Hellraiser (2022) odpad!

Na Hellraiseru 11 je úplně nejlepší soundtrack, který není původní, a pár nápadů, které opět nejsou vůbec nové. Série nemá kam jít a nezbývá jí, než vykrádat sama sebe, a to navíc hodně špatně. Místo tohoto x-tého pokračování si pusťte raději první dva (ale možná i tři) díly.

To nic, drahá (2022)

Taková vcelku zajímavá variace na Invitation to Hell od Wese Cravena se zajímavým hudebním soundtrackem. Nicméně, krátce po polovině se film znatelně zhorší podivným vysvětlováním a poněkud nešikovnou změnou z artového mysteriózního filmu v pouhé neinspirativní béčko. Výsledku nakonec překvapivě nepřidávají na kvalitě ani scény, ve kterých tvůrkyně bezdůvodně odsuzují muže. Velmi slabé tři hvězdičky.

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Slabé tři hvězdičky. Nakonec jsem se k nim přiklonil díky třem velmi pěkným gore scénám na kameru - jak to máme rádi. Potenciál tu byl: Neokoukané prostředí pro slasher, pěkná maska a postavy, kterým přejete nepěknou smrt. Chvíli to vypadalo, že tvůrci přišli s něčím zajímavým - náznak vztahu slashera k jedné z hrdinek -, ale po nějakých dvaceti dalších minutách už bylo jasné, že se na nějaký zajímavější kurs film nevydá. Zabíjení si divák taky moc neužije. Navíc prostředí parku mě asi v polovině začalo nudit a ke konci už jsem si jen říkal, že asi existuje moc dobrý důvod, proč se v něm neodehrává víc vyvražďovaček - rychle se to (všechna ta monstra a rezavé ostré věci) okouká. Nelze nezmínit malé, ale milé cameo Tonyho Todda.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Zklamání z Mega je poplatné názvu: žádný skok na vrtulník, ani lidská krev. A přitom první polovina nebyla nijak špatná. Napětí bohužel z filmu zmizí taky celkem rychle a část z čínského pobřeží měla být z filmu vystřižena úplně. Nevím, jestli za 130 milionů byla vůbec možnost natočit žraločí horror, ale výsledkem je každopádně žraločí rodinný film s prvky thrilleru. Zkrátka, není to ani náhodou ten MEG, na kterého jsme celou tu dobu čekali.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Silně atmosférická podívaná, které by slušela kratší stopáž. Místy je to hodně bizarní a člověk občas tápe, jak očividně vtipné scény zapadají do jinak seriózně pojatého celku, ale každopádně Nicolas Cage to svým herectvím posílá na další úroveň. 3 a půl z pěti.

Ghost Stories (2017)

Možná i za tři, ale závěr mě určitě nenadchl. Jen je až příliš okaté, jak se tvůrci snaží udělat svůj vlastní Ju-On a nakonec to zdaleka není tak strašidelné, jak to asi být mělo.

Cizinec ve vlaku (2018)

Jen taková malá poznámka k titulkům: vážně ostřelovač a ne odstřelovač? Už jsem si myslel, že to takhle napsané už nikdy neuvidím. K hodnocení: bod za sympatického Liama Neesona, jinak vcelku průměr.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Insidious je bez debaty jedna z nejlepších moderních horrorových sérií. Naštěstí ani napočtvrté kvalita nešla nijak dolů. Poslední klíč má zajímavější děj, než předchozí třetí díl. Co se týče strašidelnosti, funguje dá se říct pokaždé, když se o ni film pokusí. Bohužel, poprvé mi u této série přišlo, že má hluchá místa - a ta jsou navíc vyplněna vyšší porcí humoru, než bych si přál. Snímku lze ještě vytknout přidání větší dávky sentimentality, která vrcholí v samotném závěru. V jedné scéně je ale jedna extrémně pěkná lekačka, takže zmíněné nešvary s trochou snahy rád přehlédnu a v závěrečném verdiktu dávám rezavým hřebíkem propíchnutý palec nahoru.