Leaving Neverland (2019) odpad!

Nie som žiadny zarytý Michael Jackson fan tým chcem povedať, že môj názor nie je týmto ovplyvnený. Psychologický profil Michaela bol 10 ročné dieťa v tele dospelého, a treba si uvedomiť, že toto je príčina všetkého. Rozhodne to nebol normálny človek, ale každé dieťa má kamarátov vo svojom veku a sebe rovných, a tak to mal aj Michael. Keď sa človek pozrie ako vyzerá ranč Neverland musí byť jasné, že Michael bol stále dieťa ktoré žiadne detstvo nemal. Kľudne uverím, že s tými deťmi zaspával v jednej posteli lebo čo je na tom divné keď toto deti robia len Michael bol dospelé dieťa, a to už je divné. Keby skutočne sexuálne zneužíval deti nikto keď je taká megastar, a novinári ho prenasledujú na každom kroku nebol taký hlúpy aby sa tak verejne z deťmi ukazoval. Obvinenia ktorým Michael musel čeliť sú výsledkom toho, že všetky tie deti, a ich rodičia ktorých Michael považoval za priateľov sú obyčajný ľudia ako my pre ktorých bola mimoriadne lákavá vidina využitia príležitosti získať peniaze ktoré by ich, a ich budúce rodiny zaistili. Veď práve teraz je doba MeToo tak je ideálna príležitosť z toho niečo vyždímať. Vydržal som celé 4 hodiny, a hneď po skončení som celý tento grc vymazal. Členom filmovej akadémie by som odporučil toto pozrieť, a začať premýšľať o budúcoročných oskarových nomináciách za herecké výkony. Citová manipulácia divákom, a ich herecké výkony boli miestami tak zrejmé, že sa dá pochopiť, že na toto veľa ľudí ktorý nie sú schopný mať svoj názor skočí. Som rád, že je to naopak, a len málo ľudí týmto klaunom čo sa rozhodli práve teraz, keď obaja majú finančné problémy vyrozprávať svoje príbehy verí. Klamstvá, klamstvá a ešte raz klamstvá. Keď sa niekto pozrie ako Michael rozpráva a vystupuje tak si neviem predstaviť, že niekto ako on bol schopný robiť všetky tieto veci čo tu oni sú schopný vyrozprávať za 4 hodiny do najmenších detailov. Toto robia zlý ľudia, a nie človek o ktorom Macaulay Culkin povedal, že je ten najneškodnejší človek ktorý v sebe nemý ani kúsok zla. Nie nie tento samozvaný "dokument" je len grc, a pokus týchto stroskotancov dostať sa k peniazom takto keď už to nešlo u súdov pretože je to stále len tvrdenie bez akéhokoľvek dôkazu ktorý nikdy žiadny ani existovať nemohol. Dúfam, že HBO pocíti hnev, a nenávisť za to, že malo žalúdok sa pod tento grc podpísať.

Zlá krev (2017) (seriál)

V dobe kedy pre mňa Murphyho AHS upadá, sa vynorí projekt ktorý som jednoducho musel vidieť. Mám rád staré filmy pretože sa v nich dá nájsť niečo čo už v dnešných filmoch nie. Väčšinu filmov ktoré v seriáli vystupujú som videl, a tu som dostal niečo výnimočné. Unikátny pohľad do zákulisia kde všetko stojí a padá na vzťahu hercov, herečiek, autorov, ale hlavne na vzťahu Joan Crawford (Jessica Lange) a Bette Davis (Susan Sarandon). Feud sa dá skutočné vnímať ako nejaký dokument, a tu som Murphymu veril všetko, a hltal každú epizodu čo pri dnešnej záplave seriálov a filmov u mňa nie je žiadne pravidlo. Výkony hercov, a hlavne Jessicy Lange, a Susan Sarandon ani netreba spomínať. Seriál som videl v originále aj s českým dabingom, a keď poviem, že dabing je rovnako dobrý alebo lepší než originál tak som to za celú dobu čo pozerám tieto pohyblivé obrázky povedal asi toľkokrát, že to spočítam na prstoch jednej ruky, a tu keď to poviem tak to platí. Epizody 5, 8 predstavujú absolútny vrchol Murphyho tvorby.

Neviňátka (1961)

Takmer majstrovské dielo. Krásny príklad toho ako sa tento typ filmu dokáže obísť bez dnes tak populárnych lekačiek. Na druhú stranu bez ktorých sa zasa dnešné filmy neobídu. Je tu urobený kus práce z atmosférou aj keď si myslím, že v niektorých momentoch mohol Clayton viac zatlačiť na pilu.

