corpsy

filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 56 110 165 219
    • 25.2.2017  11:24
    Prototyp (1992)

Aj v časoch, keď sa videobéčka stávali v obývačkách populárnejšie ( a v školách, poprípade tí starší v krčmách, viac preberané ), ako produkcie uvádzané v kinách, vznikali výkaly kde sa aj ten najprimitívnejší mozoček tej doby, musel zdrať od nudy z kože. Sci-fi, ktoré si myslí, že nejaký sociálny či ´´iný´´ presah mu pomôže stať sa kultovým flákom. Ale mi predsa chceme, aby si tí roboti kopali do zadkov viac, ako 2.5 minúty.

• 24.2.2017  18:21

Budem musieť ohodnotiť riadne oklieštenú, krátku verziu snímku a preto som vlastne sklamaný. Remeselne sa film ujal, jeho príbeh mi však nejako unikal ( zrejme z vyššie zmieneného dôvodu ). A tak si budem musieť počkať, kým sa mi niekde nenaskytne príležitosť vidieť celý, pôvodný snímok, aby som mohol hodnotenie a aj následný komentár predniesť v lepšom svetle.

• 24.2.2017  17:09

Slušný ´´japan shocker´´, ktorý nepoľavuje v žiadnej minúte. Ide vlastne o non-stop thrill, vo svojej dobe riadne strašidelný a tiesnivý, s dobrým obrazovým poňatím. Ak by bol ešte viac odvážnejší, neváham nad lepším hodnotením.

• 24.2.2017  15:39

THE HAUNTING pre škôlkárov. Disneyho spoločnosť sa snažila trhnúť na svojich disneylandovských atrakciách, pričom s Pirátmi to vyšlo, so Strašidelným zámkom však nie. Možno je to chybou Eddieho, možno lacnej réžie, chabého scenára, možno zlému načasovaniu. Nieje to však vinou remeselníkov ( ak ich tak môžem nazvať ), ktorí sú zodpovedný za triki, masky a výpravu. Za to všetko sú tie tri hviezdy.

• 24.2.2017  13:45

Podľa roku výroby som nečakal nič v štýle Romera, či Fulciho, teda žiadne gore a tak. Ale aspoň atmosféru starých hororových flákov o diabolskom doktorovi a jeho odporných prisluhovačov. Ani ten doktor nebol diabolský, ani tí prisluhovači neboli odporní. Proste iba trapko snažiaci sa o svetovládu a unavene sa snažiaci komparz. Ako podotkol Dexter1, za pozornosť stojí hlavne Mantan Moreland so svojím svojským komediálnym herectvom.

• 24.2.2017  12:31

Nechať sa nachytať na filmovom podraze, je u mňa jav netradičný. A predsa. Snímok poskladaný z dvoch podradných spektáklov ´´LA MOMIA AZTECA´´ a ´´LA CASA DEL TERROR´´ ( plus pár minút natočených Jerry Warrenom ), je dôkazom primitivizmu filmových tvorcov ,,biznismenov,, vodiac divákov za nos. Radšej si pozrite tie dve snímky zvlášť, aspoň majú atmošku ´´originality´´.

• 23.2.2017  17:24
    Horton (2008)

Poslanie Dr. Seussa je, čo sa týka Hollywoodu, v nenavrátne. Grinch ( takisto s Carreym ) je krásnym, vianočným, priam až romantickým snímkom. HORTON ( s Carreym ) je snímok, ktorý chce ( hlavne komerčne ) na túto tému navnadiť. Vysadíme sneh, napojíme jarné poletovanie púpav a jej podobných a skúsime, či sa dali diváci opäť nalákať. Podľa mňa nie, aspoň nie všetci. Ani pre dietka, ani pre dospelých, ani pre pánov kritikov. Tí to vlastne videli najprv, ale určite nie so spokojnosťou.

• 23.2.2017  17:16

Čudujme sa svetu. Nechcem opakovať komentár pána Cézara Oktavianusa, ale má proste pravdu. Pochybujem o vážnosti mysle tvorcov, ako to niekto môže brať vážne. Točím Šit o múmii a nakoniec o nej len rozprávam, ale aby som náhodou nebol COCOT, tak ju tam na pár sekúnd hodím. Beriem, že sa ,,špecialisti,, sústredili na gradovanie napätia a popri tom nás masírovali nemiestnou líniou o maskovanom superherovi, ale aj tak mi to všetko pripadá ako orgazmus, ktorý si pornoherec zadržiava pred tým, než to všetko hodí na trápne sa tváriacu devu s otvoreným orálom.

