Konečná (2013)

Jsou tam dobrý pasáže a i pár vtipných scén, ale celkově je to takový podivný, škoda. Kdyby tam nehrál Arnold, tak o to nezavadím samozřejmě. Víc k tomu není co říct, nic co bych chtěl vidět podruhé. 40%

Rocky (1976)

Klasika akčního a sportovního žánru, která vlastně ani není o boxu. Film má klasický sportovní nápad, outsider proti nejlepšímu. Stallone v životní roli a příběh "pouličního" boxera mu věřím, asi proto, že si ji napsal pro sebe. 100%

Predátor 2 (1990)

Těžko se překonává něco výborného, jako byl první Predátor. Laťka byla nasazena vysoko a moment překvapení už nemůžeme čekat. Děj se přenesl do města, což bylo na snadě. Danny Glover v roli policajta Harrigana je důstojným nástupcem Dutche, jako hlavního protivníka Predoše. Dannymu to sedlo a patří do městské džungle stejně jako Arnold do té opravdové. Samozřejmě už víme, s kým máme tu čest, tže predátor je na scéně víc a jsou rozvedeny jeho další vychytávky. Děj příjemně odsejpá a válka gangů predátorovi sedí, temná atmosféra funguje. Až se dostaneme ke konci a finále na lodi, které je zajímavým vyvrcholením a mělo být podnětem k dalším pokračovaním. Bohužel byla vybrána cesta AvP, což všichni víme, jak mizerně dopadlo. Za dvojku 90%.

Smrtonosná past (1988)

Klasická akční podívaná, které Willis dal to, co ona jemu a nám všem dohromady Johna Mclana. Hans Gruber v čele neobyčejných zlodějů převlečených za teroristy je parádní protihráč: "Dnes to nebude happyend jako ve filmu s Johnem Waynem a Grace Kellyovou." Mclane:"To byl Gary Cooper vole!". Asi s takovou lehkostí kosí Mclane Gruberovi hochy. 100%

Smrtonosná zbraň (1987)

Kdo a kde stvořil akční komedii? Odpověď je Richard Donner, Shane Black a Smrtonosná zbraň. Smrtonosné postavy a obsazení a samozřejmě odzbrojující scénář: "Zkrať ty kecy, voba víme proč mě přeložili. Všichni si myslej, že mám sebevražedný sklony, takže sem v prdeli a nikdo se mnou nebude dělat nebo si myslej, že to předstírám, abych dostal důchod, takže sem zase v prdeli a nikdo se mnou nebude dělat. V prdeli sem tak jako tak. Víš co? Nechci s tebou dělat. Tak nedělej. Nemám na vybranou. Vypadá to, že sme v prdeli voba!" 100%

Predátor (1987)

Film mého mládí, už na jednohlasně nadabovaných VHSkách sem ho zbožňoval, ač sem se u něj bál ještě při pátém sledování. Klasika akčního žánru, skvělé obsazení, hutná atmosféra a geniální hlášky, které jsem si vychutnal až s pořádným dabingem. Shane Black napsal všem přítomným role na míru. Jednoduchá zápletka, která ale filmu naprosto sedí a není potřeba něčeho složitějšího, protože to opravdu funguje, tak jak to je. A Predátor? Schovaná pěkná držka, na kterou čekáme celý film. V jednoduchosti je geniálnost a u predátora to platí jednoznačně za 100%.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Rozdíl oproti dobyvatelům a výpravě je v ději. Chrám zkázy je zaměřen spíše na akčnost než na dobrodružství ve stylu cestování po světě a odhalování dalších indy(cií). Hlavní záporák není tak prokreslený a zajímavý jako nacisti (ti prostě k Indymu patří víc). Nicméně je to pořád Indy, nadupaný jako vždy, ale prostě jiný. Opravdový fandové si příjdou na své, ostatní asi neocení jako archu a grál. Jako fanda musím proto zůstat u 100%.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Skvělý úvod v džungli, skvělý prostředek v poušti, skvělý závěr s archou. Nemá cenu tady mluvit o tom, co je na tom skvělé, je to parádní dobrodružná podívaná od začátku dokonce. Kdo neviděl, snad nemůže být na CSFD. Díky pánové Georgi a Stevene za Indyho, o to víc, že jste udrželi laťku prvního dílu i na další ze staré trilogie. 100%.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Není lehké říct, který Indy je nejlepší, všichni čtyři jsou parádními filmy, ale Poslední křížová výprava je prostě o fous lepší než ostatní. Tím fousem je fousatý profesor Henry Jones v podání Seana Conneryho. Jinak tomuhle filmu není co vytknout, je to vtipný, akční, dobrodružný, historický, prostě vše. Tak ňák chápu proč si Lucas se Spielbergem řekli po tomhle dílu na takovou dobu: "Indy, nech to plavat.." 100%

Predátoři (2010)

Nemohl jsem nejít do kina na pokračování mého nejoblíbenějšího lovce (resp. na jeho další sólovku, na další AvP asi nebudu nikdy připraven už). Začátek hodně povedený, spadnout z nebe někam,to se povedlo. Vtahování do děje a poznávání postav taky ok. Ale pak to upadá, není nápad jak děj posunout dál. Postava Laurence Fishburna naprosto nevyužita, kdyby tam nebyla tak se nic nestane, stejně tak jako mutant nebo co to bylo, kterýho Fishburne zabil (ještě že se k roli Nolanda nenechal přemluvit Arnold nebo Danny). Danny Trejo taky nevyužit, místo něho nějakej debilní prcek - maniak přežije mezi poslední tři, bylo by lepší kdyby Antal zůstal u doktora, kterého předstíral. Další postavy tak ňák nemaj vzpomínky na domov, nedělaj si obklady na prdel, nevyprávěj vtipy o kundách, nejsou od rána divný a ani nehodily kámoše do mlejnku na maso. Predátoři celkem v pohodě, co se týče jejich výzbroje, ale nepochopil jsem proč tam přivázali toho třetího ke stromu, ví to někdo? Co se týče Brodyho, tak sem mu jeho postavu věřil, příjemné překvapení. Takže. Vcelku vzatu to bylo fajn, hodně odkazů na původního Predátora, což asi Antalovi nemůžeme mít za zlé, snažil se. Při detailnějším pohledu už to tak nebere, moc otázek a pro mě nelogičností, ale asi jsme nemohli čekat, že Brody přifrčí do Los Angeles v predátoří lodi. Dávám 70%, rád jsem to viděl, AvP už nikdy víc.