Řeka bez návratu (1954)

River of No Return nie je žiadna veľká veda, a pôsobí veľmi rozporuplne. Na jednej strane Robert Mitchum ktorému western sedí, a na druhej strane Marilyn ktorá sa síce vždy chcela stať charakternou herečkou, ale pravda je, že jej sedia úplne iné druhy úloh (Slaměný vdovec, Někdo to rád horké). Všetko sa tu bije až do samotného finále ktoré síce má myšlienku ktorá, ale žiaľ nezafungovala. Pohľad na Marilyn, a jej podmanivý spev je jeden veľký bonus ktorý stojí za pozretie. One Silver Dollar

Birdman (2014)

Film založený na uveriteľných postavách, a dramatickom postupne, až nenápadne gradujúcom dramatickom príbehu. Hlavná postava Riggana Thomsona stejne ako samotný film uviazla niekde medzi drsnou realitou a ilúziou. Film je unikátny svojim strihom ktorý vlastne ani vo filme nieje vidieť, a preto dej filmu spolu z kamerou krásne preplúva, a divák nieje ničím rušený. Birdman sa dá označiť za skvost ja som, ale vydržal pozerať až dokonca len vďaka strihu, a kamere.

LEGO® příběh (2014)

Popri veľkej renesancie akú momentálne značka LEGO zažíva logicky dorazil aj LEGO movie ktorý síce ponúkne kúzelný svet plný originálnych efektov ktorý môže ponúknuť jedine svet LEGA, a ktorý si človek s kombináciou 3D užije, o deťoch nehovoriac. Na druhú stranu je škoda, že LEGO príbeh nešiel vlastným príbehom miesto toho nám nacpal kopu iných značiek akoby samotné LEGO naviac nemalo čím zaujať. Vďaka čomu celá pointa príbehu pôsobila viac chaoticky než usporiadane. Záchrániť to mohla tá veľka myšlienka ktorá sa tam na konci klubala bohužiaľ vôbec nezafungovala. Takto to iba pôsobí ako veľká reklama na LEGO typu vôbec nám nezáleží o čom ten film bol hlavne si choďte kúpiť niečo od LEGA.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Oproti trochu opatrnejšej jednotke to tady Captain trošku viac rozbalil a to skoro po všetkých stránkách. Nadupanejšie akčné scény do ktorých sa konečne aj zapojil Samuel L. Jackson, a ktoré sa za každú cenu nesnažili na seba strhnúť pozornosť, ale naopak prenechali priestor dosť zaujímavej, a zásadnej konšpirácie , dominantný Captain America ( Chris Evans ) ktorému skvele sekundovala Black Widow ( Scarlett Johansson ) ktorá tu zo všetkých marveloviek vyzerala najviac sexi, a skvelo vyzerajúci záporák. Captain tu urobil veľký krok vpred ktorý tak potreboval aby sa vyrovnal iným veľkým marvelovkám ako sú Thor, Iron Man, a zároveň aj o dosť výraznejší rozpočet dokazuje, že Marvel z kapitánom jednoznačne počíta do budúcnosti.

Zvrácená sestrička (2013)

Trochu som dúfal žeby s tohoto mohlo aspoň niečo byť, ale bola z toho len súhra trápností. Celé to vlastne pochovalo úplne nelogické až priblblé správanie sa postáv. Tým pádom som si vytvoril úplnú ľahostajnosť k postavám, a bolo mi úplne jedno, že ich nejaká sestička ubodá, otráví, rozrežie, a potom zmizne aj niekoľkokrát po sebe ako keby použila teleport. Horor z prívlastkom erotický je na mieste už len pre prítomnosť Paz de la Huerty ktorú som zatiaľ videl vždy hrať viac vyzlečenú než oblečenú s tým rozdielom, že tady bolo tragické sa na ňu pozerať. Stále som čakal, že ma niečo prekvapí, a udeje sa aspoň niečo čo si zapamätám. Možno až na jednu dve hlášky som si z tohto neodniesol absolutne nič.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Najväčší odpad odpadu naprieč celým kameňákom, a nielen ním, a to myslím doslova. Zatiaľ čo v predošlom kameňák odpade sa dal sledovať ako taký príbeh ktorý aj tak nemal ani trochu žiadnu logiku tak tady sa nedá sledovať vôbec nič. Svoje už povestné trapné hlášky na známe vtipy si tento kameňák priniesol v čo najtrapnejšej, a dá sa povedať aj v čo najsmutnejšej podobe. V pôvodných dieloch sme mohli sledovať trapnú partu policajtou tady iba dvoch ešte trapnejších, v pôvodných viac trapností a nezmyslou z prostedia školy tady skoro nič čo by stálo za zmienku. Tým chcem povedať, že sa tento odpad omezil na všetkom čo sa snažil Troška vybudovať. Na konci keď sa všetci smiali ( asi tým všetkým čo prišli do kina ) mne sa chcelo plakať, a zvracať. Z odpadu čo sa chce priživiť na odpade je mi maximálne zle, a ešte viac mi je zle z ľudí čo sa na tomto chcú priživiť. Áno konkrétne hlavne z vás pane Pomyje !!!