• Romantický

Půlnoc v Paříži (2011)

nie všetko divné musí byť aj dobré a toto je toho príkladom woody allen je značka a keby to natočil niekto iný tak by sa na to ludia pozerali inak ale namiesto toho si povedia že nerozumiem tomu ale tak to má byt to je woody allen

The Art of Flight (2011)

The Atr of Flight ..ked som si ho pozrela prvýkrát bola som ohromená a o dvadsať pozretí neskôr som plakala do vankúša Tento film je umelecké dielo ..nádherné zábery ,zdokumentovaný obdivuhodný talent a dokonalý soundtrack kde je kazdý tón na svojom mieste, ale hlavne myšlienka toho, že ked niečo chceš tak si máš íst za tým ..tento človek žije svoj sen robí niečo čo miluje a to je niečo čo vás donúti sa zamyslieť ...v podstate je to docela depresívne (:D)

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Pretty little liars je seriál, ktorý klame stredoškolským prostredím a vďaka hoci charakterovo sympatickým, ale mladunkým hlavným hrdinkám posobí ako gossip girl/beverly hills ALE má neuveriteľnú atmosféru s nádychom trileru a napätie ktoré ma pripútalo k stoličke.. je to trochu "scifi" ale nie je to dôvod prečo filmový priemysel tak milujeme ?..

Klub rváčů (1999)

Fight club je film filmov. Má premyslený scenár, prepracovaný dej pri ktorom sa ani na sekundu nebudete nudiť. A monológ, ktorý mal Edward Norton počas celého filmu nám nielenže popisoval situáciu v jeho sebaistotu postrádajúcom vnútry, ale dodával filmu úroveň, ktorej základy stavali aj kroky ako: perfektný soundtrack, ktorý dodal aj jednoduchému záberu tajomno, vtip, napätie alebo čokoľvek režisér chcel aby ste cítili ..alebo sa tam skrývajú, na prvý pohľad prehliadnuteľné vsuvky a odkazy, ktoré keď si s postupom času uvedomíte, tak si budete vážiť hodnotu a dômyselné spracovanie tohoto filmu ešte viac ako predtým.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Zohan je typ filmu, ktorého humor asi nikdy nepochopím a celá pointa toho filmu ako sa chce zabijak stať kaderníkom by sa dala prehliadnuť, keby to bolo aspoň vtipné, ale napriek tomu, že to bolo priam nabité vtipom, tak vačšina z nich vyznela ako trápna snaha o pobavenie z naštrbenia ľudskej dôstojnosti.

Dexter (2006) (seriál)

Je to jedinečný seriál o Dexterovi, ktorý vníma svet pohľadom sériového vraha a prispôsobuje sa okolitému svetu, ktorému nerozumie. A práve ten jeho pohľad a hlášky “I love the cuban food but I’m hungry for something different now “ vniesli do tohoto seriálu istú svojráznosť. Je umenie vytvorit serial, ktorý vás dokáže očarit napriek tomu, že hlavná postava je vrah a dokonca vás prinúti s ním súcitiť.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Boy in the striped pyjamas je film, ktorý zasiahne do života a zmýšľania o krutostiach druhej svetovej vojny každého, kto ho pozerá. Osobne som ešte veľmi dlho rozmýšľala nad tým, aká bola vtedy situácia bezcitná. A to, že to malo veľmi blízko k realite mi moc nepomohlo k dobrému spánku (v dobrom slova zmysle)..

Upíří deníky (2009) (seriál)

Myslím si, že vohnat originalitu do seriálu s upírskou tematikou aby to nebolo klišé môže byt pomerne náročné. Má to všetko čo očakávam od dobrého alebo aspoň priemerného seriálu, je tam láska, niečo nadprirodzené, vzťahy ktoré ma zaujali a chcem vedieť ako sa budú vyvíjat a hlavne sympatické postavy, ktoré podavájú skvelé herecké výkony. Samozrejme to nie je pre niekoho kto čaká od seriálu, že tam nájde nejakú prevýchovu dnešnej skazenej generácie. A tiež si myslím, že sú ľudia až moc ovplyvnení high school musical a twilightom a neberú to objektívne, lebo nie je až také zlé pozerať sa na mladích ľudí zo stredoškolského prostredia hlavne, keď tam tá škola a ich ''detinské'' problémy nehrajú žiadnu rolu. Ale obávam sa, že udržať tento stav bude ťažké, pretože sa im neodvolateľne mínajú nápady a je to na hranici, kde ich jediná zlá myšlienka dostane z priemerného na prehnané.. + dokonalý soundtrack..