Kill Switch (2017)

Obrovská škoda nevyužitého potenciálu. Nápad, na němž děj stojí, je brilantní. Střídání first-person akce a vypravěčské kamery bylo opodstatněné a perfektně pasovalo. Ale k čemu to všechno je, když ve druhé půlce místo podrobnějšího vysvětlení se Vám dostane jen zběsilé akce vlastně už bez jakéhokoli rozvedení zápletky. Chápu nízký rozpočet a krátkou stopáž, ale z komentářů jde vidět, že to většina lidí cítí stejně. Snad se v budoucnu někdo použité zápletky chopí a rozvede ji do podoby, jaké by si zasloužila. 60 %

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Pro Ty, co kritizují námět a logiku filmu - při vší úctě, nevíte nic o vylodění v Normandii a bezprostředním obsazování Francie po něm. V tomhle naopak já vidím jednu z hlavních předností filmu, neboť i když si to Rodat až na hlavní zápletku celé vymyslel, dokázali společně se Spielbergem vystihnout atmosféru obtížného spojeneckého postupu v prvních dnech po vylodění. A přestože je provedení námětu hodně patriotické, dokázal bych si něco takového představit. Zejména v tolik propírané první půlhodině ukazuje Spielberg pravou podstatu toho, co je pro většinu z nás bohužel jen otravným dějepisným učivem. Můžeme si na dnešní mezinárodní instituce a celkovou západní mentalitu stěžovat jak chceme, ale pravdou je, že systém funguje, alespoň co se týče otázky míru. Konec filozofování... Jako velký příznivce válečných akčních her (ano, ani mně nezůstala odepřena možnost probojovat se masakrem na pláži Omaha, ať už v Medal of Honor či Call of Duty) musím říct, že kdyby se takto někomu podařilo zfilmovat dnešní už tak dost filmovou Modern Warfare, chrochtal bych si blahem. Zkrátka jde o jednu z hrstky nelepších akcí zasazenou do druhé světové války, která velmi intenzivně, ale zároveň i patrioticky přístupně předkládá hodnoty západní civilizace. *** Chcete odejít? Chcete jít pryč a bojovat ve válce? V pořádku, nebudu vám v tom bránit. Dokonce i vyplním papíry. Vím jen, že s každým mužem, kterého zabiju, si připadám dál a dál od domova. *** 100 %

25. hodina (2002)

Spike Lee a já chceme od filmu asi něco jiného, takže se na ty jeho přestanu dívat a kazit mu hodnocení. Kritiku společnosti beru, ale byla shrnutá asi v pětiminutovém záchodovém monologu. Dialogy byly naplněné náměty k zamyšlení se, ale jim i celému filmu to kazí jedna věc - je to o ničem a vede to odnikud nikam. Děj lze popsat ve třech větách a zápletka je taková, že drogoví dealeři nejsou všichni stejní a života ve vězení se bojí všichni. A to žádné herecké výkony ani geniální invence režiséra nezachrání. Podle mě má film především bavit, a to se Leemu u mě nedaří. *** Víš na co se nikdy nesmíš zeptat v obchodě Victoria´s Secret? Máte tohle i v dětský velikosti? *** 50 %

Sucker Punch (2011)

Naprosto souhlasím s Isherwoodem. A žádnou logiku bych tady nehledal. Je tu nějaká kostra, pár pojítek, ale těžiště celého toho audiovizuálního představení spočívá jednoznačně v oné zvláštní akci, která je snem snad každého příznivce fantasy, akčních filmů a pěkných slečen. Snyder prostě ty tři prvky hodil do pytle, zamíchal a voila, lépe to snad dopadnout nemohlo. *** Když si nebudete za něčím stát, propadnete čemukoliv. *** 80 %

Hunger Games (2012)

Takto nějak by mohl vypadat svět bez konceptu lidských práv. Lidská povaha je taková, že klání na život a na smrt je přitažlivější než všechny sportovní události roku, jak osvědčily i staletí minulá a Hunger Games jdou ještě dál, když snížili vyvražďovací věk. Knihou jsem zatím nedotčen, takže co se týče námětu a děje celkově, absolutně nemám výhrad - přes dvě hodiny jsem byl přilepen k obrazovce. Obě poloviny filmu měly spád, každá nabídla něco jiného a celkově mi film nedal vydechnout. Ta kritika tady...osobně si nedokážu představit, co víc bych od toho filmu chtěl. A přirovnávat to k Twilight nebo dokonce k Eragonovi, což je u mě asi nejpromarněnější potenciál knižní předlohy všech dob, podle mě není na místě. Styl kamery přesně zapadl do atmosféry, dialogy v aréně, kde je pravděpodobné, že do pár hodin zemřete, asi nebudou příliš vznosné a oduševnělé a co se týče délky, pro mě to bylo tak strhující, že mi vůbec nevadila. *** Stejně tě uvařím. *** 90 %

Madagaskar 3 (2012)

V hlavní roli situační humor a odkaz na snad veškerou popkulturu, na kterou si jen vzpomenete. Musím pokárat tvůrce za slabší začátek, ale jinak velmi příjemně strávená hodinka a půl. Určitě se ještě vrátím k českému dabingu. *** Nech toho, ne znamená ne! Nebo ve tvém jazyce... blááá! *** 80 %

Kronika (2012)

Velmi, ale velmi zajímavý snímek. Tady kamera neslouzi k first-person akci, ale spíš je to jen takový všudypřítomný pomocník. K příběhu nemám co vytknout, držel mě přikovaného k obrazovce celou dobu. S klukama jsem se dovedl ztozožnit, užíval jsem si ty drobné legrácky. Vadil mi snad jedině ten za každou cenu megapompézní závěr, nějak mi k tomu nesedl, ale i to dokážu odpustit, protože celkově se jedná o výborný film. 85 %

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Pokud si někdo projde má hodnocení, zjistí, že odpadu používám jako šafránu, ale u asylum většinou nemůžu jinak. Vždycky se nechám někým přesvědčit na tuhle bandu "filmařů". Chápu, že pokud máte 2 promile v krvi a pár přátel kolem sebe v podobné náladě, tak zřejmě neexistuje vhodnější film. Ale říkám si, že se u mě asi projevují nějaké masochistické sklony, protože se na takové filmy pořád dívám i za střízliva. 5 %

Bůh masakru (2011)

Někdo to tu už psal...Kdo se bojí Virginie Woolfové v moderním pojetí, jenže zmiňovaná hra má pointu, na které to celé stojí. Tohle je jen ukázka proměny 4 lidí za jednu hodinu a jednu lahev whiskey. Nepřišlo mi to ani moc zábavné, dialogy jsou stále o tomtéž a uvěřitelnost taky není závratná. Nejlepší na filmu jsou tedy herci, což je u konverzačního filmu velké zklamání. Slabých 50 %

Moon (2009)

Solidní drama, které je, co se příběhu týče, do poloviny nesmírně zamotané a ve zbytku opravdu průhledné. Umístění na Měsíc tomu dodává tu odtažitou depresivní atmosféru. Hodně se to vleče, což pro celkové vyznění někdy nemusí být na škodu, ale tady se to vleče opravdu pomalu. Musím pochválit robota, výborný prvek. Po pár dnech se mi film v hlavě pěkně rozležel a s klidným svědomím dávám lepší hodnocení. 80 %