• 22.2.2017  17:33

V našich končinách, je verzia z roku 1984 až príliš zakorenená a to dáva ostatným verziám tohto známeho príbehu tak trochu handicap. Čo sa však tomuto dielu nedá uprieť, je jeho spektakulárnosť. Každý minutý groš je na plátne vidieť, ultraširokoúhla kamera zaberá lokácie, ktoré snáď ani niesu z tohto sveta a všetko sa blyští v pestrých farbách. Epický, ale nad to všetko zdĺhavý.

• 21.2.2017  18:21

Spracovanie a téma hraničí s dokonalosťou ( teda až na to, že postavy žijúce v 20. rokoch, nosia frizúry z rokov 60. ). Snímok, ktorým si možno pripomenúť zašlú slávu dramatických filmov americkej kinematografie, kde sa neraz pracovalo dušou a srdcom a nie kalkulačkou. Oscar zaslúžený.

• 21.2.2017  16:20

Ťažko popísať, čo som si od tohto diela odniesol ako divák. Film to vlastne nieje, ale zároveň aj je, štýl je ťažký a pre obyčajného diváka doslova ubíjajúci. Odsúdil som prelomové dielo, ale Film by mal mať pre mňa predsa len zábavnejší charakter. Prapôvodne toto umenie vzniklo práve z tohto dôvodu. Baviť.

• 21.2.2017  14:02
    Křivák (1961)

Brandov režisérsky snímok vyznieva presne, ako jeho herectvo. Kľudný, s občasnými búrlivými sekvenciami. Plynie pomaly, ale občas vie zaburácať. Pán herec síce nenatočil dokonalý snímok, ale pojal ho s veľkou vervou a vytvoril dielo, ktoré poteší milovníkov filmového umenia.

• 21.2.2017  09:59

Keby sa ten pekne ohyzdný ksichtík promenádoval po plátne dlhšie a hlavne akčnejšie, mohlo ísť o celkom obstojnú béčkovinu. Veškerá invencia padla iba na tú múmiu ( ten robot je len kocka s hlavou a nohami ) a tak neostalo veľa času na prekonávanie režisérskeho talentu.

• 20.2.2017  16:41

Toto nevymyslíš, to je život. Ťažký život scenáristov, ktorý pri tvorbe neraz zažívajú bezsenné a prepotené noci, aby sa nakoniec ráno vo veľkých mukách zobudili kričiac ´´NASR@Ť´´, pustili si zopár kultových megahitov na VHS a pri lahvinke dobrej vychladenej zbúchali to, čo by im šéf béčkového štúdia aj tak bol prikázal, len nechcel ublížiť ich kreatívnemu prejavu. Trash svojím štýlom skvelý, ale odporne nudný.

• 20.2.2017  15:00

V podstate mám podobný názor, ako na Costnerov CRIMINAL. Bývalá herecká hviezda sa snaží vrátiť na výslnie pomocou nezvyčajnej, drsňáckej postavy ( ale samozrejme geniálne zahranej, to platí aj pre Kevina ), ale robí to vo filme, ktorý budí obrovské očakávania, aby nakoniec sklamal. Hlášky super, akcia slabá. Ak by to bolo vyrovnané, ide o pecku.

• 20.2.2017  14:56

Vôbec neberiem, ak sa vyslúžilé, bývalé najväčšie svetové filmové hviezdy snažia opäť dostať na popredné miesta, pričom vo väčšine prípadov nieje ich chybou, ak to nevyjde. Spoločnosť Millennium Films sa zaoberá akčným žánrom s tak trochu podradnejším štýlom, ale zase áčkovým lookom. Pán Costner, netuším či bol zlákaný a ak tak čím, robiac všetko preto, aby vytvoril svoju najnezvyčajnejšiu postavu, aj tak nedokázal dotiahnuť film k vytúženému záujmu divákov a kritiky. Nevyužitý potenciál námetu, nevýrazné akčné scény a okrem Kevina aj nevýrazní ( a nevyužití ) herci, čo najviac zamrzí, ak sa pozriete na celú tú skvelú zostavu.

