Avatar: The Way of Water (2022)

Krásný vizuál, hudba, akční scény zaujmou, ale to je tak asi všechno, přátelé.

Pustina (2016) (seriál)

Hutná, špinavá atmosféra a herecké výkony (Dušek) zvítězily nad slušným scénářem, který nám nabídl mnoho zajímavých postav a výjevů z místa, kde zakládat rodinu opravdu nechcete. Nakonec jsme se ovšem dozvěděli, že načtrnuté dějové linky postav byly pro hlavní detektivní linku pouze vedlejší, cíleně matoucí a sloužící "pouze" k dokreslení pochmurné atmosféry Pustiny. Z mého pohledu by tomu bohatě stačilo pět dílů (stejný problém mám s Rédlem) a tleskal bych tomu ve stoje jako ostatní uživatelé okolo. Samotný konec mi přišel ucházející a poměrně překvapivý. Logicky vysvětlen a motivací viníka opodstatněn, ač na můj vkus poměrně stručně a Raineruv výslech mohl být klidně delší. Kdyby bylo v seriálu ukázáno, jak k tomu došlo a co byla ztracená dívka přesně zač, vůbec bych se nezlobil. I tak je to ale super český počin a je velká škoda, že takovych projektů vzníká pomálu. 9/10

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Netflix si plácl s asiaty a nabídl nám nekompromisní řežničinu ve stylu dětských her. Nejvíce ze všeho mě upoutaly výborné kulisy a skvělé pohrání si s audiovizuálem a kostýmy (stráže!). Co na tom, že seriálu v poslední epizodě spadně řetež, šlechta s maskami byla total cringe a finále je spíše nepotřebným dovětkem než údernou tečkou, když jsem se jinak skvěle bavil. 8/10

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jediný seriál, který mě od prvního dílu uvěznil u obrazovky a nedal mi takřka spát. Breaking Bad skvěle nakombinoval pohled do života klasické rodiny, výroby/distribuce drog, léčení rakoviny a krize středního věku. Jedná se o mimořádné dílo, kterému jeho až westernový nádech dodal nezapomenutelný dopad na srdce diváka, včetně toho mého. Kudy chodím, tam doporučuji a jediné, co mě mrzí je fakt, že jsem tento tragikomický epos neviděl už dávno. 10/10

Aquaman (2018)

Co chtít víc od moderního blockbusterů, než skvělé akční atrakce, spoustu nádherných lokací, výborné bojové choreografie a především - přímočarý příběh. Ok, není to žádná intelektuální podívaná, ale já jsem to Wanovi snědl i s navijákem. Tenhle zavodněný chlapák mě skvěle zabavil a těším se na jeho pokračování. 9/10

V síti (2020)

Muži bývají úchylné hovada a tento dokument to velmi vychytralou formou ukazuje na filmových plátnech. Místy jsem sice umíral smíchy, avšak mnohem častěji jsem jen nechápavě kroutil hlavou, div jsem se nepoblil. Dobrá práce Chalupová & Klusák! :) 9/10

Gentlemani (2019)

Trvalo to dlouhých dvacet let, než můj oblíbenec Guy Ritchie nalezl své umrtvené koule po střetu s Madonnou a opět to rozjel jako za starých časů. Sherlock i Král Artuš sice ukázali, že na to tento britský čipera stále má, nicméně to stále nebylo ono. Gentlemani jsou ryzí gangsterkou přesně tak, jakou jsme od tohoto mága očekávali a v koutku duše doufali. Je velmi vtipná, místy překvapivě vážná a dokonce i velmi trendy, takže si ji užijí i neodkojení Ritchieho fanoušci a milovníci nekorektního humoru. Gentlemeni mě zkrátka velmi potěšili. Co scéna, postava.. to audiovizuální skvost. Pokud by měl Guy točit takové perly a prokládat to Disney filmy na objednávku, nemám nic proti. Pecka všech pecek, kterou jsem si s radostí dal hned třikrát a obávám se, že u tohoto nezůstane. Ritchie na hrad. 10/10

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší pohádka na celém světě se skvělými hereckými výkony, výborně padnoucí hudbou Jardy Uhlíře a takřka dechberoucí kadencí hlášek. Písnička vztahující se k mému jménu je jen pomyslnou třesničkou na dortu. Kam se hrabe Popelka.. tohle je ta pravá klasika! A víte proč? protože peklo se nikdy nemýlí.. 10/10

Temný případ (2014) (seriál)

Co si budem, očekávání byly větší ale i přesto jsem spokojen. Narovinu přiznávám, že mě jako duchovního pokrytce více zaujala vztahová linka mezi postavami než samotný případ, který mi přišel klasicky seriálově natahovaný. Do stropu sice skákat nebudu ale rozhodně se těším, co provede Fukunaga s novým Bondem. Režijně první řada rozhodně nestrádala. 8/10

Vražda v Orient expresu (2017)

Zřejmě nebudu úplně ideální cílovkou, ale tato nablýskaná nuda mě příliš nezaujala. Což o to, herecká sebranka je skvělá, jen ten příběh, jen ten příběh.. jako by vypadl z jiného století? Jo, to bude ono. Bohužel mě to minulo a i finální rozuzlení mě nechalo poměrně chladným. Zkrátka film, který má své kvality pro diváky klasických detektivek. Mezi ty ale nepatřím a nemám rozhodně potřebu ho vidět znovu. 5/10