reditelka

Lucie K.

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.4.2017  22:08

Ach jo, na tenhle kousek jsem se těšila, jenže o kolik by to šlo lépe... Filmy typu "co by se dělo, kdyby to bylo bývalo jinak" mám ráda, ale tady měl být film buď delší a propracovanější - nebo paradoxně kratší a propracovanější. Prostě víc se zaměřit na jednotlivé příběhy. Relativně krátká stopáž měla asi podtrhnout rychlý spád filmu, ale tady to neklaplo tak, jak mělo. Při pasážích, kdy Lola zuřivě běží (jako) o život jsem čekala, že film dál poběží stejně nespoutaně, bohužel to tak nebylo. Na druhou stranu mě nadchla hudba, němčina (už z principu) a super červenovláska v hlavní roli. Možná jsem film měla vidět dřív než v roce 2017 - věřím, že v devadesátých letech šlo o netradiční ztvárnění. Dnes jen můžu říct - dobrý film, pobavil a vcelku příjemně mi zaplnil podvečer.

• 20.10.2016  22:35
    Toni Erdmann (2016)

Dlouho jsem neseděla v kině tak dlouho a předem jsem se toho trochu děsila. O to víc mě nadchlo, že jsem neměla potřebu během filmu podívat se, kolik je hodin. Po lehké skepsi ze začátku se začal film skvěle rozjíždět a posledních cca 45 minut opravdu stálo za to. Nelituji, naopak - film měl hloubku, ale výbuchy smíchu v kině u některých scén to celé příjemně odlehčovaly. To se prostě musí vidět... Dávám poctivé čtyři hvězdy!

• 20.2.2016  18:40

Opravdu vtipná komedie s vážnými místy k zamyšlení a tomu pořádná dávka ujetosti. Prostě filmová směsice, po které ještě nějakou dobu uvažujete, co si o ní myslet a jak ji vlastně hodnotit. A to považuji za velké plus. Navíc dlouho jsem se tak upřímně nezasmála jako u této podivné komedie :-)

• 19.7.2015  22:11
    Výkřiky ve tmě (TV film) (2006)

Tak strašně předvídatelné... Tak strašně průhledné... Přesto jsem se dívala až do konce a čekala nějaký zvrat. Bohužel žádný nenastal a můžu hodnotit jen jako podprůměr i v rámci TV fimů.

• 12.2.2015  10:18
    Nezlomný (2014)

Angelina si vybírá těžká témata a za odvahu klobouk dolů. Neubráním se srovnání s jejím předchozím filmem a opět je děj trochu roztříštěný. Ale už zdaleka ne tak moc. Příběh je navíc ještě poutavější. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4* jednak kvůli roztříštěnosti děje a jednak kvůli trochu strnulému výrazu Jacka O'Connella, který ukázal nějakou mimiku až při zvedání dřevěného trámu. Ale byl to zážitek.

• 4.2.2015  22:09
    Lucy (2014)

Skvělý námět, výborná Scarlett Johansson, ale tak nepovedený film... Na můj vkus to bylo bohužel více "fi" než "sci". Protože když se ze science fiction stane pohádka a když se z chytré holky stane počítač, nemůžu prostě hodnotit lépe...

• 26.12.2014  14:59
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Ani pohádka, ani komedie, ale bizarní satira s pohádkovými postavami. Takový film si umím představit někdy večer na Artu, ale určitě ne na Štědrý večer na ČT, kdy rodinky s dětmi a milovníci pohádek čekají úplně něco jiného, a to Pohádku. Pro mě paskvil a navíc s hroznými dialogy.

• 25.11.2014  23:44

Kdyby šlo hodnotit pěti otazníky, dám pět otazníků. Nevím, co si dal Paul Cabon a nevím, co si při sledování filmu dali ti, kteří hodnotili plným počtem. Ale tohle není film pro čistou hlavu :-)

• 24.7.2014  21:58
    Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)

Vše od DJC uctívám. Ale když čekáte určitou kvalitu, pak tohle je opravdu zklamání. Humor uvařený z vody sázející na hudbu a němčinu (?). Ani náhodou, ani omylem... Pár slabých vtipů cimrmanovský standard opravdu nezachrání. 2* i když mě tak podprůměrné hodnocení vnitřně drásá.

