corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 56 112 167 222
    • 29.3.2017  17:04

Dosť to škrípe, Keaton nevyužíva sám seba, ako by mal. No aj tak nadpriemerná groteska.

• 29.3.2017  16:19

Tentokrát ma Frigo nedostal. Bolo to snáď nevýrazným námetom, alebo slabou kadenciou gagov ( a ešte k tomu priemerným )? Každý má slabé chvíľky.

• 29.3.2017  15:49
    Svätohor (TV film) (1984)

Má to snáď jedinú chybu. Skratkovitosť. Natiahnuť to do celovečernej minutáže, a mať to rovnaké kvality, asi by som plesal blahom.

• 29.3.2017  15:24

Pre mňa fenomenálne spracovanie, tá trikovo - bábková podoba je na neskutočne naivnej, ale o to pôsobivejšej úrovni. Pecka, ktorá skryje svojou atmosférou väčšinu moderných večerníčkov.

• 29.3.2017  14:58
    Kvintet (1979)

Ak by ste hľadali film najnudnejší, najrozvláčnejší a ešte neviem aké naj v negatívnom slova zmysle všetkých zúčastnených, KVINTET je za všetky. Čudoval som sa, či si ( aspoň teda slávny režisér a aj slávny herec v hlavnej úlohe ) prečítali scenár, čím ich zaujal ( teda okrem honorárov ) a aký prínos čakali pre svoju kariéru ( teda okrem honorárov ). Neodpustiteľný prepadák na celej čiare.

• 29.3.2017  10:50
    Skryté zlo (2017)

Ďalší kino horor, ktorý tam rozhodne nemá čo robiť. Nulové strašenie, mládeži prístupný ( choďte s tým už niekam do p...) a hlavne nudný. Viac k tomu netreba.

• 29.3.2017  10:48
    Život (2017)

Medzi Scottovými (pred)pokračovaniami jeho vlastného vesmírneho teroristu, sa vtlačil aj tento priemerný sci-fi horor, ktorý ale prišiel dosť neskoro ( dva mesiace pred COVENANTOM ), ale čo je najdôležitejšie, s premárnenými kartami v rukáve. Herecká zostava a vizuálne poňatie by samo osebe stačilo, ale scenár a réžia sa nejako nepretrhli. Dokonca som v určitých momentoch kládol otázky typu, čo tento televízne vyzerajúci snímok robí v kinách.

• 28.3.2017  15:01

Za doprovodu zvukových efektov zo STAR TREK a STAR WARS a podobne inštrumentovanej hudby, sa nám odvíja šablónovitý príbeh o súboji dobra nad zlom. Snáď môžem iba ľutovať, že som to nezhliadol ako decko, pretože verím, že mi mnou teraz riadne lomcovala nostalgia a zrejme by som snímok hodnotil pomerne lepšie.

• 28.3.2017  11:40
    Zombi 3 (1988)

Pohnuté natáčanie snímku, zrejme urobilo svoje. Pôvodný Fulciho cut bol doladení ,,majstrami,, Matteiom a Fragassom a tak to aj dopadlo. Fulci síce koncom ôsmej dekády nepatril už k tým najlepším, ale ,,dorobiť,, film miesto neho sa tiež minulo účinkom. Gore sa dá označiť za to lepšie, atmosféra ( pravdepodobne Luciho práca ) sa chce chytať na ZOMBI 2 ( aka ZOMBI ), občas sa to podarí, občas to vyznie ako horor pre najmenších.

• 27.3.2017  19:28

Zrejme Fulciho príspevok do nesúrodej série LA CASA. A takisto aj jeho najhorší režijný ( a scenáristický ) počin. Dementnosť sa dá merať. Tu máme šablónu.

• 27.3.2017  17:46
    May (2002)

Kto by ju nemiloval. Má pre verejnosť prospešnú prácu ( tým nemyslím zber lístia atď. ), je sladká, hanblivá a strašne zamilovaná. A ešte aby som nezabudol, trafená je teda dosť a ešte aj presne. Psycháč, ktorý zrejme varuje pred tým, aby sme náhodné známosti prevetrali, ako posteľné prádlo a pri prvom náznaku, že ten oproti je človiečik s viacerými vystavenými papiermi od odborného lekára, utekali kade ľahšie. Najlepšie na inú planétu. Lebo May vás aj tak dostane.

• 27.3.2017  15:46

Černošská a náboženská agitka. Nechápte ma zle. Nemám nejaké predsudky voči menovaným skupinám, ale ani jedna nemá vo filme čistú košeľu. Černoch už v úvodných minútach spácha dve krádeže ( tú jednu, z hladu, ešte ako tak dokážem odpustiť ), pričom z náboženského hľadiska by sa predsa nemalo ( aj keď nie nezmyselne ) vraždiť. Veď vražda je jeden zo smrteľných hriechov a kto do teba kameňom, ty do neho chlebom, alebo ak ťa udrú po pravom líci, nastav mu aj ľavé. Alebo nie? Proste to nejde do kopy a presvedčenia sa navzájom kolidujú. Bordel. Som za spravodlivosť. Voči hocijakej rase, kultúre či náboženstvu. Nikto by nemal byť uprednosťovaný na základe farby, či vyznania, ale podobne musí spravodlivosť stihnúť každého. Je to silný film, volá ( hlavne po farebnej komunite ) do sveta, aby sa ľudstvo spamätalo, lenže jeho krik nepočuli ani pôvodný obyvatelia Afriky, ani zástanci svätého kríža, pretože snímok v kinách prepadol a prišiel nazmar. A to len preto, lebo je to strojový príklad vábenia, aké sa nám dostáva každé štyri roky pred voľbami. Komercia a skutek utek.

