Domek z karet (2013) (seriál)

4*, hodnotenie za prvú (a pre mňa aj poslednú) sériu :)

Zůstaň se mnou (2014)

4* iba kvôli tomu, že som čítal knihu. filmári nechali celý príbeh skĺznuť do mainstreamovej romantickej idylky. Zatiaľ čo kniha na mňa pôsobila ako smutný príbeh kde si Mia počas "umierania" spomína na príbehy zo života a sumarizuje ho, vo filme predstavuje hlavnú dejovú líniu jej životná láska s mladým rockerom a nehoda pôsobí skôr ako len udalosť, ktorá sa stala v jej živote. inak sa film celkom drží príbehov z knihy, cele spracovanie mi však vyznie trochu odlišne. ťažko preto objektívne hodnotiť samotný film.

Vše je ztraceno (2013)

106 minút, 35 viet, 1 herec a ani sekunda nudy. napínavý herecký koncert Redforda. film na zamyslenie.

Budoucnost nejistá (2013)

príjemné prekvapenie pre mňa. predovšetkým dobrý výkon Daisy a výborná kamera a hudba

Gravitace (2013)

vedecky presné, emocionálne dokonalé, technicky brilantné a hudobne famózne umelecké dielo, pri ktorom zabúdate dýchať. film, ktorý treba jednoznačne vidieť na veľkom plátne v 3D. môj najväčší kinový zážitok a najlepší film za posledných x rokov. klobúk dole, pretože tento film sa dal tak ľahko pokaziť hollywodskymi klišé, že je zázrak, že niečo tak dobré vôbec vzniklo.

The First Time (2012)

Pre niekoho možno slabá, tuctová romantická teenegerska komédia, pre mňa niečim zvláštny a citlivý film. Pekná hlavná predstaviteľka, výborné dialógy, príbeh držiaci sa hlavnej dejovej línii bez zbytočných odbočiek, výborná hudba a vtipné momenty. Jeden z mála filmov, kde som happyend považoval za nevyhnutný . Filmovo a kvalitatívne priemer, avšak obsahom a spracovaním pre mňa výnimočný film.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

výborné, skvelé. predovšetkým vďaka výbornej knižnej predlohe. charaktery sadli hercom dokonale a človek si tak mohol dokonale spersonalizovať knižné postavy do filmovej podoby. mám ale pocit, že časť z úžasu nad tymto dielom som minul uz pri knihe a preto keby nečítam knihu mal by som z filmu ešte väčší zážitok. vysoko odporúčam všetkým inteligentným a trochu zasneným ľudom :) 5*

Černobílý svět (2011)

Nemám mu čo vytknúť. Rasistická americká minulosť černošskej éry bola spracovaná veľmi dobre. Páčili sa mi humorné sekvencie černošských maids :)

Obhájce (2011)

4 hviezdičky za prepracovaný príbeh a herecký výkon Matthew McConaugheyho.