Irina Palm (2006)

I přesto, že je Irina Palm téměř standardním, leč musím nechat - maličko chladnějším, evropským fňuksocdramatem, má v sobě (čistě subjektivně) mnohem víc. Inspiraci - bože jaká skvělá práce, hned ji chci, taková pohoda? Noťas na stole, v něm běží filmy, v ruce můj oblíbený ďáblův nástroj a co víc!! odosobněný od leckdy ohyzdné fyzické schrány..Hromady penisů a přitom žádné uhry, špeky a brýle. Podle žaludových sympatií by se odrážela kvalita mé práce..Fuj ty ses nemyl, tumáš bez lubrikantu..Vohrnout, stáhnout..né teď né, za chvíli ti Simpsonovi končej..Při příchodu epického kusu a vokálně příznivých jedinců člověk může plnohodnotně prohnat švába (i přes absenci přírodovědně naučných webvideí). Už měsíc si pravidelně krémuju tlapky .) Kromě inspirace také ideu - Židle s dírou, pro ženy..Nevím, zdali by byl zájem o pracovní pozice, obávám se, že jen málo mužů má 8 hodinový zájem o rybinu..leda vycvičit psy..Představte si tu idylu, muži od glory hole šťastně a spokojeně přicházejí k teplé večeři. Tam najdou usměvavé ženy a prostřený. Suroviny nakoupeny u přešťastných prodavaček hypermarketu..A to všechno proč? V díře je odpověd (a dost možná zakopanej pes)..Jako bonus plus bych tyto díry zavedla z kuchyně do jídelny..aby muž mezi večeří a spánkem mohl opět odosobněně a o to šťastněji prostrčit a utužit tím domácí harmonii..ááách - dost fantazií (bad, bad Horroroch)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Jupí tyvole Emire. Neuvěřitelně živelná sonda do balkánských životů, povah, temperamentu a hlavně doplněná geniální balkánskou dechnou..Jako bonus plus a nová severka mého nebe to rozbalí Dadan terrier se svými money, money. Je tu vše a všeho je mraky..Koks, děvky i black jack, hromady trabantů pro prasata, BTSky na vodu. A aby absurdnem nešetřil, bez ptaní tam narval minimálně tři pohádky (a to, dobytek jeden, pomalu najednou) - Dlouhého, širokého a bystrozrakého a kombo Popelky a Malenkou. Jediné co bych trošku okrájela jsou právě ty pasáže, které dávají filmu jméno a tedy vyobrazení vztahu bílé kočky a černého kocoura.(platí i obráceně)..Och je mi letně!

Velká žranice (1973)

Hm..tak oproti třeba Salu, je to takový příjemně jemně dekadentní, místy až kakadentní snímek. (Hovno kontroverze, jak všichni tvrdili..fajn dovča, hlad a chtíč na 135 minut). Doceňuji skorem doslovné vyjádření houstnutí vzduchu při erotických scénách. Za vrcholně úpadkové považuji Marccelovo osahávání dvou zvrhle odlišných zadnic. (Tfuj, takhle pomatené vjemy, jednou rukou drtit kámen a druhou těsto hnísti) Kromě doporučení pro potenciální diváky :nekoukat před výplatou, vyžaduje zásobu jídla!, stačí snad už jen dodat, že patrně z tohoto snímku se vyronilo rčení "Dobrého po málu".

Lidice (2011)

