Kingsman: Tajná služba (2014)

Výborná komedie se spoustou výborných fórů. Nenudil jsem se ani minutku. Když už ujetá komedie se všým přitaženým za vlasy, tak určitě takhle. Colin Firth jako vylepšený a mnohem rychlejší James Bond a Taron Egerton jako jeho ''učedník'' válcují vše co jim přijde do cesty a hláškují ostošest :)

Vzpoura údolí (2014)

V době kdy spousta lidí tráví hodiny, dny a týdny před obrazovkou monitoru, se dokument jako tento zdá jako z jiné planety. Krása vidět několik generací leyců, kteří si umí užít život. Třeba to někoho od toho monitoru zvedne a donutí ho užít si krásy přírody. Nemusí to ani být prostřednictvím horolezení. Já si díky tomuhle filmu definitivně řadím Yosemite na vršek seznamu míst, které si nenechám ujít při příští návštěvě Kalifornie. Chronologicky seřezené mi to závěrem bralo dech. Jako lezecký analfabet jsem neměl ani tušení čeho je člověk schopný. S naprosto klidnou hlavou a prakticky beze strachu (ale s respektem) slézat bez jištění kilometrové úseky skal. WOW!!!

Diktátor (1940)

Opravdu rád bych viděl reakci Hitlera na tenhle snímek. Tomu se říká plivanec do tváře :) Charlie Chaplin jak ho neznám. Doteď jsem ho měl zaškatulkovaného v němých krátkých groteskách. Tohle se povedlo a i po 75 letech to má něco do sebe. Na plné hodnocení to není, ale je to bomba. 75%

Hačikó - příběh psa (2009)

Do očí bijící hra na city mi je proti srsti, ale musím uznat, že jsem měl na krajíčku :) 75%

Batman začíná (2005)

Pro mne, jako obdivovatele Batmana od Tima Burtona, je to velká změna. Ale nutno říct, že se to jako začátek trilogie povedlo nad míru. Ponurá atmosféra je pro Nolana jako dobře padnoucí boty. Další dvě pokračování to zvednou jako celek o stupínek výše. Nestěžuji si a příležitostně se na to rád podívám znovu. 80%

Nejistá sezóna (1987)

Na Cimrmany nedám dopustit. A tohle nahlédnutí do zákulisí a přiblížení všech problémů a házení klacků pod nohy v tehdejší době je zábava. Já v mém věku to beru jako nadsázku, ikdyž vím, že tehdá to žádná legrace nebyla... 90%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Akce neakce, tohle mě nenadchlo. Originálního Maxe jsem nikdy neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale po tomhle se k němě asi už ani nedostanu. Chápu, že je to mířeno na konkrétní cílovou skupinu diváků, ale mne to minulo o kilometr. 40%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Celá ta syrovost filmu je opravdu dech beroucí. Na druhou stranu, když se přežene první vlna útoků indiánů, veškerá racionálnost jde stranou. Nesmrtelný Leonardo nejenomže dokáže sám sebe zázračně uzdravovat za pochodu, ale dokonce ani necítí chlad a nejeden otužilec by mu záviděl. Scéna s Grizzlym top. Ale celkově jen průměr a dost pochybuji, že se na to ještě někdy podívám. A osobně si myslím, že i přes všechny výkřiky "Dejte mu konečně Oscara!" , tohle by na zlatou sošku stačit nemělo. 55%

Road House (1989)

Dostal jsem se k tomu až téměř po třiceti letech, ale i přesto to má kouzlo. Přímočará akce, pár ohraných, ale fungujících frází. Pro ženský Swayze, pro chlapy Kelly Lynch. Radost na ní pohledět. Sam Elliott to doplnil. Nemůžu si stěžovat, doufám, že se mi povede objevit pár dalších, stejně kvalitních kousků z osmdesátek a devadesátek. 75%

Interstellar (2014)

Nějak mi unikla celá podstata natočení tohohle filmu. Mělo to být katostrofické? Sci-fi? Nevím, ale tím, že posadíte pár lidí do raketoplánu a necháte je po cestě žvanit o časoprostoru, červích dírách a páté dimenzi z toho dobrý film sci-fi nevymačkáte. A když napadnete úrodu kukuřice snětí a začnete mluvit o vymření lidstva hlady, aniž byste to nějak více rozebrali, či podložili něčím jiným. Hmmm, to z toho nedělá katastrofický film. Možná jen nerozumím kvantové fyzice, fyzikálním zákonům atd. ... ale zkrátka a dobře, když si nedokážu představit reálnou hrozbu, moc to efektu filmu nepomůže. O to méně, když si nedokážu představit ani tu komplikovanost řešení celého problému. Ano chápu, že to bylo osídlení dalších planet. Ale proboha, proč z toho dělat takovou složitou hatmatilku?! Čekal bych, že při takovém rozsahu filmu bude jeho téma globální. To pro mě znamená přinejmenším záběry ze světe, kde základní pěstované plodiny jsou napedeny po celém světě. Ne, že na jedné farmě, shodou okolností vedené nejlepším pilotem v galaxii. Navíc, to co Nolan vybudoval prvními 45 minutami, tedy že jsme si trochu vybudovali nějaký vztah k rodině Coopera, to zase vymazal, když jsme museli hodinu poslouchat doměnky a teorie o vesmíru. Závěr ve mně vzbudil alespoň trochu zvědavosti, ale žádná velká záchrana to nebyla. 35%