• 18.2.2017  22:22

Niekde som čítal, v nejakej recenzii, že sa snímok snaží ladiť na strunu starým flákom od štúdia Hammer. Nesúhlasím. Štýlovo a atmosfericky je viac naklonený temným, drsným a úchylným peckám majstrov od východného pobrežia Atlantiku. Pánom, ako Franco, Margheriti, Bava, Freda, de Ossorio, či Naschy ( ako herec ). Ak vám tieto mená veľa nehovoria, a ak áno, ale charakter ich filmografie je vám na míle vzdialený, budete viacmenej sklamaný a budete pokladať snímok za raritu, niečo čo sa v dnešnom, už pomaly sterilnom hororovom žánri bude vymykať priemeru. Toto je o atmosfére, nie o strašení ( aj keď niekomu sa tak niektoré scény môžu javiť ).

• 18.2.2017  15:48

ATLANTIC RIŤ je ďalšou skvelou, epickou, neuveriteľne úžasnou a dokonalou peckou spoločnosti s (mo)mentálnym obmedzením, The Asylum. Ale aspoň, že sa bavia oni. To, že sa my bavíme tiež, je jednoznačné.

• 18.2.2017  14:09
    Pes zabiják (1984)

Alice Cooper a jeho prvý zárez do hororového žánru mohol byť niečim, na čo sa mohlo v budúcnosti spomínať. Držku na to má, charizma síce oproti klipom trochu zadrháva, ale aj tak je najvýraznejším predstaviteľom tohto snímku. Problém je scenár ( kto by to čakal od človeka stojaceho za peckou THE OTHER HELL ) a zároveň aj obludne primitívna réžia, spomínaný scenár pretavujúca na plátno. Je to skôr k smiechu ( nechcenému ) a plaču. Atmosféra je tak spolu s celkom podarenými maskami to jediné, čo stojí za uváženie. A to je sakramentsky málo.

• 18.2.2017  12:00
    Děti moje (2011)

Opäť ma potešilo jedno zaslúžené oscarové víťazstvo. Plnohodnotný scenár, akých je v tejto dobe ako šafranu ( pozrite sa, čo v posledných dňoch valcuje svetové rebríčky návštevnosti ), chytí za srdce, nezaujme snáď len cynikov a cholerikov. Humánne príbehy, či už sú vymyslené alebo skutočné, sú dnes ospevované len tak nejako papierovo, skutočný význam pre ľudské pokolenie nemajú. Dnešných ľudí zaujíma podstatne niečo iné. Lenže tento snímok je ( síce už trochu staršou ) lastovičkou, ktorá nenechá dopustiť na to, že popri technologicky dokonalých blokbastroch, je treba aj film, ktorý zasiahne inú ľudskú sústavu.

• 17.2.2017  16:49
    Černá smrt (2010)

Námetovo podobné snímky SOLOMON KANE a SEASON OF THE WITCH síce neboli žiadne kinematografické excelentnosti, ale mali o aspoň o dosť zábavnejší a efektnejší príbeh a obsahovali jednoznačnosť a nie iba náznaky. Teda všetko, čo BLACK DEATH nemá. Drsné, to áno, ale s minimom pútavosti.

• 17.2.2017  14:13

Lenzi točil toto giallo zrejme z jediného dôvodu. Ukázať na plátne pár sexy ženských v spodnom prádle ( poprípade bez neho ). Mordy sú nezaujímavé, pointa hlúpa a tak sa dá na snímok pozerať len ako doprovodný film k budúcej návšteve Barcelony.

• 17.2.2017  11:50

Japonci skúsili giallo a rozhodne sa im to nepodarilo. Maskovaný killer so sekerou ( ktorú ale vo filme zasekne trestuhodne neskoro a dosť málo ) je dosť nevýrazný, nemá gule ( podobne ako samotný snímok ) a ( neberte to v zlom ) šikmé oči tomuto druhu filmov nesedí. Tí majú svoje ,,duchariny,,a ,,shockery,, a mali by sa ich aj držať. Nuda a pre zanieteného fanúšika gore a splatter škoda času.