Znáte opravdový příběh filmových Lidic? Tu se takhle jednou u šálku teplé kávy s rumem potkali Petr, Adam a Zdeněk..V průběhu příjemného rozhovoru, o buchtách a bikinách Petr utrousil.."Hele kluci, bude zas ten fesťák ve Varech, co jim tam něco šoupnout, stará furt prudí s dovolenou.."Adamovi se rozsvítili dolarovky v očích a lemtavě dopil turka, zatímco Zděněk stále odevzdaněji srkal...Adam "Chtělo by to ale fakt jako velkofilm..jakože něco historickýho. Ty hele Zdenále, ty tam máš nějaký to Nokturno vo těch Lidicích, žejo".."Hm (skr)" na to Zdeněk. (Tímto velkým srkem si opařil jazyk a už pouze kýval) Petr byl nadšen myšlenkou historického filmu, jelikož už jen fakt, že lidem nepřinese příjemný filmový zážitek ale i kus toho vzdělání z něj ve vlastních očích dělalo lepšího člověka. Jenže, jak Adam správně podotknul, nemůže to být zase moc věcné a faktologické, lidi nechtějí chladné příběhy, faktografie ani nikdo nečte..Zdeněk to má jako román a tu myšlenku by Adam v rámci prodejů rád přiživil.."Kej tak tam musí bejt jako hodně vztahů, ty vesnický životy, drama, láska, nevěra....soply a šnuptychly".."Fuj, nemůže to bejt jenom pro ženský." " Dyť tam máš nácky, a vězení". "Máš recht, to je dobrý." "Víšco, ale aby nám to někdo cálnul a podržel..Na co se dneska ještě kouká?" "Tak sranda, viď, nějaká vtipná postava. "Jó pohoda, Budař má volno." Budař dobrej, ale ať se vyrovnáme se světem, žejo, ať z nás v těch Varech pouštěj šišky." "No tak to chce triky, neasi. Jakože semtam letmej, aby si lidi sotva všimli, ale přesto byli zaujatý..Lístečky ve větru a tak. A pak hodně přitlačit na pilu tam kde je příběh epickej né. Nástup SA, atentán na Reinharda a jak to všechno hoří, to hlavně ten voheň, na to rádi koukaj. " Oba s blaženým výzrazem pomalu sbírají věci ze stolu a Peťák příjemné posezení účelně zakončí "Jo, jasný máme to, fond nám dotlačí, je to historie, děláme to pro lidi. Zkus brnknout ještě Vencovi Myslíků, jestli něco nehodí, protočíme fakt raketu." "Ouký, letim, hele fakt děkujem Zdeňoure, super námět.".....Takhle by to viděl Hroch:přes dlouhou stopáž mě to udrželo na živu (nesmírné překvapení), (možná za to mohou) triky k zeblití - Reinhard ač věruhodně vypadající se tváří jak kdyby ho zkolil hexenšus, nástup SA zase jako Crysis na Celeronu a voheň žere hlavně rámy. Lístečky roztomilé, rozhodně víc než svatádala Anička a její smečka sedmilhářů, kterým bych nevěřila ani poluci na ruce. Budař byl násilníkem a ripperem scén a (kaji se) bytostně nenávidím svahilskou intonaci (fakt jen ten vokál) Bydžovské. Roden to nezachránil, páč neměl prostor. Jediné dojetí rozpoznáno při Rodenově sněžné cestě a děkovačce Toi Toikám. Proti podobným citově vyděračským a emočně kuchacím snímkům jsem totiž dosti odolná. Kdybyste příště, prosím hezky, dokázali ze scénáře vytáhnout a lépe zpracovat neusliněná témata, kde emoce přicházejí sami a člověk má alespoň malou šanci ztotožnit se s postavou. Například finální vztah Vlčka a Šímy. Prosím, už pro mě, pro málemslzící ženu.

Carrie (1976)

