corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 55 109 162 216
    • 23.1.2017  10:54

Film ultimatívne trápny, kde ma prekvapivo najviac pobavila ( a zaujala ) Nina Dobrev, od ktorej som určite nečakal najdôstojnejší herecký výkon z celého hereckého ansámblu. Tak to už je sila. Akčné scény možno označiť za remeselne perfektne spracované ,,vykrádačky,, neponúkajúce nič originálne, či inovatívne. Očakávanie ťažkotonážnej akčnej oddychovky nevyšlo a zhliadol som iba (ne)coolový produkt, kde sa každý snaží byť niečim, na čo nemá. Presne snímok pre dnešnú, sociálno-sieťovú generáciu.

• 23.1.2017  10:47
    Everly (2014)

Tuctová ,,strieľačka,, zasadená do vianočného obdobia splňuje všetky nároky diváka bažiaceho po nekorektnej non-brain zábave. Zrejme nová akčná Vianočná kultovka, ku ktorej sa v tom období budem vracať.

• 23.1.2017  10:44

Ultimatívny doják posledných mesiacov, ktorý vtiahne aj posledných cynikov. Film skôr ,,dievčenský,, , avšak aj mužská polovica sveta má v sebe tlačítko, ktoré aktivuje všetky tie ženské ,,maniere,,. A tomuto snímku sa to podarilo dokonalo. Budem ale krutý a poslednú hviezdičku mu odopriem, pretože predstava, že dej by sa uberal celkom iným smerom ( resp. by vôbec iný príbeh nebol ), ak by hlavná mužská postava nebola milionár, ktorý si môže dovoliť čokoľvek na svete a tým pádom aj zažiť veci v snímku zažité, ale bola by obyčajným pracovníkom vo fabrike s priemerným platom, je dosť intenzívna. Ale svet takéto príbehy nechce, nieje tak?

• 21.1.2017  15:16

Film nieje vtipný, je skôr nechtiac komický ( smiešny ). Nieje to ani napínavý snímok, skôr je nechtiac strašne podaný. A o paródii na brakové romány, tu určite nemožno diskutovať. Nevydarené dielko, nedotiahnuté do konca.

• 21.1.2017  13:42

Tieto filmečky od LAIKI mi začínajú chutiť viac, ako tie dnešné predražené CGI animáky, hlavne vďaka svojej ( relatívnej ) realistickosti. Tie postavičky majú viac života a na môj vek aj všeobecne viac zaberá takýto druh animácie ( hlavne kvôli mašinám vo svojom obore, akými boli Ray Harryhausen či Karel Zeman ). Do toho primiešané skvelé hlášky, odvážne scény ( teda na detský film ) a výborná atmosféra.

• 19.1.2017  17:53
    Černý mlynář (TV film) (1975)

Úrovňou, sa táto TV produkcia rovná aj kinofilmom vtedajšej doby vo východnom bloku. Žiadna inscenácia, ale plnohodnotná filmová atmosféra. A k tomu ešte riadne pekelná. Ide síce o presvietený snímok ( rozumej - odohrávajúce sa väčšinou v slnečnej krajine ), ale aj napriek tomu má grády a v nočných ( lesných ) scénach má doslova hororovú atmosféru. Vidieť to pred 25 rokmi, mám zrejme plné gate.

• 19.1.2017  16:06

Nemám, čo resp. ako by som komentoval. Proste sa mi splnil detský sen a to vidieť, ako sa rodili jedny z mojich najmilších a najobdivovanejších snímkov už od mojich chlapčenských čias.

• 19.1.2017  14:04
    Pan Včelka (2007)

Hlášky pre mňa spravili z tohto ináč priemerného animáku nadpriemernú záležitosť. Detičkám to zrejme dochádzať nebude, ale dospelákom sa pery budú vynímať nahor určite často. Každopádne pre deťúrence sú tu fackovacie scény a rôzne pády. Inteligentný humor je pre nich ešte predsa len vzdialenou rozprávkou.

