Sněhulák (2017)

Úvod bol ešte celkom fajn ale potom sa z toho vykľula jedna z najnudnejších kriminálok, aké som kedy videl.

Zlo si umí počkat (2023)

Na jednej strane skvostne bizarné, na druhej strane bez ladu a skladu. Akoby tomu chýbal aj úvod, aj záver, aj plno scén zo stredu.

Přicházejí v noci (2017)

Tu sa niekto chystal natočiť niečo strašne hlboké a zamyslenia-hodné, ale nevyšlo. A zrejme mu to niekto počas natáčania povedal a tak tomu chválabohu nedal viac než 90 minút.

Americká fikce (2023)

Myšlienka skritizovať bielu "vlezdoprdelovosť" voči černochom a vysmiať sa súčasným výčitkam svedomia niektorých pomätencov kvôli tomu, čo robili niektorí belosi pred vyše 160 rokmi bola skvelá! Dokonca aj zápletka nanútenej zmeny identity bola dobrá. Ale natočené to bolo tak strašne nudne, s kvantami nezáživných dialógov, že mal človek pocit, že ten film trvá 3 dni. A o "komédiu" sa tento film obšúchol naozaj len z veľmi, veľmi veľkej diaľky.

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Neprekvapivo galavečer s proukrajinskými a antitrumpovskými nezmyslami, ale to človek musel očakávať - práveže som si myslel, že tam toho bude ešte viac. A v rámci nominovaných Vrahov mesiaca kvetov si človek musel odtrpieť aj indiánske hulákanie a animálne pobehovanie po pódiu. No keďže vyšli Oscarovo na prázdno, tak aspoň takto sa pripomenuli. Mojim očiam neulahodil ani pohľad na ženské kosatky - neviem, či to takto tohto roku náhodou vyšlo alebo to tak bolo v rámci kvót napísané alebo som si to proste len tohto roku všimol - ale miestami mal človek pocit, že je na Miss Obesity.  Highlightom bola pre mňa určite Billie Eilish - jednak jej zimomriavkové vystúpenie ale aj spravodlivý Oscar pre ňu. Mimoriadne potešil aj Oscar pre Emmu Stone, pri ktorom som sa trochu obával, či ho dostane, keďže už jedného má a Lily hrala s kartami, že žiadna indiánka ho ešte za hlavnú rolu nedostala, ale chválabohu akademici nekalkulovali. Nolan, Göransson, Downey - taktiež super. Cillian mi nikdy ako herec veľmi neimponoval, ale nemôžem ani povedať, žeby mi jeho víťazstvo vadilo. Jediným nepochopiteľným Oscarom bol pre mňa ten za adaptovaný scenár pre American Fiction, ale pokiaľ bola kniha ešte väčšia hovadina ako film, tak to možno bolo kvôli tomu - že urobili z veľkej blbosti malú blbosť. V rámci vtipných vsuviek pobavil John Cena, naopak obočie som dvíhal nad tequilovou trapošinou.

Duna: Část druhá (2024)

Vírus, ktorým sa čím viac nakazujú veľkofilmy v posledných rokoch infikoval, žiaľ, aj tento blockubuster. A tým vírusom je trend uspokojiť diváka guletrhajúcou hudbou a pompéznymi vizuálnymi efektmi, pričom tomu dáme len slabučký, primitívne jednoduchý dej. Veď nech si diváci oddýchnu, vypnú mozog, nad ničím extra nepremýšľajú a len si užívajú, čo si pre nich najväčší výkvet audiovizuálnych filmových efektov súčasnosti pripravil. No vážne, keby ste chceli prerozprávať kamarátovi, ktorý ten film nevidel, o čom to bolo, koľko by ste na to potrebovali? 2 minúty? Alebo aj menej? Film totiž nemá prakticky žiadne vedľajšie dejové linky. Len supermegaextra nabušené a nafilmované scény toho, čo momentálne porábajú "tí dobrí" a sem tam supermegaextra nabušené scény toho, čo porábajú "tí zlí". A keď sa "tí dobrí" a "tí zlí" párkrát stretnú, tak supermegaextra nabušené scény strieľačiek, bitiek a vybuchovačiek. Podstatných postáv v deji je tam navyše príšerne málo a sú emočne plytké. Evidentnou chybou (rozhodne nie finančnou) bolo deliť to na 2 filmy (navyše 160 minútové). Jeden 120 minútový celovečerák by tomu svedčal oveľa viac.

Predátor (1987)

Hodinová prehliadka lesa a oslava maskulinity, kým sa začne niečo zaujímavé diať. Viem si predstaviť, že vo svojej dobe to bol trhák - najmä pre tunajších obyvateľov, ktorí to v kamionistových gatiach prepašovali zo Západného Nemecka - o tom svedčí aj vyššie hodnotenie na csfd než na celosvetovej imdb (ku dňu písania komentára je to 87% vs 78%). Dnes sa už dá zhodnotiť, že tento film neobstál v skúške času.

Spectre (2015)

Vizuálne podmanivé. Ale ak by sa ma niekto spýtal, o čom to bolo, tak by som netušil. Nádherná hovadina.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Prvá polovica vyslovene zlá. To je len prezentácia nesympatických postáv a nudných dialógov. V druhej polke nastane zmena - veci dostanú rýchlejší spád a film viac zabáva ako nudí. Samotný strašidelný park je spravený perfektne. Ktovie či naozaj na takej úrovni niekde niečo existuje. Slabšie 3☆.