• 16.1.2014  22:14
    Titanic II (2010)

Ty efekty... Chvílemi jsem myslela, že sleduju videohru :-) Rozhodně nejlepší počin od Asyla! Tady je prostě možné vše. 15 %

• 11.1.2014  22:45

Jo jo, i holky umí krotit hory... Silné tři hvězdy dávám především za skvělou Je t'aime, přestože se sem moc nehodila a za všudypřítomný igelitový pytlík, který mi ležel v žaludku od začátku a čekala jsem, kdy přijde jeho chvíle. Film ve své době možná rozvířil emoce, dnes už nám - ostříleným konzumentům revolučních boomů - přináší "jen" dobrý filmový zážitek.

• 30.10.2013  22:13

Čistý a napínavý thriller s klasickým úchylem, který si nese trauma z dětství. Kdyby na konci američtí policisté začali Halle Berry a tu unesenou holku balit do dek a nosit jim kafe v kelímku, dala bych 3*. Ale takhle musím dát jasné čtyři, protože stručný konec mě stručně a jasně překvapil.

• 8.10.2013  19:44
    Císařovy nové šaty (TV film) (2010)

Na německou TV pohádku překvapivě dobré. Příjemná hudba, ucházející herci, správně slizký císař a skoro žádné pitvoření a přehrávání, jak je u německých pohádek zvykem. Oproti jiným těmto pohádkám určitě nadprůměr.

• 8.10.2013  19:25
    Čítanka (TV pořad) (2013)

Předčítání má význam jen tehdy, když ho má dítě živě . Skrz obrazovku bohužel nefunguje. Proboha čtěte si s dětmi aspoň čtvrthodinku denně a nenechte je uspávat televizí...

• 24.9.2013  22:37
    PanMáma (TV seriál) (2013)

Myslela jsem, že účinkování Šteindlera v Gymplu bylo z nouze. PanMáma můj soucit dokonale zazdil. Česká soda se musí obracet v hrobě televizní zábavy.

• 8.4.2013  23:57

Opravdu povedený psychothriller, jehož hlavní smysl je napnout, vyděsit a deptat diváka tím, že situace může být vždycky ještě horší a happyend možná nenastane. Dala bych krásné čtyři hvězdy, ale jednu musím strhnout za vyloženě pitomou scénu s ovladačem. Pokud chtěl tvůrce zdůraznit bezmoc obětí a převahu těch zvrácených, zrovna kouzelný ovladač si mohl odpustit.

• 25.2.2013  22:46

Po letech jsem se podívala znovu a musela jsem přidat jednu hvězdu. Film tak skvěle adaptující knižní předlohu nelze hodnotit níž. Pokud jste nečetli knihu, může vám děj připadat zmatený a postavy podivné. I přesto ve vás zanechá nepopsatelný dojem a donutí vás přemýšlet, co to vlastně sakra bylo? Podle mě jsou Milenci a vrazi téměř dokonalé filmové ztvárnění černého, zvrhlého, kritického a znechuceného Párala.

• 21.1.2013  20:32

Nezaujatý divák nad tímhle mávne rukou. My ostatní můžeme sledovat jasný zárodek Tarantinovy tvorby - kamera, dialogy, použitá hudba atd., kterou naplno rozvine později v Gaunerech a především v Pulp Fiction. Tenhle zlomek by měli všichni Tarantinovci povinně zhlédnout :-)

• 20.1.2013  23:31
    Bill (2007)

Asi jsem nebyla naladěná na neúspěšného tragéda, ale po většinu času jsem se nudila. Nevím proč, ale celou dobu jsem měla pocit, že koukám na chladnou severskou komedii. Scéna ve stanu, kde na plné pecky hrál Röyksopp (nejlepší zážitek z filmu), to ve mně ještě podtrhla.

