zabíjí scénáristická nemohoucnost v poslední půlhodině rozumně ukončit rozběhlý příběh. Místo toho musí divák přetrpět trapnou scénu s Willem Ferrellem. Snoubenec hlavní hrdinky by také nemusel být takový moula a k tomu parchant, jak je tomu v poslední době v tomto žánru zvykem. Na druhou stranu, například Jane Seymour je výtečná.
No nic moc. Akční scény vypadají dost uměle a občas postrádají logiku a rozhoduje v nich náhoda (čehož by se už tvůrci mohli opravdu vyvarovat), a Jackmanovo řvaní působí trochu směšně (ale s tím jsem měl problém i v celé x-menovské sérii). Nejlepší je samozřejmě Liev Schreiber, ten si svoji postavu náležitě užívá. Zápletka je ohraná, záporák je chabej, a celej závěr je naprosto "lame", prostě vyšumí doztracena. Plus dovětek, ten je až skoro trapnej. Jestli je něco ještě po titulcích nevím, promítač to hned zalomil. No ale zkouknout se to dalo a i když jsem se občas nudil, pár cool momentů tam bylo. Mimochodem, nemělo vytahování drápů Wolverina bolet? Tady je vytahuje a zatahuje jako nic.
Utahaná a ubíjející zhovadilost bez jakékoli invence. Tam snad není ani jeden vtipný vtip. Všechno je tak hrozně trapné, předvídatelné a samoúčelné... ble. Viděl jsem to v televizi a poslední půlhodinu jsem prakticky jen doposlouchal od počítače, protože se na to skutečně nedalo dívat. Jak mohli po něčem takovém ještě natočit čtyřku?
Průměrné béčko s množstvím zábavných a vtipných momentů, kde se uplatní Rockovo charisma, ale taky spoustou hluchých míst. Například závěrečná přestřelka je natočená vyloženě nudně a nezachrání ji ani totálně hot Ashley Scott v podprsence.
Tento díl byl pro mě rozhodně zábavnější než nudná jednička. Celkově je to průměr, který nenadchne, ale ani mě ničím moc nenaštval (kromě úvodního zvratu, který pohřbil má jistá očekávání). Potěší několik slušných akčních scén (zvlášť ta úvodní z teaseru) a pár odkazů. Šlo to, ale zase žádný zázrak. 60%
Slušné bojové béčko. Hlavně mě překvapil výcvik u thajského učitele. Tato pasáž je opravdu efektní a zároveň vtipná. Škoda nezáživné první půlhodiny a klasických béčkových klišé. Některá jsou zábavná, některá mě už trochu štvou. (Pozor, spoiler :-) Například, že si hlavní hrdina nechá totálně rozkopat držku obávaným zabijákem, než slavně zvítězí.
Celkem zajímavý filmový zážitek (i když dialogy upomínají na divadelní předlohu, což podle mě není špatně), jehož poselství je ale velmi snadno napadnutelné.
Tohle je správná kapku nekorektní zábava pro filmové fanoušky. A nemusejí to ani být fanoušci Star Wars. Některé narážky jsem pobral a některé ne, ale bavil jsem se skvěle. I vztahová linie se mi zdála v pořádku, žádné zbytečné průtahy. No a Kristen Bell to tady s tmavými vlasy a ofinou slušelo jako nikdy.
Moje komentáře
Tři dny ke svobodě (2010)
Zaručený návod na úspěch: vyberte nějaký (pod)průměrný, dva roky starý film, okopírujte ho, přidejte tři čtyři vlastní nápady, a máte to. Hollywood je lepší než Evropa. A on je, i když při tom podvádí. Ten film od naprosté nudnosti originálu zachraňuje právě těch pár přidaných nápadů, plus několik Russelových hlášek. A Elizabeth Banks vypadá ve vězeňském "rozlišováku" až nemístně esteticky.
30 dní dlouhá noc: Doba temna (video film) (2010)
Nikdo snad nečekal, že se tenhle sequel bude kvalitou rovnat původnímu filmu. Je to naprosto standartní trochu blbě natočený a trapně zahraný videobéčko, ale žádnej odpad to není. Nenudil jsem se moc, a přistihl jsem se, že se u pár scén docela bavím. Je to samozřejmě blbost, ale viděl jsem větší produkce s áčkovými herci, u kterých jsem se nudil mnohem víc.
Hrůza v Connecticutu (2009)
Horor, který je otravný tím, jak se bere vážně, a taky často dost hloupý. Některé strašidelné scény ale skutečně dokáží navodit až nepříjemně stísňující pocity, což se jen tak nevidí a je třeba to ocenit. Takže za tři.
