Půlnoc v Paříži (2011)

Krásne nostalgický film plný parížskeho šarmu o ušliapnutom spisovateľovi, jeho príťažlivej múze a snobských rodičoch jeho snúbenky. Mám rád Woodyho filmy a tento si ma dostal neopakovateľnou atmosférou, vďaka ktorej som bol, tak ako hlavný hrdina, aj ja na chvíľku očarený umeleckým svetom parížskeho zlatého veku 20.rokov minulého storočia. Výborne vypointovaný vtip s detektívom mi utkvie v pamäti ešte na dlho, ako aj to, že brať partnerke šperky aby som ich daroval inej sa nerobí.

Ip Man 2 (2010)

Veľmi tendenčný film o tom, ako hrdinský čínsky ľud na čele s ázijským king of cool Donnie Yenom porazil imperialistické beštie zo západu. Aj keď ako alternatíva ku konzumnej západnej spoločnosti iste spestrenie.

Fighter (2010)

Táto športová dráma ma vskutku veľmi milo prekvapila. Moc nádejí som do toho navkladal a zo začiatku trochu nudilo to pomalé tempo, ale moju pozornosť to čuduj sa svete neodrádzalo. Naopak, zhruba po pol hodinke začnú veci okolo Wahlberga a jeho vypečenej rodinky na čele s vyjetým Baleom naberať spád. A pred ním teda smekám, tak ako chce jeho postava skrachovaného lúsra neustále strhnuť pozornosť na seba, jemu sa to v skutočnosti darí, a to iba v tom najlepšom slova zmysle. Svoj part zahral podľa mňa veľmi uveriteľne, dokonca mi pripomínal niekoho z môjho života. A musím sa priznať, už dávno som vo filme nedržal hlavnej postave palce tak, ako teraz Wahlbergovi.

Vem si mou duši (2010) odpad!

nemôžem uveriť tomu, že toto bol wes craven. Dobre nech bol akokolvek zufaly v poslednom case ale toto !? A ten pateticky zaver ze "Alex by to tak chcel" to je snad zly sen !!!

Sedm životů (2008)

Ohodnotiť takýto film ozaj nie je jednoduché. Od začiatku sa mi páčila smutná atmosféra a príbehové skoky, postupne sa však z príbehu stával sentimentálny kŕč a čo je horšie, film začal viac a viac nudiť. Takže sa moje hodnotenie priebežne menilo zo 4, 3 až k 2 hviezdičkam, lenže tak málo by si tento film za ten koniec nezaslúžil. A to je zároveň hlavný kameň úrazu. Napriek tomu aká je myšlienka pekná a neotrepaná, je aj dosť jednoduchá. A keďže to tvorcovia chcú spraviť čo najzaujímavejšie, pointu prezradia až na úplný záver (aj keď sa dá vytušiť skorej). A tu sa ukazuje, aká je stopáž riadne prestrelená. A to už nezachránia ani Vilko s Rozárkou.

Bratislavafilm (2009)

Povrchna "gangsterska" stupidita s nesympatickymi postavami a neskutocnym mnozstvom samoucelnych vulgarizmov. Keby sa film nesnazil byt za kazdu cenu tak strasne drsny a skazeny a namiesto toho isiel trosku do hlby, mohlo to byt u nas ojedinely pocin. Takto to vyznelo uplne inac.

Na plný pecky (1995)

Škoda, že som na tento film nenarazil na strednej, to by ma dostalo určite viac, lebo je vidieť, kto je cieľovou skupinou. Teraz, keď už som dávno vyrástol z toho bezstarostného postoja násťročného drzého snílka, mi to príde moc naivné, ale na druhú stranu, to k tomu mládí patrí, že. Takto som si aspoň pripomenul, aké to bolo, nerobiť si z ničoho a nikoho hlavu a to vyvolalo vo mne prílev pozitívnej nostalgickej nálady. Mimo to, božia hudba ;)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

I HATE IT! KILL EM ALL!!! AIN´T IT SO MORTH?

Rychlejší (2010)

Veľké sklamanie... Ako keby si scénaristi povedali dosť a teraz sme pri kormidle my... a dopadlo to hooodne na... Sklamanie roka nevymazal ani perfektný Billly Bob...a týmto tie pozitíva končia. Dwayne NIKDY NEBUDE STATHAM aj keď sa vehementne snaží byť cool revenge one man show nad vecou, ale žiaľ nie je herec a vôbec, mám ÚPLNE V PÉČKU TAKÉTO CHUJOVINY A ZA TÝM SI STOJÍM CELÝM SVOJÍM MENOM!!! ALEBO MÁ NIEKDO SÚCIT SO ZOMIERAJÚCOU ACTION MOVIE STAR?

Na doraz (2010)

O trochu menej bláznivé ako Hangover a tým pádom aj o stupienok lepšie. Aj keď sa nemôžem ubrániť dojmu, že tvorcovia neoriginalitu námetu kompenzovali bizarnou ujetosťou Galifianakisovej postavy, čo bolo občas až na škodu. A ten sa bude musieť v budúcnosti zrejme hodne vynasnažiť, ak chce ukázať, že je seriózny herec (ako Jim Carrey vo večnom svite). Tým však Downey rozhodne je, celý film vyvažuje ústrednú dvojicu a vlastne chémia medzi nimi funguje hlavne vďaka nemu. Suma summarum svižná, bláznivá road movie, pri ktorej som síce netrpel kyslíkovým deficitom z dôvodu neustáleho rehotu, ale rozhodne som nebol sklamaný.