• 13.1.2013  13:45

Šokující, na poplach bijící, kruté a svým způsobem dojemné. Doporučuji každému, aby se aspoň jedním okem podíval (mi to oběma nešlo). Na 5* to u mě ale bohužel není, protože dokument je až příliš jednostranný a neukazuje řešení nebo spíše vhodný kompromis. Protože vegetariánství asi pro většinu z nás nebude to pravé ořechové. 70 %.

• 9.1.2013  22:44
    Hunger Games (2012)

U tohoto filmu bych vyzdvihla námět, bohužel ale pouze námět. Herci byli (snad kromě hlavní hrdinky) nezajímaví, situace předvídatelné a děj celkově plytký. Hunger games bych doporučila ideálně jako filmovou kulisu na nenáročný večer s přáteli, kdy zároveň zhltnete film i proberete nejnovější drby.

• 30.12.2012  18:45

Ještě že český Ježíšek je miminko z jesliček, určitě klade menší odpor a jako dítě je ve výchově tvárnější :-)

• 30.12.2012  18:07
    Eurotrip (2004)

Jako nenáročná komedie docela dobré, ale no teda... To, co chlapci předváděli ve Vatikánu, to už bylo i na ujetou road movie trochu přitažené za vlasy. A to, že tvůrci zařadili Slovensko do východní Evropy a myslí si, že v Bratislavě můžete za dolar osmdesát hýřit celý víkend, to mi hlava nebere.

• 18.12.2012  20:47
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Co si budeme povídat, hony na potravinové čarodějnice jsou teď oblíbené a po Romanu Vaňkovi se na jejich popularitě začal přiživovat kdekdo. A proč taky ne - je správné, když někdo ukáže prstem na nekvalitní zmetky. Roman Vaněk mi ale svým vystupováním nějak nesedí a z příšerného slova "šmakuláda" nebo z familiárního "kamarádi zlatý, nekupujte to" se mi ježí vlasy. I přesto se ve vlastním zájmu ráda podívám na každý nový díl.

• 9.12.2012  22:17

Jeden mrzutý + jeden otravný s diblíkovským chováním a jedna společná dobrodružná cesta. Nic nového, nic převratného, prostě jen Doba ledová jinak a jinde.

• 4.11.2012  22:57

Rozhodně nejde o úplně špatný film. Řekla bych, že Angelina ho zvládla určitě lépe, než by kdo čekal. Bohužel toho ale chtěla ukázat co nejvíc a ze všech úhlů, takže výsledkem je spíše roztříštěný dvouhodinový kubistický portrét. Ačkoli film měl z ženského pohledu vzbudit určitě velké emoce, mě nechaly kruté scény poměrně chladnou. I přesto předčil mé očekávání.

• 3.11.2012  18:36
    Zlatovláska (TV film) (1973)

I když malé vady na kráse se Zlatovlásce nedají upřít, je to pohádka s jednoznačně nejkrásnějšími písničkami.

• 1.11.2012  20:27

Krátký film nabitý velkou energií, skoro se mi chce říct film nadržený nápadem nebo nápaditě nadržený. Každopádně vtipný, nadsazený a zároveň vystihující snad vše, co by vás v rámci tohoto typu filmečku mohlo napadnout, aby zároveň nepůsobil oplzle. K tomu všemu skvěle padnoucí hudba, která to ještě více zlehčuje a dává spád.

• 1.11.2012  20:11

No, vždycky nemusí vyhrát ten, co má poslední slovo :-) Úžasná ukecaná animace beze slov!

• 28.10.2012  03:47
    Michael (2011)

Velmi zajímavé téma, tak trochu se dalo čekat, že ho zpracují zrovna Rakušané. Ale zrovna tento příběh je trochu chladnější, než bych čekala. Možná je to tím, že neobsahuje žádné šokující scény, ale právě každodennost a rutinu sklepního chovatele. A právě ta nezaujatě podaná každodennost je místy tak chladná, až mrazivá.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6