Životopisy: Heath Ledger (TV film) (2009)
Na tomhle bylo nejlepší, jak Damon vysvětloval české slovo "no". To byla dobrá historka.
Laid to Rest (2009)
Zasloužené dvě hvězdy za špičkové gore a děsivého vrahouna. Jinak je to ale dost nuda a postavy se chovají strašně hloupě. Navíc toho originálního zabíjení tam zas moc není.
Hraniční hlídka (2006)
odpad!Takhle těžkotonážní sračku bych ve filmovém klubu čt2 fakt nečekal. Poručík si vymyslí válku a celá posádka mu to zbaští, doktor mu kromě píchání injekce do zadku jezdí píchat ženu, a nakonec se tam všichni - bacha, spoiler - najednou prostě pozabíjej. Takhle tedy vypadá správné evropské umění.
Angel of Death (2009)
I přes krátkou stopáž je to dost nuda, ale kvůli těm několika bitkám se Zoë Bell to za zkouknutí stojí.
Bitch Slap (2009)
Jsem u vytržení. Naprosto nemám slov. Už dlouho se mi ze sledování nějakého filmu nestal tak intenzivní zážitek. Jeden z nejlepších filmů roku 2009.
Extrakt (2009)
"Byla to blbost, ale už dlouho jsem se tak nezasmál."
Protektor (2009)
Postavy neřeší žádná dilemata, neodehrává se v nich žádné drama. Jsou bez života a nastaveny na jeden druh jednání, což se mi nezdá příliš reálné. Postava Sandry Novákové mi přišla zbytečná. Ale vizuální stylizace je pěkná, to jo.
Psycho (1960)
I dnes v roce 2009, a pár let poté, co jsem viděl dvojku, jsem byl celou dobu napjatej jak kšandy, a i zimomriavky se dostavily. Prostě super.
Únos vlaku 1 2 3 (2009)
Klasická storka o únosu, s několika známými ksichty. Tony Scott se nezapře a exhibuje, hlavně u úvodních titulků, ostošest (jak to mám rád). Nejvíc mě na tomto filmu zaujal způsob nasnímání New Yorku. Je to hrozně cool a přesto to působící syrově a skutečně.
Piráti na vlnách (2009)
Tomuhle filmu by se dalo vyčítat plno věcí, ale je tak sympaticky stylizovaný, že nemohu jít pod pět a už se nemůžu dočkat DVD. Totálně exhibující Bill Nighy, P.S. Hoffman a Rhys Ifans jsou prostě neodolatelní. A konec rve srdce (rozhodně víc než nakašírovaná Láska nebeská).
Cizinec mezi námi (1992)
Prospektový pohled na židovskou kulturu, banální kriminální zápletka, nesympatická hlavní hrdinka -> dost nuda.
Architekt odpadu (2007)
Ten borec je fakt týpek a dokument je působivě postavenej. Ne, že bych šel hned bydlet někam do lesa, ale zase mám impuls aspoň ke třídění odpadu.
Bronson (2008)
Kvůli těm několika třeskutě vtipným scénám a výkonu Toma Hardyho stojí za to se zbývajících 80 procent času lehce nudit.
Ztracený svět: Jurský park (1997)
O tom, že Jurský park nestárne, jsem se přesvědčil u prvního dílu. Ztracený svět ale byl pro mne atraktivnější tím, že dinosauři byli od začátku na svobodě. Jeff Goldblum a Julianne Moore tvoří výborný ústřední pár a hodně mě bavily nejen jejich vtipně napsané dialogy. Dinosauři vypadají pro mě naprosto parádně i dvanáct let po premiéře a scény, kdy si rodiče přijdou pro mládě, nebo přívěs nad propastí jsou nezapomenutelné. Jen ten konec byl trochu moc natahovaný. I tak je to podle mě ukázkový blockbuster.
Pearl Harbor (2001)
Jde o film Michaela Baye, a ne úplně "seriózní" válečné drama. A i dílo poplatné stylu kýčovitých hollywoodských dojáků může být dobrý biják. Nenudil jsem se, dojemný závěr fungoval a scény náletů (a vůbec celý film) jsou natočeny naprosto parádně. Taky mě hodně bavily hyperstylizované scény japonského plánování útoku. Celkově ve mně sladkobolnost poctivě přiznávající řemeslník Bay vzbuzuje víc emocí než rádobyumělci jako Joe Wright s Pokáním.
Proroctví (2009)
Velice rozporuplné. Nejzábavnější je začátek, ale hlavně kvůli neskutečnému množství všemožných klišé, které do něj tvůrci napumpovali. No a pak je to chvíli nudné, chvíli napínavé, někdy směšné, jindy mi regulérně přebíhá mráz po zádech. Celkově ale pochybuju, že něco takového může někdo myslet vážně (ale jak znam Proyase, tak se toho docela obávám). Na ty tři hvězdičky ale tenhle celkem (i když povětšinou nechtěně) zábavný blábol stačí.