Začátek filmu je fascinující vyobrazení jara. Kozy pučí bobři raší a fenky začínají hárat. Poslední ze zmiňovaných jevů je záminkou pro další zesměšnění éterické zrzavé Carrie, stejně jako naše seznámení s její osobou. S ukončením incidentu jsou nám známy nejen Carriiny telekinetické schopnosti a výchovou způsobené sexuální nevědomí, ale hlavním postavám jsou rozdány karty s neměnnými charaktery. Křehounká Carrie nemá ve svém životě jediný opěrný bod. Ve škole je v lepším případě přehlížena, nemá přátel a i kdyby měla, vazby zpřetrhá její nevlastní matka, fanatická trpitelka, jejíž životním poselstvím je vytyčit Carrie místo před bohem. Děj je zasazen do období před maturitním plesem ( taky období, kdy měl Wrigleys větší obrat než průměrná automobilka a holky ještě uměly slušně prosit) což nabízí možnost opěrný bod uměle vytvořit. Tohoto úkolu se zhostí empatická Sue a pro realizaci plánu na rekultivaci Carriina sebevědomí obětuje svého věrného pudlíka Tommyho. Když se to dozví parta drzých holek se žvejkama, v čele s rozmazlenou Chris, v mžiku vymyslí, jak plán překazit. Tommy, přes nevoli matky, vezme Carrie na ples a jak to tak bývá, za zvuku ovací se stanou královským párem. Přesně ta chvíle, kdy každé průměrné děvče hodí poslední letmý pohled do zrcadla, osuší oči a ze dna skříně vyhrabe minisukni. Jako by někdo tahal za nitky,jenže v tomto případě jde o pořádný provaz. S posledním škubem opadá napětí a přichází deziluze, lítost, šok. Tak precizně ztvárněný. Každý kdo pořádně sledoval, netouží po ničemi jiném, než přitisknout zprasenou Whiteovou na hruď a nikdy ji nepustit. Dokonalé dokreslení tichem. Nemilosrdně se houpající kýbl nedokáže přehlušit křičící (byť jen grimasou) emoce, nejen ve vás ale i v sále. Absolutní zděšení všech zúčastněných přerůstá ve smích a přichází na řadu typická King's speech! Apokalypsu si z knihy, možná mylně, pamatuju prudší, konec samotný (v porovnání) zase kratší. V závěru je zmíněna stejná nedůvěra( na základě předsudku) u Carrie vůči učitelce, jakou měla učitelka vůči Sue. Dle hesla oko za oko, byla potrestána ze stejných nepatřičných pohnutek, jako Carrie polita. Velký důraz je kladen na pomstu nejen plošně, ale zejména konkrétním osobám. Nejdramatičtějším okamžikem je subjektivně Carriin nevinný návrat do hnízda. Přijetí, současně přiznání matčiny pravdy se znovu nesetká se snahou o racionální pochopení. Na pokoru je odpovězeno opět fanaticky a touha po obyčejném láskyplném objetí zůstává nenaplněna. Ne Carrie, to Margaret Whiteová se má smažit v pekle! Btw: Nešálí-li mě zrak, tak scéna se vstupem do kanceláře tělocvikářky byla použita ve Scary Movie a měla řádný koule.)

Sucker Punch (2011)

Inu, tak ihned po dokoukání jsem usoudila, že je to genderově báječně vyvážený snímek. Jedna polovina je cukrovkovo-hrdinské melodráma, jež se sebe tlačí emoce jak tampon s utrženou tkaničkou..Druhá, plní funkci orgastické vizualizace nerdských snů.(Chronologicky: milovníci japonských rýžoplantážníku a jiných samurajů, neažtaknekro filové + militaristi, stromomrdi a ostatní fantazáci, na závěr samotný - Arnoldisti ) To samozřejmě za pomoci Rubber doll, která svým třináctiletým tělem jen tak tak zvládne odvést pozornost od fyziognomie stokrát vyprášené matrace. Nejvíc peněz musel Zack narvat do kokainu pro tým maskéru a zapůjčení urychlovače částic neopomínaje jeho následné předělání na DJ pult. Návod na zrychlení z minus 50 na 100 se prý, v rámci vyrovnání rozpočtu, chystá odprodat stáji Mcleren. Několik drobotin k nerdí části bych tu měla..Kurva, když už se leta vývoje seru s polovinou produkce švýcarských strojků, proč proboha zombíkům narvu staré zbraně, nádavkem kus mozku a šoupnu je zpátky do zákopu? A od kdy si to žlutí požírači sojovejch jogurtů rozdávaj se ženskou po jednom? Draci jsou vážně takoví suchaři? Na druhou stranu je fakt, že Snyderovo "inceptionovské" trojvrtsvení je věc působivá (leč nedořešená kontra realnému světu..) navíc obohacená o duchovno v podobě " Johna Bosleyho". Mírnou demenci a přílišnou emotivnost překrývá fakt, že se vše odehrává v hlavičce, popřípadě přímo v nitru a dušehloubi bloncky. Pro formu je nesmírně omluvné už jen to, že dvě nástavbová dějství startují těsně předtím, než narvou Rubber kolík do hlavy. Tudíž po rozhrnutí pomyslné opony. Tím se z nich stává, jak můj starý skvěle terminoval, jakýsi kabaret, jak známo žánr pokleslý. Cuntkánu moc neholduju, nesnášim sníh na řasách a navíc ten soundtrack..Dyk v rámci žánrové dekadence vytáhl střeva Annie Lennox i Blacku Francisovi, nafoukl je a umotal z nich pudla!

Prokletý ostrov (2010)

(O teď při čtení jsem si uvědomila, bacha, jde k vám nechtěný Spoiler!)Druhé sledování téměř navazovalo na Inception, možná proto ta celofilmová chuť zničit přelud Dištikovi ženy..Tentokrát už se pochopitelně žádné překvápko nekonalo. Tak jako napoprvý atmosférická podívaná se smyslem pro detail, jež si až do finiše v ruce žmoulá čtyřhvězdu. Ale to finále! Zanechte už spekulací, chytrému přetoč, debilovi smaž. Takhle hrdé zpracování přizdisráčtví jsem ještě neměla tu čest vidět, ani vteřina záběru navíc. Dojatě otírám zvlhlé koutky vaginy a přikládám hvězdu.