• 27.3.2017  09:19

Sú filmy, ktoré cielia na niekoho iného, ako na sporiadaného občana odchovaného TV seriálmi a filmami nevalnej kvalitatívnej úrovne. V tomto prípade proste fanúšikovia slovenských komerčných televízií nemajú šancu ( a zrejme si radšej pozrú niečo zo sr@čkoidnej ponuky spomínaných televíznych kolosov, ktorá ich určite nadchne ). Ono už vlastne úvodný titulky dajú ,,slušňákom,, zabrať. Zrejme nemusím ďalej písať, týmto som povedal všetko, čo by snímok doporučilo, či nie. Nielen Davidom Lynchom je svet čudných filmov živý.

• 27.3.2017  09:09

Hláškami prešpikovaný scenár ( zaslúžená nominácia na Oscara ), ktorí ešte vylepšuje prítomnosť Jeffa Bridgesa a Bena Fostera. Schválne nespomínam Chrisa Pina, ktorý aj napriek tomu, že hraje zrejme najlepšie vo svojej doterajšej kariére, pôsobí tu skôr ako čerešnička na torte. A to torte riadne vydarenej. Dusný, slnkom zaliaty Texas ( zvuková zložka tomu dokonalo napomáha ), kde snáď neexistuje človek bez prepotenej košele a s ,,talentom,, kedykoľvek sa obrátiť proti svojím presvedčeniam.

• 25.3.2017  17:09
    Matango (1963)

Príklad, že Iširó Honda vedel vzbudiť hrôzy aj na menšej škále, ako boli jeho ,,kaiju,, projekty. Nepotreboval ku tomu nadrozmerné monštrá ničiace Japonsko, spokojil sa s vytvorením hutnej atmosféry ( podporovanej vynikajúcim dizajnom štúdiovej scény ) a hororových scén. Teda niečo, čo chýbalo rovnako ,,menšiemu,, snímku HALF HUMAN z roku 1955. Honda ( väčšinou ) vedel.

• 25.3.2017  13:52
    Bunkr smrti (2008)

Teda dosť nudný pobyt v zapadnutom bunkri, kde by sa asi najlepšie cítili tí najsvedomitejší talianskí mäsiari. Na čele s takým Fulcim, či Matteiom by šlo o gore fest, akí máme radi. Za opratami ale stojí nejaký anglán, ktorý ale nemá vzťah k pojatiu takéhoto námetu. Na pokračovania sa asi nedám.

• 25.3.2017  08:32
    Příběhy ze záhrobí (TV seriál) (1993)

Aj najmenší potrebovali trochu postrašiť, keďže originálny live action seriál nebol rozhodne pre nich. A myslím, že to bola šťastná voľba tvorcov. Parádička.

• 24.3.2017  13:10

Priznám sa, zvieralo mi v mnohých scénach hrdlo. Ale škoda je, že len pri spomienke na originál z roku 1991, ktorý pre mňa znamená jeden z vrcholov Disneyho renesancie. Dojímavé a akčné scény boli len pripomienkou nedostižného ,,originálu,, takže emócie vlastne pramenili z nostalgie. Čo sa však nedá uprieť je remeselná práca ( výprava, triky ) a kadencia hollywoodskych megastar ( aj keď väčšinou len hlasovo angažovaným ). Na mieste Belle si samozrejme viem predstaviť herecky zdatnejšie a aj vhodnejšie ( nepleťte si to s výrazom krajšie, pretože Emma je jedným zo zosobnení sex-appelu ) predstaviteľky, ale komercia si žiada tvár, ktorá dotiahne ľudí do kín. Takže, berme ujov, tety, bratov a sestry a vydajme sa na rodinnú pohodovku, ktorú vie dokonale ( momentálne ) iba Myšiakove štúdio.

• 22.3.2017  17:37

Pán Fulci nestrácal na konci svojej kariéry režijné majstrovstvo, ale jeho filmy všeobecne prichádzali s nudnými zápletkami ( aj keď vo svojej dobe bola táto pointa ešte dosť neotrelá ). Ešte, že sa to všetko vyrozprávalo s priemernou minutážou a nuda tak naťahala snímok do podpriemeru. Gore však nečakajte.