Admirál (2008)
Kýčovité a dost dlouhé melodrama bez prokreslených charakterů a s množstvím patetických řečí, ale třeba bitevní scény byly docela působivé.
Protivný sprostý holky (2004)
Dobrý film, který je satirou na americké komedie ze středních škol, ale se závěrem, který nedává vůbec smysl. Což je opravdu škoda, protože tři čtvrtiny filmu jsem se dobře bavil. Lindsay byla tehdy ještě pěkná a sympatická a Rachel McAdams v roli blonďaté záporačky byla taky fajn.
Souboj na slunci (1946)
Má to něco do sebe, ale postavy mohly být lépe vykreslené, aby byly uvěřitelnější. Každopádně Gregory Peck má charisma až na půdu. (Chtěl jsem dát tři, ale podle mě si tenhle film nezaslouží bejt modrej, takže slabší čtyři)
Nesvatbovi (2005)
Klasicky klišovitou, ale příjemně ujetou romatickou komedii s obsazením snů totálně zabíjí scénáristická nemohoucnost v poslední půlhodině rozumně ukončit rozběhlý příběh. Místo toho musí divák přetrpět trapnou scénu s Willem Ferrellem. Snoubenec hlavní hrdinky by také nemusel být takový moula a k tomu parchant, jak je tomu v poslední době v tomto žánru zvykem. Na druhou stranu, například Jane Seymour je výtečná.
X-Men Origins: Wolverine (2009)
No nic moc. Akční scény vypadají dost uměle a občas postrádají logiku a rozhoduje v nich náhoda (čehož by se už tvůrci mohli opravdu vyvarovat), a Jackmanovo řvaní působí trochu směšně (ale s tím jsem měl problém i v celé x-menovské sérii). Nejlepší je samozřejmě Liev Schreiber, ten si svoji postavu náležitě užívá. Zápletka je ohraná, záporák je chabej, a celej závěr je naprosto "lame", prostě vyšumí doztracena. Plus dovětek, ten je až skoro trapnej. Jestli je něco ještě po titulcích nevím, promítač to hned zalomil. No ale zkouknout se to dalo a i když jsem se občas nudil, pár cool momentů tam bylo. Mimochodem, nemělo vytahování drápů Wolverina bolet? Tady je vytahuje a zatahuje jako nic.
Taxi 3 (2003)
odpad!Utahaná a ubíjející zhovadilost bez jakékoli invence. Tam snad není ani jeden vtipný vtip. Všechno je tak hrozně trapné, předvídatelné a samoúčelné... ble. Viděl jsem to v televizi a poslední půlhodinu jsem prakticky jen doposlouchal od počítače, protože se na to skutečně nedalo dívat. Jak mohli po něčem takovém ještě natočit čtyřku?
Kráčející skála (2004)
Průměrné béčko s množstvím zábavných a vtipných momentů, kde se uplatní Rockovo charisma, ale taky spoustou hluchých míst. Například závěrečná přestřelka je natočená vyloženě nudně a nezachrání ji ani totálně hot Ashley Scott v podprsence.
Rychlí a zběsilí (2009)
Tento díl byl pro mě rozhodně zábavnější než nudná jednička. Celkově je to průměr, který nenadchne, ale ani mě ničím moc nenaštval (kromě úvodního zvratu, který pohřbil má jistá očekávání). Potěší několik slušných akčních scén (zvlášť ta úvodní z teaseru) a pár odkazů. Šlo to, ale zase žádný zázrak. 60%
Kickboxer (1989)
Slušné bojové béčko. Hlavně mě překvapil výcvik u thajského učitele. Tato pasáž je opravdu efektní a zároveň vtipná. Škoda nezáživné první půlhodiny a klasických béčkových klišé. Některá jsou zábavná, některá mě už trochu štvou. (Pozor, spoiler :-) Například, že si hlavní hrdina nechá totálně rozkopat držku obávaným zabijákem, než slavně zvítězí.
Normal (2009)
Celkem zajímavý filmový zážitek (i když dialogy upomínají na divadelní předlohu, což podle mě není špatně), jehož poselství je ale velmi snadno napadnutelné.
Fanoušci (2008)
Tohle je správná kapku nekorektní zábava pro filmové fanoušky. A nemusejí to ani být fanoušci Star Wars. Některé narážky jsem pobral a některé ne, ale bavil jsem se skvěle. I vztahová linie se mi zdála v pořádku, žádné zbytečné průtahy. No a Kristen Bell to tady s tmavými vlasy a ofinou slušelo jako nikdy.