Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dobrý priateľ sa dá získať už v mladosti, ale tiež aj v neskorej starobe. Nezáleží na tom, či je človek bankový riaditeľ alebo obyčajný vrah, ak nájdu to zvláštne neopísateľné puto, môžu sa z nich stať priatelia na večné časy. A o tom je celý tento film. Nie je o násilí, justičných omyloch, podvodoch, on je jednoducho o priateľstve a hrdinstve, ktoré prekoná všetko. Ťažko sa mi opisujú pocity z tohto filmu, už niekoľko rokov som z neho v nemom úžase a každé pozretie pre mňa predstavuje neopísateľný zážitok.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

V podstate to odpad je, ale dať tomu hodnotenie odpad! by bolo nefér pretože pri niektorých scénach a hláškach som sa poriadne nasmiala. Rovnako ako pri ostatných podobných reality show som sa pozastavovala nad tým, kde takýchto ľudí vyhrabali. Farmár hľadá ženu je dôkazom toho, že ľudská hlúposť fakt nemá hraníc. :D

Americká krása (1999)

Dokonalo natočený príbeh bežných ľudí o hľadaní životného šťastia, naplnení predstáv a ambícií, plný neúspechov a frustrácie. Ukážka toho, že rodinný život amerických rodín trpí ich vlastným životným štýlom a honbou za ideálom, čo má zničujúci vplyv. Krása v americkom podaní nie je, existuje len ako vonkajšie pozlátko, ako forma prezentovania sa navonok.

Zelená míle (1999)

Kombinácia King a Darabont samozrejme nemohla dopadnúť zle. Film (rovnako ako kniha) je doslova majstrovské dielo. Herecké výkony sú úžasné. Hercom som verila každú jednu vetu, smiala som sa s nimi, plakala, cítila strach, bolesť, nespravodlivosť...Aj po skončení filmu som ešte dlho bola plná týchto pocitov a myšlienkami som bola stále vo väznici.

Šestý smysl (1999)

Ako malá som sa bála čudných zvukov, tieňov v izbe, tmy...bála som sa, že sú to duchovia. Našťastie to bol len môj výplod fantázie. Cole také šťastie ako ja však nemal, preňho boli skutoční. Keď som si predstavila, že som na jeho mieste, tak mi behal mráz po chrbte. Dostal sa pod kožu a zostal tam.

Sedm (1995)

Tento psychopatický vrah to vyhral zo všetkých vrahov, ktorých som vo filmoch videla. Necháva na svojich obetiach pečať ich vlastného konania, ktoré predstavovalo jeden zo smrteľných hriechov. Šialené, depresívne, temné, desivé, ponuré, brutálne, šokujúce, rafinované a GENIÁLNE zároveň. Pre mňa žánrová delikatesa, kultová záležitosť v žánri krimitriller.

Ti druzí (2001)

Pomalý, tichý, tajuplný a v závere prekvapujúci a mimoriadne smutný. Fascinovala ma atmosféra v zatemnenom dome a a aj jeho okolí, ktoré bolo obklopené hustou hmlou. Taktiež šepkanie počas skoro celého filmu a sem tam nejaký desivý výkrik dotvárajú mrazivú atmosféru. Dokonalé od začiatku až do konca.

Mary a Max (2009)

Na prvý pohľad možno infantilné dielo s detinskými otázkami v listoch, ale z môjho pohľadu krásna ukážka priateľstva medzi dvoma svetadielmi s vtipným a zároveň depresívnym nádychom. Vďaka bezfarebnosti filmu naplno vyznievajú kontúry postáv, ktoré sú skarikaturované tak, aby zdôrazňovali charakter. Na začiatku filmu som si myslela, že mi bude táto bezfarebnosť prekážať, ale nakoniec bol opak pravdou. Zaujalo ma aj prenikanie hnedých predmetov z Austrálie do šedého New Yorku a naopak. Pochmúrny, jednofarebný svet hlavných postáv sa získaním dopisového kamaráta stával zrazu "farebnejším".

Forrest Gump (1994)

Všetci na niečo čakáme, všetci sa niekam náhlime. Ľudia sa mihajú, no on tam stále sedí a rozpráva svoj príbeh. Príbeh chlapíka, ktorý má srdce väčšie než IQ. Prisadni si a možno nájdeš v jeho slovách zmysel života, cenu priateľstva alebo zistíš, čo znamená milovať niekoho po celý svoj život.

Piraňa 3D (2010)

Hektolitre umelej krvi, kvantum gore efektov, zopár o(d)hlodaných končatín (vrátane jedného penisu) a už len kozy, kozy a kozy. Pre mužskú časť publika určite dokonalé, pre mňa podpriemerné. Rovnako ako pri iných Ajových hororoch ma vytáčalo stupídne konanie postáv. Ale tie ma bavili viac. Piraňa je pre mňa sklamaním.