• 22.3.2017  15:41

Kým mytológia prvého dielu sa dala odhadnúť na niečo mýtické a nie z tohoto sveta, pokračovanie tieto dohady rúca a vymýšľa niečo na spôsob...no vlastne nebudem spoilerovať, ono nič príšerné by sa nestalo, ale prídete o ten pocit prekvapenia, resp. n@sranosti. Ako kto. Opäť ide o vizuálnu bombu, ale so slabým scenárom. Teda trend, ktorí sa nosí vo väčšine prípadoch svetovej kinematografie.

• 22.3.2017  13:35

V mnohých scénach a Titanských útokoch mimoriadne drsný a nechutný. Až sa mi nechce veriť, že to bolo točené pre masy. Titáni, vyzerajúc ako mix obrov a ( prepáčte za výraz ) mentálne postihnutých, si nerobia nič z toho, že po plátne tečú potoky krvi. Aké cnostné. Vizuálne a zvukovo vytuningované, ale obsahovo prázdne.

• 20.3.2017  19:09
    Hrobka (TV film) (1987)

Bava sa nezaprie. Je tu badať atmosféra z DEMONS 2, ale zase na druhú stranu gore ala Fulci a spol. nika nič. Minútka, ktorá poteší hlavne nostalgikov a pamätníkov.

• 20.3.2017  17:09
    Temný věk (1987)

Je ´´TEMNÁ´´ škoda, že tento Austrálsky biják nedošiel ku svojmu zaslúženému úspechu. Ja verím, že snímok mal potenciál stať sa svetovým hitom z produkcie ,,terra australis incognita,, presne tak ako to zvládli súkmeňovci menom MAD MAX, MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY či KROKODÍL DUNDEE. Scenár, ČEĽUSŤAMI ovplyvnený, však nejde rovnakým smerom, ale ponúka akúsi alternatívu ku všetkým ,,prírodným,, hororom, kde nie vždy je hrozba z radov zvieracích.

• 20.3.2017  15:15
    Unseen, The (1980)

Ďalší dôkaz toho, že ( zrejme ) kresťansky založení ´´hillbillies´´ sú ( boli ? ) najväčšou chátrou na tejto planéte, hneď popri zo štátnych peňazí žijúcich kočovníkov pôvodom zo severnej Indie? Ale aby som nebol rasisticky, či politicky vyznievajúci. THE UNSEEN je klasickým príkladom mixu žánrov slasher a hixploitation, v celkom slušnom balení a napínavým scenárom. Ten úvodník mojej recenzie je postavený hlavne na celkovom mojom videní snímku a nemusí byť korektný. Ale, kto vie.

• 20.3.2017  13:09

Kritická prvá polhodinka. Ak to zvládnete, prežijete slušnú thrillerovú jazdu, ktorá pichá do živého a vyplavuje na povrch humus, ktorí spravujú všetci obyvatelia na tejto planéte.

• 20.3.2017  13:06
    Zilionáři (2016)

Táto komédia je tak prehnaná a praštená a vlastne tak nasilu humorná, že ju proste nejde nemilovať. Ak sa tento skutočný príbeh naozaj stal aspoň z polovice tak, ako je tu prerozprávaný, tak všetci ľudia boli totálny magori, s neuveriteľnou dávkou šťastia. Z toho zrejme vyplýva, že sa oplatí byť trhlým.

• 19.3.2017  21:58
    Zvíře (TV seriál) (2009)

Labutia pieseň jedného z najväčších hereckých sympaťákov na západnej strane Atlantiku. A predzvesť niečoho, čo sa v nasledujúcej dekáde rozvinulo v každodenný chlebíček TV producentov. A to seriál nekompromisný, tvrdý a realisticky podaný.

• 18.3.2017  14:32
    Satan's Triangle (TV film) (1975)

Skvelý príspevok k populárnemu žánru o tajuplnom Trojuholníku, ktorý získava body za to, že sa v tej dobe nielen v kinách, ale aj v TV vedel objaviť snímok kvalitný nielen po stránke formálnej, ale aj obsahovej. Jeden z filmov, ktorý nehľadáte, ale náhodou objavíte a rozhodne nieste sklamaní. A takto to ja rád.

• 18.3.2017  13:07
    Creeping Terror, The (1964)

Mentalita je individuálna ľudská vlastnosť a každý s ňou zametá po svojom. Aj tvorcovia filmov ( či v tomto prípade, niečoho nevysvetliteľného ) pracujú s kvalitou svojej mozgovej kôry, aby docielili niečoho, čomu sú oddaný. Neviem, či to bol úmysel, alebo naozaj nehodnotiteľné IQ talentu, ale ak sa niečo také vôbec začne snímať na celuloid, my všetci máme šancu ocitnúť sa niekedy na pódiu s Oscarom v ruke a ďakovať, že sme videli snímky ako je tento, ktoré nás prinútili prehodnotiť možnosti natáčania filmov. Takže sa vidíme. Na tom pódiu.

• 17.3.2017  15:32

17 minútová videná verzia ponúka non-stop akčný, ale vcelku nezaujímavý príbeh, kde je kadencia trikových záberov v plnej poľnej. Nad to všetko ale ide o jeden z Mélièsových najslabších veľkofilmov.

<< předchozí 1 2 3 4 56 112 167 222