Srbský film (2010)

Tento citlivý snímek nám vykresluje život jedné obyčejné srbské rodiny. Teda, plesk po držce, nadobyčejné!! V jejím čele totiž stojí Miloš. Miloš je herec jehož sláva hvězd se dotýká. Na kontě má mimo jíné famózní snímky jako: Hanniballs a Apocockalypse Now. Tenhleten Miloš má vlastní barák, zdravého syna (který právě začal objevovat vlastní sexualitu) a krásnou ženu jež i po letech miluje tak, jako na začátku (v tom ovšem není sám - sledování domácích videí s Marijou je jediným funkčím impulsem pro topořivá tělíska jeho bratra Marka (tomu se říká bratrská láska)). Jediné co mu chybí jsou peníze. Tento problém přichází hbitě vyřešit Bukmir se svou kočovnou divadelní společností a Mildovi předloží nabídku s tolika nulami, že se prostě neodmítá. Nu a tam začíná jiná pohádka přátelé, ta u které jedni zvrací a klejou, ti druzí (já) nadšeně pleskají dlaněmi o sebe, broukajíc si krásnou a jedinou ústřední melodii. Milda nasazuje adidasky, kupuje lubrikant a s ve stylu Rockyho Balboi, maká na hvězdném návratu.Akcé! Báječná atmosféru, bravurní barevnost, skvělá kamera, již zmíná boží hudba (nepletu-li se jeden song v obměnách) a věruhodně šílené herecké výkony jsou asi po hodině zážitku (a vyzrazení pointy s kurva velkejma koulema) na dvě minuty vystřídány víc než kvalitním, groteskním béčkem. V následující znovu dramatické fázi, na konečníku samotném, sledujeme nejen závěr našeho, ale také Bukmírova Srpského filmu. !!!SPOJLY. SPOJLY!!: z áčkového dějství jsem víc než nadšena scénou první felace, detail Milošova angry obličeje, střih holčička s nanukem, střik, děvčátka výmluvný výraz á klapka. Dokolé v každém detailu a působivější než scéna "svéhlavý jezdec a bezhlavá kobyla". Všemi ořvávané newborn porn, je jen v obrysech naznačeno - čekala jsem větší maso. Musím vás zklamat, ale to právě vaše pokroucená mysl si zajisté dokreslila veškeré nechutné detaily, představivost, to je kurva.) Já tleskám překročení prahu a zvučnému názvu.) Z béčkové pasáže bych ráda vypíchla (voko)..ehm, pardon...zoufalou doktorku jež poté co se rozdělala tyčí, dle výrazu soudě, chtěla ještě naposledy penis zakusit..ohooo. Stran pointy samotné.Já si myslím, že byla necitlivá. To bylo moc už i na mě. Ne, to fakt nebylo fér, když už musel Miloš zjistit, že mu bratr nadšeně hobluje ženu, uznejte že to mohlo být ve vhodnější chvíli, než když má péro po kořen v synově análu...den blbec..

Mr. Brooks (2007)

Na druhý pohled to mezi mnou a Brooksem zajiskřilo podstatně víc..Ani ne tak Brooksem, jako jeho skvěle zahraným alteregem Marshallem, který je nucen hryzat si nehty nudou na Brooksových snob večírcích. S mlasknutím kravaty o zem zlé dvojče roztáčí svá kola a smlouvá s Earlem o ochutnávce toho, co mají oba na celém světě nejraději. Nejdřív vzrušení, potom žena..! Pěkně by mě sralo, kdyby mi někdo zakazoval zábavu a ještě ze mě dělal kreténa na křesťanském protiáčku. Je zbytečné se hádat, když spojení obou je víc než harmonické a, být poskoitální aranžmá legální uměleckou disciplínou, jistě i velice úspěšné. Vedlejší linka s dcerou milého Bro je působivá, sic nechutně účelně neuzavřená, leč lepší než čas vyhrazený Tracy. Fandím multifunkčním lopatám a vše řešícím novinám. Pohrdám citlivými, pytel si dokazujícími dcerkami a nadrženými učůránky.)