• 18.1.2017  19:01

Spojenie ČB obrazu, tej ´´presnej´´ hudby z konca 60. rokov u nás a vyzuálne maškrtných kamerových focusov vznikla poviedková lahôdka, ktorá dokazuje, že v oblasti hororu ( fantasy ) sme boli v Čs. ( ako neraz ) machri. A to ešte aj odvážny.

• 18.1.2017  16:38

Iširovi nejdú monštrá menšie ako činžiak. Nedokáže nimi vzbudiť emócie toho pravého ´´kaiju´´ žánru. Ako príspevok pre japonský ´´tokusatsu´´ je ale obstojný a rozhodne nejde o až takú katastrofu.

• 18.1.2017  14:24

Pre deti temné a málo roztancované, či abstinujúce v naivnosti. Fantasy pre minimálne druhý stupeň základnej školy a vyššie. Poetický, dramatický, dojímavý a oslobodený od ( v dnešnej dobe občas už prehnaného ) moralizovania ( ktoré aj tak nefunguje ) a poučovania ( ktoré nedodržujú tí, ktorí ho kážu ).

• 17.1.2017  19:05
    Podobizna (1947)

Iba ľutujem, že tento snímok skĺzol z počiatočného ( dokonalého ) gothic hororu do psychologického thrilleru a zmenil tak štýl. Atmosféra je ale úžasná ( napr. nezabudnuteľný zvukový efekt znamenajúci vietor-prievan ), výborne podmaľovaná hudbou a výpravou ( škoda, že tam nieje viac upršaných scén ). Zrejme jedinečné dielo Čs kinematografie, pretože verím, že niečo také sa už v dnešnej ( digitálnej ) dobe zopakovať nedá.

• 17.1.2017  16:10

Miestami nudná fantasy, ale s dobrým námetom. Staromódny pohľad na romantický žáner minulého storočia. Len nechápem toho Oscara za špeciálne efekty. Začo?

• 17.1.2017  14:13
    Fáze IV (1974)

Ako plnohodnotnú dobrodružnú sci-fi, to skôr pripomína polodokumentárny film. Začiatok má skvelú atmosféru a je vynikajúco nasnímaný, akonáhle sa začne všetko krútiť okolo mravcov, ide to dole vodou. No zrejme sa z podobného námetu ani nedalo nič lepšie vykresať.

• 16.1.2017  19:17

Možno si mali machri z Toho Co. dať väčšie pauzy medzi godzilláckymi dobrodružstvami, pretože tempo jedna Godzilla za rok ( 1991 - 1995 ) znamená prežranie diváka a strata originálnych a zmysluplných námetov. Ešte, že nám spoločnosť aj v tejto časti nadelila neskutočný ´´tokusatsu´´ nášup.

• 16.1.2017  16:51

Zatiaľ najslabší prírastok do 90tkovej Heisei série. A nejde vôbec o ´´kaiju´´ sekvencie, tie sú samozrejme excelentné. Chyba je v obraze. Ale nie vašom ( našom ), ale v tvorivom. Babydzillasaurus je tu naprosto zbytočný, Rodan je akési nedôstojné cameo a Mechagodzilla je raz hore, raz dole - myslené statusom záporáka a klaďasa. Podobne je to aj u samotnej Gojiri. Opäť pripomínam, trikové akčné sekvencie sú blaho, ale vata okolo je veľké fiasko.

• 15.1.2017  21:31

Lesné robotie porno, ale bez odvážnych scén. Myslím tým akciu. Čo urobiť, ak chcete natočiť akčnú sci-fi terminátorčinu, ale nemáte na to rozpočet. Tak proste len nechajte hercov medzi sebou kvákať, sem tam niekto vystrelí ( ale nie často, lebo je to drahé ) a zo zvyšku rozpočtu, ktorý sme ušetrili na cateringu a drahých hoteloch ( moteloch ), natočme záverečnú akčnú scénu ( to vážne? ) a potešme fanúšikov, ktorý si myslia, že vrcholom žánru je TRANSMORPHERS od štúdia The Asylum.

