Prometheus (2012)

Achajaj. Ja nemam problem ist s nazormi proti prudu, ale tu sa asi zhodnem s vacsinou. Chcel som aby ta mytologia okolo Space Jockey-ov bude poriadne prespekulovana, ale ze zaroven bude logicky zapadat aj do Alien serie. Uplne zbytocne mnoztvo prekombinovanych prvkov, nad ktorym zostava rozum stat. Zo Space Jockey-a sa vyklul velky clovek – kruto napadite. Vedel by som nadavat este cez 20 riadkov, ale naco, ked tento Uprimny Trailer je dokonale vystizny: http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/uprimne-trailery-prometheus .

Černobylské deníky (2012)

Samozrejme ze tak trochu blbost, ale ked boli ucinkujuci prenasledovani zmutovanymi Pripjatcancanmi, tak som bol v napati, takze zato ta hviezdicka navyse, ktora vytrhla tento film zo sparov priemernosti.

Avengers (2012)

Ako dostat 5* od marshaalla: sci-fi+ obrovske BUM! SVAC! TRESK! = uspech zaruceny. Este k tomu oblubene postavy ako bonus (to sa tyka iba tych co maju vlastne filmy, zvysok mi bol ukradnuty). Co viac chciet?

Amazing Spider-Man (2012)

Toby Megvajr mi bol ako taky trulko ovela viac sympaticky ako tento nagelovany teply pes. Jaku by som mu pleskool...A osobne sice nie som znalcom Spider-mana, ale dopocul som sa ze Raimiho trilogia (ktoru som si oblubil), sa celkove dost dobre drzala predlohy, co sa o tejto verzii neda povedat. A vobec, zda sa mi ..hmm… nevhodne, restartovat seriu tak skoro. Odhliadnuc od toho vsetkeho, film sam o sebe zas tak zly nebol.

Hunger Games (2012)

Nenapada ma momentalne horsi recept na zazehnavanie hrozby vzbury ludu, ako im brat ich deti na popravu kvoli zabave bohatych. Ti sa obliekaju ako popove hviezdy zo zaciatku 21. storocia a ti chudobni zase ako chudobni zo 16. storocia. A k tomu "repro-drozdi"? To jako fakt?! :D Najhlupejsi film, ktory mi nevadilo dopozerat. Tym padom splna poziadavky na 3 horiace vesmirne telesa. Heh, ze Lenny Kravitz :).

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Z ufnukanych komentarov typu “pribeh bol slaby” mi pada sanka takmer do pozicie, aku mala v kine. Nestacilo ani jednoznacnych 5 trailerov, a napriek tomu divaci ocakavali psychologicku dramu o zmysle zivota robotov a priserach so socialnymi problemami. V rezii Michaela Baya by bolo asi jasnejsie, o co pojde, ale takto Del Torovi fans chceli zrejme “Kaiju’s Labyrint”. Ja som cakal poradnu rubanicu, a tak aj bolo. Sceny Kaijus vs. Jeagers su maximalne EPIC – ocakavatelne a nepopieratelne. Na 2 hodky som mal znovu 13 :) . Trosku mrzi kratke ucinkovanie ruskeho, mne tak velmi sympatickeho robota, na oplatku ale pastna sarvatka v Honk Kongu medzi Gypsym a tucnuckym Leatherbackom a nasledne s okridlenym Otachim bola jednoducho uzasna (ano nastudoval som si nieco). Esteze zasoba plazoidnych zloduchov je v podstate nekonecna, lebo s vedomim ze “tychto 8 zomrie a je koniec”, by som oplakal asi kazdeho jedneho :D . Co sa tyka humoru, tak vylozene zabavne sceny sice chybaju, ale menovanie hlavneho robohrdinu ako “Ciganska Hrozba” alebo “Cigan” vycari zakazdym aspon usmev na tvari :) . No a scena s Newtonovymi gulickami – to je laska na prvy pohlad :D

Ti druzí (2001)

Teda mna “Ti druhi”, ani prvi ani treti nepresvedcia ze je toto dobry film. Mozno kvoli presytenosti z podobnych veci, ktore som videl skor ako toto. Nic co som videl v tomto v filme nebolo take, co by som uz nevidel niekde predtym. Tohto pocitu som sa nevedel zbavit a myslim ze opodstatnene.

Nezvratný osud 5 (2011)

Uz nastastie nie taka zhovadilost ako stvorka, no medzi moje oblubene horory si to tiez len sotva zaradim. Par napadov tam bolo obstojnych, no samozrjme najprijmenejsie prekvapenie bolo spojenie s povodnym filmom.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Solidne vymyslene spojenie dvoch sci-fi ikon. Jedine co mi neslo dohlavy preco si particka paleontologov pribalila do kufrikov aj samopaly.

Predátoři (2010)

Predatori vs. ludski zabijaci, sama dzungla a najlepsie nic nevysetlovat –pribeh je vyslovene odflaknuty. Ten by snad vymyslelo aj 10 rocne dieta. Prostredie sa mi dost rychlo opozeralo, kedze sa vsetko odohravalo v nekonecnom pralese. Ale aspon nejake tie fajty tam boli, take ..v pohode, ale nic co by ma extra chytilo za srdce. Akurat predator-cokel bola prijemna novinka . Vdaka bohu nieco nove a kreativne. Vsimol som si, ze co sa tyka vysky testosteronu u hlavneho hrdinu, ma seria radikalne klesajuci smer. V originale – Arnold, dvojka – Danny Glover, teraz – Adrian Brody. Nabuduce bude kto? Justin Bieber?