• 15.2.2017  18:01

Uspávanka pre nechcené dievčence, ktorá má podobný efekt ako silná menštruácia. Len nervuje.

• 15.2.2017  15:44

Od Japoncov sa proste nedá čakať iba obyčajný gore masaker. Niečo sa tam proste musí namontovať, aby západný divák čumel a obracal oči. A keďže spoiler je dosť závažná vec pre ( oddaných ) divákov, musím svoj komentár zminimalizovať na poslednú vetu. To, čo dostanete na začiatku, nedostanete na konci.

• 15.2.2017  13:27

Režisér Kitamura nebol podľa svojich vyjadrení spokojný s ´´godzillovkami´´ z rokov 80. a 90. a tak sa podujal na réžiu niečoho, čo malo dať sérii nádych rokov 70tych, čiže obdobia, podľa neho určujúceho ´´kaiju´´ žáner ako nielen obyčajný ´´monster movie´´´, ale aj ako sebareflexiu tej doby a jej problémov. Paradoxne sa ale najviac odchýlil od snímkov, ktoré tak miloval a nasadil smer, ktorým sa naozaj nedalo ísť ďalej ( je to najmenej navštevovaný snímok zo série od roku 1975 ). Polievočka od psíka a mačičky je oproti tomuto delikatesa. Scenáristicky je to odporný blábol, kde sa monštrá nevysvetliteľne objavujú, ako to pisálka napadlo, nemajú pre dej príliš význam a tým pádom divák čumí a diví sa. A to nehovorím o sekvenciách, kde sa ocitáme skôr v nejakom live-action anime ( resp. v tej dobe populárnom MATRIX RELOADED,REVOLUTIONS ). A vsunúť tu aj Ishiro Hondov kultový spektákel YOSEI GORASU, bolo skôr na škodu veci. Zrejme nejaký ( trojhodinový ) extended cut by to určite vylepšil. Najslabší snímok z celej japonsko - americkej série.

• 13.2.2017  18:21

Tie násilne vložené harcore scény ( sotva pár minút ), ktoré sa viditeľne točili u niekoho na byte ( je vidno koberec, pričom soft scéna sa odohráva v lese, ale koho to sere ) a s celkom inými hercami, ma pobavili viac ako samotný film. Je to len recyklácia záberov s ostatných space snímkov Alfonsa Bresciu, plus niečo nové aby sa nepovedalo.

• 13.2.2017  16:38

Alfonso Brescia v rokoch 1977 - 1980 natočil svoju vlastnú, niekoľkodielnu, voľnú vesmírnu ságu a minul na ňu ( zrejme ) jeden rozpočet. Všetky dekorácie, rekvizity a kostýmy ( ale aj poniektorý herci ) sa opakovali, iba sa spísala akási synopsia na každý diel ( neverím, že toto malo scenár ) a začalo sa točiť. Vznikli úbohé trapkoviny, z ktorých je WAR OF THE ROBOTS pravdepodobne najvydarenejšou ( teda v rámci série ), má dostatok akcie a tých 100 minút sa dá celkom zvládnuť.

• 13.2.2017  14:43

Som obrovským fanúšikom podradnej filmovej produkcie. Rip-offy z dielne tureckej, či ( ostatnej ) talianskej sú pre mňa skvostom naivnej a trashovitej zábavy a také ´´edwoodovky´´ považujem za najlepšie filmové b(c)éčka v histórii kinematografie. A tak som očakával, že Alfonso Brescia, akýsi zabudnutý pán režisér z ,,druhého radu,, mi ponúkne ´´ultimate guilty pleasure´´ v žánri sci-fi. Lenže zhliadol som iba ´´ultimate nudnú guilty´´, kde sa to síce vo veľkom preháňa, ale v tom horšom zmysle slova. Depresívna synth hudba z akéhosi neznámeho zvukového nástroja, to všetko ešte umocňuje.

• 13.2.2017  12:45

Absolútny, resp. dôstojný ,,kaiju,, to rozhodne nieje. Filmom preteká nuda, ktorú ešte tak zachraňujú deštrukčné sekvencie, u ktorých ale citeľne ubúda originalita a na dobu svojho vzniku, na počudovanie menší rozsah. Zrejme len ticho pred búrkou ( FINAL WARS ).

<< předchozí 1 2 3 4 56 110 165 219