• 15.1.2017  21:20

Pôjdem z hodnotením dole. Prečo? Pretože ak som si začiatkom roka 2012 ( obdobie výroby snímku ) myslel, že sa dočkám akejsi oldschoolovky ( teda aspoň v rámci trikovej réžie ) plnej gore, tak som sa o 5 rokov neskôr dosť zmýlil. Kamerovo lahodná minútka, ten zvyšok prihrievané haluška s bryndzou.

• 15.1.2017  15:26
    Nippon tanjo (1959)

Príklad, že zdanie klame, teda ak začnete dôverovať prvým minútam a krátkej synopsii. Namiesto ´´fantasy kaiju epic´´ ( z výnimkou jednej 5minútovky z 8 hlavým drakom ) som sa dočkal akejsi portorikánskej telenovely, ktorá prevláda väčšinu trojhodinovej stopáže. Aspoň že Eiji Tsuburaya ( veľký trikový mág vtedajšieho tokusatsu žánru ) sa nezaprel.

• 13.1.2017  18:34

Unikátny svet, plný bizarných ( ale určite nie nereálnych ) postavičiek. Zodpovedný za výpravu a kostýmy si môžu potľapkať po pleci, tvorcovia scenára zase vzdychnúť, že to mohlo byť aj lepšie. Tak či tak, ide o raritku vo svetovej kinematografii, ktorú by sme my všetci obdivovatelia pohyblivých obrázkov mali ( niekedy ) vidieť.

• 13.1.2017  15:38

Godzilla sa v 90. rokoch opäť stáva šampiónom na poli záporáctva. Už to nieje plyšový maznáčik z éry pred rokom 1985, ktorý pomohol ľudstvu každej hrozbe, či úž zo Zeme, z pod Zeme, alebo z Vesmíru. Tentoraz je to opäť parchant, ktorého musia preplesknúť iné monštrá, aby si uvedomil, kto že je tu pánom ( áno sú to ziskuchtivý ľudia, ktorí kvôli grošom devastujú celú planétu ). Ale raz si hore raz si dole a preto sa Gojira opäť vráti, či už ako antagonista alebo klaďas, aby sa z toho opäť vyprodukoval výborný kaiju, ako je tento.

• 13.1.2017  13:30

Gamera dosiahla k svojmu ( infantilnému ) vrcholu. Zrejme najproblematickejší ( čo sa týka divákovej výdrže ) z celej série, povyšujúci konkurenčné ´´godzillácke´´ snímky po roku 1970 na piedestál popri VERTIGU, OBČANOVI KANEOVI a VYKÚPENIU Z VÄZNICE SHAWSHANK. Wau!

• 12.1.2017  18:47
    Ladíme 2 (2015)

Dalo sa čakať. Bolo to nevyhnutné. Ale takto to chodí. Pokračovania zvyčajne končia pádom. Nie všetky, ale väčšina. A som rád, že Bellas nepadli príliš hlboko. Sú tam proste výhrady. Neoriginalita ( dostupná už v prvom diely ), varenie z vody, sexy ale potupné herecké výkony ( niekedy na Oscara nominovaná Hailee Steinfeld ) a občas zhadzovanie klasických songov do bahna dnešnej komerčnej muziky ( viac bolestivé ako minule ). Má to však grády, dobré hlášky a hlavne neskonalý optimizmus, ktorý je dnes dosť zapotreby.

• 12.1.2017  15:59
    Ladíme! (2012)

No nečakal som takto dospelácky vedený teen rom - com. Sladkostí tam bolo minimálne, klišé dalo zabrať, ale malo svoje opodstatnenie a postavy, ktoré by sa v prevedení inými hercami stali hnojivom pre odcudzovanie, sú presne po chuti. Ja som akosi vygrcal komentár, ktorý nieje presným prevedením mojich pocitov, ale v skratke to zatiaľ stačí.

• 11.1.2017  19:10

Gamera vyslišala moje prosby od minulého dielu a nastolila opäť ten pravý kaiju rád a pošteklila ( a aj opačne ) ďalšie odporné monštrum ohrozujúce svet ( Japonsko ). Trikovo nabité, výpravné a hlavne sympatické dobrodružstvo, pri ktorom budete v závere fandiť podobne, ako tie decká ( citlivejšie povahy snáď pri pohľade na to desaťročné dievčatko, ako po japonsky podporuje titulného (anti)hrdinu, vyronia od dojatia aj slzy ).

• 11.1.2017  17:25

Kaiju pre malých. Gamera je hrdinom hlavne školoupovinných nippon decák a tak to aj vyzerá. Z roka na rok, bola doteraz táto séria naivnejšia a mazľavejšia. Monster attackov je tu akurát, odohrávajú sa dokonca v inom svete, ale nevedia zaujať ani starších fandov. Dúfajme v lepšie časy ( pokračovania ).

• 11.1.2017  15:36

Existuje jedna neodpustiteľná vec v rámci svetovej kinematografie, ktorú odpúšťam minimálne, teda ak vôbec. A to ak si niekto solí ego ( a účet ) na úkor recyklácie starších ( iných, cudzích ) záberov, použitých v aktuálnom filme. A môže ním byť aj celosvetovo uznávaný a milovaný tvorca. Je to prípad, ktorý sa nesie filmovým umením veľa desiatok rokov. A práve kvôli tomuto, tento Daikaiju Gamera zárez stráca minimálne jednu star a potápa sériu do bludných, céčkových vôd, kam teda ale vôbec nepatrí.

• 11.1.2017  13:57

Prvotne som zhliadol raritnú verziu ( 81 min ), širokoúhlu, japonskú s anglickými titulkami, v ktorej sa Gamera vôbec nevyskytovala, pričom ľudstvo ( Japonci ) si musia vystačiť s inými fígľami, aby monštrum menom Barugon, dostali do kolien. Následne som zhliadol ´´amerikánsku´´ verziu, ktorá je dokonca o sedem minút dlhšia, ktorá Gameru obsahuje, jej návrat na Zem, jej kŕmenie a počas deja následné fighty s Barugonom. Kupodivu obe verzie fungujú, či už bez alebo s prítomnosťou populárnej magakorytnačky. A existuje ´´original japanese cut´´ dlhý 101 minút, ktorý zrejme obsahuje akési predĺžené sekvencie z oboch verzií. Tak či onak, ide o dôstojný príspevok pre kaiju žáner a pravdepodobne najdospelejší ´´gamerácky,, opus.

• 11.1.2017  11:29

Gamera je skôr orientovaná na mladšie publikum ( chlapča v jednej z hlavných úloh ), aj keď práve prvý diel je občas dosť pesimistický a temný. Podobne ( teda detsky ) sa začala orientovať a ´´godzillácka´´ séria po roku 1965. Nevedno, či to bolo kvôli Gamere, alebo o logickom otočení sa voči prívetivejšiemu diváctvu. Tento konkurenčný ´´kaiju´´ je pre mňa úsmevným pohľadom do čias, keď tokusatsu žáner vládol celej Ázii a moja duša bola ( v dobrom ) ukradnutá pre tento krásny umelecký filmový druh. GAMERA je plnohodnotným, mierne infantilným, ale aj tak skvelým prísunom pre ´´monster movies´´ minulého storočia.

• 10.1.2017  21:44

Načo tých 141 minút? Bolo niekedy až otravné sledovať, ako sa tvorcovia orgasticky namáčajú do filozoficko - rodinných blábolov s nadpozemsky braným príbehom. A akcia? No comment. Len pre vyznavačov anime.

<< předchozí 1 2 3 4 55 109 162 216